Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (580. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.tesaltd.com/iletisim.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi dikkate alarak farklı firmalardan da teklif alıcam teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eca hariç maalesef yok.

Anladım o zaman modülasyon olmayan oda termostatı alacağız.
    Yukarda linkini verdiğim General ht 300 set iyi bir oda termostatımıdır. Alalım mı.
    https://www.hepsiburada.com/general-ht-300-set-dijital-kablosuz-oda-termostati-p-HRARHT300SET

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayin disintegration;

Sizin öneriniz doğrultusunda airfel digifel premix aldım dün de servis geldi garantiyi imzaladı termostati bağladı gitti.

Kurulum parametre vs ayrıca Birsey yapmiyormusunuz diye sordum kombi kurulu zaten dediler. Halbuki montaja gelenler duvara astı teraziyle bacayı ayarladı gitti. Sigortayı bile açmadılar.

Servisin herhangi bir ayar yapması gerekiyor muydu?

Termostat takıldı oda ayarlanan sıcaklığa gelse de kombi hiç durmuyor petekler alev gibi oldu. Bir yerde hata olduğu kesin. Termostat eski bosch tr21 model. 3tane kablosu var kombide ise x5 soketinde opentherm ayrı on-of ayrı ve dış ortam ayrı olmak üzere girişler 2pinli. Su durumda benim termostatimin çalışması mümkün mü?

Kılavuzda Opentherm dediği modulasyonlu demek mi?

Opentherm termostat ve dış hava sensörüne yüksek fiyat ödemeye değer mi kendini amorti eder mi? Airfelin sayfasında hiç Bilgi ve ürün yok bu konuda kendisi üretmiyor mu?

İyi akşamlar

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    general ht 300 den memnun olan da var olmayan da var maktek gibi markalar general öneriyor

en iyi kablosuz o.t'ler siemens rev 24 rf, honeywell cm727,danfoss tp 5001 rf

bir de eca da yeni bir kablosuz o.t var eca ert 176 rf araştırabilirsiniz

• ekrem54 E kullanıcısına yanıt
    on-off oda termostatını anakartta on off yuvasına takmaları gerekiyor belki o.t bozuktur. airfel mod.o.t ve dış hava sensörü satıyor mu bilmiyorum eskiden satıyordu sonra bulmak zorlaştı müşteri hizmetlerine sormanız lazım fiyat önemli çok pahalıysa değmez

• quote:

general ht 300 den memnun olan da var olmayan da var maktek gibi markalar general öneriyor

Sağolun hemen bakıyorum.

• quote:

Eca dediğiniz bumu acaba.
    https://www.epey.com/oda-termostati/e-c-a-ert176-rf.html

Diğerleri çok pahalı geldi kardeşime.
    Eğer eca bu ise bunu alsın kardeşim.

Yoksa 300 - 400 TL arası iyi başka bir şey varsa onuda önerebilirsiniz.
    Kusura bakmayın sizi yoruyorum.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    intherm mrl 300 rf'de var.bence forumda oda termostatı bölümüne de sorabilirsin

• quote:

intherm mrl 300 rf'de var.bence forumda oda termostatı bölümüne de sorabilirsin

İyi Geceler.

Hocam merhaba,

Geçenlerde aklıma bir şey takıldı size sormak istedim.

Ben kombi den itibaren 32mm tesisat yaptırdım. Fakat Alt da resim de göstereceğim üzere en sağda ki sıcak su kombi çıkışı 25mm gibi bir boru altın da açma kapama vanası var, vanadan sonra 32 mm oluyor boru. Olması gereken bumu dur ? Kombi çıkışındaki metal parçadan itibaren 32 mm başlaması gerekmez miydi ? Çünkü arada 25 mm gibi bir boru olunca 32 mm olmasının ne anlamı kalır ki ? Acaba usta elin de ara parça yok diye çakallık mi yaptı anlayamadım açıkçası.

Not açma kapama dan sonra 32mm olarak devam ediyor borular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 20 Ekim 2018; 15:30:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İyi günler.
    Üstadlara sorularım olacaktı.
    1- Benim iyice kafam karıştı. Ev 170m2 net ama radyatör boyu 8mt civarı. Dubleks. Güney cephe. Yalıtımı çok iyi deniyor. 24000 kcal lik bir kombi gerekir denilmişti. Ancak 8mt petek için 20000 kcal yeterli olur diye söylendi.
    2- Bazı kombileri tavsiye ettiler. Acaba yukarıda bahsettiğim ev için hangi kombiyi tavsiye edersiniz.
    warmhaus priwa 28,
    ECA Proteus Premix 28
    Baymak&Brötje Novadens Extra mı.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    kombinin kalorifer gidiş dönüş çıkışları 25mm'dir filtrelerden hemen sonra 32mm'e çap büyütüp devam eder kombinin altındaki 40-50 cm'lik 25mm çok önemli değil
  • Feyzon F kullanıcısına yanıt
    yalıtım istediği kadar iyi olsun ısıtılacak net alan 170m2 ise bu alanda balkon...vs yoksa 8mt petek olmaz petek metrajını arttırıp 28-30kW kombi alman gerekir, ve de alt kattaki peteklerin hepsine kaliteli termostatik vanalar
    novadens extra'ya sadece kendi kumanda panelini oda termostatı olarak kullanabiliyorsun başka seçeneğin yok baymak alacaksan 28kW baymak duo tec al diğer iki kombide alınabilir,kombide sorunun cevabı bulunduğun bölgede bu markaların servisi var mı varsa evine ne kadar yakın ve ne zamandır faaliyet gösteriyor doğru kombi kadar evine yakın & doğru servis te önemli
    Sayın disintegration ; uzuuuun süren süreç nihayet bu gün son buldu :)
    Bu gün itibariyle bosch condense 2500 kombimiz ve bosch cr50 oda termostadımnız servis tarafından kullanıma açıldı. Az önce 270 tl karşılığı3+2 ; 5 yıla uzattım garantiyi. +2 veya +4 hususunda baya bocaladım ama 650tl çok geldiği için +2 'yi seçtim.

Oda termostadı taktığımız oda ve 2 adet banyonun havlupanları hariç tüm odalarda donfoss trw takılı. ALt bağlantı seti de metal tam geçişli vanalardan oluşan set. Kısacası forumda bahsedilen tüm şeyleri yaptım diyebiliriz.

Kombi ve ot'yi takmaya gelen servisten çokta doyurucu bilgiler alamadım. Teknisyen ,Metal alt bağlantı setini görüp " Bunlar eski kombilere takılıyor; niye taktırdın abi" deyince çokta soru sorasım gelmedi açıkçası ;)

Daha önce hiç kombi kullanmadım. Dolayısıyla hem kombi kullanımına hem de OT ve TRV kullanımına çokta hakim değilim. Bu yüzden ayar ..vs tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bosch CR50'yi auto değil de manuel olarak ayarlattım servise ( forumdan detayını öğrenir,kendim auto ayarlara geçerim diyerekten.) Şu an manuel ayarlarda 18 alt,22 üst sınır olarak belirledik.Trabzon'da şu sıralar sıcaklık 24-24,5 derece civarında . Sanırım petekler ondan ısınmıyor. Buz gibiler. Bu yüzden şu an peteklerin havasını almam falan gerekir mi gerekmez mi anlayamıyorum.Ayrıca petekler için başka bir şey yapılmalı mıdır? ( bu arada petek yıkatma işlemi de yaptırdım.)

Son olarak da sıcak su özelliği ile ilgili bir soru sorayım. Sanırım OT takıldığı için kombinin üzerindeki panelle hiç işim kalmıyor( petek sıcaklığı 60, kullanım suyu sıcaklığı 40 ayarlanmış şekilde kombi gövdesindeki panelden). CR 50'yi kurcaladığımda yanılmıyorsam suyu sürekli açık tut gibi bir seçenek ve tek kullanımlık ısıt gibi bir seçenek var. Suyu sürekli açık tut kısmında günün hangi saatlerinde suyu ısıtması gerektiğini soruyor. Ben burada neyi seçmeliyim? Uzun yıllardır elektrikli termosifon kullanıyorum,Cahilliğime verin ; kombilerde zaten sıcak suyu açınca kombi suyu ısıtmaya başlamıyor mu? Yoksa içerisinde depo varda ,orda hazırda sıcak su mu bekletiyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _fırtına_ -- 20 Ekim 2018; 21:49:30 >

Anladım Hocam.

İçimi rahatlattın valla teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 22 Ekim 2018; 13:53:57 >
  • _fırtına_ _ kullanıcısına yanıt
    Ben bildiğim kadarıyla yardımcı olayım üstadlar daha detaylı bilgi verirler size hocam.

CR50'yi Manuel olarak kullandığınız dan emin olmak için Ekranın sağ altın da 'man' Yazması gerekli. Eğer bu şekil de yazıyorsa sizin ayarladığınız sıcaklık da odayı sabit tutar. Yani 15 den aşağı düşürmesin 21 den yukarı çıkarmasın devre dışı olur. ( Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.)

Petekler takılıp her şey hazırlandıktan ve su basıldıktan sonra havası alınması gerekiyor peteklerin. En azından biz böyle yaptık.

Denemek için Kombi eğer yaz modun da değilse, Oda kumandasın dan oda sıcaklığını 30C getirin peteklerin ısınması gerekir.

Kombi üzerin den ECO modu açtıysanız sıcak su sadece siz talep ettiğiniz de hazırlanır. Yani Banyoya gireceğiniz zaman 1 dakika önce sıcak suyu 2 saniye açıp kapatırsanız kombi sıcak suyu sizin istediğiniz seviyeye getirir.

Eco mod kapalıysa zaten sürekli sizin istediğiniz derece de hazır sıcak su tutuyor. ( Ben bu ayarı tavsiye etmiyorum benim kullanımım da ne olursa olsun ilk 15 saniye soğuk su geliyor zaten. y Söz de hazır da sıcak su olayı hiç bir işe yaramıyor benim için.)

Son olarak Hayırlı olsun cihazınız.

Biz de ilk defa bu sene kombiye geçtik Condens 2500w ve CR50 ile. İnşallah ikimizi de üzmez cihazlar.

• _fırtına_ _ kullanıcısına yanıt
    Modüladyon aralığı daha geniş
    ECA SCOT KOMBİ & AİRFEL DİGİFEL PREMİX
    gibi aynı özelliklerde kombiler varken
    hem de daha hesaplı iken bu kombiyi neden seçtiğinizi öğrenebilirmiyim
    hoşgörünüze güvenerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 20 Ekim 2018; 21:02:10 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

Hayırlı olsun. İnşallah üzmez bizi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _fırtına_ -- 20 Ekim 2018; 21:41:11 >
  • 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.