Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    salon: 140cm + 140cm
    mutfak:120cm
    hol:150cm
    yatak odası:180cm
    ç.odası:120cm
    banyo: havlupan

ya hol veya salona iyi bir oda termostatı alın. diğer odaların peteklerine (havlupan hariç) danfoss termostatik vanalar öneririm
  • sahinkurtt S kullanıcısına yanıt
    merhaba
    kombiniz tek eşanjörlü, bu tip kombilerin eşanjörü tektir ve mutlaka delinir büyük masraf açar
    kombi su eksiltmiyorsa sürekli tesisata su basmıyorsanız eşanjör delinmemiş demektir
    bence eşanjör delinene kadar kullanın gittiği yere kadar gitsin o zaman kombiyi değiştirirsiniz
    ama illaki kombiyi değiştireceğim diyorsanız bu konunun ilk sayfasındaki kombileri öneririm

izmirdeki doğalgaz esnaflarının nerdeyse tamamı kompozit & cam elyaf takviyeli pprc boru kullanır bu boru cinsi oksijen bariyersizdir ve tesisata sürekli olarak taze oksijen sokar bu oksijen suyun içinde çözünür
    tesisatta yapay çamur oluşturur ayrıca petek ve kombinin parçalarında korozyon paslanmaya neden olur bu dediklerim 1-2 yılda olmaz tesisatın durumuna göre en erken 3-5 yıl içinde oluşmaya başlar

sıfırdan tesisat yaptıracaksanız dizayn oksi plus öneririm. boru çapı olarak kombiden itibaren 32mm ile başlatın son iki odada çapı 25mm'e düşürün ve bitirin
    izmirde herkes kombiyi balkona atar. balkonda kombi demek yakıtın artması demektir
    balkonda kombi önermiyorum ama insanlarımız maalesef içerde kombi istemiyor
    o zaman tek çare kalıyor kombi dolabına yalıtım uygulamak
    kombi dolap yatırım resimdeki gibi yapmanız lazım en az 3cm straforla içten yalıtım

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Sagolun hocam cevap için borulari zaten dediğim gibi biraz geç kalındı maalesef döşemişlerdi. Keşke daha önce okusaydım buralari ona göre bahsettiğiniz borudan döşetirdim tesisata.

Hocam ev yaklasik net alan 130m2. 6.5 m petek ve 1 m havlupanımız var aslında arka iki oda kapalı ilk etapta kullanmayacağız ama tabi butun ev ileride kullanılacak ona göre bir kombi bakmamiz lazim. Resimdeki kombinin oda termostati da yok. Bu modellerin oda termostatlari oluyor mi yoksa eski model oldugu icin olmuyor mu? Oda termostatli yeni modellerden hangisini onerebilirsiniz iyi kaliteli urun olsun istiyorum. İlk sayfadaki modelleri biraz inceledim ama kafam karisti iyice boschtur baymaktir vailanttir derken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    net 130m2 alanda 6.5mt petek olmaz. petek metrajınız eksik en az 3-4mt eklenmesi lazım
    oda termostatını yaşam odasına taktırın. diğer odaların peteklerine de danfoss termostatik vanalar
    kombi tek başına hiçbir işe yaramaz. sonra neden ısınamıyorum dersiniz

piyasadaki tüm kablolu ve kablosuz on-off yani aç kapa oda termostatları kombinize uyumludur

kablolu oda termostatı olarak siemens rev 24 ve honeywell cmt 707 öneririm

kablosuz olarak yine siemens rev 24 rf ile honeywell cmt 727
    http://odatermostati.org/honeywell-oda-termostati.htmlhttp://odatermostati.org/siemens-oda-termostati.html

daha düşük bütçeye intherm ve general oda termostatları var onlara bakabilirsiniz
    http://odatermostati.org/in-therm-oda-termostati.html
    http://odatermostati.org/general-oda-termostati.html

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba Üstad. daha önceden de fikrini almıştım ama güncelleme yapayım dedim artık kombi alma zamanım geldi. bu ay içinde alacağım. ev 130 m2 ama net galiba 115 gibi. 3+1. güney doğu cepheli. sakarya karasu'da. 3. kat. üst kat çatı ve bor köpük tarzı bir şey ile yalıtım yapıldı. kombiyi doğuya bakan balkona koyacağım çünkü bağlantı yeri orda. cam balkon ile kapattım. oraya montaj yapılacak. bütçem 3 bin ile 4500 arasında. bana ne önerirsin.
    internettem alırsam neye dikkat etmem lazım. normal su, petek bağlayan kişiler montaj yapabilir mi?
  • denizkent D kullanıcısına yanıt
    merhaba
    internetten kombi alırsanız kombinin bacası ve dirseğini ücretsiz olarak kombinin yanında isteyin,satıcı ile mutlaka önceden konuşun
    kombi montajını, su tesisatçısı yapabilir. ama kombi montaj teknik şartnamesi var kuralları var bunları bilmesi gerekir,
    sakarya'daysanız, airfel almak mantıklı çünkü fabrikası hendek'te servis desteği iyi olur
    airfel digifel premix 5 yıl garantili öneririm.ayrıca eca proteus premix ve baymak duo tec'te öneririm eca 5 yıl garantili. baymak ise mayıs aynının sonuna kadar 7 yıl garantili bence büyük avantaj
  • Üstad teşekkürler. Bulunduğu yer itibariyle Airfel ve Daikin servisi burada çok kötü. Daikin servise gittim bana başka bir marka önerdi. Direk koşarak çıktım.

• denizkent D kullanıcısına yanıt
    o zaman baymak duo tec veya eca proteus premix alın veya bosch condens 2200 ile 2300 modellerinden birini alın
    çok satan sorunsuz modeller. ama baymak ve eca'da garanti avantajı var baymak 7 yıl eca 5 yıl garanti
  • KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Nisan 2020; 17:58:39 >

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

o zaman baymak duo tec compact iyi tercih. mayıs ayının sonuna kadar 7 yıl garantisi de var

Alıntıları Göster
    Hocam önerdiğiniz baymak kombiyi 3600 tl ye alacağım. Amamarkadaşlarım buderus markasını almamı öneriyor.

Fiyatı arttırıp buderusu yönelmem daha mı doğru olur.

Teşekkrürler

Hocam petek işini size açıklayım öncelikle camlar ısı yalıtımlı bina ara kat ve salonda kullanilan petekler aluminyum radyatör 1.70’e 70cm ebatlarında 2 tane uzun radyatör bulunuyor. Mutfak salon birleşik ada mutfak. Toplam alan yaklaşık 50m2 arka odalardaki petekler de yaklaşık 1.00-1.20 metre. O petekler normal bildiğimiz döküm peteklerden. Radyatörü veren arkadaş İzmir koşulları için yeterli olacağını söyledi. Siz yazınca tekrar şüpheye düşüp firmayı aradım ama kışı geçirin gerekirse degisiriz ama yeter dediler.

• Doğalgaz borusunu döşeyen usta buderus gb062 yi Vailant ücretsiz keşif personeli de Vaillant EcoTEC Pro Vuw 286/5-3 modelini önerdi. Bu iki kombi arasinda kaldım, arada ciddi fiyat farkı var; acaba bu fiyat farkina deger mi? Ev 120m2 oturuma sahip, kuzey cephe ve cift duvar arasında köpükle yalitim yapılmış. 10'lu kollektör taktırdım petek boyu toplam 8,5 metre Termoteknik marka ve ECA termostatik vana aldım hepsine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 307kd -- 11 Nisan 2020; 3:22:21 >
    alüminyum ve döküm radyatörler varsa o zaman durum değişir
    yalnız döküm radyatörler çok fazla su hacmi barındırır geç ısınır ama geç soğur ,bence döküm radyatörlere danfoss termostatik vanalar taktırın.kombinin yükü azalsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

Hocam önerdiğiniz baymak kombiyi 3600 tl ye alacağım. Amamarkadaşlarım buderus markasını almamı öneriyor.

Fiyatı arttırıp buderusu yönelmem daha mı doğru olur.

Teşekkrürler

Alıntıları Göster
    buderus'ta gb122 modelini alırsan kağıt üstünde fark olur o da kağıt üstünde. daha geniş modülasyon aralığı
    gb122'nin de fiyatı pahalı. baymak duo tec gayet iyi cihaz: paslanmaz çelik eşanjör+cold burner door teknolojisi+pirinç hifroblok grubu+geniş modülasyon aralığı. yıllardır satan kronik sorunu olmayan bir model üstüne üstlük 7 yıl garanti
    tercih sizin

• 307kd kullanıcısına yanıt
    eco tec pro 286-5-3'ün teknik açıdan hiçbir üstünlüğü yok
    minimum ısıl gücü 6.9kW ve modülasyon aralığı %27 - %100
    kullanım sıcak su gücü 28kW

gb62 ise minimum ısıl güç 7.3kW ve modülasyon aralığı %30 - %100
    kullanım sıcak su gücü 30kW

https://www.vaillant.com.tr/pdf/0020228723-01-1591610.pdf

bir evde tek musluk kullanılıyorsa yani 2 banyonuz yoksa kullanım sıcak su gücü 24kW olan bir kombi yeterlidir

mesela buderus gb62 = bosch condens 2500, aynı kombidir manisa bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor, tek fark bosch un sıcak su gücü 24kw, gb62 ise 30kW geriye kalan herşey aynı

vaillant'ta ise eco tec intro 24/28 ile sizin yazdığınız 286-5-3 modeli teknik açıdan birbirine benzeyen cihazlar
    yaklaşık %29-30 modülasyon aralığı ve 28kW civarı sıcak su gücü var
    üstelik eco tec intro 24/28 yaklaşık 700-900lira daha ucuz

özetlemek gerekirse vaillant alacaksanız eco tec intro 24/28 modelini almakta fayda var
    buderus gb62 alınabilir ama daha ucuza aynı kombi olan bosch condens 2500 de alınabilir

illaki yazdığınız iki kombiden birini alacaksanız bence buderus gb62 alınabilir. gb62 üstelik fiyatıyla ön plana çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Nisan 2020; 12:20:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bazı kullanıcılar saçma sapan oda termostatı montajı yapıp anakarta zarar verdikleri için yetkili servisler böyle der. anakart zarar görürse kombi garantisiz kalır ama oda termostatı montajı düzgün yapılırsa hiçbir sorun yapmaz
    kuru kontak çalışan her kablosuz oda termostatı kombinize uyumlu önemli olan montaj yaparken kombiye zarar vermemek
    en başta da anakartta doğru portlara bağlantı yapılacak bu işlem yapılırken de kombinin sigortası kapalı olacak

intherm mrl 200 olur 0.1c hassasiyettedir ayrıca general marka kablosuz oda termostatları da olur fiyatları uygun tercih sizin
    http://odatermostati.org/general-oda-termostati.html
    http://odatermostati.org/kablosuz-oda-termostat%C4%B1.html
    Teşekkür ederim. Montaj benim için sorun değil sadece montaj sorunsuz yapıldığı halde ileri zamanda bir arıza yaşandığında oda termostadı bahane edilip cihaz garanti dışı bırakılabilir mi onu merak ediyorum. Daikin 5 sene garanti verdi garantinin yanmasını istemeyiz.

Hocam arkadaş 062 alicagina 122i modulasyonlu kombi almasi dahada mantikli olmaz mi.?

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Hocam arkadaş 062 alicagina 122i modulasyonlu kombi almasi dahada mantikli olmaz mi.?
    fiyat odaklı düşünürsek hiçbirine gerek yok alacağı tek kombi var bosch condens 2300
    1/8 modülasyon & 28kW sıcak su gücü : fiyat 4100-4300lira

f/p en iyi seçenek
    Teşekkür ederim, Buderus ve Bosch un ayni oldugunu bilmiyordum, Bosch icin tesisati doseyen arkadas ki kendileri Bosch satiyor tavsiye etmem demişti, sık sorun cikariyor demişti. Vaillant in önerdiğiniz diger modeli icin kesif personeli sadece daha sesli calisiyor mutfakta kullanacaginiz icin rahatsiz eder demisti. Baymak marka oneriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.