Şimdi Ara

Kompakt makine ile arka plan bulanık video çekmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Dsc-Hx200v sahibiyim. Bu makine ile youtube için içerik üretmek istiyorum sizce yeterli olur mu? Asıl sorun ise arka plan bulanık video çekmek istiyorum. Manual focus ile focusu ayarlıyorum ama videoya çekmeye başlayınca bozuluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim

• Arkanın bulanık olmasını etkileyen bir çok faktör var.Teknik olarak bunların tamamını öğrenip uygulasanız bile sensör boyutunun küçüklüğü nedeniyle tatmin edici bokeh vereceğini sanmıyorum.Küçük objeleri çok yakından çekerseniz belki.

İnsan vb büyük canlı veya objelerde büyük sensör ve geniş diyafram açıklığı gerekli.

Teknik olarak nasıl yapılacağı bu videodan öğrenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BNoQAvlrldg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 21 Nisan 2020; 20:32:56 >
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    fotoğraf olarak bir şekilde ayarlayarak çekebiliyorum ama videoya geçince ayarlar gidiyor. Galiba cihazda böyle bir özellik yok hocam
  • Developing Eight kullanıcısına yanıt
    Normalde lensi değişebilen makinelerde pozlama ayarı, fotoğrafta ve videoda aynı sonucu verir.

Bu cihazda yazılımsal olarak kısıtlamalar olabilir belki. Sony SLT sistemlerde f3.5den aşağısında otomatik netlemeye izin vermiyor mesela. Ya da bazı gövdelerde Manuel video ayarlarını kullanmak için mutlaka elle odaklama yapmak gerekiyor.

Belki bu cihazda da videoda manuel ayarları kullanmak için elle odaklama yapmak gerekiyor olabilir.
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam ama uğraştırıyor zoom yapmaktan başka artısı yok. Bunu satıp Canon 200d veya sony a6000 almayı düşünüyorum ama kararsızım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.