Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ucanturk45 , ibrahim477 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üstad öncelikle özür dilerim.

Benim ölçtüğüm dediğim yer duvar ile petek arasıydı yanlış bilgi verdim sana. Resmi görünce yanlış bilgi verdiğimi anlamış oldum.

UK yatay köşe dediğin ürünün de linkini paylaşır mısın acaba
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

Son olarak da banyo havlupanına otomatik pürjör koymam bir fayda sağlar mı. Evim dubleks olmadığı için gerek yok olduğunu söylediler ama ben size sormak istedim.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • Teşekkür ederim, kombinin balkona koyulmaması gerektiğini dile getirmişsiniz. Camla kapalı balkonda da aynı sıkıntı olur mu dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    gerek yok

• Muhittins M kullanıcısına yanıt
    cam balkon kötünün iyisidir.sonuçta evin içi gibi olmaz

• Sn disintegration 11.5 m civarında petek var. İki yerde petekten hat alınıp peteğe bağlanıyor, bir yerde de petekten hat alınıp havlupana bağlanıyor. Bu üç yere petek için hat çekilmemiş. Tabanı kırmak istemediğim için mevcut hattan petekten alıyoruz. Kombi bosch condens 7000 i w 30 kw. Sizden ricam, bu şekilde mi yapalım, yoksa ilave petek ve havlupandan vaz mı geçelim. Sistemi öldürür diyen var bişey olmaz diyen var. Teşekkür ederim.

• Merhaba, aşağıdaki fotoğrafını attığım by-pass petek bağlantısının mantığı nedir? Dönüş suyunu ısıtması yanlış birşey değil mi? neden aşağıda tekrar birleşiyorlar acaba?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: ForeksTrade

disintegration @
    Merhaba,
    Ev yaklaşık 165 metre kare. 3 balkonu kapalı ve balkonlarda da petek mevcut.
    Toplamda evde havlupan dahil 11 adet petek var.
    Tam ölçüsünü bilmiyorum ama yanlış bilmiyorsam en fazla 15 metre petek var toplamda.
    tesisat dizayn oksi plus / oksijen bariyerli. 32 ile başladı 25 ile devam etti eğer yanlış görmüyorsam sadece peteğe bağlanan bölümler 20'ye düşmüş.
    Kombi ECA scot 24KW yoğuşmalı.
    Ev tesisatı normale göre çok uzun olduğundan dolayı (evin şemasından kaynaklı) en sondaki 2 petek üstü yanıyor alt soğuk, son petek buz gibi.
    Evdeki ısınan tüm petekleri kapattım ve bu şekilde denedim o zaman soğuk petekler çalışıyor.
    Sorum şu, ısınmayan petekleri ısıtmak için kombi çok fazla çalışıyor. diğer odalar 26 dereceye çıkarken ısınma problemi olan odalar 23 dereceye çıkana kadar (termostat 23 derece)
    Ben diğer petekleri kapatırsam evin ısı sorununu çözemem, açarsam da oturduğum oda ısınmıyor, ısıtmak için uğraştığımda da 320 - 350 TL gibi fatura ödüyorum.
    Termostatik vana alsam sorun çözülür mü yoksa ilave pompa mı taktırsam acaba ya da nasıl bir çözüm bulabilirim.
    Bir de alt tarafa takılan vanalar sirkülasyon vanası tarzı. eğer termostatik vana alırsam aşağıdakileri de normal vana olarak mı değiştirmeliyim?
    Yardım ederseniz çok sevinirim.
    Hocam kombiniz evdeki petek metrajı için yetersiz 30 kw veya daha üstü civarı kombi gerekli
    Fakat kombiye yakın petekten başlayarak yarım tur açıp kombiye uzak peteğe kadar yarımşar tur attırarak devam ediniz ve en uzaktaki peteklerin vanası tamamen açık olsun.Böylelikle reglaj ayarı yapmış olursunuz peteklerin altı da ısınmış olacaktır.
    Fakat yarımşar tur diyorum fakat onu kendizin bakıp gerekırse ceyrek turdan başlayabilirsiniz yada çeyrekten biraz daha fazla olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 11 Aralık 2018; 10:38:2 >

• MGÜ kullanıcısına yanıt
    tesisat nedir mobil sistem mi? sıva altı/üstü pprc mi? ilave edilecek peteklere kombiye ne kadar uzaklıkta?
  • |RS| kullanıcısına yanıt
    zeminden çıkan gidiş ve dönüş boruları birbirine yakın olduğu zaman uygulanan bir yöntemdir,dönüş suyunu ısıtmaz tesisat suyu yukarı gider yine alttan döner
  • ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    Acil reglaj ayarı, daha sonra da termostatik vana sizin sorununuzu en aza indirir. Termostatik vana masraf demek tamam çok rahat ama sadece reglaj ile de sizin sorununuz çözülebilir. Havlupan ve ilk 3 petek çeyrek tur, son petek ler tam açık, diğerleri yarım tur olarak bir deneyin, maksimum 5 dakinanızı alır, üstelik bedava.
  • Normal paralel bağlantıya göre bir dezavantajı yok yani?

Birde bu vananın en sağ tarafinda çevirmeli bir kapak var, acaba bu dönüşün kısma vanası mı yoksa su tahliye kapağı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |RS| -- 11 Aralık 2018; 15:20:25 >
    Sn disintegration, Mobil sistemden kastın ne olduğunu anlamadım ama, mütahit sıva altına duvarlara petek bağlantı yerlerini koymuş pvc alt üst iki tane boru uzantısı var duvardan dışarı. Kombi yeri dolap içinde bağlantıları ile mutfakta hazır. Başka boru görünmüyor orta da. Ev dubleks ekler alt katta, sırası ile kombi (mutfakta) mutfak peteği, yemek odası peteği ve buradan hole bağlantı, salon, yatak odası buradaki 80 cm petekten uzatma alınıp 40 cm petek ek planladılar, genç odası buradan yan banyoya 50-100 havlupan planladılar, sonra dubleks üst kat geliyor orada ek yok. Orada salonda 2 adet 150 cm,üst kat genç odasında da 100 cm petek planlandı.Durum bu. Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGÜ -- 11 Aralık 2018; 11:59:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Aşağıdaki linkini verdiğim görselde evdeki yerleşimim, oda büyüklükleri, kullanılan vana tipleri ve petek boyutlarını gönderiyorum,petek metrajımız oldukça az biliyorum ama en ekonomik şekilde bu sistem nasıl adam edilebilir tavsiyelerinize ihtiyacım var. Peteklerin hepsi by-pass bağlı ve yatak odasındaki peteğin yarısı bu metraja rağmen neredeyse ısınmıyor, altları da buz gibi. Petek temizlikleri yeni yapıldı ama çok bariz bir değişim olmadı.

Kombim baymak baxi luna -3 240fi modeli, yoğuşmasız. Oda termostatım yok, genelde salonda oturuyoruz, oda termostatı alıp almama konusunda şu haldeyken tereddütteyim. Tüm odalardaki mekanik trv'ler 3 konumunda, yatak odasının dijital vanası gündüz saatlerinde diğerlerine göre daha açık olması ve sıcak suyun buraya gelmesi amacıyla gündüz 24'C akşam ise tam açık olmasını istediğim için 21.00-08.00 arası 28'C ye ayarlı, mutfaktaki trv ise sadece kahvaltı saaatlerinde 06.00-08.00 arası 23'C, diğer zamanlar 19.5'e ayarlı.

Yatak odasının peteği bu kadar balanslamaya rağmen istediğim şekilde ısınmıyor, tam açık konumda bile.

Banyodaki havlupan ise sık sık banyo penceresini açmamızdan dolayı ısı kaybı olmaması için genelde kapalı duruyor.

Sistem hakkında ne tavsiye edebilirsiniz?Peteklerin bağlantı şekli mi acaba çok verimsizliğe sebep oluyor acaba?

Diğer odaların ısınması düşük metraja rağmen kötü değil şu anda.
    https://tr.scribd.com/document/395452743/r22

bağlantı şeklim tüm peteklerde bu şekilde:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |RS| -- 11 Aralık 2018; 16:49:57 >

tesisatınız mobil sistem değil sıva altından pprc boruyu döşemişler ama sıva altında boru çapları 20mm ise sistem zorlanabilir.görmeden yorum yapmak zor bu tip durumlarda termostatik vanalar kullanmayı öneriyorum genelde işe yarar
    ısınan petek termo vana tarafından kısıldığı için kapalı devre tesisat suyu daha uzaktaki az ısınan peteğe kanalize oluyor.siz kombiyi doğru aldınız 30kW ideal.
  • |RS| kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı kaçıncı kattasınız? hangi oda kaç m2 hangi cepheye bakıyor ve mevcut petek boyu ne kadar bunları yazmanız lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı kaçıncı kattasınız? hangi oda kaç m2 hangi cepheye bakıyor ve mevcut petek boyu ne kadar bunları yazmanız lazım
    Yer istanbul, binada yalıtım var, 7-8 yıllık bir bina. Ara kattayız. Cephemiz ise kuzey batı,

gönderdiğim çizimde tüm petek ölçüleri ve alan mevcut:

https://tr.scribd.com/document/395452743/r22
  • 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.