Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: TM01 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
20.424
Cevap
343
Favori
864.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2583
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8354
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4899
  • Favoriye Eklediklerim 458
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • disintegration (8354 mesaj) kir-pi (239 mesaj) hardcrss (142 mesaj) Zebza (133 mesaj) kemal1414 (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8878 mesaj) Mobil (6780 mesaj) Tablet (651 mesaj) Mini (370 mesaj) Uygulama (604 mesaj) (78 mesaj) (91 mesaj)
  • @
47 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)
Giriş
    166 Mesaj

Kusura bakma hocam o detayları atlamışım. Yer Muğla merkez.. Muğla yanıltmasın ama, merkez ilçe 600-650 metre rakımda bulunuyor. Kışın tam olmasa da Ankaradan hallice.. Ev hafif çelik yapı.. İç ve dış duvarlar osb+boardex ten oluşuyor. Dış duvarların içi 8cm kalınlıkta 150 yoğunluklu taş yünü ile, iç duvarlar ise aynı yoğunlukta 4cm taş yünü ile yalıtım yapılmış durumda.

Bubarada bugün gelen farklı firma ise 35kw Buderus veya 33kw Viessmann önerdi. Haliyle bu firma daha bir güven verdi ama iki firma arasında kombi hesabının bu kadar şaşması epey ilginç.

|
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

yer Muğla net 223m2 civarı yerden ısıtma ve yalıtım var

bence 35kW fazla 30kW civarı kapasite yeter

bir de yerden ısıtma boruları oksijen bariyersiz ise zamanla tesisatta yapay çamur oluşacak bunu önlemek için kombi altına TORTU TUTUCU VE HAVA AYIRICI taktırılması gerekir

kombi olarak öncelikle

30kW baymak duo tec compact

30kW eca proteus premix

30kW airfel digifel premix

30kW daikin vz öneririm

bütçeyi arttırırsanız

30kW bosch condens 7000

30kW buderus logamax plus gb172i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    paladyum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    166 Mesaj

Cevap için teşekkürler. Yerden ısıtma boruları frankische oksijen bariyerli, kolektörler vs de yine frankische marka. sorun yartmamasını umuyorum zaman içerisinde.

Buderusun 30 kw olmaz mı diye sorduğumda yetmez dedi ama yine de fiyat sorunca 1.000TL (1.000TL yi küçümsemiyorum sadece bu kadar masrafta çok kritik olmuyor artık) anca fark eder deyince çok üstünde durmadım. 30kw yeterken 35kw almanın olası zararı var mıdır hocam. Bir de veissmann'ı çok da önermiyorsunuz sanırım değil mi?

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

viessmann'da öneriyorum ama f/p cihazları öncelikle öneriyorum size önerilen vitodens 100w 35kw ise bu model çok çok pahalı bir model forumda bu modeli az insan alır kullanır 100W nin bir tık altı 33kW vitodens 50W modeli bu da pahalı sayılır

5000 7000 lira arası 30kw ile 35kw arası cihazlar en ideal olanlar ve en çok satılan modeller

komponent kalitesi olarak ta uçurum yok. önerdiğim modellerde paslanmaz çelik premix eşanjör, pirinç hidroblok grubu ...vs

evinize 35kw bir kombi alırsanız mevsim geçişlerinde ve soğuk olmayan günlerde kombi dinlenme ve daha az aralıklı çalışma yapabilir onun haricinde sıkıntı olmaz normal ve çok soğuk günlerde randımanlı çalışır

daha karasal bir bölgede otursaydınız ve evde yalıtım olmasaydı 30kw üstü alın derdim

|
    |
  • Teğmen
    166 Mesaj

Anladım, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Son bir soru eklemek isterim; Firma özellikle Buderus için diğerlerine göre çok daha tasarruflu olur dedi, yatırımı yüksek ama bir kaç seneye farkı çıkarırsınız diye belirtti. Biraz göz boyamak için gibi geldi ama size de sormak istedim. Firmanın bahsettiği gibi Buderus ile baymak duotec, demirdöküm atromix veya muadil diğer modellere kıyasla %30-%40 gibi daha tasarruflu olma ihtimali var mıdır? Bana biraz satış politikası gibi geldi. Siz ne düşünürsünüz. Tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladyum -- 9 Temmuz 2021; 0:36:57 >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

satış politikası kesinlikle inanmayın büyük hayal kırıklığı yaşarsınız vaktiniz varsa bu konunun ilk sayfasında yazdığım bilgilere göz atın

en pahalı kombiyi alınca kafadan %20 30 tasarruf yaparsınız ve kombiniz 15 yıl boyunca hiç bozulmadan çalışır diye birşey yok

tasarrufta birinci etken evin yalıtımıdır. evde yalıtım varsa her kombi evi ısıtır ve tasarruf yaptırır tabii kalorifer tesisatı sağlam olacak ve petekler olacak veya yerden ısıtmada boruların içinde pislik olmayacak

ha size yerden ısıtma var ve ev büyük bence kollektörlere takılan termostatik vanaları araştırın

aktüatör vana olarak geçer. kollektörlerin hepsine değil ama çoğuna bunlardan takın özellikle çok kullandığınız odalar için ve iyi bir kablosuz on/off oda termostatı alın

bence parayı bunlara harcayın

siz bilirsiniz

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
  • Teğmen
    166 Mesaj

Hocam bıkmadan verdiğin detaylı cevaplar için teşekkürler. Şu an ben de daha detay vermem gerekirse, giriş katta 9 kanallı, üst katta da 8 kanallı debi ayarlı kolektör var.. oda termostatı değil ama (zamanında katta kullanmak yeterli olarak düşünmüştük) iki katta da koridorlarda kablolu oda termostatı mevcut. bilmiyorum ilave bir şey yapmam gerekir mi? daha önce yazdığım gibi borular oksijen bariyerli ama her ihtimale karşı tortu tutucu eklemek de faydalı olacaktır. Bunun yanında önerilerinizi dikkate alıp 30 kw yı aşmamayı düşünüyorum. Teşekkürler.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

tortu tutucuya gerek yok bence de 30kW civarı yeterli

|
    |
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj
    Merhaba. En uygun fiyata Danfoss Living Eco trv nereden satın alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 9 Temmuz 2021; 20:12:34 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj
    Bir sorum daha olacak Arkadaşlar, Vaillant EcoTec Plus yeni kasa hakkında bilgi rica ediyorum. Henüz TR piyasasına girmedi. Bu ay satışa sunulması bekleniyor. Yeni kasa da Almanya üretimi cihaz. Plus cihaz alacağım, eski kasa mı yeni kasa mı, yorumlarınıza ihtiyacım var.

• Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

eco2 var termostatikvana.com da

|
    |
    Dilocrom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj

Teşekkür ederim

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Bir sorum daha olacak Arkadaşlar, Vaillant EcoTec Plus yeni kasa hakkında bilgi rica ediyorum. Henüz TR piyasasına girmedi. Bu ay satışa sunulması bekleniyor. Yeni kasa da Almanya üretimi cihaz. Plus cihaz alacağım, eski kasa mı yeni kasa mı, yorumlarınıza ihtiyacım var.

bu model yeni, hakkında bilgim yok

• Yüzbaşı
    941 Mesaj

İlginiz için teşekkür ederim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj

Peki Danfoss Living Eco Trv mi yoksa Danfoss’un sensörlü modelini mi önerirsiniz?

• Binbaşı
    1742 Mesaj
    quote:

Merhaba fiyat ne kadar? Ecotec pro ve ecotec plus modelleri arasındaki farklar neler?

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    24108 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Peki Danfoss Living Eco Trv mi yoksa Danfoss’un sensörlü modelini mi önerirsiniz?

sensörlü derken hangi modelini kastettiniz?

• Er
    3 Mesaj

Selamlar sizce daikin premix vz 24 kw Mı yoksa demirdöküm nitromix 24 kw mı hangısını tercıh etmelıyım

|
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj

Merhaba, evinizin saatlik ısı kaybı en fazla 11.340 kcal olarak görülüyor.

Bosch ve ECA kombiler bildiğiniz üzere Manisa'da üretiliyor. Fakat ikisinin arasında teknik olarak şu fark var, Bosch bir üretim fabrikası ECA ise montaj fabrikası.

Bosch Condense 2200i 24 kW ve ECA Proteus Premix 24 kW kombileri karşılaştıralım;

1-) Garanti: Proteus Premix 5 yıl, Condense 2200i 3 yıl garantili. Bosch kombinize 2 yıl ek garanti alıp garantiyi eşitlerseniz bakım hediyesiyle 500 TL maliyetiniz olur ve ECA Proteus Premix fiyat olarak daha avantajlı olur. Bu kısmın kazananı ECA Proteus Premix

2-) Modülasyon: Condense 2200i 1:5 modülasyona sahip, Proteus Premix ise 1:4.. Daha geniş modülasyona sahip olan Condense 2200i hem daha az yakıt tüketecek, hem de daha performanslı çalıştığı için daha az yıpranacak. Bu bölümün kazananı Bosch Condense 2200i

3-) Verim: Proteus Premix %92.2 verimlilikte, Condense 2200i ise %94 verimlilikte. Küçük bir fark olsa da teknik anlamda kazanan Condense 2200i

4-) Sıcak su: Kullanım suyunda Proteus Premix 24 kW güç üretebilirken Condense 2200i 25 kW güç üretebildiğinden aynı ΔT nin aynı olduğu şartlarda %4 civarında Bosch Condense 2200i daha yüksek sıcak su konforu sunar. Kazanan Bosch Condense 2200i

5-) Ses Şiddeti: Sessiz çalışma bakımından ECA Proteus Premix 49 dB ses şiddetine sahipken Bosch 45 dB ses şiddetiyle çok daha sessizdir. Ses gücü logaritmik artar. Kazanan Bosch Condense 2200i

6-) Yedek parça Fiyatları: iki markada da yedek parça ve servis fiyatları arasında anlamlı bir fark bulunmuyor. Bölümün kazananı yok.

7-) Kullanım Kolaylığı: ECA Proteus Premix'in kumanda paneli oldukça göre daha sade ve anlaşılır. Kazanan, ECA Proteus Premix

8-) Oda Termostatları + Akıllı Termostatlar: ECA kablosuz oda termostatları 300 TL civarında, Bosch kablosuz oda termostatları ise 600 TL civarında. Akıllı termostatlarda ECA 600 TL civarındayken Bosch'da 2100 TL civarından satılıyor. Kazanan, ECA Proteus Premix

SONUÇ VE GENEL TOPLAM:

ECA Proteus Premix: 3

Bosch Condense 2200i: 4

|
    |
    aslan45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    941 Mesaj

Danfoss gaz sensörlü modeli. Gaz kelimesini eklememişim 🤦‍🤦

|
    |
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
triple negative breast cancer
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.