Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
16.687
Cevap
283
Favori
696.575
Tıklama
Giriş
    22028 Mesaj

petek metrajınız odalarda çok kısa değilmiş. sadece salon+koridor+hol'de eksiklikler var
    antredeki peteği hole taktırabiliyorsanız hole taktırın. antre'ye yeni 140cm civarı petek olabilir
    salonu kışın aktif olarak kullanıyorsanız ilave olarak 100cm 120cm petek eklenebilir
    bence danfoss termostatik vanalar kullanın
    rc100 çocuk odasındaysa. mutfak+oturma odası+yatak odasına taktırabilirsiniz.salonu da kullanıyorsanız salona da danfoss termosytatik vanalar taktırın.petekleri kısacak şekilde ayarladığınız sürece tasarruf yaparsınız
    kombi balkondaysa kombi dolabının içine 5cm straforlarla yalıtım uygulayın
    kombinin altındaki borular sıva üstünden gidiyorsa boruları duvara gömdürün tesisatçılar ankastre tesisat derler buna
    |
    |
    ersinsen30 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Yarbay
    2283 Mesaj
    Hocam kısacası kapalı olması değilde hafif kısıkta açık kalması daha mantıklı gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ]
    |
    |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Çavuş
    42 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

vitodens 100w hem çevremde hem forumda pek kullananı görmedim.pahalı bir kombi bir keresinde kapağını açıp parçalarına bakmıştım komponentleri kalitelidir.
    iyi bir montaj istiyorsanız kombinin altına plastik kombi bağlantı seti istemeyin metal/pirinç tam geçişli vana+filtreler isteyin,bacanın eğimi %3-5 yukarı doğru eğimli olsun.sigorta kutusu kombinin altında değil yanında olsun
    oda termostatı da bana göre gerekli salona taktırın. hatta yapabiliyorsanız mutfak gibi ısınan birkaç odaya da danfoss termostatik vanalar takılabilir
    Geri dönüşün için teşekkür ederim. Kombi ustası derki termostat var iken termostat vanalara ihtiyacın yok. Taktiriyordum fakat öyle söylediğinde vaz gectim

biri radyatör diğeri kombi termostatı forumda ben dahil 100lerce kişi kullanıyor. sen bilirsin

|
    |
    zaf3r89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2283 Mesaj

Hocam bu arada sizin önerdiğiniz gıda çarşısı daki firmalarda bosch marka o.t yok bilginize.

|
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

olabilir. burda var
    Özmak İzmir: Mithatpaşa Cad., No:275/A, Karataş - İzmirhttp://www.odatermostati.org/bosch-oda-termostati.html
    |
    |
    Efsunger hissi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4192 Mesaj

Selam üstad...Eski tip hermetik kombi (yoğuşmalı olmayan) bulma imkanı var mı acaba piyasada?
    |
    |

merhaba az da olsa internette satılıyor yalnız fiyatlar uçmuş durumda
    senin için baktım hem nispeten fiyat olarak uygun hemde komponent kalitesi olarak alınabilecek modeller: baymak lambert lx 24fi,bosch class 6000,bosch class 2000,warmhaus lawa,immergas eolo mythos, bir de 28kW (daikin) daylux plus

hepsi konvansiyonel ve çift eşanjörlüdür. sakın tek eşanjörlü kombi alma,yalnız sitedeki satıcıları tanımıyorum forumdan zaman zaman arkadaşlar kombiler almıştı
    https://www.akakce.com/konvansiyonel-kombi/en-ucuz-bosch-class-6000-w-24-kw-hermetik-kombi-fiyati,2216430.html
    https://www.enuygunkombi.com/immergas-baca-dahil-eolo-mythos-24-kw-20000-kcal-hermetik-kombi-290
    https://www.kombi.com/daylux-plus-hermetik-konvansiyonel-kombi-24080kcal-h-28.kw-11841.html
    https://www.akakce.com/konvansiyonel-kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lx-24-fi-hermetik-kombi-fiyati,976655.htmlhttps://www.enuygunkombi.com/warmhaus-baca-dahil-lawa-24-kw-20000-kcal-hermetik-kombi-503
    https://www.n11.com/urun/bosch-class-2000-w-19000-kcalh-konvansiyonel-hermetik-kombi-1050732?magaza=turevteknik&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.35.2
    |
    |
    D@rbeli M@tk@p kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4192 Mesaj

Çok teşekkürler ilginiz için...
    |
    |

Merhaba,
    Evimdeki panel radyatör ler kalde markalı. Yazın salonda ve holde petekleri buyutecegim DD plus ile ve çapraz baglattiracagim. Kalde ile DD plus arasında fark çok mudur? Yaptirmisken bütün petekleri DD plus ile değiştirmek çok fark yaratır mı acaba yoksa gereksiz bir masraf mi olur sizce?

|
    |
    Bahsedilenler: disintegration

gereksiz masraf, dd plus 25mm hatve genişlikte,korozyona karşı dayanıklı gövde+boya var.ama değmez.petek değişimleri petek büyütme ilavelerde olmalı

|
    |
    Pedimento kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    561 Mesaj

Teşekkürler hocam, zaten boyda buyutme yapacağım ende maalesef çok yer yok. Yükseklik 40 cm onları 90 yapacağım holde ve salonda.

|
    |
    Bahsedilenler: disintegration

Hocam iyi pazarlar
    Salonum 28m kare petek 60/120 yetersiz yerine bu peteği taktirsam yeterli gelirmi.

• Çavuş
    48 Mesaj
    Yenisi 90/140

|
    |
    Evde demir dökün yarı yoğuşmalı demirdöküm nitro condense kombi var. Petekler maktek.
    Salon 20 m2 çift cepheli 70 ve 100 cm iki petek. Yatakodası 12m2 80 cm petek. Mutfak 7,5 m2 60 cm petek. Cocuk odası 10m2 90 cm petek banyo 5 m2 40*100 cm havlupan var. evi kombiyi 60 derecede 20den 23 derece yapmak cok uzun sürüyor.
    Peteklerin tüm ev için toplam uzunluğu az diye düşünüyorum. Havlupan hariç bu ev için 4mt petrk var. Sizde optimum ne olmalı.
    Kombinin yeni bakımı oldu. Peteklersın ısıs iyi ama bir şeyler yokunda değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    22028 Mesaj

merhaba,28m2 salonda tek petek bu mu yoksa başka petek var mı?

|
    |
    Mersinli77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    22028 Mesaj

sizin sorununuz odalarda küçük petekler olması
    petekler yeterli gelmiyor.koridor ve holü yazmamışsınız muhtemelen buralarda da petek yoktur
    yatak odasındaki 80cm ve salondaki 70cm peteği hol ve koridora
    salona sıfır 180cm petek,yatak odasına da 120cm petek alın
    petekleri demirdöküm plus alın, evi daha hızlı ısıtıp sıcaklığı kontrol altına almanız lazım. oda termostatı alın salonu yaşam odası olarak kullanıyorsanız ya buraya veya koridora petek taktırırsanız buraya o.t taktırın
    mutfak,çocuk odası,yatak odasına da danfoss termostatik vanalar taktırın

özellikle salonda petekleriniz çok çok az. koridor ve hol de ise petekler olmayınca burası diğer odaların ısısını emer

|
    |
    Sirkeci2580 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    16 Mesaj

Hocam detaylı bilgi için teşekkür ederim.
    Bu eve yeni taşımdım.
    Dediğin gibi giriş holünde de yok petek hol de yaplaşık 9,2m2. Koridor yok evde. Dediğin gibi yapayım ben daha uzun petekler alayım.
    O.tyi salona koyayım.
    Diğer odalara da danfos alayım. Bu vanalar kendi kapansa diye değil mi?

Evde rf6001 demirdöküm ot var. Maşallah hasssiteti +\- 1 derece. 22 set yapıylrdum 23 de kapatıp, 21 de açıyordu hal böle olunca yeni termostat siparişi verdim yarın gelecek. Seimens rev24. Kablolu umarım işe yarar

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Tr36rf oda termostati kullanıyorum. Tek daireli 3 katlı bir binanın 3. Katında oturuyorum. Termostatik 21 dereceye kombi su sıcaklığını 35 dereceye ayarlandığında alt komşumdan günlük 1 metreküp az gaz tuketiyorum. Ancak kombi su sıcaklığını arttirdigimda alt komşumdan 1 metreküp fazla yakıyorum. Okuduğum kadarıyla da oda termostati kullananların kambiyo düşük derecede kullanılmaması gerektiği söyleniyor. Ama dereceyi arttırdıkça da yakıt sarfiyatı artıyor. Düşük derecede yaptigimda kombi neredeyse hep çalışıyor haliyle. Ne tavsiye edersiniz

Reklamlar
SEO
emek server
Media Sözlük
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.