Şimdi Ara

KOMBİNİN BRÜLÖRÜ KENDİNİ OTOMATİĞE BAĞLADI !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4-5 senedir kullanılan ve hiç bakıma girme ihtiyacı hissetmeyen ve son 2 gündür çalışmakta olan ariston kombinin brülörü, yani çakmağı, gazı ateşledikten sonra da, kombi yanmayı bitirene kadar çakıyor. bir sonrakinde aynı şeyi yapıyor. ve fonksiyon hata kodunu vererek kombi duruyor bazen. resetleyip çalıştırmak gerekiyor.

Başına böyle bir sorun gelmiş olan veya kombi konusunda uzman arkadaşların desteğini bekliyorum burda..

• Alınığından beri 4-5 yıl hiç bakım yapılmayan kombininin sorun çıkarması sürpriz olmamalı. Yani siz kombiyi çok nazik ve dengeli kullanıyor olabilirsiniz, ama ya üretimden kaynaklı ve geç belirti veren bir sorun varsa...
    Konu makine aksamıyla ilgili, teknik bir konu. Yetkili servise göstermekte yarar var...
  • teknik bilgisi olan var mı bu konuda acaba?
  • kombiden anlayan biri varsa bişeyler yazsın..
  • Kombinin brülör işi,termokulp vs bu tarz işler çok hassas işlere girdiği için birisinin size burdan birşey anlatsa dahi anlayamayacağınız için zorlanabilirsiniz haliyle ama bu tarz işler hassas işler oludğu için anlatmakla olmuyor ama bir hata sonucu kombiniizden olursunuz.. yani o kadar göründüğü gibi kolay değil merak etmeyin komibci değilim ama kombinin teknik iç aksamlarına giriyor çünkü ama su borusu,termometre,vanalar vs bunlarda problem çıkarmaz bunlar çok hassas işler değildir ama siz genede eğer eliniz bu tür işlere yatkın değilse bulaşmayın tanıdık bir kombi servisi çağırın yeterlidir.
  • aristonun kendi servisini çağırdım. 4-5 sene hiç bakıma girmemişti. onu yaptı. 70 den 50 tl.ye bıraktı masrafı.

diğer sorun ise elektronik karttan kaynaklanıyormuş, o bozulmuş. bozulunca çakmak, gazı yakarken de çakıyor ve bikaç saat sonra da kendi kendine duruyordu. yani yatağa sıcak girip, donarak çıkma olasılığı var.
    b.sayar ana kartı gibi bi kart çıkardı. sıfır 300, mevcutun tamiri ise 150 dedi.

asıl sormak istediğim şey şu: gerek bakım, gerekse tamir için istenen para normal mi, yoksa ben kazıklanmak üzere miyim?

yardımcı olun arkadaşlar. henüz ödeme yapmadım.
  • Neredeyse kombilerin elektronik kartı 300 liraya yakın dı diye biliyorum çünkü iki sene önce bizim komşumuzda kombisi arıza yaptı ve sonuç anakarttan çıktı problem 300 lira gibi para gitti.. yaklaşık yani hesap edin o zamanında 300 lira olan anakartı tamir etsenizde kar etmeyecek zaten birde bütçeniz varsa biraz daha ekleyip protherm tarzında bir kombi alabilirsiniz misalı saygılar.
  • araştırdım. meğerse kart tamirinin piyasası varmış. hususi kart tamiri yapan yerler var.

hem de 50 tl.ye. nerdeyse ekstradan 100 tl bayılacaktık servise.

yarın hemen servie gidip kartı kapıp- kart tamircisine gidip bu işi halledicem de, o kartı kombiye nasıl takacam, onu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 17 Ekim 2011; 21:15:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

araştırdım. meğerse kart tamirinin piyasası varmış. hususi kart tamiri yapan yerler var.

hem de 50 tl.ye. nerdeyse ekstradan 100 tl bayılacaktık servise.

yarın hemen servie gidip kartı kapıp- kart tamircisine gidip bu işi halledicem de, o kartı kombiye nasıl takacam, onu düşünüyorum

Eğer tanıdık bir servis yada bir kombici falan varsa sıradan krtı alıp tamiri yaptırıp tekrar kombiye montajını yapabilirsiniz hocam..

Valla servislerde dolandırcak adam arıyorlar.. neymiş efendim 150 lira valla adam sokaklardan topluyor parayı bizim kombiye 280 lira masraf çıkardı 60 liraya oldu olan bizim.. bizimde demirdökm kalisto kombinin içinde parçası bozukmuş..! küçük bir parça 220 lira..

Nerede yaşıyoruz ya anlayamadım gitti üzerine biraz mebla eklenir ikinci el kombi fiyatı çıkar.

Bizim komşu bunu düşünemedi 300 lira bayıldı anakarta.. sıfırıyla değiştirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 17 Ekim 2011; 23:50:06 >

• ben de son anda uyandım yoksa gidecekti 150 tl. 50 e yapan birine verip takıcam. soğuktan donduk evde şu işe bak ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.