Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (835. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.126
Cevap
531
Favori
1.260.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    baymak duo tec compact,eca proteus premix,airfel digifel premix,bosch condens 2200,bosch condens 2300,warmhaus ewa,warmhaus enerwa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    tesisat süpürgelik ise ve aşırı derecede dirsek kullanıldıysa fark olur ama standart bir şekilde zigzag yapmadan normal süpürgelik tesisat yapıldıysa çok fark olmaz en azından bunu reelde hissetmezsiniz 32mm kalın bir boru içinden çok daha fazla su geçer. işçiliğe bağlı

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    airfel digifel condense almayın 3 eşanjörlü yarı yoğ eski model piyasadan kaldırılacak airfel alacaksanız airfel digifel premix alınır
    fiyat odaklı düşünürsek f/p alınacak premix yoğ kombiler 3100 3200lira warmhaus ewa,baymak lambert lpy ve baymak dolcevita dpy'dir bana göre. çelik premix eşanjör,pirinç hidroblok grubu,geniş modülasyon aralığı

bosch condens 2500 yerine bosch condens 2200 alınabilir daha yeni model daha küçük kasa ve lcd ekranı daha güzel , ve de modülasyon aralığı daha geniş
    baymak duo tec compact, yukarda yazdığım lambert ve dolcevita ile aynı kombidir ama daha küçük kasalıdır tek fark bu
    eca proteus premix zaten çok önerdiğim bir kombi

kafanız karışmasın airfel condense hariç en çok önerdiğim kombileri yazmışsınız
    ewa,lambert,dolcevita 3100 3200lira civarında (zam gelmediyse)
    diğer modelleri 3500 3800 lira civarında bulursunuz. yalnız kalite olarak aralarında hiçbir fark yok üreticilerin fiyatlandırması bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Temmuz 2020; 0:7:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

Üstad, net 140 metre kare ev için, alltan ısıtmalı, 24kw airfel Digifel Premix yeterli midir?
    ev ara kat ve yalıtımlı ise ve çok karasal bir bölgede değilse yeter

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Ev 3. Kat son kat yalıtımlı, sıfır bina. Yer Konya.
    Bir de ustam alt bağlantı seti metal olacak diyorum ustalara, marka olarak soruyorlar. Bende Eca dedim senin önerdiğin marka varmı?
    Tam geçişli vana ve filtre dedin bunun resimli örneği var mı.? Cevaplarsan çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydemir86 -- 8 Temmuz 2020; 19:10:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocamm bir şey sorucam şu termostatik vanalari hangi odalara koymak mantik li.? Koridor ve mutfak mantikli olabilir mi.? salonu oturma odasi olarak kullaniyoruz,Yatak odasi veya salon mi konumlandirayim.?

• hocam bir öneri rica ediyorum

ev 175 mt kare petekler 12 mt kare

viesman 24 lük
    demirdöküm 28 lik
    vailant 28 lik önerdi tesisat yapacaklar yer mardin 3. kat ara daire güneşi iyi görüyor tavsiyeleriniz önemli
    2006 dan beri forumdayım bu kadar net bir tavsiye mesajı hiç görmemiştim, çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Bosch'un 3 yıl garanti vermesi ve 2200i modelinin çok sessiz olması dışında şu an için en yakın warmhaus'dayım. Bazı arkadaşlar warmhaus alırsan enerwa ya da enerwaplus al demişler. Bu cihazlara aradaki fiyat farkını ödemeye gerek var mı sizce ?

Evi yeni satın aldım.Eski bir bina. Borular demir ve dışarıda. Radyatörlerde döküm eski tip. Bu konuda neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz. Boruları sanırım gömdüreceğim. Normal plastik boru ve boru kılıfı almalı mıyım, bir marka model tavsiye edebilir misiniz ? Döküm petekleri değiştirmemenin bana bir zararı olur mu tasaruf anlamında ? Bu konularda yardımcı olabilir misiniz ? Sadece peteğin olduğu duvara yalıtım yaptırayım mı içeriden ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    eca,kas,kvs,adell,gk gibi markalar olur

bir de kelebek vana+filtre olarak birleşik olarak satılanları var bunlar da olur 1 tane 1/2 1 tane de 3/4 alınacak

https://kas.com.tr/product/filtreli-kuresel-vana/

• HeKiMoĞLu-47 kullanıcısına yanıt
    175m2 net ise yani balkonlar hariç 24kw yetersiz gelir 28kw almalısınız
    28kw baymak duo tec,28kw eca proteus premix,30kw airfel digifel premix daha pahalıya 30kw bosch condens 7000 öneririm

Teşekkürler. Bir de net 120 metre kare için Airfel 24 kw premix yeterli olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydemir86 -- 8 Temmuz 2020; 22:47:48 >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    oda termostatı kullanıyorsan bu oda hariç kalan peteklerin hepsine trv takmak mantıklı
    o.t yoksa koridor/hol de petek varsa bu petek ve banyodaki havlupan hariç kalan peteklerin hepsine eğer holde petel yoksa kombiye en uzak 1 oda hariç diğer peteklere trv

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    warmhaus ta enerwaplus artık 24kw üretilmiyor 28kw ve 32kw kapasite üreriliyor büyük evler için
    enerwa ve ewa aynı kombi kalorifer devresinde modülasyon aralığı aynı tek fark musluk sıcak su gücünde ewa 26kw, enerwa ise 31kw gücünde. sırf enerwa lehinde fark olsun diye böyle bir şey yapmışlar evde her zaman çift musluk sıcak su gücüne ihtiyacınız varsa enerwa eğer yoksa ewa alınabilir
    ewa tam f/p cihaz,komponentleri kaliteli enerwa ile hiçbir fark yok
    demir boru tesisatını bence değiştirmeyin tesisat eskiyse temizletin ama illaki tesisatı değiştirecekseniz sıva altı 32mm ve 25mm pprc borularla tesisat olur. sıva üstü pprc tesisatı da olur dizayn oksi plus pprc boru öneririm yine 32mm ve 25mm çap

kollektörlü mobil sistem yaptıracaksanız oksijen bariyerli pex-b boru tercih edin
    ama döküm petekleri değiştirin
    çünkü döküm petekler, panel peteklere göre 4 ve 5 misli daha fazla su hacmi barındırır tesisatta fazla su dolaştırır kombiyi yorar ve zamanla kum biriktirir kesinlikle panel radyatör öneririm marka olarak demirdöküm plus öneririm
    peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar ve yaşam odasına iyi bir oda termostatı veya sizin uygun gördüğünüz bir odada, o.t olan odada termostatik vana olmasın ona dikkat edin çakışma yapar
    kombinin altına plastik kombi alt seti önermem metal/pirinç tam geçişli vana filtreler öneririm 1 mesaj yukarda link ekledim bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Temmuz 2020; 23:0:22 >

• aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    yeterli

Hocam warmhausun peteği de varmış ne dersiniz...

Dd plus düşünüyordum ama bütçem öyle düşünmüyor.
    Dd panel ile Dd plus serisi 8 metrede tahmini ne kadar fark eder

Veya önerdiğiniz ecepan. variad daha uygun fiyatlı mıdır.

Warmhaus ewa için 3000 tl fiyat aldım ama peteklerde kararsız kaldım

Petekte bi tavsiye verin hocam...

hocam gerçekten çok teşekkür ederim, eline emeğine sağlık zaman harcayıp burada herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun, hangi şehirdesiniz acaba?

bir de bu evde su basıncı çok yüksekmiş bunun kombiye zarar verdiğini söylediler, bunu çözmek için evin su hattı girişine basınç kırıcı vana taksak problem çözülür mü?
  • Hocam merhabalar aranıza katılıp degerli bilgilerinizden faydalanacağım için gurur duymaktayım bende yeni bir ev aldım 8.kat ara katta üstümde 2 kat daha mevcut bina 0 daha yeni oturmaya başladı bina sakinleri yalıtımı iyi binanın malzeme kalitesi iyi Ankarada oturuyorum evin cephesi güney-batı lakin evde kombi petek yok sizden ricam ve isteğim ben geçmiş sayfalara doğru bir hayli okudum fakat konuya yabancı olduğum için çok bişey anlayamadım ev 135 m² net sizin petek ve kombo konusunda yönlendirme ve önerilerinizi talep ediyorum okur cevaplar iseniz çok mutlu olurum

• Merhaba hocam. Bugün tesisatçılar ile görüştüm. Yalnız kafam karıştı. Bu dirsek diye tabir edilen metal/Bakır parçaları zor buluruz dediler. En son 2007 yılında kullanılmış sonra plastiğe dönmüş. Bulsak bile sizin kombiye ( Airfel Digifel Premix) uyacağı meçhul. Dediler kelebek olarak da kalde takalım dediler. Ben şimdi alt takım olarak hangi parçaları alacağım, bulabilecek miyim kombiye uygun olacak şekilde. Bana bir yardımcı olur musun? Soğuk su girişine mavi kısma da çift vana takalım mı bir de?

• Üstad, kollektörün pirinç veya alüminyum olması sistemi çok etkiler mi? Alüminyumlar 33% daha ucuz. 7li kollektör ve 100m2 net için sormuştum. Saygılar.
  • Merhaba, konu içinde yer alan, tam geçişli küresel vanalar hakkında bilgiye ihtiyacım var. Söz konusu vanaların farklı ebatları mevcut. Pn25, pn40, 6 mm ile 110 mm arasında ölçüler mevcut. Bu durumda ben hangi ölçüleri almalıyım? Verilecek ölçüler, her kombi ve ev içi tesisat borularına uyum sağlar mı? Vanaları almadan önce nasıl anlayabiliriz, doğru ölçü olduğunu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 833834835836837
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.