Şimdi Ara

KOMBİNİN BACASINDAN duman çıkmaması...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
69.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim evimdeki kombinin bacasından belirgin bir duman çıkmıyor.
    karşı sitedeki dairelerin kombilerinin bacalarda ise belirgin bir duman var.

bunun sebebi ne olabilir?

ben kiracıyım. kombimin yoğuşmasız bir kombi olduğunu biliyorum acaba karşı sitedekilerin yoğuşmalı olması mı bu duruma sebep oluyor?
    benim kombi de bir sıkıntı mı var acaba?

teşekkür ederim.

• Kombi kaç derecede çalışıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 derecede yandığı halde, yanarken buharı görünmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiryaks

50 derecede yandığı halde, yanarken buharı görünmüyor...

Benim kombi vapur bacası gibi,ilk aldığım yıl servis çağırmıştım gelip baktılar, 55c altında yandığında bu duman çıkar demislerdi. Belkide çıkmaması daha iyidir bilemiyorum, sonuçta dışarı çıkan duman su buharı, evet yanmış gazda var icinde fakat büyük oranda yogusma buharı o görüntüyü oluşturuyor. Sorun olduğunu düşünmüyorum isterseniz servise telefon acın bilgi alın.

• Ben yogusmali kombilerden duman (buhar) cikmaz yada az cikar diye dusunuyordum. Ancak benim kombi 40derecede bile calisirken ilk calistiginda yogun bir duman cikariyor, sonra giderek azaliyor. Bu arada benim kombi Bosch condens yogusmali kombi.

• o duman değil buhardır bazen çıkar bazen çıkmaz detaylı teknik anlatsam anlayamazssın
  • suyu barıda etkili oluyor yüksek barda vapur bacası gibi 40 derede bile belli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

o duman değil buhardır bazen çıkar bazen çıkmaz detaylı teknik anlatsam anlayamazssın

biliyorsanız anlatın, biz anlaşılacak dile çeviririz ....
  • Bacadan çıkan duman aslında soğuk havalarda ağzımızdan cıkan buhar gibidir
    Sıcak ortamdan soğuk ortama üflersen ve de ısı farkı yuksekse duman cıkacaktır
    Dumana cok fazla takılmayın nasıl olsa dış ortam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.