Şimdi Ara

Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
30
Favori
408.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memint

Orijinalden alıntı: conqueror549

Evimin kombiye en uzak konumdaki peteğe olan mesafe 15 metre civarında. panel radyatörleri kombiye en uzağa mı yerleştirmeliyim, yoksa en yakına mı? bir de 3+1 odalı ve 7 adet petek bulunan evde kaç adet termostatik vana kullanmalıyım. Hepsine takılması gerekir mi? Ya da vanaları hangi peteklere takayım?

Cevaplarınız için çok teşekkürler, Selamlar....

bi kere 3 petek mutlaka tam açık olmalı bence az kullandığın 2 odaya termostatik vana taktırabilirsin. kendi evimden düşününce çocuk odası ve salon olabilir, tabi senin kullanımın farklı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

OKUMA 1

16/01/2012 SAAT 07:30

2584.044

OKUMA 2

17/01/2012 SAAT 07:30

2594.34

bATTık

kardeş olacak o kadar kar soğuğu geldi artık:( yapcak bi sey yok. ben uzun zamandır 10m3 ün altını göremiyorum....

Arkadaşım aşağı mahallede oturuyor. Onun evi en üst kat, üzerinde çatı var. Yalıtım var ve ısıttığı alan yaklaşık 120 metrekare. Evi güney cephe. Anlattığına göre kombiyi hiç kapamıyor ve bu ay ona 156TL fatura geldi.
    En üst katta oturmak o kadar kötü değil. Demek en alttakinin canı çıkıyor.

• quote:

quote:

quote:

OKUMA 1

2584.044

OKUMA 2

2594.34

bATTık

kardeş olacak o kadar kar soğuğu geldi artık:( yapcak bi sey yok. ben uzun zamandır 10m3 ün altını göremiyorum....

Arkadaşım aşağı mahallede oturuyor. Onun evi en üst kat, üzerinde çatı var. Yalıtım var ve ısıttığı alan yaklaşık 120 metrekare. Evi güney cephe. Anlattığına göre kombiyi hiç kapamıyor ve bu ay ona 156TL fatura geldi.
    En üst katta oturmak o kadar kötü değil. Demek en alttakinin canı çıkıyor.

yalıtım var yalıtım var şimdi, tabi yalıtımın yanında bence başka etkenlerde vardır. camların pimapenlerin kalitesi, binanın malzemesi, diğer apartmanların konumu.... çokta kafaya takmamk lazım. benim eşimin kuzeni tripleks evi var 4 m3 harcıyor dedi. (tüm gün full açıkmış...) ben olmadık yerimle kuş tutsam o kadar olmaz yapacak bi sey yok...

• Bu ay 185 m3 kullandık. Fazlamı azmı bilemedim. Biz tasarruf yaptıkça m3 fiyatı artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

Bu ay 185 m3 kullandık. Fazlamı azmı bilemedim. Biz tasarruf yaptıkça m3 fiyatı artıyor.

havaların soğuduğunu hesaba katmıyorsun sanki, bu ara havalar baya bi soğudu....
  • Şu gerçektir ki kombiyi ilk yaktığınızda asıl yakması gereken gazı en üst limitte yakar peteklere sıcak su dağıtıldıktan sonra ayarlanan derece neyse o şekilde bırakır gazı harcamayı keser yani kısaca ya daima yakacaksın ya hiç yakmayacaksın
  • quote:

OKUMA 1

2584.044

OKUMA 2

2594.34

bATTık

tuvnera bugünkü değerler nerde ???
  • quote:

quote:

OKUMA 1

2584.044

OKUMA 2

2594.34

bATTık

OKUMA

2594.34

OKUMA

18/01/2012 SAAT 07:30

2603.049

YAZIKLAR OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 18 Ocak 2012; 16:25:35 >

• 2603 olacak herhalde
  • cuma tasindik sayac yeni bina yeni.
    eskisehir havalar soguk binada yeni olunca suanda baktigimda 34m3 olmus sondaki 3 hareketli rakami saymiyorum.

ev 55mt2 1+1
    40 seviyesinde yaniyor kombi fazla sogukta degil hamam gibi sicakta degil cogu zaten bosa gidiyor ev soguk olunca yananin.
  • quote:

quote:

quote:

OKUMA 1

2584.044

OKUMA 2

2594.34

bATTık

OKUMA

2594.34

OKUMA

18/01/2012 SAAT 07:30

2563.049

YAZIKLAR OLSUN

ne güzel sayaç var sende arkadaş geri geri sayıyor

• Kırklarelinde -5 gece -6 derecelerde iyi ayaz var
    Kombiyi takalı 2 hafta olucak kısmetimize soğuklar denk geldi ve değerler birden gözümüzü korktu.
    Evde ısıtılan alan 110m2 1 oda kapalı gereksiz
    Ev 24 saat 23,5 , 24 derece arası ısı sabit tutulmaya çalışılıyor.23,6 aşağıya düşürmüyorum 24 geçmemeye çalışıyorum.
    altta oturan var tam randımanlı yakmıyor üstüm çatı ev yalıtımsız GÜNLÜK YAKIT nitromix ile şu an 13 m3 yani kısaca battık.Soğuklar doğalgaz gelmesini beklemiş
    Ha bide şu var daha önce katı yakıtla tek daireli kazanla ısınıyordum bu havalarda en az 2 torba normal kömür yakardım.
    5,50TL X 2 torba kömür=11,00 TL
    0,77 X 13=10,01 TL (doğalgaz)
    yine karlıyım kömür kül derdim yok buna bin şükür ki kazanı 3 katta yakıyordum eziyeti siz tahmin edin çıkar kömür ,indir kül uğraş dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturkkara -- 18 Ocak 2012; 15:18:55 >

• Arkadaşlar kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz mümkün mertebe 40 c üzerine çıkmayın özellikle evi yalıtımlı olanlar ben hala bu soğuklarda 35 c de yakıyorum ev ortalama 21 c bir tek geçen akşam hanım 37 c dereceye çıkarmış 3+1 125 m2 ev bilginize .. bundan altı yedi sene önce ne güzel yakardık doğalgazı yok şu kadar yakmış yok bu kadar yakmış kimsenin umrunda değildi çünkü fiyatı gayet uygundu bizi bu hallere düşürenler utansın şu hale bak millet sayaçla yatıp kalkıyor... duyuyormusun Taner yıldız.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Arkadaşlar kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz mümkün mertebe 40 c üzerine çıkmayın özellikle evi yalıtımlı olanlar ben hala bu soğuklarda 35 c de yakıyorum ev ortalama 21 c bir tek geçen akşam hanım 37 c dereceye çıkarmış 3+1 125 m2 ev bilginize .. bundan altı yedi sene önce ne güzel yakardık doğalgazı yok şu kadar yakmış yok bu kadar yakmış kimsenin umrunda değildi çünkü fiyatı gayet uygundu bizi bu hallere düşürenler utansın şu hale bak millet sayaçla yatıp kalkıyor... duyuyormusun Taner yıldız.....

abi 35 c de yakmak mı!!!!!! ya ben 50 de 21 derece yapamıyorum içeriyi 55 e çektim. zaten 30 en düşüğü. sen 35-37 de nasıl ısınıyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

Kırklarelinde -5 gece -6 derecelerde iyi ayaz var
    Kombiyi takalı 2 hafta olucak kısmetimize soğuklar denk geldi ve değerler birden gözümüzü korktu.
    Evde ısıtılan alan 110m2 1 oda kapalı gereksiz
    Ev 24 saat 23,5 , 24 derece arası ısı sabit tutulmaya çalışılıyor.23,6 aşağıya düşürmüyorum 24 geçmemeye çalışıyorum.
    altta oturan var tam randımanlı yakmıyor üstüm çatı ev yalıtımsız GÜNLÜK YAKIT nitromix ile şu an 13 m3 yani kısaca battık.Soğuklar doğalgaz gelmesini beklemiş
    Ha bide şu var daha önce katı yakıtla tek daireli kazanla ısınıyordum bu havalarda en az 2 torba normal kömür yakardım.
    5,50TL X 2 torba kömür=11,00 TL
    0,77 X 13=10,01 TL (doğalgaz)
    yine karlıyım kömür kül derdim yok buna bin şükür ki kazanı 3 katta yakıyordum eziyeti siz tahmin edin çıkar kömür ,indir kül uğraş dur.

Küçük çocuk yoksa 20-21 dereceyi geçmeyin günlük 10 m3 civarına bile inebilirsiniz, 1 derece %5 civarında farkedebilir.

• quote:

quote:

Arkadaşlar kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz mümkün mertebe 40 c üzerine çıkmayın özellikle evi yalıtımlı olanlar ben hala bu soğuklarda 35 c de yakıyorum ev ortalama 21 c bir tek geçen akşam hanım 37 c dereceye çıkarmış 3+1 125 m2 ev bilginize .. bundan altı yedi sene önce ne güzel yakardık doğalgazı yok şu kadar yakmış yok bu kadar yakmış kimsenin umrunda değildi çünkü fiyatı gayet uygundu bizi bu hallere düşürenler utansın şu hale bak millet sayaçla yatıp kalkıyor... duyuyormusun Taner yıldız.....

abi 35 c de yakmak mı!!!!!! ya ben 50 de 21 derece yapamıyorum içeriyi 55 e çektim. zaten 30 en düşüğü. sen 35-37 de nasıl ısınıyorsun...

Bak güzel kardeşim ne dedim yukarıda evi yalıtımlı olanlar için, benim evde biri 10 aylık diğeri 3,5 yaşında iki yavru kartal var inan bana 35 c derece evi 21 c ye getiriyorum ama kombi hiç kapanmıyor evin en soğuk zamanı akşam 4-5 gibi oluyor o zamanda hanım 37-38 c ye alıyor kombiyi ev ümraniye şerifalide bilginize....3 yıllık bina...
    50 c yakmak kombiyi ısının yüzde yirmisini bacadan havayı ısıtmaktır mümkün mertebe 45 c ayarlı olsun kombi en fazla o 55 c ye kadar ısıtır sonra beklemeye geçer bendeki böyle çalışıyor 35 ayarlıyorum 45 c de ısıtmayı kesiyor.Muhtemelende tüm kombilerde çalışma prensibi bu....birde oda termostadı takabilsem kombiye tam süper olacak oda 150 Tl ucuz değilki sıkıştık bu ara....)

• quote:

Arkadaşlar kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz mümkün mertebe 40 c üzerine çıkmayın özellikle evi yalıtımlı olanlar

başta herkese özellikle yalıtımlı arkadaşlara söylemişsin ama bence yalıtımlı olan arkadaşların bir çoğuda sana katılmayacak gibime geliyor. formda 45 in altında kullanan çok çok azdır die düşünüyorum.

edit: ısınabiliyosan ne güzel sana, benim en düşük 30 da petekler buz gibi oluyor o şekilde ısınmaz soğur yalıtım olsa da olmasa da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogandd -- 18 Ocak 2012; 17:04:46 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz mümkün mertebe 40 c üzerine çıkmayın özellikle evi yalıtımlı olanlar

başta herkese özellikle yalıtımlı arkadaşlara söylemişsin ama bence yalıtımlı olan arkadaşların bir çoğuda sana katılmayacak gibime geliyor. formda 45 in altında kullanan çok çok azdır die düşünüyorum.

edit: ısınabiliyosan ne güzel sana, benim en düşük 30 da petekler buz gibi oluyor o şekilde ısınmaz soğur yalıtım olsa da olmasa da...

Forumda yoğuşmalı kullanan bir çok arkadaşımız bu şekilde yakıyor .... doğalgaz kombisi önerisi sayfasına bakmanı tavsiye ederim ....benim ev ısınıyor çok şükür Allah insanları bu hale düşürenleri utandırsın.. şuraya bak millet ne hale geldi.....

• quote:

quote:

quote:

Forumda yoğuşmalı kullanan bir çok arkadaşımız bu şekilde yakıyor .... doğalgaz kombisi önerisi sayfasına bakmanı tavsiye ederim ....benim ev ısınıyor çok şükür Allah insanları bu hale düşürenleri utandırsın.. şuraya bak millet ne hale geldi.....

zaten orda okuduklarımdan biraz fikir ve bilgi edindim. ama mantıken kendi ısısı 35 olan bir maddenin ortamın sıcaklığını 21-22 dereceleri getirmesi bana çok mantıklı gelmiyor tabi yoğuşmalılarda sistem farklı olabilir ona bir sey diyemem...

• quote:

quote:

quote:

quote:

zaten orda okuduklarımdan biraz fikir ve bilgi edindim. ama mantıken kendi ısısı 35 olan bir maddenin ortamın sıcaklığını 21-22 dereceleri getirmesi bana çok mantıklı gelmiyor tabi yoğuşmalılarda sistem farklı olabilir ona bir sey diyemem...

35c derken zaten kombinin en kısık ayarı 35C evi normalde 35c ile 45 c arası bir sıcaklıkla ısıtıyor kombi, petek metrajıda fazla olunca düşük ısıda evi ısıtmak dahaTasaruflu oluyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 18 Ocak 2012; 17:22:36 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.