Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dedenet Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kedoxs

Merhabalar; Önümüzdeki kış ilk defa doğal gaz kullanacam. Şuan herşey hazır ama sanırım tesisatımda bir sorun var. Kombi balkonda kollektör içeride. Arasında yaklaşık 7-8 mt mesafe var ve bu aradaki boru sanırım 25 mm. Boru balkonda duvarından hemen içeri giriyor ve fayans altından geçiyor. Bu boruyu iptal edip 32 lik boru geçirsem mi? Ustalar 250 tl ye hallederiz diyorlar. Yaklaşık 35 fayans kırılacak.

Bunu mutlaka yaptırmalı mıyım çok verim düşümü olur mu? En azından mutfak fayansını kırdırmayıp sadece koridor altından geçirsem 3-5 fayans kırığıyla halletsem sorun olur mu? İlla komple fayans altına mı alayım?

Şimdiden teşekkürler :)

25 mm yerine 32 mm boru tercih etmek doğru,koridordan sıva üstü geçirin daha az masraf olsun
    fakat kombinin altındaki filtre ve vanaları tam geçişli yaptırın ki bir bütün halinde hem borularda hemde filtrelerde boru çapı genişlemesi olsun
    kombinin altındaki bağlantı seti plastik ise onu da değiştirmekte fayda var. gk,eca,tds,kvs markalarının 1/2 ve 3/4 tam geçişli vana ve filtrelerini (pislik tutucu) kullanmanızı öneririm.bu markaların filtrelerinin iç çapı çok geniştir

bu şekilde yaparsanız boru çapı genişlemesi sadece ilk bağlantı borularında (32mm) olmaz filtre ve vanalarda da olur

• kombiyi tesisatı bağlattık tam oh diyordum ki bir problem ortaya çıktı

peteklerin ve sistemin havalarını alıp su basıncını 1,5 olarak ayarlıyorum ama 1-2 gün içinde sıfıra yaklaşıyor,2-3 sefer tamamladım ama her defasında basınç düşüyor

gözle görülen yerlerde ıslaklık/nem görünmüyor ve alt komşumuza inip tavanları tek tek inceledik oralarda da bir nemlenme vs. yok,bu su nereye gidiyor anlamadım

şimdi tatile gitme durumum olduğundan artık geldiğimde kollektör üzerinden petekleri tek tek kapatarak hangisinde sorun olduğunu çözmeye çalışacağım
    her peteğe 2 gün deneme süresi olsa toplam 6 petek 12 gün sürebilir (şanstan ilk kapattığımız petek denk gelirse bu iş 2 günde hallolur)

mobil sistemin de böyle gıcık problemleri olabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: pestemal

İnternette alacağınız şeyi araştırmak iyi kafa yapıyor:)) 1 haftadır, onumu alayım bunumu diye bakınırken artık gınaa geldi:/

İSTANBUL da, 120m2, yarı yalıtımlı sayılabilecek bir evimiz, ortalama 1.5mlik 6 peteğimiz ve eski bir hermetik Alarko kombimiz var (Sağolsun daha ilk ayında bile servise para bayıltmıştı:) neyse servisin dediğine göre ölüm döşeğinde, YENİ KOMBİ BAKIYORUM.

- Yoğuşmalıya geçmeyi düşünmüyorum, zira anladığım kadarıyla en az 5 senede kendini anca amorti edecek, gerek yok.
    - Termostatla, kumandayla da hiç işim olmadı, bundan sonrada uğraşacağımı sanmıyorum.

Senelerce servis yüzü görmeden çalışacak, sağlam ve mümkünse banyodayken, suyu kapatıp açtığımda, aradan BUZ GİBİ SU KAÇIRMAYAN, HERMETİK bir kombi istiyorum:)

Ne önerirsiniz? Aklımdakiler şunlar ama farklı önerilere de açığım:
    (Montaj dahil aldığım fiyatlarla birlikte)

- BOSH Classic Plus (1750TL)
    - BOSH Silver Plus (2000TL)
    - Buderus U042 (1750TL)
    - Viessmann Vitopend 100-W (1650TL)

Çift eşanjör olması anladığım kadarıyla iyi birşey, ama bunlardan sadece Viessmann da var sanırım:/

merhaba
    premix yoğuşmalı kombilerde amortisman farkları artık yok.o devirler eskiden kaldı.fiyatlar 1400liraya kadar indi,
    yazdığınız 4 kombiyi de önermem.buderus u42 ve bosch classic plus birbirine çok benzeyen cihazlar.bitermik eşanjörlü ve sıcak su verimi 2 yıldız.
    viessmann vitopend ise 10yıl öncesinin kombisi.modülasyon aralığı çok dar kronik sorunları olan bir kombi
    yerinizde olsaydım 1400-1500liraya modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı kombi alırdım.artık yoğuşmasız kombi almayın
    alınacak çok güzel kaliteli & tasarruflu premix (tam yoğuşma) yoğuşmalı kombiler var

örnek:baymak falke condense,baymak duo tec,ariston clas premium,eca confeo premix...gibi

Bugün E.C.A Fatih bayisiyle 'Confeo Premix' için proje dahil 2100 TL ye anlaşma yaptım, gider borusunda ekstra gider:) çıkmazsa bu fiyata hallederiz umarım. İnşallah servisle de çok haşır neşir etmez de, E.C.A.nın yüzünü kara çıkarmaz.

Yalnız E.C.A.nın sitesinde 'De Dietrich MCA' diye bir model daha gördüm, o daha iyi gibi duruyor. Nette fiyatına rastlamadım, bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pestemal -- 11 Haziran 2013; 11:04:06 >

• quote:

quote:

quote:

İnternette alacağınız şeyi araştırmak iyi kafa yapıyor:)) 1 haftadır, onumu alayım bunumu diye bakınırken artık gınaa geldi:/

İSTANBUL da, 120m2, yarı yalıtımlı sayılabilecek bir evimiz, ortalama 1.5mlik 6 peteğimiz ve eski bir hermetik Alarko kombimiz var (Sağolsun daha ilk ayında bile servise para bayıltmıştı:) neyse servisin dediğine göre ölüm döşeğinde, YENİ KOMBİ BAKIYORUM.

- Yoğuşmalıya geçmeyi düşünmüyorum, zira anladığım kadarıyla en az 5 senede kendini anca amorti edecek, gerek yok.
    - Termostatla, kumandayla da hiç işim olmadı, bundan sonrada uğraşacağımı sanmıyorum.

Senelerce servis yüzü görmeden çalışacak, sağlam ve mümkünse banyodayken, suyu kapatıp açtığımda, aradan BUZ GİBİ SU KAÇIRMAYAN, HERMETİK bir kombi istiyorum:)

- Buderus U042 (1750TL)

Çift eşanjör olması anladığım kadarıyla iyi birşey, ama bunlardan sadece Viessmann da var sanırım:/

merhaba
    premix yoğuşmalı kombilerde amortisman farkları artık yok.o devirler eskiden kaldı.fiyatlar 1400liraya kadar indi,
    yazdığınız 4 kombiyi de önermem.buderus u42 ve bosch classic plus birbirine çok benzeyen cihazlar.bitermik eşanjörlü ve sıcak su verimi 2 yıldız.
    viessmann vitopend ise 10yıl öncesinin kombisi.modülasyon aralığı çok dar kronik sorunları olan bir kombi
    yerinizde olsaydım 1400-1500liraya modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı kombi alırdım.artık yoğuşmasız kombi almayın
    alınacak çok güzel kaliteli & tasarruflu premix (tam yoğuşma) yoğuşmalı kombiler var

örnek:baymak falke condense,baymak duo tec,ariston clas premium,eca confeo premix...gibi

Bugün E.C.A Fatih bayisiyle 'Confeo Premix' için proje dahil 2100 TL ye anlaşma yaptım, gider borusunda ekstra gider:) çıkmazsa bu fiyata hallederiz umarım. İnşallah servisle de çok haşır neşir etmez de, E.C.A.nın yüzünü kara çıkarmaz.

Yalnız E.C.A.nın sitesinde 'De Dietrich MCA' diye bir model daha gördüm, o daha iyi gibi duruyor. Nette fiyatına rastlamadım, bir bilginiz var mı?

De Dietrich'in türkiye distribütörlüğünü ve yetkili servis ağını ECA üstleniyor.De Dietrich fransanın önde gelen yoğuşmalı kombi & kazan üreticilerinden biridir.avrupada köklü bir markadır
    yoğuşmalı kombileri özellikli & kalitelidir ama De Dietrich 24kw kapasitede kombisi yok:35kw,45kw kapasite yoğuşmalı kombileri var

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

kombiyi tesisatı bağlattık tam oh diyordum ki bir problem ortaya çıktı

peteklerin ve sistemin havalarını alıp su basıncını 1,5 olarak ayarlıyorum ama 1-2 gün içinde sıfıra yaklaşıyor,2-3 sefer tamamladım ama her defasında basınç düşüyor

gözle görülen yerlerde ıslaklık/nem görünmüyor ve alt komşumuza inip tavanları tek tek inceledik oralarda da bir nemlenme vs. yok,bu su nereye gidiyor anlamadım

şimdi tatile gitme durumum olduğundan artık geldiğimde kollektör üzerinden petekleri tek tek kapatarak hangisinde sorun olduğunu çözmeye çalışacağım
    her peteğe 2 gün deneme süresi olsa toplam 6 petek 12 gün sürebilir (şanstan ilk kapattığımız petek denk gelirse bu iş 2 günde hallolur)

mobil sistemin de böyle gıcık problemleri olabiliyor

kollektörün bağlantı yerlerini ve bütün peteklerin bağlantı yerlerini giriş ve çıkış vanalarını elinde peçete ile kontrol et

• quote:

quote:

quote:

- Buderus U042 (1750TL)

merhaba

Kombi evin içine mi takılacak, ECA'lar sesli çalışıyor diyorlar. Bu konuda bilginiz varmı selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

Kombi evin içine mi takılacak, ECA'lar sesli çalışıyor diyorlar. Bu konuda bilginiz varmı selamlar.

eca confeo premix aldıysanız bu kombinin nasıl çalıştığını bilirim. bu kombi diğer f/p premix yoğuşmalı kombilere göre (baymak duo tec,baymak falke condense,nitromix,ariston genus premium,ariston clas premium) göre biraz daha sesli çalışır."hafif uğultulu" çalışır.kombinin yanında durduğumda beni rahatsız etmemişti
    eca confeo premix'i karşılaştırdığınız kombiye bağlı mesela yoğuşmasız:eca confeo plus,eca proteus,ferroli domitech gibi yoğuşmasız kombilere göre de çok sessiz çalışır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

eca confeo premix aldıysanız bu kombinin nasıl çalıştığını bilirim. bu kombi diğer f/p premix yoğuşmalı kombilere göre (baymak duo tec,baymak falke condense,nitromix,ariston genus premium,ariston clas premium) göre biraz daha sesli çalışır."hafif uğultulu" çalışır.kombinin yanında durduğumda beni rahatsız etmemişti
    eca confeo premix'i karşılaştırdığınız kombiye bağlı mesela yoğuşmasız:eca confeo plus,eca proteus,ferroli domitech gibi yoğuşmasız kombilere göre de çok sessiz çalışır

ECA Fortius plusla arasındaki ses farkı sizce ne kadardır , yarı yarıya varmıdır. Selamlar.

• dogant1959 D kullanıcısına yanıt
    eca confeo premix biraz daha sessiz
  • 2500tl bütceye ne almalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ağır Müslümcü

2500tl bütceye ne almalıyım ?

sadece kombi alınacaksa ve 24kw kapasitede kombi aranıyorsa:2200liraya ferroli econcept tech,2500liraya buderus gb72 öneririm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ağır Müslümcü

2500tl bütceye ne almalıyım ?

sadece kombi alınacaksa ve 24kw kapasitede kombi aranıyorsa:2200liraya ferroli econcept tech,2500liraya buderus gb72 öneririm

tamam hocam ben bu söylediklerine bakayım geri dönerim buraya
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Forumu daha önceki başlık da dahil olmak üzere biraz takip ettim. Hayırlısıyla yeni bir daire aldık ve 1 veya 1,5 gibi kısa sürede yerleşmeyi düşünüyorum. Yaşadığım şehir soğuk bir şehir hatta yaz ayında olmamıza rağmen şuan bayağı soğuk. Niğde ilinde yaşıyoruz. Evimizin yalıtımı iyi yapıldı. Küçük kutu gibi bir ev yaklaşık 85 - 90 m2 civarı bir kullanım alanı var. Toplamda 3 kişiyiz ben eşim ve küçük bir oğlumuz var. Peteklerin toplam metresi hakkında henüz fikrim yok. İlk etapta burada okuduklarımdan yoğuşmalı kombi almam gerektiği sonucunu çıkardım. Kombi yerini balkona bir dolap yaparak ayırmışlar. Bu balkon küçük bir balkon ve bende burayı cam balkon tekniği ile kapatacağım. Bu kombinin sağlığı açısından sanırım iyi bir seçenek olur, tabii sizin fikriniz önemli..

Ayrıca model olarak şu 2 modeli düşünüyorum siz tecrübeli arkadaşlardan da tavsiye rica ediyorum.

ECA Confeo premix
    ya da
    Baymak falke condense

Yalnız kcal değeri ne olmalı bir fikrim yok.

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 21 Haziran 2013; 9:40:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bonder

Arkadaşlar herkese merhaba. Forumu daha önceki başlık da dahil olmak üzere biraz takip ettim. Hayırlısıyla yeni bir daire aldık ve 1 veya 1,5 gibi kısa sürede yerleşmeyi düşünüyorum. Yaşadığım şehir soğuk bir şehir hatta yaz ayında olmamıza rağmen şuan bayağı soğuk. Niğde ilinde yaşıyoruz. Evimizin yalıtımı iyi yapıldı. Küçük kutu gibi bir ev yaklaşık 85 - 90 m2 civarı bir kullanım alanı var. Toplamda 3 kişiyiz ben eşim ve küçük bir oğlumuz var. Peteklerin toplam metresi hakkında henüz fikrim yok. İlk etapta burada okuduklarımdan yoğuşmalı kombi almam gerektiği sonucunu çıkardım. Kombi yerini balkona bir dolap yaparak ayırmışlar. Bu balkon küçük bir balkon ve bende burayı cam balkon tekniği ile kapatacağım. Bu kombinin sağlığı açısından sanırım iyi bir seçenek olur, tabii sizin fikriniz önemli..

Ayrıca model olarak şu 2 modeli düşünüyorum siz tecrübeli arkadaşlardan da tavsiye rica ediyorum.

ECA Confeo premix
    ya da
    Baymak falke condense

cam balkon ile kapatmanız kombinin verimli çalışması için gereklidir.çünkü kombi dolaplarının içinde kombiler dış faktörlere maruz kalır
    24kw (20000kcal) kapasitede baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.
    her iki cihaz premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100

ayrıca banyodaki havlupan ve koridorda petek varsa her iki yer hariç,kalan radyatörlerine hepsine kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm:danfoss ra 2000

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba. Forumu daha önceki başlık da dahil olmak üzere biraz takip ettim. Hayırlısıyla yeni bir daire aldık ve 1 veya 1,5 gibi kısa sürede yerleşmeyi düşünüyorum. Yaşadığım şehir soğuk bir şehir hatta yaz ayında olmamıza rağmen şuan bayağı soğuk. Niğde ilinde yaşıyoruz. Evimizin yalıtımı iyi yapıldı. Küçük kutu gibi bir ev yaklaşık 85 - 90 m2 civarı bir kullanım alanı var. Toplamda 3 kişiyiz ben eşim ve küçük bir oğlumuz var. Peteklerin toplam metresi hakkında henüz fikrim yok. İlk etapta burada okuduklarımdan yoğuşmalı kombi almam gerektiği sonucunu çıkardım. Kombi yerini balkona bir dolap yaparak ayırmışlar. Bu balkon küçük bir balkon ve bende burayı cam balkon tekniği ile kapatacağım. Bu kombinin sağlığı açısından sanırım iyi bir seçenek olur, tabii sizin fikriniz önemli..

ECA Confeo premix
    ya da
    Baymak falke condense

cam balkon ile kapatmanız kombinin verimli çalışması için gereklidir.çünkü kombi dolaplarının içinde kombiler dış faktörlere maruz kalır
    24kw (20000kcal) kapasitede baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.
    her iki cihaz premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100

ayrıca banyodaki havlupan ve koridorda petek varsa her iki yer hariç,kalan radyatörlerine hepsine kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm:danfoss ra 2000

Cevap için teşekkürler. Sanırım siz ECA modelini direkt elemişsiniz. Bu danfoss vanalarda ıslık sesi çıkıyormu. Çünki şuanki oturduğum evde resmen 5. kademeye alınca vanalardan ıslık sesi çıkıyor bir alman markası ama ismini şuan hatırlayamadım.
    Birde size zahmet bu Danfoss vanaları nereden daha uygun fiyata bulabileceğimi yazarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 21 Haziran 2013; 10:43:18 >

• bonder kullanıcısına yanıt
    Vanadan gelen ıslık sesi, kombi pompa kademesinin yüksek olmasından kaynaklı olabilir. Kontrol edin veya servise ettirin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Vanadan gelen ıslık sesi, kombi pompa kademesinin yüksek olmasından kaynaklı olabilir. Kontrol edin veya servise ettirin...

Cevap için teşekkürler, şimdiki oturduğum (yani bu sorunu yaşadığım ev) merkezi doğalgaz ısıtma sistemli belki sorun bundan kaynaklı olabilir ozaman.

Sağolun.
  • Arkadaşlar bilgisiz olduğum için soruyorum mazur görün. Şimdi Şikayet var com'a bakayım dedim Baymak ile ilgili şikayet dolu gibi servis ve ürünler iyimi gerçekten?
  • slm arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak cevap verecek arkadaşların alıntı yaparak cevaplamaları rica olunur..

1:Evimde immaergas eolo mını 24 adlı bir kombim bu kombiye uygun oda termostatı ve mümkünse nereye baglanacagını bilen arkadaşım cevaplarsa(ortalama100-150tl civarı bir cihaz)...

2:Evimizdeki tesisat mobil sistem döşenmiş 2 radyatör hariç digerlerinde termostatik vana takılı BURAYA DİKKAT LÜTFEN: ama baglantıların ikiside alttan yapılmış yani sıcakta dönüşte alttan baglanmış(eski bir tesisat çalışanıyım çok kombi bagladım ama en az 12 yıl evvel)bana bu yanlış gibi geliyor lakin avi kışıon sonuna dögru aldık çokda test etme imkanımız olmamasına ragmen petekler gayet güzel ısınıyordu şimdi ben bunları degiştirsem daha verimli ısınırmıyım..

3:Eger oda termostatı önerecek arkadaşım nereye takacagımıda söylerse çok sevinecegim .Evimiz 3+1 oturma odası güney cephe salon güney cephe, mutfak ve y.odası batı cephe, banyo ve ç.odası kuzey cephe...

şimdiden cevaplarınız için çok teşekür ederim sagılar...

• quote:

Arkadaşlar bilgisiz olduğum için soruyorum mazur görün. Şimdi Şikayet var com'a bakayım dedim Baymak ile ilgili şikayet dolu gibi servis ve ürünler iyimi gerçekten?

şikayet sitelerinde istisnasız her markada inanılmaz şikayetler okuyoruz.örnek vermek gerekirse vaillant,buderus,viessmann gibi kaliteli kombi üreticileri hakkında neler okuyoruz neler.insan inanamıyor
    şikayet sitelerine bakarak kombi alırsanız kafanız karışır
    baymak duo tec ve baymak falke condense kesinlikle sorunsuz cihazlardır
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.