Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (739. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mutfak 14 m2 110 cm sanica petek takılı, nispeten kuzey görüyor
    salon 27 m2 110+ 180 cm termotenkik 2 petek, nispeten kuzey görüyor aslında batı cepheli
    oda 17m2 160 cm termoteknik petek,batı cepheli
    oda 21 m2 90 + 90 cm termoteknik 2 petek,batı ve güney cepheli
    oda 10 m2 80 cm termoteknik petek, güney cepheli
    koridor 14 m2 110 cm sanica petek,
    büyük banyoda adi havlupan hepsi alttan bağlantılı kaba çizimle kombi ve peteklerin yerini ekliyorum aslında daire kuzeyi net görmüyor ve kollektör göremedim ve kombiye en uzak odalarda küçük petekler var ama odanın biri 21 m2 90cm iki petekli olanın petekleri cm olarak büyütmeye müsait değil pkkkpkp olarak büyütülebilir sence gerekli mi diğer 10 m2 olanı yeterli mi tavsiyelerini bekliyorum şimdiden çok sağol KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsnttr -- 13 Aralık 2019; 21:19:15 >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Evet biraz araştırınca servis ağı olarak da baymak daha iyi gibi. Peki baymak idee modeli için ne dersiniz duo tec yerine tercih edilir mi? Daha güncel ve kullanışlı gibi geldi bana inceleme yaparken.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

usta atıyor, dubleks tripleks evlerde üst katlara da kombi monte ediliyor borular yeri geldiğinde 5 6mt yukardan gidiyor.yaptırabilirsin ama kalorifer boruları pprc 32mm çap olsun. kalın boru iyidir sirkülasyonda sıkıntı yaşamazsın
    kullanım suyu boruları 20mm pprc standarttır
    ustam sağol banada saçma geldiydi zaten..yanlız 32 lik borudada altlardan falan geçirirken dar yerlerde sorun olmazmı? sadece yukarıdan geçenleri 32 diğerlerini 25 lik yapsak saçmamı olur?
  • rsnttr R kullanıcısına yanıt
    petek metrajın gayet iyi, oda 21'i pkkpkp kalın radyatör ile büyütebilirsin 90+90cm az
  • monsermose kullanıcısına yanıt
    neden risk olsun.32mm ile dönüş yapılabiliyor ne kadar dar ki dönüş yapamayacak tut ki dönüş yapamadı o kısmı 25mm ile döner 32mm ile devam edersin
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    baymak idee'de lcd ekran yok,panelin altında yuvarlak iki tane ilkel düğme var bu kombiyi baymak idee (kablolu veya kablosuz) oda termostatı ile kullanmak şart oğlu şart,çünkü kombide lcd ekran olmadığı için ne ayar yapman gerektiğini bilmiyorsun baymak idee oda termostatı ile kullanacaksan olur,baymak idee üzerinden kazan sıcaklığı ve sıcak su ayarını görebiliyorsun ama bence hiç gerek yok
    çünkü kağıt üstünde karşılaştırdığın zaman da kombinin boyutları hariç hiçbir avantajı yok
    baymak'ın en iyi kombisi baymak duo tec'tir

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    teşekkürlerimle son sorularımı sorayım
    1) oda t. hangi marka olmalı ve nerede takılı olmalı
    2) kombi tercihimi değiştirmeli miyim eca bosh ya da buderus gibi
    çok çok sağol Allah razı olsun
    bu konunun ilk sayfasındaki tüm kombiler olur
    o.t yaşam odası ve koridorda petek olduğu için her iki noktaya uygundur yukarda o.t nasıl nereye ne şekilde monte edilir resim ekledim bunlara dikkat edersen iyi olur sen kombi marka modele karar ver o.t konusunda fikrimizi belirtiriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kombi olarak Warmhaus Priwa 24/31 Kombi 3099 tl fiyatıyla iyi ama şikayetvarda çok fazla kullanıcı şikayeti almış kafam karıştı hoş şikayet olmayan kombi de görmedim o yüzden eca proteus premix,airfel digifel premix,bosch condens 2200,baymak duo tec,bosch condens 2500,buderus gb22,warmhaus priwa bu tavsiyelerinden birini öncelikle tercih etmem gerekirse hangisini almalıyım?
    bir de mevcut petek vanalarının sadece girişlerini gaz sensörlü danfoss termo vanalar ile değiştirsem olur mu çıkışlarla hiç oynamasam (biraz maliyetten kaçıp kaliteli dayanıklı bir kombi ve ot almak için)
    şikayervar'a bakarsan hiçbir kombiyi alamazsın. bölgende hangisinin servisi evine yakınsa hangisi uzun süredir faaliyet gösteriyorsa o cihaza yönel
    termostatik vanalar sadece giriş vanasına takılır.çıkışta normal radyatör vanası olacak ve açık kalacak

buraya yeni geldim ve çevreyi tanımıyorum eca buderus dd warmhaus bosh servisleri var hangisi uzun süredir faaliyette bilmiyorum
    https://www.gittigidiyor.com/isitma-sogutma-sistemi/kombi/warmhaus-priwa-2431_spp_33644?id=471178843&ga_prodid=471178843&scxid=14489-163508-2357-0&utm_source=cimri&utm_medium=ocs&utm_campaign=price-comparison&utm_content=desktop bu kombinin özellikleri fena değil gibi farklı bir tavsiyen yoksa son kararım bu olacak ot tavsiyeni de verirsen tamam bu iş ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsnttr -- 14 Aralık 2019; 13:36:14 >

• Vaillant ecotec pure 236/7 kombi hakkında bilgi almak istiyorum. Önerirmisiniz?

Anladım hocam lcd ekran olmaması dezavantaj dediğiniz gibi. Galiba en iyisi duotec modelini tercih etmek. Duotec compact var birde boyut olarak daha küçük, compact modelini tercih etsek normal duotec ile aynı performansı alır mıyız? Son olarak sorum hangisini tercih etmeliyim compact mı yoksa normal duotec modeli mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    ikisi aynı kombi duo tec in genleşme tankı 8 litre,duo tec compact 7litre kasası daha küçük tek fark bu başka da fark yok tüm parçalar aynı küçük kombi istiyorsan compact değilse duo tec

önceki mesajda yazdığım gibi hepsini öneririm
    warmhaus priwa aralarında hem komponent kalitesi olsun hem sunduğu özellikler olsun f/p en uygun cihaz
    katalogda bile adamlar kombilerinin kalitesini açık seçik sergiliyorlar mallarına güveniyorlar
    https://www.warmhaus.com.tr/Download/Files/warmhaus-priwa-erp-brosur-web-anl-20181203_1198928779.pdf

priwa'nın kapağını açtığında plastik malzeme ara ki bulasın kalite akıyor
    warmhaus alırsan modülasyonlu o.t öneririm 3 model var
    wt-08 kablolu+programlı modülasyonlu
    wt-rf-03 kablosuz+programlı modülasyonlu

ikisini de öneririmhttps://www.warmhaus.com.tr/tr/kombi/kombi-aksesuarlari

• okmatrix O kullanıcısına yanıt
    öneririz modülasyon aralığı çok geniş sayılmaz ama komponentleri de kalitelidir biraz daha uygun fiyata aynı özelliklerde vaillant eco tec intro 24'te var bu cihazı da öneririm forumda konusunu ben açtım ordan teknik özelliklerina bakabilirsin ama özet geçeyim
    %30 - %100 modülasyon aralığı
    24kW sıcak su gücü (18/24 modeli için)
    paslanmaz çelik eşanjör
    8 litre genleşme tankı
    wt-08 kablolu+programlı modülasyonlu
    wt-rf-03 kablosuz+programlı modülasyonlu

fiyat bulamadım nette hiçbir sitede satılmıyor bu termostatlar
  • neo1036 kullanıcısına yanıt
    Benim 95 metrekare lik evimde 8.4 metre peteğim var.sizin ev 130 metrekare benim peteğin yarisi var.sansiniz var ki alt ve üst katiniz yakiyormus yoksa isinamazdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 15 Aralık 2019; 2:36:51 >
  • neo1036 kullanıcısına yanıt
    Hocamm 55 derece cok değil mi.?? Kullanicilar ot veya dhs ile ev isisini 22-23 araliğinda tutuyoken ve bu kazan sicakliklari genelde 40-43 arasi iken 55 derecede ev kaç derece oluyo mrk ettim..

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.