Şimdi Ara

Kombinizde basit ayar yaparak doğalgaz tasarruf sağlayın!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
6.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ben şu an kombiyi Honeywell T3R termostat ile kullanıyorum, ısıtma devresinde alev yüksekliğini %50 ye indirdim, termostat kapattıktan 1 dk sonra pompa duruyor, brülör kitleme süresi 10 dk ancak termostat on/off olduğu için bu menü görevini yapmıyor.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

ayrıntı vermen lazm hocam tabi servıs menusunu kullanıosan. bmde hem minimum alev boyu hemde maximum alev boyu var. ıkısınıde cok guzel ayarlamam lazm. kıtapckta yuzdelık dıyor ama ayara grınce 200e kadar sayı var. sureklı denıyorum bı ayar tam bu ıyı dıyorum havaların soguklugu sıcaklıgı erteaı gun bakıprmki bu ayar ıı degl. nyse artk fabrıka ayarlarına dön dedgmde bnm kaydettklerm gelıo tabi tekrar yerine. aynı kombıden kullananı bulmak lazm bosch class wbn 6000 24c rn felan. termostat almayı dsnuorum hem ogrenme modlu hem on off yani pompayıda durdursun. snn model pompayı drduruo dmi memnunmısun. calsma hassasıyeti ve olcme hassasıyeti nedir ogrenme modlu yani tpi algorıtmalımı. ayrıca sence derece hassasıyeti 0.5 mii iii yoksa 02 felanmı. 0.5te 1 derece fark oluo skntı yaratıomus usume terleme felan ama tasarrflu. 0.2 de de kombi surekli devreye grıo o onmlı dhl gerci pompayı durdrsun yeter menude pompayı drdrma yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim kombide alev boyu max 100 ben onu 50 yaptım, on/off termostat nedeli yandığında kökleyemesin diye. Kullandığım T3R on/off TPİ algoritmalı bir termostat, kombi durduktan 1 dk sonra pompa duruyor ama bu termostatın değil kombinin menüsünden ayarlanıyor. Termostatın hassasiyeti 0,1 derece, ancak ekranda 0,5 adımlar ile ayar yapılabiliyor yani 22,1 olsun diyemiyorsun ya 22 diyeceksin ya 22,5

• Merhaba servis menüsü için güzel bilgilendirme olmuş. Buradaki yazılara istinaden bende kendimce bir ayar yaptım. Etkisi nasıl olur bilemiyorum tabi.

1.3.b 6 dakika
    1.3.c. 10k yaptım. Sıcak suyum 40 olmasına rağmen kaynar su geliyordu. Sanki şuan daha ılık geliyor.
    2.1.a. 75%
    2.1.b. 75%
    2.9.f. 2 dakika

İnşallah daha iyi olmuştur bu ayarlar 😊

Bu arada evim 87 m2 izmirdeyim 5.2 metre petek var. 08.00 16.00 arası 19 derece 16.00 08.00 arası 21 dereceye ayarlı kullanıyorum ortalama aylık 180-200 m3 yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal971 -- 17 Mart 2022; 9:17:51 >
  • Sıcak su olayını hallettim. Çeşmeyi veya duşu kısık açtığımda su ayarı 40 olmasına rağmen 45-47 derece seviyelerinden aşağı düşmüyordu. Suyu çok açarsam ancak o zaman 40 dereceye geliyordu. Biraz kafa yordum ve gaz valfinin minimum basınç ayarını kurcalamaya karar verdim 😁 minimum basıncı çok hafif kıstım. Ve şuan düşük basınçlı su da dahi 40 derecelik su alabiliyorum. Aklınızda bulunsun arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.