Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (642. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet montaj güzel tam geçişli vana ve filtre kullanmışlar (S) borular da güzel olmuş
    güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Üstadım şimdi biz mutfak yenileyip kombiyi başka odaya taşıyacağımızdan evdeki tesisatın bir kısmı değişiyor. babam ustalara güvendiği için de onların işlerini doğru düzgün yapıp yapmadıklarını kontrol etmek bana kaldı. ki ben de aslında tam cahilim ve çok sınırlı bir sürede işi kavramaya çalışıyorum, neyse.

ısıtma hattını komple bakır yapacaklar (bunu yapmamakta aşırı direttiler). sanırım burada bir sorun yok.
    ancak, sıcak su ve soğuk su tesisatının 4-5 metrelik kısmını dizayn'ın cam elyaflı borusuyla yaptılar. bana başta folyolu demişlerdi ama sonradan öğrendim ki değilmiş. şimdi sıcak ve soğuk su tesisatının geri kalanını dizayn oksi plus yaptırsam, o çektikleri 5 metrelik dandik boru, oksi plus'ın sağladığı faydayı da götürür mü? o boruyu söktürüp komple dizayn oksi plus yaptırayım mı? henüz boruların üstüne sıva çekmediler. gerçi yine de su tesisatının tamamı oksijen bariyerli olamayacak çünkü eski tesisat boruları öyle değildir.

bir de dizayn firmasının müşteri hizmetleri bana "ustaya söyleyin, dizayn oksi plus'ı traşlayıp öyle kaynak yapsın" dedi. bunu ustaya söylediğimde ise "onu traşlamak çok zor, biz dizayn'ın bayisi olduğumuz halde biz traşlanmışını bulamıyoruz gibi bir ton bahane/traş işittim." ve şimdi sizin ilk mesajınızda paylaştığınız şu görselde "dizayn oksi plus traşlama gerektirmez" yazısını görüyorum. adamların en büyük satış noktalarından biri bu iken, neden bana "traşlayıp kullanın" demiş olabilirler ki? ayrıca bunu diyen de yetkili biriydi.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

sizin öneriniz üzerine kombi vanası olarak "kas tam geçişli vana", filtresi "kas filtre" kullanmalarını tembihledim. gerçi tam geçişliden kasıt nedir onu da bilmiyorum :D

kombi olarak da daikin D2CN024A1AATR'yi aldım. forumda bu modeli öven çok vardı ama A1AATR revizyonu onlarınkiyle aynı kalitede midir bilemiyorum.

sizce bu işte sıkıntı nerelerdedir? ustaların bana birden çok konuda yalan söylemiş olmaları maalesef önemsiz, babamın tanıdığı oldukları için işi kapmışlar bir kere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 21 Mart 2019; 21:46:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

mutfakta kombi ile oda termostatı arasında bir ilgi yok.kombi illaki balkonda olunca oda termostatı kullanmak şart olmuyor
    kombi evin içindeyse ve susmasını istiyorsan o.t takılabilir
    baymak idee oda termostatı alacaksan duvarda kablolarını hazırlamak size ait. servis eve gelip o.t yi bağlar
    Susmasını istiyorsanız derken ne demek istediğinizi anlamadım. Kombinin gürültüsü falan mı demek istediniz.. Kombi gayet sessiz

• @disintegration;
    İyi akşamlar. 100 m2 evim var. 12 yıldır demirdöküm kalisto kombi kullandım. Artık değiştirmem gerekiyor. Demirdöküm servisi nitromix kombi artı 10 yıl garanti önerdi. Eskişehir'de ikamet ediyorum. Servis sıkıntısı yaşamayacağım maksimum 4000 TL civarı hangi kombiyi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
  • celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    ısıtma hattı bakır boru, sıcak/soğuk su hattı herhangi bir pprc plastik boru ile yapılabilir folyolu pprc şart değil ben kalorifer hattı sandım şebeke suyunun geçeceği boru önemli değildir bakır boru bile yapılır, ısıtma hattında oksijen bariyerdir çünkü petekler ve kombinin ana eşanjörü oksijenle temas ediyor ve mümkün olduğu kadar borulardan az oksijen sızmalıdır. bakır yaptırdığınız iyi oldu bu boru oksijen bariyerlidir.
    tam geçişli vananın içinde daraltıcı halka yoktur vananın içi geniştir,su rahatça geçer kombinin altına tam geçişli vana takılınca kombi zorlanmadan suyu gönderir ayrıca tam geçişli vanalarda plastik parça yok ileriye dönük burdan plastik parça kaçıp kombinin içine giremez
    daikin aatr yani daikin premix vz modeli yeni çıktı. daikin kombi bu modele göre daha küçük kombidir ve modülasyon aralığı daha geniştir farklar bunlar

• saheemr kullanıcısına yanıt
    kombinin durmasını kastettim

• knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    baymak duotec compact,airfel digifel premix,eca scot,bosch condens 2500 öneririm bosch condens 2300 4000lirayı biraz geçebilir

Teşekkür ederim, çok çok sağolun. İçim rahatladı vallahi.

Hocam benimki premix vz değil premix ndj. 27 kiloluk ~2017 çıkışlı kompakt model.https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Daikin-Kombi/Tam-Yogusmali-Premix-Ndj-Kombiler/Daikin-Kombi-D2cnd024
    ama işte D2cnd024'ten sonra devamında A1AATR yazıyor. kutusunu ilk gördüğümde ben de yanlış modeli gönderdiklerini sanıp paniklemiştim hatta.

Bugünlerde bir kombi de babannemin evine almak istiyoruz. Onun evi 90 metrekare, fazla peteği yok. Orada yoğuşmalı premix kombiler belki yeteri kadar tasarruf ettirmeyebilir ama konvansiyoneller ile ucuz premix'lerin arasında pek de fiyat farkı yokmuş zaten. almışken ileriye dönük bir model alalım, yedek parçası kolay bulunsun diye ona da premix alacağız. mantıklı bir hareket midir bilmiyorum, belki de premixlerin yedek parçası daha kompleks daha maliyetli olduğundan zararlı çıkarız o konuda :D

şimdi ben sizin tavsiyelerinizden yola çıkarak birkaç model belirledim:
    Baymak DuoTec Compact 3350 tl, 3yıl garanti
    Demirdöküm Atromix 24kw 3300 tl
    Bosch Condens 2300i W 3950 tl, 3 yıl garanti
    Sanica Java (bunu önerdiğinizi görmedim ama 3100 tl ve 7 yıl garantiliymiş)
    Ariston Cares Premium 3050 tl 3 yıl garanti

sizce bu modeller arasında hangisi alınır, gözden kaçırdığım daha uygun bir kombi var mıdır?
    ayrıca şunu merak ediyorum: yer sıkıntımız olmadığı halde kompakt bir kombi alsak iyi bir tercih olur mu? mühendisler kombiyi küçültürken hangi komponentlerin performansından feragat ettiklerini bilmediğimden soruyorum, üstelik tamir edilirken zorluk çıkarabilir, yedek parçası daha pahalı olabilir diye de düşünüyorum.

Bir de babanneme kablosuz oda termostatı alacağız; oturduğu yerden kombiyi ayarlayabilsin veya kombiyi açık unutup giderse biz internetten kapatabilelim diye. Hangi oda termostatının hangi kombi ile uyumlu olduğunu anlamanın kolay bir yolu var mı? Haberleştikleri belirli standart protokoller var mı? Mesela bir bakışta bosch ct100 termostat veya demirdöküm migo termostat, baymak duotec compact ile uyumludur diyebilir miyiz? Bu arada ct100 ve migo da basit bir termostat için amma pahalıymış, sırf internete bağlanabiliyor diye mi 1100/700 lira? yok mudur bunların daha uygunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 22 Mart 2019; 12:31:50 >

• celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    sizin aldığınız daikin kombi, konusu da var forumda, yazdığınız kombilerden bosch,baymak,dd olur diğerlerini boşverin
    compact boyutlu kombilerin komponentleri farklı olmuyor.sadece kombi küçülmüş oluyor,daralıyor. servis kolaylığı tam olmaz diyeceğim ama bu yine de elemana engel değil parçaları değiştirebilir mühendisler ona göre tasarım yapıyorlar
    mesela dd atromix,baymak duotec compact,bosch condens 2300 diğer kombilere göre küçük kombiler. yanlardan üstlerden en az 7-8cm daha küçük
    akıllı oda termostatların çoğu aç kapa şeklinde çalışır mesela migo alıp baymak duotec compacta bağlanabilir ama bunu siz denediniz mi vey forumda deneyen birisi oldu mu derseniz hayır olmadı
    en iyisi aynı markanın akıllı oda termostatını almak

İyi akşamlar D.haber sizlerden bir ricam olucak. Kombi ihtiyacımız olacak DH bakıyorum paylaşım larda bosch 2500 ile 2300 İ nin farkını birtürlü anlayamadım. Lütfen bilgisi olan varsa bilgilendirir se çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

• Kartal4820 K kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500 ve 2300 arasındaki farklar
    2300'ün modülasyon aralığı daha geniştir: 2300: %15 - %100 , 2500: %30 - %100
    2300'ün sıcak su gücü 28kW 2500'in ise 24kW
    2300 biraz daha küçük bir kombi
  • Evimizde Demirdöküm vito kombi var sanırım 2006 veya 2007 model yeni kombi almak istiyoruz geçenlerde bunu tamir ettirdik 500 tl aldı servisi sanki bana üçkağıda geşdik gibi oldu Ankara Krçiörendeyiz pursaklardan servis geldi şimdi kombiden yine memnun değiliz ses var ısıtma az ne yaptıklatınıda bilmiyoruz söküp erteai gün getirdiler ama ne oldu bilmiyorum ev 120 m2 öneriniz hangi kombi olabilir kaliteli olsun ses olmasın fiyat çok öneöli değil tavsiyelerinizi bekliyorum...

• ilgun777 İ kullanıcısına yanıt
    Dostum 500 tl veriyorsun ne gibi bir işlem yapıldığını dahi sorgulamamışsın bence biraz takibini yapıp ne gibi bir arızası var nasıl bir onarım yapıldı sorman gerekirdi ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba @disintegration hocam, 3 katlı mantolamalı tek cephe müstakil daireme kombi alacağım. eca proteus premix 35 kw,demirdokum ,demirdöküm atromix p 28 ve demirdokum Nitromix p35 arasında kaldım. atromix diğer ikisinden daha zayıf gibi siz ne önerirsiniz. ayrıca oda termostatı ile kullanmak istiyorum, cevaplarken buna dikkat ederseniz sevinirim. şimdidden tşk ederim.
  • merhaba hocam, sakarya ilinde 200 m2 dubleks müstakil evde, yerden ısıtma 2 kat ayrı kollektörden dağılımlı, kombi balkonda olacak şekilde daha önce tavsiyelerinizi almıştım. Henüz eve geçmediğim ve fiyatların kış sonrası biraz da olsa düşmesini beklediğimden kombi almadım. Aynı sitedeki yan komşumuzla görüştüm. Kendisi 35 kw eca proteus premix ile alt katı fırın gibi yapmış ancak üst katta yeterli şekilde ısınamadığını söylüyor. Faturalarda 900-1000 bandında gelmiş geçen aylarda. Bu da daha önceki sorum olan ek pompa düzeneği ihtiyacı sorusunu yeniden getiriyor. Bir de modülasyonu daha çok olan warmhaus enerwaplus tan alsam, hem sirkülasyon anlamında daha iyi olur mu, aynı problemi yaşar mıyım? Farklı bir tavsiyeniz varsa nedir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erpaci

merhaba @disintegration hocam, 3 katlı mantolamalı tek cephe müstakil daireme kombi alacağım. eca proteus premix 35 kw,demirdokum ,demirdöküm atromix p 28 ve demirdokum Nitromix p35 arasında kaldım. atromix diğer ikisinden daha zayıf gibi siz ne önerirsiniz. ayrıca oda termostatı ile kullanmak istiyorum, cevaplarken buna dikkat ederseniz sevinirim. şimdidden tşk ederim.
    eca ve demirdöküm arasında kaldıysan eca confeo premix 35kW öneririm.çok memnun kalırsın büyük evlerde kendisini kanıtlamış bir cihazdır yanında eca lago modülasyonlu o.t veya herhangi bir on-off o.t'de kullanabilirsin

alternatif olarak 42kW baymak duo tec ve 38kW airfel digifel premix öneririm.

http://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/kombiler/yogusmali/e-c-a-confeo-premix
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-e-c-a-confeo-premix-cp-s-35-hm-hermetik-fiyati,2221769.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Mart 2019; 11:26:27 >

• ilgun777 İ kullanıcısına yanıt
    bu konunun ilk sayfasındaki premix yoğ kombileri öneririm baymak duotec compact,eca scot,airfel digifel premix,bosch condens 2300,warmhaus enerwa öne çıkan cihazlar. daha pahalı olarak daikin kombi olabilir ama hepsi aynı performansta çalışır. şu sıralara airfel 5 yıl daikin 6 yıl garantilidir
  • ulex kullanıcısına yanıt
    merhaba warmhaus alırsanız sadece modülasyon aralığı daha geniş bir kombi almış olacaksınız iki kombinin pompası arasında muazzam fark olacağını sanmıyorum görüldüğü kadarıyla hangi 30-35kW kombi takılırsa takılsın pompası yetersiz kalacak ama 38-42kW kombilerin 200m2 dubleks evlerde yeterli geldiğini görmüştüm ama bu evden eve değişir:bazen kombi orta katta oluyor bazılarında yerden ısıtma varken bazılarında panel radyatör var bazılarında alüminyum radyatör var bazılarında kombi üst katta oluyor,bazı evlerde kullanılan boru çapı dar olurken bazılarında daha geniş oluyor yani birçok faktör etkiliyor
    mesela 42kW baymak duo tec ve airfel digifel premix 38kW var hem modülasyon aralıkları eşdeğer birçok kombiye göre geniştir hemde pompaları gerçekten güçlüdür 200m2 alana 32kW Warmhaus yerine bunları almak daha mantıklı
    sonuçta mevcut pompanın tesisata yetebilirlik gücü daha yüksektir ama bu kesin değildir görmeden kesin yorum yapmak zor
    ben yerinizde olsam komşunuzda böyle bir örnek varken 32-35kW cihaz almam daha yüksek kapasiteli ve modülasyon aralığı geniş cihaz alırım

baymak duo tec 42kW
    https://www.baymak.com.tr/media/3018/baymak_duotec_brosur_010219.pdf
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-duo-tec-premix-42-hermetik-fiyati,3782646.html

airfel digifel premix 38kW
    http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Digifel-Premix-Yogusmali-Kombiler.pdf
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-40sp.html
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-airfel-digifel-premix-38-kw-32-680-kcal-tam-fiyati,358161159.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Mart 2019; 11:30:10 >

• yaşadığım yere doğalgaz geldi.

bireysel olarak bağlantı için araştırma yapıyorum.

ev 205 m2. yaşadığım yer elbistan. biraz soğuk bi yer. ankara benzeri diyebiliriz.

yaklaşık 8m petek uzunluğu var.

görüşülen yerler

* ALARKO SRS 24 Kw Tam Yoğuşmalı Kombi (4.600TL)

* ALARKO SSP Plus 24 Kw Çift Yoğuşmalı Kombi (5.600TL)

* VIESMAN Vitodens 50W Tam Yoğuşmalı Kombi (4.500TL)

teklifleri vermiş kombi için.

bu kombileri kullanan var mı? varsa memnunlar mı? ses düzeyi nasıldır?

ayrıca önerebileceğiniz kombi markası ve modeli var mı?
  • bizim evin sıva altındaki bakır borularını çeken usta, sıcak ve soğuk kalorifer borularını birbirine tamamen bitiştirmiş. aralarında hiç mesafe yok ve 4-5 metre boyunca 2 öyle gidiyor. birbirlerine değiyor olması genleşirken falan çatlamalarına sebep olur mu? sıcak soğuk boruların değmesi mi iyi değmemesi mi? boruları yarım santim ayırmamız yeter mi yoksa bir de araya yalıtım malzemesi koyalım mı?
  • 
Sayfa: önceki 640641642643644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.