Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (669. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Quad HD Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.090
Cevap
531
Favori
1.257.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üstat daire Zonguldak giriş katı binada yalıtım yok radyatörler dd plus tip22 resime göre petekleri nasıl bağlatmalıyım? Son odaya kadar 25mm mi gidsek olurmu usta 1. odadan sonra son odaya 20mm pprc dedi ona göre malzeme alacamda Kombi olarak Baymak Lambert Attivo Ariston cares Sanica java düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocalar kolay gelsin daikin veya vaillant kombi almayı düşünüyorum daikin 6 sene garantili vaillant 2, arada da 900 lira fark var vaillant pahalı. Hangisini almalıyız ne dersiniz?

• erennavas kullanıcısına yanıt
    80cm peteği paralel daha büyük petekleri çapraz bağlat
    son odaya kadar 25mm çap ile gidin

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    daikin kombinin vaillant kombilerden aşağı kalan tarafı yok komponentleri kalitelidir ve de 6 yıl garanti

• göktuğ_01 G kullanıcısına yanıt
    35c de el yakmaması lazım belki modülasyon ayarı yapılacak veya şebeke suyunun debisi ile ilgili sorun var bence servisi çağırın halledilir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam değerlere vs de baktım zaten önerdikleri iki kombi de neredeyse aynı özellikte sadece kalite farkı ne olur onu bilemiyorum, bir de internette daikin hep kötülenmiş insan şüphede kalıyor.

Çok teşekkür ederim önerileriniz ve değerli vaktinizi, bilginizi paylaştığınız için.

Aşağıda yeniden düzenlediğim resim üzerinden soracağım birkaç sorum var, cevaplarsanız çok mutlu olurum.

1- Çapraz bağlantı diye belirtmediğiniz petekleri çapraz mı paralel mı bağlatmak daha iyi olur? Farketmez derseniz ustanın tercihine bırakacağım.

2- 32mm ile başlatacağım hattı.Harflerle belirttiğim noktalara bakarak hangi aralıklara 32mm ve hangi noktalardan sonra 25mm boru kullanmam gerektiğini yazabilir misiniz?

3- Bir de 32mm ile başlayıp 25mm ile devam etmeyi usta da mantıklı buldu ancak peteklere son çıkışları 20mm kullanırım dedi. Sizce bir dezavantajı olur mu?

• Selam,

Baymak duotec compact kombi Koctas’ta 3.600 TL. Bu fiyat iyi midir acaba?
    @disintegration

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    daikin kombi kaliteli kötüleyen neye göre kötülemiş hem teknik özellikleri üstün, hem komponentleri kaliteli. japon tasarımı, yerli üretim yaygın servis ağı ve 6 yıl garanti

• nsryn N kullanıcısına yanıt
    kombiye uzak 100cm den büyük petekler çapraz diğerleri paralel bağlantı olmalı
    kombiye en uzak oda1 ve oda2'ye hat gelince bu odalarda çap 25mm'e düşürülmeli
    ve petek bağlantıları tabii ki 20mm olacak , peteklerin ağız çapı 20mm istese de 25mm ile bağlayamaz peteğe 5-10cm kala çap 20mm'e düşürülüp petek bağlanır

• bosphorus74 B kullanıcısına yanıt
    evet fiyat uygun. spot piyasa ile aynı fiyat

Çok teşekkür ederim.

J noktasından sonra ve G noktasından sonra 25mm, doğru anlamışımdır umarım.

Bir de kombiye yakın olan yatak odası peteği büyük de olsa paralel olması daha doğru seçenek oluyor anladığım kadarıyla.

• nsryn N kullanıcısına yanıt
    evet J ve G noktasından itibaren 25mm
    yatak odasındaki petek kombiye çok yakın paralel bağlanabilir.suyu çevirir

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

• Selamlar herkese,

Sadece kombi arayışım var, apartmanımız kömürlü merkezi sistem ile ısınıyordu bu kışa doğal gaza geçeceğiz yani hali hazırda tesisatımız peteklerimiz var.

Kombi seçerken nelere dikkat etmeliyim ev 150 m2 güney-doğu cephe ilk sayfayı okudum kombilerde klimalar gibi değerleri var sanırım 20.000 24.000 gibi ama mantığını çözemedim. Modülasyonlu oda termostatı deniyor sanırım içerden kontrol edebiliyorsunuz kombiyi ve o odanın ısısına göre otomatik ayarlayan aleti olan bir model istiyorum.

İkinci bir husus evin içinden geçecek ocağa ve kombiye gidecek olan doğalgaz borusu demir yada plastik olabiliyormuş, haliyle demir daha pahalı sizce hangisini yaptırmalıyım ne yararı olur.

Şimdiden teşekkürler.
  • Hocam yardımcı olabilir misiniz?
  • serssseri kullanıcısına yanıt
    150m2 sınır bir değer 150m2 alan net mi brüt mü? yani balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor?
    doğalgaz borusu bence demir olmalı
  • N11 Sitesinde bazı satıcılara DD Nitromixte farklı marka termostat için uyum sorunu olurmu diye sorduğumda Demirdöküm Nitromix için parametre ayarı gerektiğini ve teknik servise yaptırmak gerektiğini söylediler. Fakat teknik serviste farklı marka termostat montajı yapmıyormuş. Bazıları ise nitromix için farklı marka termostat takmada parametre ayarına gerek olmadan takılacağını söylüyor. net bilgi sahibi olan varmı acaba?
  • dolar düştü.. kömür şuan alınmalı mı?

• Merhabalar. Daylux eco 24 kombi nasıl acaba kalitesi falan. Daikın tesislerinde üretiliyormuş sanırım.

• 
Sayfa: önceki 667668669670671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.