Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lambert lx'de de garanti uzatma var ama kombinin kendisi 2 yıl garanti 3 yıl ile 5 yıl oluyor

eco'da 3+3 toplam 6 yıl

bir de eca proteus plus blue öneririm 3 yıl garanti, ekstra 3 yıl garanti yapılıyor . ekstra 3 yılda 3 tane kombi bakımı hediye bakımlar üçüncü yıldan sonra yapılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesisatçımla görüştüm, kendisi demirdöküm bayii olduğu için haliyle atronda ısrar etti, baymak alırsan da bağlantılarını yaparım ama servisine bakmam dedi.

Olumsuz birşey söylemediğiniz için atrona biraz daha yakınım şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Tesisatçımla görüştüm, kendisi demirdöküm bayii olduğu için haliyle atronda ısrar etti, baymak alırsan da bağlantılarını yaparım ama servisine bakmam dedi.

Olumsuz birşey söylemediğiniz için atrona biraz daha yakınım şu an.
    atron da alınır ama servisine kendisinin bakmasına gerek yok kırklarelinde eca,baymak,dd hepsinin servisi var

• son olarak müteahhit eca marka kombi takacağını söyledi... eca plustech ve eca proteus premix.....biraz fark vermemiz gerekiyor bu kombiler için...plustech için 500 tl , premix için 1300 tl .....plustech kombi hakkında eca sitesinde hiçbir veri yok ... plustech sanırım proteus plus blue ile aynı kombi değil.... ama neden hiçbir bilgi verilmemiş plustech ile ilgili , yeni bir kombi mi bu....

mersindeyim 150 m evim 9 m peteğim var.... premix için 800 lira fazla vermeme gerek var mı , plustech alıp geçeyim mi sizce.... teşekkür ederim...
  • astrafe A kullanıcısına yanıt
    plustech eca'nın yeni 3 eşanjörlü condense yoğ kombisi sanırım adını değiştirdiler kronos oldu. eca'nın resmi sitesinde yok ama son 2 aydır kombi sitelerinde satılıyor.siz daha önce victrix kullandınız premix yoğ kombilerden memnun kaldıysanız ona göre tercih yapabilirsiniz

https://www.eca.com.tr/isitma-sogutma/guncel/haberler/e-c-a-nin-yeni-kombisi-kronos-sektor-profesyonellerinden-tam-not-aldi
  • eca plustech katalogu burda
    sabit fan yerine modülasyonlu fan, klasik pompa yerine de modülasyonlu pompa koymuşlar
    tek eksik, modülasyonlu oda termostatı bağlanamıyor o da olsaydı çok iyi olurdu
    dış hava sensörü de bağlanabiliyor

http://www.marpaisi.com/FileUpload/ep925346/File/plustech-21.04.2018r.pdf
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İmmergas dan son derece memnundum. . Ancak şu an 2sinden birini seçmek durumundayım... aynı şartlarda bu 2 kombinin yakıt tüketimi Max ne kadar fark eder acaba...102 ve 107 verimleri görünüyor. . Çok fark yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eca plustech katalogu burda
    sabit fan yerine modülasyonlu fan, klasik pompa yerine de modülasyonlu pompa koymuşlar
    tek eksik, modülasyonlu oda termostatı bağlanamıyor o da olsaydı çok iyi olurdu
    dış hava sensörü de bağlanabiliyor

http://www.marpaisi.com/FileUpload/ep925346/File/plustech-21.04.2018r.pdf
    O benim için sorun olmayacak.... zaten siemens rev 24 ile kullanacağım... hangi kombi olursa olsun ... teşekkür ederim...

• Oturduğum binada merkezi sistem iptal edilip bireysel sisteme geçiliyor. Daire güney cephe orta kat iyi güneş alıyor (rahatsız bile ediyor), 3+1 net 100 metrekare civarı. Toplam 4 metre petek var. Buderus GB062 düşünüyorum fakat kireçli suya karşı zaafı olduğunu duydum. Elmadağ suyu çok kireçli oluyor. Bir de bu alan ve petek boyu için yoğuşmalı yerine yoğuşmasızı tavsiye eden tesisatçı da çok çevrede. Birkaç daire buderus u022 aldı.
    Sizlerin fikri nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostAssassin -- 5 Eylül 2018; 11:0:21 >
  • Merhabalar,

2011 yılında Ferroli Domitech F 24 kombi almıştık. Kablosuz oda termostatı da vardı. Yaklaşık 7 yıldır bildiğim kadarıyla sorunsuz kullanıldı. Bayramda ailemi ziyaret ettiğimde öğrendim ki bir eşanjör delinmesi sorunu yaşamışlar ve servise onarım yaptırmışlar. Ancak sıcak su basıncı oldukça düşük akıyordu. İzmirde yaşadıkları için bataryaların kireçlenebileceğinden şüphelenmiştim. Onu kontrol ettiler bir sorun çıkmadı. Dün de servis çağırmışlar. Kazanın delik olduğunu ve tahliye hortumundan su verdiğini söylemişler. Kazan değişimi için 960 TL gibi bir ücret talep etmişler.

Sizce nasıl bir yol izlemek gerekir? Kısa bir araştırmayla bu ürünün kronik sorunlarının ikisini de yaşadığımızı öğrendim. :(

Kazan değişimi ile diğer parçaların da sorun yaşama riskini alarak mı ilerlemek doğru olur? Yoksa yeni bir kombi ile mi devam etmek gerekir? Mevcut oda termostatını da kullanmak için hangi modeli seçmek gerekir?

İzmir'de. 98 m2 bir ev için önerileriniz çok faydalı olur.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuyucu -- 5 Eylül 2018; 11:25:1 >

• LostAssassin kullanıcısına yanıt
    100m2 evde 4mt petek yoğ kombi için az kalır çünkü kış boyunca evi düşük kazan sıcaklığında ısıtmanız lazım
    petek metrajını en az 3-4mt arttırmanız lazım,aksi taktide konvansiyonel kombi alabilirsiniz
    buderus u22 yerine bosch class 2000 alın %100 aynı kombidir daha az para ödemiş olursunuz
    alternatif olarak eca confeo plus,baymak eco 24fi,airfel digifel duo,bosch class 6000 tercih edilebilir
  • dokuyucu D kullanıcısına yanıt
    maalesef tek eşanjörlü kombilerde bu sorun var geçmişte benim de başıma gelmişti en iyisi çift eşanjörlü kombi almak
    eşanjörü değiştirseniz bile 5 yıl sonra yine delinecek bence yeni bir kombi alın çift eşanjörlü olsun
    f/p olarak baymak lambert lx 24fi öneririm. ucuz ama sorunsuzdur çift eşanjörlü ve hidroblok grubu pirinçtir
    alternatif olarak baymak eco 24fi,bosch class 2000,airfel digifel duo,eca confeo plus,dd atron alınabilir
    oda termostatınız on-off yani aç kapa ise yazdığım modeller uyumludur sonuçta kuru kontak aç kapa yapan aletler
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

100m2 evde 4mt petek yoğ kombi için az kalır çünkü kış boyunca evi düşük kazan sıcaklığında ısıtmanız lazım
    petek metrajını en az 3-4mt arttırmanız lazım,aksi taktide konvansiyonel kombi alabilirsiniz
    buderus u22 yerine bosch class 2000 alın %100 aynı kombidir daha az para ödemiş olursunuz
    alternatif olarak eca confeo plus,baymak eco 24fi,airfel digifel duo,bosch class 6000 tercih edilebilir
    Kombi konusunda mesajlarınızı inceledim ve gerçekten güven uyandıran yorumlarınız var, teşekkür ederim. Bu gün öğle paydosunda denemek için çalıştığım işyerindeki birinin kardeşi olan alarko bayiine gittim. O da kesinlikle yoğuşmalı almayıp konvansiyonel almamı şiddetle tavsiye etti. tek sorun şikayetvar siyesinde eca için eşanjör delinme şikayetleri çok fazla. Yaşadığım yerde ciddi bir kireçli su problemi var. Bu konuda kombi tavsiyeniz olur mu?
    Bu alet işe yarar mı almalımıyım?
    https://www.kombi.com/aksa-filtre-50micron-filtrasyon-+-siliphos-sebeke-suyu-kirec-onleyici-dn15-1-2-10465.html

eca'da eşanjör delinme sorunu kronik olarak yok kim dediyse abartmış zaten çift eşanjörlü bir kombide şebeke suyuyla plakalı eşanjör temas eder en fazla kireçlenir, servis eve gelir bildiğiniz porçöz ile eşanjörü temizler tekrar takar
    kireçli su ile plakalı eşanjör delinmez kireçlenir
    http://ekosu.com/?page_id=213

ben izmirdeyim bizim de suyumuz kireçlidir yıllar önce koçtaş ta satılan ekosu kireç önleyici kelepçe alarak kombinin altında 1/2 şebeke suyu girişine kelepçe şeklinde taktım faydasını gördüm
    aksa filtre micron'u kullanmadım ama kartuş değiştirmek sizin için sorun olmayacaksa kullanılabilir

zaten tek eşanjörlü kombi almayacaksanız ister konvansiyonel ister yarım ister premix yoğ kombi alın hepsine istisnasız plakalı eşanjör var bu eşanjör şebeke suyuyla temas edip kullanım suyunu hazırlar
    micron veya ekosu ile sorun yaşayacağınızı sanmıyorum

kombi olarak ta petek metrajınız az görünüyor 3-4mt arttırırsanız premix yoğ kombi olur zaten konvansiyonel kombilerin üretimi durdu birçok modelde stok sıkıntısı var.döviz kurundan dolayı her kombinin fiyatı çok arttı
    konvansiyonel kombi da alabilirsiniz tercih sizin

• Ferroli markasına sahip kablosuz modülasyonlu oda termostatı var. Honeywell üretimi sanırım. Tavsiye ettiğiniz kombilerle uyumlu olup olmadığını kontrol edebilmem için kombilerde hangi özelliği aramam gerekir?

Ürünün görseli;
  • Yorumlarınıza bakıp birkaç modeli inceledim. Bosch 2000 ve 6000 fiyatları da özellikleri de yakın sayılır. Özellikle Baymak Eco 24 Fi için kullanım suyu için paslanmaz çelik eşanjör ifadesi ile kullanım suyu devresinde yer alan türbinli debimetresi kesintisiz bir sıcak su konforu ifadesi çok dikkatimi çekti. Olumsuz bir yorumda göremedim. Bu kombi için biraz bilgi verebilirmisiniz.
  • Merhaba disintegration hocam. Öncelikle bu konuya verdiğiniz emekten dolayı tebrik ediyorum sizi. İşinizi çok sevdiğiniz belli.

Hocam kombi önerisi almak istiyorum.

1.Yatak odası 20 m2....120cm radyatör

2.Çocuk odası 10 m2........80Cm radyatör

3.Oturma odası 20 m2. ( balkonlu)....150+ 150 Cm radyatör

4.Salon 27 m2....200 cm radyatör

5.Mutfak 15 m2 ( balkonlu )..80 cm radyatör

6.koridor 10 m2... 120 cm radyatör

7.Banyo 6 m2 Havlupan VAR

-balkonlar hariç 100 m2

- 10metre radyatör

-Oturma odasi kuzey ve mutfak guney cepheli

-3.kat

-Apartmanın önü kapali

-Isı yalıtım var

-pencereler standartv

-Siz bu binaya hangi yoğsmali kombiyi önerirsiniz.

-Kombi mutfak balkonuna konulacak. Balkon kapanmis

• dokuyucu D kullanıcısına yanıt
    bu oda termostatı uymaz modülasyonlu. ben on/off sandım

baymak eco 24 fi özelliksiz ama sağlam sorunsuz bir kombi

mesela kullanım suyunda konfor ve eco modu yok ve sadece on off oda term bağlanabiliyor ama bosch class 6000de yazdığım 2 özellik var

• BarvaArtena kullanıcısına yanıt
    merhaba bu konunun ilk sayfasındaki bütün premix yoğ kombileri öneririm.servisi evinize yakın olanları tercih edin

baymak,eca,airfel,bosch,buderus,warmhaus hepsi olur

yaşam odası veya koridora kaliteli oda termostatı alın

kombiye yakın peteklere ve mutfağa da kaliteli termostatik vanalar

öneririm danfoss ras c

• 
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.