Şimdi Ara

Kompakt makine ile DSLR'nin karşılaştırılması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende şuan Sony DSC-H55 modelinde bir kompakt makine var.Ben genellikle futbol stadyumlarda ve basketbol salonlarında fotoğraf çekiyorum.
    O tür yerlerde çektiğim görüntüler beni pek tatmin etmediği için bu sıralar bir DSLR makine almayı düşünüyorum.Bütçemde 1500-2000 TL civarlarında.
    Çokta faza bilgim yok DSLR makinelerle ilgili,stadyumlarda tribünün resmini çekerken veya bir oyuncuyu çekerken çok büyük fark olur mu resmin kalitesinde şundan soruyorum şuan elimde olan kompakt makine kötü bir makine değil.Yani kısacası yeni bir DSLR makine almaya değer mi.Marka ve model önerirseniz sevinirim.

Sony DSC-H55 makinemin özelliklerine burdan bakabilirsiniz. SONY DSC-H55

Şimdiden teşekkürler.

• bende fuji s1800 var bir dslr ile karşılaştırılmaz ama bence kasası çok hoşuma gidiyor
    tribünde dslr ile çok daha iyi zoom yapabilirsin
  • tabiki vereceğiniz paraya değer.

kapalı yerlerde yapay ışıklandırma var, ayrıca sizin hareketleri dondurmanız için daha kısa perde kullanmanız gerekiyor, bu da yüksek iso performansı anlamına geliyor. bu sebeple dslr almanız mantıklı.

1500-2000 TL'ye canon'un 40D-50D 'sine bakabilirsiniz sanırım. bu şartlarda işinizi güzel görecek makineler. yanına alacağınız lens de tele olacak tabi. alternatif olarak Pentax K-R'nin iso performansı da iyidir.
  • yapay isiklandirmali ortamlarda cekim yapacaginiz icin yuksek iso basarimina sahip bir makineye bakmanizi tavsiye ederim zira yuksek perde hizlarinda cekim yapmaya ihtiyaciniz olacak spor musabakalari cekeceginiz icin , yanliz makineye cok fazla para harcamayip hizli bir tele lens alirsaniz sizi cok memnun edecektir:)
  • Stadyumda yada salonda sahadaki oyuncuları çekmek için en az 300mm lens gerekli. Bunu DSLR makinelerde hakkını vererek almak isterseniz 1000 lira civarı bir parayı gözden çıkaracaksınız, sadece lens için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

tabiki vereceğiniz paraya değer.

kapalı yerlerde yapay ışıklandırma var, ayrıca sizin hareketleri dondurmanız için daha kısa perde kullanmanız gerekiyor, bu da yüksek iso performansı anlamına geliyor. bu sebeple dslr almanız mantıklı.

1500-2000 TL'ye canon'un 40D-50D 'sine bakabilirsiniz sanırım. bu şartlarda işinizi güzel görecek makineler. yanına alacağınız lens de tele olacak tabi. alternatif olarak Pentax K-R'nin iso performansı da iyidir.

Pentax K-r nin 6 kare/saniye hızı da spor çekimlerinde çok işe yarayabilir.
  • Cevaplarınız için teşekkürler =)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.