Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (787. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: from_anatolia

:) Artık satıcının vicdanına kalmış üzerine koyduğu kar.
    Hocam satıcıysanız soru sorayım ya :) neden her girdiğim vaillant bayisi pro plus ı önermeyip pro alın diyor acaba?
    Kıllandım valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Yok satıcı değil, kullanıcıyım:)
    Plus’ı öneririm.

Pro da çok iyi bir cihaz, fiyatı biraz daha uygun. Müşteri kaçmasın diye diyor olabilirler. Green iq, Plus ve pro Almanya üretimi. Diğer modelleri Slovakya.

Bütçeniz yeterse green iq üzerine bence cihaz yok şu anda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kombi olayı tam bir kaosa döndü benim için.
    Airfel digifel premix diyom 55db sesli gürültülü kombi artı daikin bakıyormuş. daikin bakıyım o zaman diyorum sesiz ndj modeli çok başarılıymış şikayetvar da bi kamyon şikayeti var. Durmuyo devamlı çalışıyo servisleri rezil durumda extra para istiyorlar diye. Diyom o zaman bosch 2300i varmış iyi diyolar alsam diyorum daha yeni Bi arkadaşın başı belada sorununu çözmeye çalışıyor forumda hala. Baymak alayım dedim 3 adamı aradım 2 si ne sattığını bile bilmiyor modülasyon oranı kaç diyom anlamıyor hele birisi bırak özellikleri anlatmayı Türkçe konuşmada zorlanıyor. Eca Allah var daha hiç. Kimseyi aramadım ama çabuk arızalanması ile meşhur olmuş ve fahiş servis fiyatları.
    Şu zamana kadar tek şikayetvar ı da dahil edersem vaillant öne çıkıyor ama kombi pro modeli modülasyon oranı 1/5. 1/8 ler varken herşey dahil 6500/7000tl ye pro yu almak da bana biraz salaklık gibi geliyor. Şu MED line sağlık bilmem nesi vermesi de ayrıca uyuz etti beni vaillant burdan diyim?!! Yanına da 1 kavanoz bal verseydin bari!!
    Sonuç olarak şunu farkettim. Şu kombi olayında kendini aşmış kombisi çok başarılı servisi çok başarılı tüketiciyi üzmeyen bir kombi bulamadım ya.

• maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Bu işler biraz da şans meselesi. Gidip en kötü cihazı alıp hiç sorun yaşamayabilirsin, en iyi cihazı alıp sorundan kurtulamayabilirsin. Benim kiracının olduğu evde Vaillantın yaklaşık 10 yıllık hermetik bir kombisi var. 2. yılın sonundan sonra neredeyse her yıl ufak tefek sorunlar çıkarttı. Meeb arkadaşın yaşadığı sorunun temel kaynağı servisin OT yi takmaması, OT takılmış olsa bunları büyük ihtimalle yazmıyor olacaktı.
  • Merhabalar,

evime kombi ve petek taktıracağım, (evin tesisatı çekilmiş durumda). Görüştüğüm firmalar Vaillant EcoTec Pure 236/7-2 ve EcoTec Intro 18/24 kombilerini önerdiler. internetten yaptığım araştırmaya göre Intro modeli yeni çıkmış ama fiyatı Pure modeline göre daha ucuz??? Kapasitesi vs aynı gibi duruyor. Sizce hangi modeli almalıyım? Ev yaklaşık 170 m2. Güney Batı Kuzey cepheli. Şimdiden teşekkür ederim.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Bosch 2300 ı w alsam OT almam şartmı?
    OT bizim kullanıma ters.
    Ben 23 derece.
    Eşim 20 derece.
    Oğlum 25 derece.
    Kedi 18 derece istiyor. Vu durumda termostatik vana daha iyi değilmi.
    Ve OT almadığım için 2300 ı kötümü çalışacak.
    Yine kafam karıştı.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    OT zaten tek bir odayı kontrol ediyor, en yüksek olmasını istediğiniz odaya OT takılıp diğerleri TRV ile kontrol edilecek bu kadar basit. OT olmayan kombi kendi kafasına göre çalışacağından çok mantıklı değil. OT olmadığında 2300 i alırsanız alacağınız herhangi bir kombi gibi tamamen kendi modulasyonuna göre çalışacak ve odalardaki TRV oda ısılarını kontrol edecek, hava değişimlerinde kombinin kazan ısısı ayarları ile sürekli oynamak zorunda kalacaksınız. Ancak İllada OT olacak diye bir şart yok. Kişisel tercihim böyle güzel bir cihaza ya güzel bir On/Off 0,1 hassasiyetli programlanabilir yada modulasyonlu programlanabilir bir OT almak olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 13 Mart 2020; 11:52:56 >
  • Merhaba.
    Kombi araştırma dert kervanına bende katıldım.
    Evim ara kat, net 120 metre kare. Bir çok firma ile görüştüm %99.9 ile anlaşamıyoruz.
    Çünkü büyük çoğunluğu buradaki yazılar kadar bilgili değil.
    Komple okuduğum kadarı ile kusursuz kombi yok.
    Bende Bosch 2300 i kombi alayım yanına DD Plus hatve 25 2 serisi radyatör alayım.
    Radyatörlerede danfos vana alayım diyorum.

Birde dikkatimi çeken radyatör yüksekliği. Önerilenler hep 60 cm. Ben 90 cm istiyorum ne gerek var nameleri başlıyor.
    Sizlercede 60 cm olmalı yoksa 90cm yükseklik iyimidir.

• Taim1735 T kullanıcısına yanıt
    Bosch 2300İ güzel kombi, DD plus petek iyi seçim. Radyatörlerin genellikle 60 cm olmasının nedeni pencere altına konmması, yoksa hesaba kitaba göre değişik ölçüler eş değer ısıl verime sahip olarak kullanılabilir, birde yer uygun olduğu müddetçe çok yüksek radyatör kullanımı pratikte teorik ile uyuşmayabilir, çünkü sıcaklık yukarı doğru yükseliyor ne kadar alttan verilir ise o kadar homojen ısı dağılımı olur. yani bir birine eş ısıl değer üreten farkli ebatlardaki peteklerden alçak olanı daha homojen ısı dağılımı sağlayabilir. (zemin ile tavandaki ısı farkı)
  • Ben pencere önü olsun istemiyorum çünkü perdeler kesilecek.
    Bir sürü para verip aldığım perdelerin yarısı çöp olacak.
    Sizler nasıl yaptınız bu radyatör işini. Uygun başka duvara koysak olmaz mı.

Radyatörler mümkün olduğunca pencere önüne konmalıdır, bunun en büyük nedeni oradan gelen soğuğu kırması ve homojen ısı oluşmasına katkıda bulunmasıdır, ancak evin dizaynı nedeniyle pencere önüne konamıyorsa özellikle dış duvar varsa orada bir yere hiç olmuyorsa dış duvara yakın bir yere konabilir, sizin durumda pencerenin 2 kenarı olabilir mesela.
  • Pencere önü olabilir ama perdeler tavandan yere kadar.
    Perdeleri ne yapacağız.
    Siz meselâ radyatörleri perde ile örtüyormusunuz yoksa perdeler radyatöre kadar mı.

Tüller yere kadar, kalın perde yok stor var onları mermerlere kadar indiriyoruz, tülleri kışın radyatörü kapatmayacak şekilde radyatörün arkasına topluyoruz.
  • Merhaba. Brüt 155 m2 3+1 doğu-güney-batı dükkan asma kat üstü 1. kat ısı yalıtımlı yerden ısıtmalı dairem için hangi kombiyi önerirsiniz?
    Alarko Seradens Super Plus, ECA Proteus Premix, Baymak Duotec Premix, Airfel Digifel ve Vaillant ecotec modelleri var aklımda ama yorumları okuyunca kafam karıştı açıkçası. Evin planını ekledim (mutfak balkonunda da yerden ısıtma mevcut cam balkon yapıldı.)

• meeb kullanıcısına yanıt
    bosch cr 10 veya bosch cr 50 modülasyonlu oda termostatı kullanıyormusunuz?
  • mmm01 M kullanıcısına yanıt
    170m2 net mi brüt mü? balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor?
    hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat?

ikiside 19-20kW kombi nasıl önermişler merak ettim
  • alone wolf_07 A kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec,airfel digifel premix,eca proteus premix
    hepsi olur sorunuzun cevabı: hangisinin servisi evinize yakınsa ve daha uzun süredir faaliyet gösteriyorsa
    eviniz yerden ısıtma olduğu için yaşam odasına iyi bir on-off oda termostatı da öneririm veya uygun göreceğiniz bir oda da olabilir. eca ve airfel 5 yıl garanti bu açıdan bir adım öndeler

hepsinin komponentleri kalitelidir,yorumları fazla okumayın.forumda veya şikayetvar gibi sitelere bakıp kafanızı karıştırmayın. hepsi kaliteli cihazlar
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    yok hocam hayır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch 2300i vs Vaillant 286 5-3 modelini kıyaslayacak olsak sizce hangi model ağar basardı acaba? 2 model arasında gitgeller yaşıyorum.
    Benim kendi sıralamam şu yönde

Bosch daha sessiz
    Bosch daha compact şekli daha başarılı
    Bosch modülasyon aralığı daha başarılı 1/8
    Bosch daha UCUZ (önemli) :)

Vaillant servisi daha fazla daha başarılı daha tecrübeli
    Vaillant aqua konfor güzel özellik
    Vaillant o.t özellikleri çok daha başarılı

Şimdi bu işin Piri ustam bana biraz kıl :) bu yazdıklarıma kızabilir bunlar benim görüşüm hocam daha iyisini bilir. :)

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Net 170 m2 Balkonlar bağımsız. Yani ısıtma yapılmayacak oralara. Şehir Adana, kat 1. Altta 2 kat iş yeri var. Ama onlar ısıtma yapmıyorlar. Binada mantolama yapılmış durumda. Sizce bu kombiler küçük mü gelir?
  • 
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.