Şimdi Ara

kompact makine tavsiyesi lazım bir bakarmısınız.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. işim gereği ülkemizin her bir yerine gidip görev yapma durumum var. bu nedenle bir fotoğraf makinesine ihtiyacım hasıl oldu.
    isteklerimi özetlemek gerekirse
    * öncelikle ABD den aldıracağım bütçem max 1.000 TL
    * tabiki hem fotoğraf hem video performansı iyi olsun ama önceliğim fotoğraftır. fotoğraf için video başarısını gözardı edebilirim.
    * forumu gezerken gördüğüm bir iki modelin tipi hoşuma gitti istediğim ürüne bir fikir oluşturması açısından örnek yazıyorum ( g15, lx7 gibi lensi takıp çıkarılabilen pro makine kullanıyormuş tadı verecek :)
    önerileriniz için şimdiden teşekkürler

• Amerikadan 1000TL civarına
    sony rx100 , Canon g1x gibi makineler alınabilir.
  • Nikon 1 J2

Canon g15

Panasonic lx5

Bütçeyi max 1000 belirledim ancak illa 1000 tl ye çıkacağım diyede bir şey yok. yukarıda belirlediğim 3 model var. bunları biraz tipine bakarak birazda fiyatlarına bakarak belirledim ancak bir noktada tıkandım.

bunlardan hangisi hangi noktada iyidir kötüdür. dediğim gibi önceliğim iyi fotoğraf çekimi.
  • konu biraz aşağı düşmüş. fikirlerinizi bekliyorum
  • Hocam merhaba, ben size Canon G1X tavsiye edebilirim, sensörü kompakt makinalardan büyük olduğu için keskinlik, detay ve de düşük ışıkta çekim performansı çok iyidir. Eğer düşünürseniz bir yakınım Türkiye garantili olarak bir sürü aksesuar ile 1250 TL ye satıyor. Lensi değişebilir bir model olsu derseniz Nikon J1 yerine Nikon V1 tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbonurcan

Merhaba arkadaşlar. işim gereği ülkemizin her bir yerine gidip görev yapma durumum var. bu nedenle bir fotoğraf makinesine ihtiyacım hasıl oldu.
    isteklerimi özetlemek gerekirse
    * öncelikle ABD den aldıracağım bütçem max 1.000 TL
    * tabiki hem fotoğraf hem video performansı iyi olsun ama önceliğim fotoğraftır. fotoğraf için video başarısını gözardı edebilirim.
    * forumu gezerken gördüğüm bir iki modelin tipi hoşuma gitti istediğim ürüne bir fikir oluşturması açısından örnek yazıyorum ( g15, lx7 gibi lensi takıp çıkarılabilen pro makine kullanıyormuş tadı verecek :)
    önerileriniz için şimdiden teşekkürler

nikon 1 j1, nikon 1v1, olympus epl1 , epl2, epl3, samsung nx1000 incelemeni öneririm. Google ' halkböyleistiyor' yaz detaylı incelemeleri var.(samsung hariç diğerlerinin, model isminide yazarsan daha kolay incelemeye ulaşırsın.)zoomu yüksek like modellerine para verme. Bende yüksek zoomlu slr like var memnun değilim. Bu modellere bakıyorum, hareketli çocuklarıda çekmek istediğimden netleme süreleri düşük olan,taşımada kolay olsun diye, nikon ve olympus serilerine bakıyorum. Samsung nx serisinide araştır çok keskin fotoğraflar çektiğini söylüyorlar.Bu modeller bütçenide zorlamaz. nikon serilerinin youtube daki slow videolarınıda izle(saniyede 1200 kare fotoğraf yakalıyor.!!! saniyede 60 kare fotoğraf çekiyor ki bu rakamıda bir araştır...) sanırım nikon yada keskin fotoğraf çeken samsung nx 1000(uygun fiyatlı denk getirirsem) den birini alıcam. Bi dünya para verip anı donduramadıktan sonra makineyi yere çarpıp kırasım gelebilir:))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.