Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.095
Cevap
531
Favori
1.257.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    28 kw eca proteus premix mi vaillant eco tec plus 296-5 , eco tec pro 286-5 , eco tec pure 286-7 mi tercih edilmeli? oda termostatı ve termostatik vana aynı anda gerekli mi?
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    petek boyu değişmez artık. petek yerleri duvarda ayarlanmış ve sıva yapılmış.sadece peteklerin montajı kalmış. 28 kw eca proteus premix mi vaillant eco tec plus 296-5 , eco tec pro 286-5 , eco tec pure 286-7 mi tercih edilmeli?
  • hayrullah29 H kullanıcısına yanıt
    Odalar büyük nasıl olsa standart petek yerine pkkpkp petek koyabilirsiniz ayni boyda yüzde 40 civarı artış olmuş olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    önceki mesajda yazdığım kombileri öneririm.siz vaillant istiyorsanız vaillant alın sonuçta siz kullanacaksınız oda termostatı ve termostatik vana gerekli bunu yazmıştım oda termostatı monte edeceğiniz odada termo vana olmasın buna dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Şubat 2019; 9:16:22 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Açıkçası eca dan çekiniyorum. Alıp da pişmanlık yaşamak istemiyorum. Biraz daha fazla olsun ama memnun /kalayım /istiyorum o yüzden vailant düşünüyorum. Memnuniyet oranı çok yüksek bir marka.Servisi ve 7/24 hizmeti çok beğeniliyor. Ayrıca aklıma daikin 28 kW yani geldi.üstelik 6 yıl garantisi var. ne dersiniz. vana olarak önerdiğiniz vanalar 84 tl eca veya vailant 35-45 tl aralığında. Bu vanalardan alsam sorun yaşar mıyım. yaşarsam ne gibi sorunlar yaşarım.
  • Merhabalar.

Evim 2+1 100 metrekare civarı. Havlupan dahil toplam 6 kalorifer var. Kalorifer peteklerini ölçtüm 5.5-6 metre uzunluğunda toplam.

Mutfakta mevcut kombinin bulunduğu yer de giderlere uzak. Bu sebeplerden ötürü kirada olduğumdan ve kombiyi ev sahibi karşıladığından Konvansiyonel kombi almayı uygun gördüm ve gördüğüm kadarıyla Bosch Condense 6000w ile birebir aynı olan Buderus U72 yi satın aldım. (2900₺ ye aldım, bosch dan daha uygundu fiyatı.)

Henüz kurdurmadım ama internette ses yapmasıyla alakalı olumsuz yorumlar gördüm. Ama olumlu yorumlar da bir o kadar fazla.

Kullanıcıları burada var mıdır Bosch Condense 6000w ve Buderus U72 nin?

Memnun musunuz, bilenler duyanlar fikir verirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kombiyi siz kullanacaksınız vaillant içinize siniyorsa vaillant alın
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Sayın disintegration ; öncelikle cevabınız için teşekkürler. Belirttiğiniz 2 peteğin değişimi ve Oda Termostatı taktırma işlemlerini de yaptırmaya karar verdim. Ayrıca Termostatik Vana da gerekli mi ? Bir de kombim yaklaşık 6 yıllık, yeni bir kombi önerirmisiniz ? Eğer önerecek olursanız Vailant ve Buderus'un hangi modelleri olabilir ? Teşekkürler, Saygılar.
  • YAYIN Y kullanıcısına yanıt
    sizin kombi değiştirmeye ihtiyacınız yok 6 yıllık kombi pert durumuna gelmemişse değiştirilmez.petek metrajını yazdığım odalarda büyütün.yaşam odasına oda termostatı taktırın
    yaşam odası ve banyodaki havlupan hariç kalan odalara danfoss termostatik vanalar taktırın
    termostatik vanalar ve oda termostatını oda termostatını 1c yukarda çalışacak şekilde ayarlayın
    örneğin oda termostatı 23c olarak çalıştıracaksanız termostatik vanaların ayarını 3.5 numara yapın bu yazdığım rakamlar temsilidir konfor anlayışınız nasılda o şekilde ayarlayın
    petek metrajınız bazı odalarda az bu yüzden odalar ısınmıyor.ama termostatik vanaları mutlaka taktırın ev ısındıkça petekleri kısacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kk35

Modülasyonlu o/t seçeneği varsa teknik olarak eksiksiz bir kombi olur artık, takipteyim.
    baymak müşteri hizmetlerine mail attım. baymak duotec compact'a baymak idee modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor ve opentherm girişi üzerinden oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışabiliyor

baymak bence çok iyi bir kombi üretmiş.fiyatını uygun tutarlarsa bu kombi piyasaya damgasını vurur
    baymak duotec compact çok satar. şimdiden söyliyeyim
  • Kesinlikle haklısınız, güç seçeneklerinin de çeşitlendirilmesi çok daha iyi satış yapmasını sağlayacaktır.

• Dr.Flareon kullanıcısına yanıt
    buderus/bosch başlığına yazarsanız daha kısa sürede cevap alırsınız ben iki kombiyi de öneriyorum çevremde kullananlar var sıkıntı yaşayan yok. cihazlarda kronik sorun yok zaten ikisi aynı kombi. isim farkı var mesela buderus u22 ve bosch class 2000'de aynı kombidir

• Hocam bizde VAILLANT VUW TR 242/3-5 PLUS Hermetik Kombi var. Konvensiyonel kombimizde ideal kazan sıcaklığımız kaç olmalı ? Petek boylarımız ;

Salon : 30 m2 ( 1.2m+1.2m+1m)
    Oturma Odası : 18 m2 (2.8m)
    Mutfak : 11 m2 (yerden ısıtma)
    Banyo : 6 m2 (40 cm )
    Ebeveyn Odası: 15m2 (1.6m)
    Çocuk Odası :11 m2 (1.2m)
    Antre + Koridor : 10 m2 (petek yok)
  • ReoxTR kullanıcısına yanıt
    binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat? hangi şehirdesiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat? hangi şehirdesiniz?
    Binada yalıtım yok resmiyette ama bana korunaklı geldi. Evimiz 8 katlı binanın 3.cü katı. Şehir İzmir. Birde tüm petek bağlantılarımız paralel bağlantı sol üst giriş sol alt çıkış hepsini çapraz bağlantı ile ilgili birkaç yazı okudum elzem midir hepsini çapraza çevirmek? Birde gaz açık değil şuan dolayısıyla peteklere sıcak su giriş sırasını gözlemleyemiyorum anlamanın bir yolu var mıdır ?
    eviniz ara kat yalıtımsız ve izmirde kazan sıcaklığı normal günlerde 45-50c civarı kullanın soğuk günlerde 55c, çok soğuk günlerde 60c yapabilirsiniz.gaz açık değilse anlayamazsınız gaz açıldıktan sonra kombiyi açın ev ısınsın petekleri gözlemleyin,kombiye uzak 120cm'den büyük petekler az ısınırsa bu petekler çapraza dönebilir ama bazen gerekmeyebilir
    termostatik vanala kullanın,yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eviniz ara kat yalıtımsız ve izmirde kazan sıcaklığı normal günlerde 45-50c civarı kullanın soğuk günlerde 55c, çok soğuk günlerde 60c yapabilirsiniz.gaz açık değilse anlayamazsınız gaz açıldıktan sonra kombiyi açın ev ısınsın petekleri gözlemleyin,kombiye uzak 120cm'den büyük petekler az ısınırsa bu petekler çapraza dönebilir ama bazen gerekmeyebilir
    termostatik vanala kullanın,yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı öneririm
    Kombi hermetik ama kombide çalışıyormu randımanlı çalışmıyormu onada bakamadık haliyle belki bozuktur bilemiyoruz olurda yoğuşmalı bir kombi taktırırsak belirttiğiniz dereceler hala geçerli midir ?

Birde evde tadilat bitti çapraz bağlantıyı sizce hemen yaptırayımmı yoksa bir kış geçirip petekleri gözlemleyip belirttiğiniz gibi ısısı düşük kalan petek olursa sıva üstü su çıkışını sağ altamı aldırayım hangisi mantıklı olur ? Çünkü bazı yerlerde tüm petekler çapraz olursa yakın uzak farketmeksizin pompa zorlanır diye bir yorum okudum doğrumudur ?

Beni en çok düşündüren mutfakta duvar kalmadığı mecburen yerden ısıtma yaptırdık 50 c geçmeyin diyorlar yerden ısıtma için çok soğuk günler 60a alırsınız demişsiniz bir sıkıntı olabilir mi yerden ısıtma kısmı için ?

Çok teşekkür ederim hocam.
  • Ustam merhaba, rahatsiz ediyorum kusura bakma bir kombi hakkinda bilgi isteyecektim. Unical doğsan hermetik kombi 2800 civari fiyat veriyorlar. Marka takintisi yapma bunu al rahat edersin diyorlar.Sizin fikrinizi isteyecektim. Demirdöküm nitron plus taktirmayi düşünüyordum tanıdık bunu önerip duruyor

bence kombiyi kullanın biraz deneyim kazanın ondan sonra karar verirsiniz.
  • alenes A kullanıcısına yanıt
    hiç maceraya girme bilindik markalara yönel baymak,eca,dd,airfel,bosch/buderus hatta warmhaus bile olur
    bunlardan birini tercih et.alacağın kombi çift eşanjörlü olsun sıkıntıya düşmezsin
  • 
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.