Şimdi Ara

Kombiden su akıyor acil yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
155.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alikemalvahit

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

hocam bunu kombi açıkken mi yapacağız

Kombi kapalı veya yaz konumunda ve tesisat suyu soğumuş olması lazım.

suyu boşalttıyoruz ama su seviyesi inmiyor hiç ve kombinin her yerinden su damlıyor bayağı su boşaltmak gerekiyor mu basınç 2,5 civarında

kombi su doldurma musluğunuz bozuk olabilir. suyu kapamıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

hocam bunu kombi açıkken mi yapacağız

Kombi kapalı veya yaz konumunda ve tesisat suyu soğumuş olması lazım.

suyu boşalttıyoruz ama su seviyesi inmiyor hiç ve kombinin her yerinden su damlıyor bayağı su boşaltmak gerekiyor mu basınç 2,5 civarında

kombi su doldurma musluğunuz bozuk olabilir. suyu kapamıyordur.

bende ondan şüpheleniyorum ama kontrol edecem tekrar
  • Su damladığı halde basıncın 2,5 bar civarı olması genleşme tankının membranının delinmesine bağlı olabilir...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    boru patlamış dedi servis ama siz kullanın su akıtsa da işin iyi tarafı adamlar gittikten sonra su akıtmamaya başladı gayet rahat kullanıyorum şu an
  • Umarım küçük bir patlamadır ve tekrarlamaz :)
    inşallah zaten yarın gelip boruyu değiştirecekler de inşallah para istemezler
  • Bu hangi boruymuş ve nasıl patlamış ki birden hiç akıtmamaya başlıyor? :)

Sanki sihirli bir el değmiş gibi...

Keşke sadece borunun parasını alsa servis...

Belki de boruya sıkışan parayı almaya gelecek...
    bende anlamadım garantili ücret almadılar ama kombiyi bozdular dün gelip taktılar geldiklerinde sular kesikmiş deneyememişler akşam açtık sürekli açılıp kapanıyor elektiriği sürekli gidip geliyor çalışan kombimi servis bozdu nasıl iş anlamadım
  • Firmanın çağrı merkezini arayın sorunu detaylı anlatın, başka bir servis yönlendirmeleri konusunda ısrarcı olun...

Her gelen ekipten servis fişi istemeyi unutmayın...
  • Basınç fazla yükseldi fakat 1,5 bara düşene kadar su aldım radyatörden.
    Eve birkaç saat sonra geldiğimde kombinin altından su akıyordu.
    Basınç şu an 0,00 bar. Alttaki mavi vanadan su doldurduğum anda boşaltıyor, hiç su tutmuyor.
    Servislik olmuş mudur iş?
  • Arkadaşlar iyi günler kombinin basıncı 1 ve 1,5 arasına kadar düştü küçük vanadan hava vereyim dediğimde içerdeki bir borudan su geliyor basınç yükselmiyor ne yapmak gerek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar protherm kombi su tahliye vanasından devamlı su damlatıyor ve bar seviyesi en sonda yüksek. Servis su boşalma vanasını değiştirdi ve hava bastı. Düzeldi zannettik ama yine su damlatıyor bar seviyesi de hep yüksek ayrıca su damlattığı yerden de hava kaçırma sesi gelmeye başladı o hava bastıktan sonra lastiğin sibobundan gelen hava gibi geliyor ve su damlatmaya devam ediyor. Kapattık kombiyi kullanmıyoruz sorun nerde? Ne kadarlık bir masrafı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Altında su girişini kesen çok küçük bir vana olacak onu kapatıp radyatörden su alacaksınız...Önce vanayı kapatın.Büyük olan iki tane tesisat vanalarını kapatmayın...Çok küçük bir vana olacak..Kombinin içinde altında göreceksiniz . Serçe parmak kalınlığında bir vana.onu kapatın....
    Merhaba hocam bu vana nerdedir? Acil kapatmam lazım çok fazla su döküyor musluk açık kalmış gibi
     Kombiden su akıyor  acil yardım

• Resimlerde göremedim....Alttan eğilip bakınca mavi çevirme yeri bakaliti görünüyor.....Benim kombide altta tam ortadan sağa yakın duruyor....
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.