Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (808. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba kombi salonda olacaksa bosch/buderus kombi alın
    f/p olarak bosch condens 2200 öneririm. biraz daha geniş modülasyon aralığı gücünde ve kullanım suyu gücü biraz daha güçlü olarak bosch condens 2300'de olabilir
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-bosch-condens-2200i-w-24-c-23-erp-hermetik-fiyati,449577864.html
  • bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    eca panel radyatör 33hatve genişlik, dd plus ise 25mm hatve genişlik bence fark var
    peteğe karşıdan baktığında panellerin dd plus'ta daha sık olduğunu görüyorsunuz
    kablosuz on-off oda termostatı 1 tane alınacak ve evin genel derecesini yansıtabilecek en uygun odaya taktırmanız lazım
    bu odaya termostatik vana takılmayacak çünkü aynı odada oda termostatı ve termostatik vana çakışma yapar birbirini kandırır
    diğer odaların peteklerine danfoss termostatik vanalar takılacak ve trv lerin ayarı 3 ile 4 numara arasında bir konfor sıcaklığına ayarlanacak
    3 numara: 20c
    3.5 numara: 22-23c
    4numara: 24c yapar
    az ısınmasını istediğiniz odalar 3 numara, çok konfor istediğiniz odalar 4 numara diğer odalar 3.5 numara

eğer sıcağı çok seviyorsanız hepsine yarım derece ekleyin
    3 numara yerine 3.5, 3,5 yerine 4, 4 yerine 4.5

oda termostatını ise ortalama 22 ile 25c arasında kullanın artık konfor dereceniz nasılsa. bazı insanlar 21c de bile ısınır ben bu rakamları ortalama yazdım
    oda termostatı kombiyi susturur
    termostatik vanalar ise petekleri kısar. hepsinin görevi farklıdır

baymak duo tec alacaksanız mesela baymak logi kablosuz oda termostatı alınabilir
    programsız aç kapa yapar
    https://www.baymak.com.tr/urunler/kontrol-ekipmanlari/baymak-logi-kablosuz-oda-termostati

eca proteus premix 28 alacaksanız

eca kablosuz on-off programsız oda termostatı(nispeten ucuzdur)https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/e-c-a-djital-kablosuz

eca kablosuz on-off programlı oda termostatı (pahalıdır) günlük program yapar 24 saatte istediğinz saatte kombiyi açar kapatır 1 günü 5 veya 6 ya bölerhttps://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/oda-kontrol-aksesuarlari/kablosuz-haftalik-programlanabilir

• Eskişehir'de dediğim şartlarda bu sene Ocak ayı faturam 462 TL , izolasyon çok onemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    petekte kesinlikle demirdöküm plus alın ayrıca ev büyük. peteklerin hepsine değil ama çoğuna danfoss termostatik vanalar öneririm. ayrıca iyi bir kablosuz on-off oda termostatı
    kombi olarak 28kW eca proteus premix veya 28kW baymak duo tec
    kombi hemen alınacaksa 28kW baymak duo tec alın. mayıs ayının sonuna kadar full 7 yıl garanti.taş gibi kombi pişman olmazsınız
    Sayın hocam benim kombi vaillant 286 5-3. Peteklerim termoteknik toplam 9 petek var ama slim gibiler. Ev İstanbul Anadolu yakasında 4,5+1 sıfır ev ve izolasyon ve daire geçişleri 3 boyutu taş yün ile yapılmış durumda. Benim size sorum.

Şimdi bana daireyi teslim edenler hiçbir peteğe vana koymamışlar. Bütün ayarlamaları mutfaktan kombi altındakş kollektörleri kısıp açarak yapıyorum. Acaba bu vaillant ın e-relax modülünü alayım mı yoksa hep tavsiye Ettiğiniz danfoss 2000 termostatik vanalar alıp öyle mi kullanayım ve bu vanalar benim peteklerime uyar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    danfoss termostatik vanalar öneririm ayarını 1 defa yaparsınız gerisini vanaya bırakırsınız. termostatik vanaların uyuumlu olacağını sanıyorum her çeşit peteğe monte ediliyor
  • Cengaver60 C kullanıcısına yanıt
    kağıt üstünde gb122i'nin minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı daha geniştir
    musluk sıcak su gücünde pek fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

danfoss termostatik vanalar öneririm ayarını 1 defa yaparsınız gerisini vanaya bırakırsınız. termostatik vanaların uyuumlu olacağını sanıyorum her çeşit peteğe monte ediliyor
    Hocam cevap için çok teşekkür ederim. Danfoss ra2000 gaz sensörlü vanalar 100/120 TL civarındalar bütün vanalarıma mı taktıracağım acaba? Eğer öyle olursa 9 petek için 1000tl den fazla sırf vanalar birde işçilik eklesek zaten bu e relax denen wifi oda termostat fiyatına (1200tl) denk geliyor. Sizin değerli bilgilerinize dayanarak hangisini tercih etmem gerekiyor bu şartlarda acaba?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam...Bir şey soracağım; Diyelim ki BAYMAK DUOTEC COMPACT PREMİX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ aldık,7 yıl garantili...
    Bu 7 yıl garanti süresi boyunca her yıl ücretli bakım yaptırma şartı gibi değişik şartlar var mıdır acaba?
    zor bir soru sordunuz ikisinin görevi farklı ve sizin ihtiyaç ve istekleriniz farklı
    bazı kullanıcılar e-relax kullanmayı yeterli görür bazıları peteklerim kontrol altında olsun der
    o yüzden şunu tercih edin demek
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    merhaba bakım şartı yok
    komple 7 yıl garanti
    Şahsen benim tercihim programlı bir oda termostadi ile birlikte peteklerde termostatik vana kullanılması yönündedir, yatırımı bir defa yaparsınız, zaten size tasarruf olarak geri döner. Yok ikisi birden olmayacaksa her odaya termostatik vana daha doğru tercihtir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çok teşekkürler üstad...Allah razı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Şahsen benim tercihim programlı bir oda termostadi ile birlikte peteklerde termostatik vana kullanılması yönündedir, yatırımı bir defa yaparsınız, zaten size tasarruf olarak geri döner. Yok ikisi birden olmayacaksa her odaya termostatik vana daha doğru tercihtir.
    Hem disintegration hem size teşekkür ederim. Her yazdığımda yeni bir soru ile karşı karşıya Kalıyorsunuz ama kıyaslama açısından yazıları okuyanlar için de belki bir yararı olur diye düşünüyorum. Bu danfoss vanalar için maliyeti kısma açısından gazlı yerine sıvılı tercih etmek veyahut ta kullanılmayan veya az kull peteklerin vanalarına takmamak gibi bir reaksiyona girmek mantıklı olur mu acaba? Önceki değerli cevaplarınız için de çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviyildizinoglu -- 17 Mayıs 2020; 19:6:3 >
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Baymak markasının garanti olayı tam bir muamma

Kart gitti ( elektrikten kaynaklı karşlılamıyor)
    Eşanjör gitti( tesisat kirli yada su basıncınız fazla karşılamıyor)
    Genleşme tankı gitti (bakım eksikliğinden veya tesisatınızdan kaynaklanıyor garanti dışı)
    Pompa gitti (tesisat çamurlu)

Sektör içerisinde biri olarak son 2 sene içerisinde bizzat şahit olduğum durumlardır.
    Ayrıca garanti süresince değişen ürünün parasını ödersiniz sonrasında fabrika kontrol ettikten sonra paranız iade olur durumu var.
  • Teşekkürler...Çok değerli bilgiler bunlar benim için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sportal

Genleşme tankı gitti (bakım eksikliğinden veya tesisatınızdan kaynaklanıyor garanti dışı)

Sektör içerisinde biri olarak son 2 sene içerisinde bizzat şahit olduğum durumlardır.
    Ayrıca garanti süresince değişen ürünün parasını ödersiniz sonrasında fabrika kontrol ettikten sonra paranız iade olur durumu var.
    Açıkcası ben vaillant aldım üstüne 1000tl ye artı 4 yıl daha garanti yaptırdım. Bunun karşılığında yıllık bakım ücreti 6 yıl boyunca bedava oldu. 350tl bir conta değişimi varmış ordan kurtardım. Ayrıca benim ev sıfır olası her türlü elektrik kesintisi dalgalanması olası kart arızasında sorgulamaksızın değişim bedava. Olası her türlü arızada ücret ödemeyeceğim. Bunları bastıra bastıra yetkili servis iddaa etti. Umarm başıma böyle şeyler hiç gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: sportal

2013 üretimi baymak duo tec kombi, cihaz ailemin cihazı
    geçen yıl fan arızası verdi
    2013 de 7 yıl garantili olarak almıştık. modülasyonlu fan ücretsiz olarak yetkili servis tarafından değiştirildi
    ferroli,eca gibi,bunun gibi birkaç örnek daha var.(birebir kombi değişimi)

mesela eca,airfel şu sıralar 5 yıl garanti. bu 5 yıl içindeki arızaları yetkili servis ücretsiz tamir etmek zorunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Mayıs 2020; 0:1:23 >

Modülasyonlu fanı da bir zahmet değiştirsinler yani ona sebep üretmek gerçekten zor

Diğer bahsettiğiniz markaları bilmiyorum fakat bende eş dost tanıdık vesilesiyle bu sorunlarla karşılaştım o yüzden baymak markasına karşı bir soğukluk var.

Birebir kombi değişimi olayı çok nadir olur. Çünkü bunun tüketiciyi de satan firmayı da kapsayan belirli nitelikleri taşıması gerekiyor. Ayrıca bana sorarsanız kombi ve kazan sistemleri için değişim olayına girmek istiyorsak sebep cihazın modelinden memnuniyetsizlik olmalı yoksa o bozuldu şu bozuldu değişim istiyorum olayı gereksiz.
    Vaillantta bu tarz sorunlar olmuyor içiniz rahat olsun garanti süreniz boyunca bütün arızalar ücretsiz karşılanıyor.
  • Merhaba Sayın disintegration,
    kombi tavsiyesi, marka ve güç tavsiyesi rica ediyorum.

Kombi bağlantı yerini balkona koymuşlar.
    Ev Dubleks, cepheler güney ve batı yönüne bakıyor. 3 cephesi açıkta dışarıya bakıyor.
    iç duvarlardan Oda m2 toplamı 153m2. dış duvarlardan 177,5 m2. Mantolama mevcut.
    Yalnız pencereler pimapen, fransız balkon tarzı geniş, boydan boya bırakılmış.
    Bir de dubleks üst odalarda, alt kattan 1-2 metre kadar geriye çekme olmuş. Yani alt katının tavanında dubleks odalar duvardan geriye çekilmiş, Fayans ile Teras yapılmış, çatı içi değil.
    27m2 lik salonda 2 tane 1m lik petek konmuş. Diğer 12-15m2 lik odalarda 80cm ila 100 cm arasında petekler var. Her iki antrede 1m lik petek var.
    Toplam 11m2 petek + Banyoda Havlupan mevcut.
    Petekler ECA marka, geniş hatveli. Termostatik vana yok. ilerde takmayı düşünüyorum.

Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla, Baymak Duotec premix 28Kw veya Compact 30Kw veya lambert lpy 28Kw düşündüm.
    Siz ne önerirsiniz (Kw olarak)? compact modeli daha güçlü olmasına rağmen daha ucuz.
    Bu kombiler anladığım kadarıyla modülasyonlu oda termostatını destekliyor?
    Bir de aynı güçteki Bosch (Buderus) kombilerin Baymak kombilere göre belirgin bir artısı var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuicoi -- 18 Mayıs 2020; 3:27:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.