Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana sadece video kalitesi lazım yani çok da iyi olmasa da olur ama fotoğraf kalitesi pek önemli olmadığı için daha çok video konusunda iyidir
    diyebileceğiniz max 200 tllik bir makine var mıdır? Zannedersem fujifilm olarak bakıyorum gg de outlet satıcısı var belki ondan alırım diyorum ama karar veremiyorum.

Video olarak gündüz yer yer gölgeli çekimlerde kullanacağım(daha çok su altında) çokça çekim yapıp durdurup başlatacağım yani fonksiyonel bir şey
    olsun diyorum...Fotoğraf kalitesi olarak elimde canon a550 kompakt makinem var bu herhalde 150-200 tlye kadar makinelerde fotoğraf kalitesi olarak
    yarışır ama video olarak vasat benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Arkadaşlar bana sadece video kalitesi lazım yani çok da iyi olmasa da olur ama fotoğraf kalitesi pek önemli olmadığı için daha çok video konusunda iyidir
    diyebileceğiniz max 200 tllik bir makine var mıdır? Zannedersem fujifilm olarak bakıyorum gg de outlet satıcısı var belki ondan alırım diyorum ama karar veremiyorum.

Video olarak gündüz yer yer gölgeli çekimlerde kullanacağım(daha çok su altında) çokça çekim yapıp durdurup başlatacağım yani fonksiyonel bir şey
    olsun diyorum...Fotoğraf kalitesi olarak elimde canon a550 kompakt makinem var bu herhalde 150-200 tlye kadar makinelerde fotoğraf kalitesi olarak

Fuji F50'yi alamayınca sıkıntı oldu değil mi 200 TL'ye kadar iyi video çeken makine yok. Başedebilirim dersen şu makineyi değerlendir mutlaka:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-tx-1-exmor-r-sensor-hd-video-kaydi-3-dokunmatik-ekran-78229496/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Arkadaşlar bana sadece video kalitesi lazım yani çok da iyi olmasa da olur ama fotoğraf kalitesi pek önemli olmadığı için daha çok video konusunda iyidir

Fuji F50'yi alamayınca sıkıntı oldu değil mi 200 TL'ye kadar iyi video çeken makine yok. Başedebilirim dersen şu makineyi değerlendir mutlaka:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-tx-1-exmor-r-sensor-hd-video-kaydi-3-dokunmatik-ekran-78229496/detay

Hatırlatmayın hocam, bana yok deyip 10 dakika sonra gelen kendi adamına 70-80 tane verdiği görüntü aklıma hala geliyor
    Yaza kadar kesin alacağım güzel bir alet esasında panasonic tz serisini çok övdüler video açısından ama fiyatları epey uçuk benim için.
    Rd 32 diye bir kamera yapmışlar hem güzel çekim hem 720 hd hem su geçirmez olarak fiyatı da 200 tl civarına geliyor galiba belki bu da olur.

• arkadaşlar kompakt makine için tripod istiyorum uygun bir sey hem de ufak olsun taşınabilir olsun istiyorum nereden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam o çin işi kameralara hiç güvenmezdim. Normal bir su altı kamera düşünsen? En temizi al şunu gitsin:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-diger-her-sey-diger-fuji-finepix-xp10-dijital-fotograf-makinesi-77716303/detay
  • O da olur hocam şeklini baya güzel yapmışlar bende su altı kılıfı filan var yeter ki görüntüyü yukarıya çekeyim yeter dedim şuan satışta olan bir kaç şeyim
    var gittiğinde hemen almayı düşünüyorum, kodak c123 vardı ucuz 100 tl civarı ama video kalitesi kötüydü, çok da bir şey istemiyorum 15cmx15cm de sağlam
    görüntü versin yeter.
  • @arandur
    Elimde olympus vr-310 var çok acemi olmasamda bu kamerada acemiliğimi atıyorum. Sorum şu 2. el orta seviye dslr için ne kadar para ayırmalıyım sıfırları pahalı video umrumda değil ayar ve fotoğraf kalitesi önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

@arandur
    Elimde olympus vr-310 var çok acemi olmasamda bu kamerada acemiliğimi atıyorum. Sorum şu 2. el orta seviye dslr için ne kadar para ayırmalıyım sıfırları pahalı video umrumda değil ayar ve fotoğraf kalitesi önemli.

video önemli değilse biraz eski gövde + kaliteli lens kombinasyonu yapılmalı. Gene en az 1500 TL ayrılmalı.
  • z900exr nasıldır arkadaşlar biraz daha bekleyip z900exr ya da f80exr alacağım başka öneri var mıdır acaba :) bu f50 satan kişilerde güven sorunu yaşadım mesajlarıma cevap vermiyorlar işlerine gelirse yanıtlıyorlar sıfır almak en mantıklısı sanırım biraz daha para verip..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

z900exr nasıldır arkadaşlar biraz daha bekleyip z900exr ya da f80exr alacağım başka öneri var mıdır acaba :) bu f50 satan kişilerde güven sorunu yaşadım mesajlarıma cevap vermiyorlar işlerine gelirse yanıtlıyorlar sıfır almak en mantıklısı sanırım biraz daha para verip..

Z900 megapikseli artırılmış bir ürün ama CMOS olması biraz işi kurtarıyor. Ayrıca geniş açısı ve panorama gibi özellikleriyle tam alınası makine. Tek eksisi lens yapısından dolayı 9 cm'den yakını çekememesi (bana sorarsanız eksi bile değil) 400 TL'ye alınır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

z900exr nasıldır arkadaşlar biraz daha bekleyip z900exr ya da f80exr alacağım başka öneri var mıdır acaba :) bu f50 satan kişilerde güven sorunu yaşadım mesajlarıma cevap vermiyorlar işlerine gelirse yanıtlıyorlar sıfır almak en mantıklısı sanırım biraz daha para verip..

Z900 megapikseli artırılmış bir ürün ama CMOS olması biraz işi kurtarıyor. Ayrıca geniş açısı ve panorama gibi özellikleriyle tam alınası makine. Tek eksisi lens yapısından dolayı 9 cm'den yakını çekememesi (bana sorarsanız eksi bile değil) 400 TL'ye alınır.

tamamdır üstad temiz f50fd bulursam onu tercih ederim yine ama sanırım z900exr 400tlye alırım başım ağrımaz en azından teşekkür ederim..

• http://forum.donanimhaber.com/m_45041715/mpage_4/f_/key_//tm.htm#58769333
    üstteki linkte sordum ama bu başlık daha aktif sanırım burada da yazayım. umarım cevap alabilirim..

yurt dışındayım.
    kompakt bir makinaya ihtiyacım var. canon ps s95 'i 600 liraya buldum. almalı mıyım ?

canon ixus 310 hs (ixus 300'ün dokunmatik olanı) neredeyse aynı fiyat. hangisini almak daha mantıklı.

video performansının hiç önemi yok. fotoğraf kaliteli olsun yeterli. aradığım en büyük özellik makinanın seriliği. mekanik montajı resimleyeceğim. bazı anlarda çok hızlı çekim yapabilen bir makinaya ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: _XaNDeR_

http://forum.donanimhaber.com/m_45041715/mpage_4/f_/key_//tm.htm#58769333
    üstteki linkte sordum ama bu başlık daha aktif sanırım burada da yazayım. umarım cevap alabilirim..

yurt dışındayım.
    kompakt bir makinaya ihtiyacım var. canon ps s95 'i 600 liraya buldum. almalı mıyım ?

canon ixus 310 hs (ixus 300'ün dokunmatik olanı) neredeyse aynı fiyat. hangisini almak daha mantıklı.

video performansının hiç önemi yok. fotoğraf kaliteli olsun yeterli. aradığım en büyük özellik makinanın seriliği. mekanik montajı resimleyeceğim. bazı anlarda çok hızlı çekim yapabilen bir makinaya ihtiyacım var.

S95 (audi) ile ixus 310 (opel) kıyaslanamaz bile, arada sınıf farkı var. İlki premium kompakt, diğeri alelade kompakt 2. el bile olsa S95 seçilmeli.

• sony cybershot h70 ile Nikon coolpix s6150 arasında kaldım, Nikon u aldım iyi mi yaptım bilmiyorum, bilen beri gelsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Favo

sony cybershot h70 ile Nikon coolpix s6150 arasında kaldım, Nikon u aldım iyi mi yaptım bilmiyorum, bilen beri gelsin...

Ereyonda S6150 411 TL, siz kaça aldınız? S6150 yorumları iyi değil ama kendi yorumumu yapmadan önce sizin fotoğraflarınızı da görmek isterim.
  • gold da kampanya vardı 350 tl ye aldım pc ye bağlamadim henüz makineyi resimlere bakmadım, iyidir umarım, teknik detaylarından anlamam pek makinelerin, markası tanıdık modeli hoştu aldım gitti, görücü usulü oldu biraz...
  • @arandur dslr beni aşar. 2. makine almayı düşünüyorum. 400 civarı dijital tavsiye edermisin? Makro önemli değil, video önemli değil, zoom önemli değil.
  • quote:

@arandur dslr beni aşar. 2. makine almayı düşünüyorum. 400 civarı dijital tavsiye edermisin? Makro önemli değil, video önemli değil, zoom önemli değil.

Dostum sen sıfır makine mi istiyordun yoksa 2. el mi?
  • quote:

quote:

@arandur dslr beni aşar. 2. makine almayı düşünüyorum. 400 civarı dijital tavsiye edermisin? Makro önemli değil, video önemli değil, zoom önemli değil.

Dostum sen sıfır makine mi istiyordun yoksa 2. el mi?

2. el olur ama kredi kartıyla alacam sıkıntı olmasın. 500 e kadar çıkabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 17 Mart 2012; 23:10:46 >
  • Lx3 uygun görünüyor, dükkan satışı olduğu için karttan da çekerler diye düşünüyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-panasonic-lx3-kamera-ve-foto-makina-gani-gulec-te-73049457/detay
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.