Şimdi Ara

Kompak küçük makine ve paraflash

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Küçük ucuz kompak makinelerin
    Manuel modu
    Dslr makineler gibi f değeri vb. Ayarlar
    Sütüdyo ışıklarında net fotoğraf çekebilir mi?
    Yoksa ışık fazla mı gelir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Işık fazla gelmez. Ama büyük sensör kalite sağlayacağından büyük sensörlü makine tercih edilir. yeterli ışık varsa kit lensle çekim yapabilirsiniz.

• yeterli ışıkta telefonla bile çekersiniz.
  • Tşkler. Biraz araştırma yaptım. Ve fujifilm bir makine almaya karar verdim. Bunlar içinde

Kompak olanlar var. X10, x100 vb. Bunlar oldukça profesyonel geldi bana.

Bir başka seçenekte xt10, Xt20, xe2 gibi seçenekler var. Bunlara + 27 mm f2.8 lens çok ince bir lens.

Sizce hangisini seçmek mantıklı olur? Hem Ürün çekimi hemde dışarıda gezide pratik bir makine açısından?

Xe3 modelinde flaş bulunmuyor. Flaş olmaması çok büyük bir eksiklik mi?

Birde 4k video olayı 1080p ye göre çok farklı bir durum oluşturuyor mu? Gezi tatil zamanlarında özellikle?

• Rhodium kullanıcısına yanıt
    XF10 u bir inceleyin.

Bulunduğunuz ilde 1 Fujifilm shop var ise mutlaka orada gidip bakın. İstediğiniz kadar deneyebilirsiniz.

• 4K çok daha kaliteli video. Fakat birçok yerde oynatmak işlemek montajlamak zor. Bir çekim yapayım 10 sene sonra kullanılır diyorsanız 4K çekin. ama çekeyim arkadaşlarıma yollayım diyorsanız 4K ya gerek yok

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Çok tşkler. 4k o zaman iptal. Bu durum çok iyi oldu. O zaman seçenekler hem daha ekonomik hem de fazlalaştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

XF10 u bir inceleyin.

Bulunduğunuz ilde 1 Fujifilm shop var ise mutlaka orada gidip bakın. İstediğiniz kadar deneyebilirsiniz.
    Xf10 int baktım çok güzel ancak benim paraflaşlı bir sütüdyo var. Ürün çekmek için kullanıyorum. Orda flash girişine taktığım bir kumanda var. Onu oraya takamayacağım için bu model bana uyumayacak gibi.

• Rhodium kullanıcısına yanıt
    XT20+ xf 18 55 e bir bakın

• X100 serisi veya XT-20 alın hocam.

Strobist.com un yazarı zaten bilen bilir kalitesini fuji x100f, xt20 ve Xpro 2 kullanıyordu.

İyi ışık altında farkın %1 den az olduğunu iddia ediyor.

• Nikon d3200 den sonra uzun araştırmalar sonrasında
    Olympus om-d e-m10 mark iii aldım. Bakalım Dslr den sonra aynasız nasıl olacak.

Multimatomun yazılarını okudum. Sonra da küçük ama profesyonel bir makine almaya karar verdim. Pankek denilen lens ile bunu sağladım. Aslında sütüdyo işim olmasaydı fuji veya olympus su geçirmez alırdım.
    20 mp den 16 mp düşmüş oldum. Ayrıca pil ömrü de 500 den 300 fotoya kadar düştü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.