Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (796. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar; banyoda çamaşır makinesi çalışınca su giderden geri tepiyor, önerebileceğiniz sağlam bir tesisatçı var mıdır? Yer İstanbul/Avr.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 307kd

Teşekkür ederim, Buderus ve Bosch un ayni oldugunu bilmiyordum, Bosch icin tesisati doseyen arkadas ki kendileri Bosch satiyor tavsiye etmem demişti, sık sorun cikariyor demişti. Vaillant in önerdiğiniz diger modeli icin kesif personeli sadece daha sesli calisiyor mutfakta kullanacaginiz icin rahatsiz eder demisti. Baymak marka oneriniz var mı?
    buderus ve bosch modellerinin çoğu birebir aynı bosch modeller neden sorun çıkartsın ki çoğu model tıpatıp aynı çok ilginç
    baymak, 31 mayıs'a kadar 7yıl garanti kampanyası başlattı bence büyük fırsat
    baymak duo tec öneririm

• disintegration kullanıcısına yanıt
    HOcam peki min ısıl güç değerinin düşük olması yakıt tüketimi açısından bir dezavantaj teşkil eder mi?
    Danfoss degil ama eca’nin termostatik vanalarini almistim hocam ayni işi gormez mi?

• quote:

HOcam peki min ısıl güç değerinin düşük olması yakıt tüketimi açısından bir dezavantaj teşkil eder mi?
    minimum ısıl güç'ün düşük olması dezavantaj değil avantajdır bir kombi kapasitesini örneğin 7kW'a kadar kısarken başka bir kombi 3kW'a kadar kısabiliyor. 3kw'a indiren daha az gaz harcar(kağıt üstünde)
    elinizde çakmak olduğunu düşünün alev boyu ufaldıkça daha az gaz harcar

ama bu dediklerim kağıt üstünde verilerdir. binada yalıtım olacak evde +ısı kayıpları az olacak +tesisat iyi olacak +petekler optimum uzunlukta olacak +termo vana ve o.t kullanacaksınız,+ kombi balkonda değil evin içinde olacak

bu yazdıklarım kombinin modülasyon aralığı + minimum ısıl gücünden daha önemlidir

modülasyon aralığı geniş kombi al balkona monte et başka hiçbir şeye dikkat etme, faturalar düşük gelsin

öyle olmuyor maalesef

• erdogan.. E kullanıcısına yanıt
    doğru modele baktınız. internetten kombi alırken kombinin orijinal baca+dirseğini yanında mutlaka ücretsiz isteyin
    kargo ile beraber bunlar ücretsiz gelmeli,satıcıyla önceden bunu konuşun
    internetten kombi alanlar,montajı genellikle bir ustaya monte ettirir. avantaj dezavantaj olayları göreceli
    bölgenizde baymak satan bayilere sorun. kombi+montaj ne kadara mal oluyor
    proje ve/veya kombi değişim formu paranın içinde mi
  • sahinkurtt S kullanıcısına yanıt
    eca iş görür ama kafası kaliteli değildir günlük kurcalamaya gelmez yalama olur
    ayarını 1 defa yapın ve nadiren değiştirin
  • Selamlar,90 metre kare ev 4.kat mantolama var,yer gebze,6,5 metre petek boyu,oturma odasi çift petek,ilave yapmiştım, tesisat parke üstü,sadece oda termostatiyla kullanacagim ,şu anda kullandigim ot general ht 250,kombi bizi birakacak,o birakmadan ben birakayim diyorum,tesisatla takilan eca proteus kombi,eca haric kombi tavsiyesi istiyorum sizden,çunku çok cektim bu eca dan birdaha asla almam,bütçem 3500-4000 arası,şimdiden tesekkürler.

• erkaraman kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec veya duo tec compact öneririm
    hem mayıs ayının sonuna kadar 7 yıl garanti kampanyası var hemde tuzla/gebze bölgesinde bildiğim kadarıyla fabrika merkez servisi görev yapıyor servis ağı güçlü, büyük avantajınız var
    iki kombide aynıdır compact modeli küçük boyutludur tek farkı bu

eca istemiyorsanız airfel digifel premix,bosch condens 2500,bosch condens 2200,warmhaus ewa,warmhaus priwa alınabilecek cihazlar
    hepsi bütçeniz dahilinde alınabilir

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]. Tesekkurler bu kombi uygundur o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaraman -- 12 Nisan 2020; 15:52:4 >
    t rendyolda 3490 TL. Ben de Vaillant alayım diyordum fakat 7 yıl garantiden dolayı bunu alacağım sanırım
    Tavsiyeleriniz doğrultusunda asagidaki tabloyu olusturup Baymak Duotec Compact satin aldim 3500 tl ye. Artan 1500 tl ile de petek boylarini uzatacağım her 10 m2 ye 1 metre petek dusecek şekilde. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz icin
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• hayırlı gunler size bir sorum olucaktı bizim ev 100mt 4kat kombi balkonda olucak 4x90lık 1x150 1banyoda petek var en onemlisi evde 2 banyo var 2 banyo aynı anda kullabilirmiyiz buna uygun kombi modeli soyleyebilirmsiniz tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryuzak -- 13 Nisan 2020; 14:9:39 >
  • quote:

Tavsiyeleriniz doğrultusunda asagidaki tabloyu olusturup Baymak Duotec Compact satin aldim 3500 tl ye. Artan 1500 tl ile de petek boylarini uzatacağım her 10 m2 ye 1 metre petek dusecek şekilde. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz icin
    rica ederim. konfor istemediğiniz odaların boyutlandırmasını 1mt olarak değil 0.7mt veya 0.8mt ile yapabilirsiniz
    ayrıca mutfakta 0.5 veya 0.6mt ile boyutlanabilir ocak bulunduğu için ısınan bir odadır

• quote:

Orijinalden alıntı: erkaraman

. Tesekkurler bu kombi uygundur o zaman.
    trendyolda baymak duo tec compact 3500lira daha uygun fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguryuzak

hayırlı gunler size bir sorum olucaktı bizim ev 100mt 4kat kombi balkonda olucak 4x90lık 1x150 1banyoda petek var en onemlisi evde 2 banyo var 2 banyo aynı anda kullabilirmiyiz buna uygun kombi modeli soyleyebilirmsiniz tesekkur ederim
    2 banyo aynı anda kullanılabilir ama şebeke suyunun da buna göre uygun debide akması gerekir
    kullanım sıcak su gücü 30kW ve üstünde kombi almanız lazım ev 100mt olduğu için kalorifer devresi 24kW civarı (+ - ) yeterli olacaktır
    uygun modeller:
    buderus gb62 (sıcak su gücü 30kW)
    warmhaus priwa(sıcak su gücü 31kW)
    warmhaus enerwa (sıcak su gücü 31kW)
    termoteknik logic (sıcak su gücü 35kW)
    buderus logamax plus gb122i (sıcak su gücü 30kW)
    viessmann vitodens 100w (sıcak su gücü 29kW)

• uygun debi dediğiniz suyun kombiye yeterli seviyede akmasından bahsediyorsunuz herhalde 4cu kata su az geldiğini dusunursek ozaman sıkıntı yasarmıyız binada hidrofor yok ben bir bayi gittiğimde bana vailant ecotec intro ve eca proteus premix onermişlerdi herkes satmak istediği kombiyimi oneriyor sizin bu 24kw petekler (30kw sıcak su dediğiniz onerdiğiniz kombiler pompa gucumu) oluyor ? bu konuda son kez gorusunuzu alabilirmiyim cok kafam karıstı tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryuzak -- 13 Nisan 2020; 20:28:42 >
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    Teşekkurler aldım trendyoldan birde bunu aldım servis takacak,sanırım bu programsız ama modulasyonlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaraman -- 13 Nisan 2020; 21:27:59 >
    evet modülasyonlu, ve aldığınız kombi ile uyumlu. hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.