DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kombinin Basınç Göstergesi Yükseliyor.
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
16
Cevap
1
Favori
10.489
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Kombinin Basınç Göstergesi Yükseliyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      4579 Mesaj
      18 Ocak 2012 15:48:54 Konu Sahibi
      kombi çalışırken basınç 3.5 a kadar yükseliyor. durdurunca 2 2.5 a geriliyor.

ayrıca kullanım suyu sıcaklık göstergesi lambası yanıp sönüyor. ( kitaba baktıgımda kullanım suyu sensöründe sorun var diyor. )

banyo yaparken bi soguyor su bi sıcak geliyor degişiyor.

problem nedir acaba arçelik kombi. 6 yıllık.

|
      |

• Yarbay
      4413 Mesaj
      18 Ocak 2012 18:57:56
      öncelikle arçelik beko diye bir kombi markası yoktur demirdöküm fason üretimidir model calisto sorunlara gelince genleşma tankınız arızalı 150 tl birde sıcak sıcak su ntc sensör deyişecek 50 tl toplam 200 tl ist içi fiyat
      |
      |

KOMBİ TAMİR BAKIM UZMAN TEKNİSYEN YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS İSTANBUL AND. YAKASI ÜMRANİYE -ÜSKÜDAR-KADIKÖY-BEYKOZ FAAL BÖLGESİNDE 1997 YILINDAN BERİ SEKTÖRDEYİZ M.E.B SİCİL NO:648537
    • Yarbay
      4413 Mesaj
      18 Ocak 2012 19:03:53
      bu fiyatlar bizde geçerli serviste sadece tank 260 tl orj zilmet arka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abd1984 -- 18 Ocak 2012; 19:04:38 >

KOMBİ TAMİR BAKIM UZMAN TEKNİSYEN YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS İSTANBUL AND. YAKASI ÜMRANİYE -ÜSKÜDAR-KADIKÖY-BEYKOZ FAAL BÖLGESİNDE 1997 YILINDAN BERİ SEKTÖRDEYİZ M.E.B SİCİL NO:648537
    • Kurmay Yarbay
      4579 Mesaj
      18 Ocak 2012 19:05:00 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

bu fiyatlar bizde geçerli serviste sadece tank 260 tl orj zilmet arka

servis neresi sizin bizim ev ist bakırköy.

ayrıca bu haliyle 1-2 ay daha kullansak bişi olurmu gittgi kadar falan.
      |
      |

• Yarbay
      4413 Mesaj
      18 Ocak 2012 19:11:53
      kullanabilirsiniz yalnız ilerki zamanlarda tank arızalı olduğu için 3 bar emniyet ventilide bozacak ve su akıtacak ist ümraniyedeyiz karşıya haftanın iki günü geçiyoruz

• Kurmay Yarbay
      4579 Mesaj
      18 Ocak 2012 19:41:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

kullanabilirsiniz yalnız ilerki zamanlarda tank arızalı olduğu için 3 bar emniyet ventilide bozacak ve su akıtacak ist ümraniyedeyiz karşıya haftanın iki günü geçiyoruz

teşekkürler.

kiracıyız ev sahibine danışalım o ne derse atık.
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      26 Ocak 2012 21:26:27
      demirdökümse 444 18 33 ara orjinal parça fiyatıyla toplam maliyet en fazla 100 tl bulucaktır bilginize fazla abartanlardan kaçınıız...
      |
      |

• Yarbay
      4413 Mesaj
      26 Ocak 2012 23:21:02
      |
      |

• Yüzbaşı
      267 Mesaj
      26 Ocak 2012 23:47:29
      Genleşme tankınız miladını doldurmak üzere. Kombinizi kapalı konuma alın ve 3 saat kadar çalıştırmayın. İbrenin düştüğünü göreceksiniz. İbre düşüp sabitlendiğinde su seviyesini herhangibir radyatör peteğinizden su çekerek 1.2 bar'a çekiniz (Soğukken). Kombinizi tekrardan çalıştırın ve kullandığınız ayara alıp ibreyi gözlemleyiniz. İbre yine 3.5 bar'ı geçiyorsa ister tankınızı değiştiriniz (120~180 TL), istersenizde tankınıza hava bastırınız (40~70 TL). Tankınıza hava bastırmak garanti olmamakla beraber tankınız aşırı yıpratılmadıysa olumlu sonuçlar alınabiliyor. (Takribi 1-2 yıl idare ettirebiliyor).. Isıl dalgalanma içinde kullanmakta olduğunuz sıcak suya ek bir soğuk su ilave etmeyiniz. Eğer sıcak olduğunu düşünüyorsanız kombi üzerinden sıcaklık ayarını kısınız...
      |
      |

• Yarbay
      4413 Mesaj
      26 Ocak 2012 23:49:12
      100 liraya tank adresi vereyim bizede getirsinler pehhhhh
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      26 Ocak 2012 23:56:11
      Demirdöküm'deki fiyatların kaç lira oldugunu bilmiyorsun anlaşılan nese fiyat konusunda piyasada en kaliteli fiyat Demirdökümde'dir bunun içinde işçilik+yol+parça üçretide vardır ...
      |
      |

• Yarbay
      4413 Mesaj
      26 Ocak 2012 23:58:55
      dostum her işin bir bedeli vardır 100 lirayada tank deyişimi yapılmaz zilmet 50 tl can conta 40 tl alışımız ben 150 den aşşağı tank deyişimi yapmam çünkü 2 yıl garanti veriyorum
      |
      |

• Onbaşı
      21 Mesaj
      27 Ocak 2012 00:03:23
      bedelsiz olmaz tabide benim amacım burda herkezin bilgi sahibi olması yoksa fiyat konusunda piyasada cok çeşit yerler war bunu bende biliyorum sende biliyorsundur. istenirse demirdöküm fiyatlarınıda ben verir yardımcıda olurum ama arızayla ugraşmam yani braktım ben artık bu işleri :)
      |
      |

• Çavuş
      46 Mesaj
      09 Temmuz 2017 12:34:35
      Basınç Yükselmesine Kesin Çözüm Yazıyı okumadan ve uygulamadan servis çağırmayın

Arkadaşlar Belki hiç bir yerde göremeyeceğiniz bir yöntemi sizinle paylaşayım.
      Bu tür basit arızalar için Paranızı boşu boşuna servislere veya tamircilere kaptırmayın.
      Kombinizin basıncı yükseliyorsa ve emniyet valfinden su akıtıyorsa 3 arızadan biri gerçekleşmiştir.

Arıza nedenleri:
      1-Genleşme tankının havası bitmiştir.
      2-Su doldurma vanası kaçırıyordur
      3-Eşanjörde iç çatlak vardır şebeke suyundan radyatör tesisatına su sızdırıyordur.
      Eşanjör değişim fiyatı yeni kömbinin yarı parası olduğundan servis size yeni kombi almanızı tavsiye eder.

1-Genleşme tankına üstteki sübaptan hava basınız. Herhangi bir pompa ile hava basabilirsiniz. video:https://www.youtube.com/watch?v=Y21pVCssPVM
      2-Su doldurma vanasını değiştiriniz
      3-Ana giriş su saatinin girişine basınç düşürücü taktırarak alttaki ayar vidasından alyan anahtarı ile sonuna kadar sıkınız. 50-60 TL'lik birşeydir.

Sonuna kadar sıkılan basınç düşürücü tesisata 1,5 - 2 bar civarında su gönderir böylelikle eşanjördeki şebeke suyu ve petek suyu basınçları dengede olacağı için
      eşanjördeki çatlaktan su geçse dahi kombinin basıncı hiçbir şekilde yükselmeyecektir.

Eğer eşanjörde çatlak var ve siz 3 numarada yazan yöntemi kullanmışsanız size bir artısı daha olacak birdaha kombinize su ilave etmek zorunda kalmayacaksınız.
      Peteklerde eksilen su otomatik olarak Eşanjör içindeki çatlaktan zaten dolacaktır.
      Kombi üreticilerinin dahi bugüne kadar başaramadığı otomatik su dolum sistemi özelliğini kombinize kazandırmış olacaksınız.

Ben Kullandığım 15 yıllık bacalı Buderus kombime bugüne kadar hiç bakım yaptırmadım yaz kış 24 saat açık.
      En son bu arızayı verdiğinde yukarıdaki yöntemleri uyguladım ve şu anda stabil çalışıyor bir sıkıntı yok.
      Belki su doldurma musluğunu bile değiştirmenize gerek yoktur. Genleşme deposuna hava basıp su saatinin girişine basınç düşürücüyü taktırdıktan sonra hiçbir sorununuz kalmaz emin olun.

www.jeansteamdesign.com
      by. Tekin Çavuşlar
    • Yarbay
      2334 Mesaj
      22 Temmuz 2017 00:47:09

Peki tesisatta Kacak Varsa Adam Zemin katta otuyorsa Surekli kombiye otomatik su basilacak.Su faturasi Nasil olacak..Her ay 15 20 tl farketmeksizin. Ve surekli sisteme kirecli taze su girecek.

Hocam lutfen biraz bilgimiz olan konularda bilgi verirsek daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      jeansteam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LG 4k ips hdmi 2.0 27 inc Monitor-Samsung s7-edge
      Xbox One S Gears of War 4 Limited Edition
      Lg 4k 635 tv ..Ps4 slim 500 gb
      Nintendo SWITCH.. Ps4 PRO. Psn:utkanturk82
    • Çavuş
      46 Mesaj
      30 Ağustos 2017 15:02:49
      Tesisattaki kaçakla benim anlattığım arızanın ne alakası var?
      Siz yazının tamamını okuyup anlamamışsınız sanırım.

Peteklerde kaçak varsa o başka bir arıza, kaldıki evi su basacak kadar kaçak varsa zaten basınç yükselmez fazla suyu petek tesisatındaki kaçaktan atar.
      Su Tesisatında kaçak varsa kombi kapalı dahi olsa evi su basar bu tesisat arızasıdır kombi ile alakası yok.
      Kombiye sürekli su basılacak diyede bir şey yok tesisat girişine basınç düşürücü takarak tesisatın basıncı ile peteklerin basıncını aynı seviyeye getiriyoruz yani peteklerin suyu azaldığında çatlaktan otomatik olarak tesisat suyu petek suyuna takviye yapıyor.

Kireç konusuna gelince ben 15 yıldır defalarca peteklere musluk suyu bastım herhangi bir sakıncasını görmedim.
      Kireç mireç hikaye o bulunduğunuz bölgenin suyu ile alakalı bir durum. İstanbulun suyunda kireç yok. Farklı bir bölgedeysenizde Bunu çaydanlığınızın dibine bakarak anlarsınız her sabah çeşme suyunu kaynatan çaydanlıkta kireç varmı?

Bilgimiz olan konu derken anlayamadım. Zaten bu forumların amacı bilgi paylaşmak değilmi? okursunuz bilgi sahibi olursunuz, okuduğunuzu anlamazsanız anlamadığınız konuyu yazarsınız birileri cevap yazar onuda öğrenirsiniz.

Ben bizzat deneyip iyi sonuç aldığım bir deneyimimi paylaşmak istedim. Yararlanmak isteyen okur uygular istemeyen parasını verir servis çağırır kombisinin arızasını yaptırır. Ben burada birşey satmıyorum.
      |
      |

www.jeansteamdesign.com
      by. Tekin Çavuşlar
Reklamlar
modasor
SEO
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,964
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.