Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (549. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sekai Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

90m2 Ev için kombi öneriniz var mı ? Kaliteli verimli bir cihaz arıyorum. Daha önce hiç kombi kullanmadık, Doğal gaz sobası var artık kombiye geçeceğiz.

Totalin de bütün masraflarıyla 10.000 TL gibi bir bütçe ayıracağım. Kombisi boruları tesisatı her şeyi için de.

Ev bodrum kat da, İstanbul da. Gerçekten kaliteli ve verimli cihaz önerlierinizi bekliyorum. Ben de konuları okuyarak fikir sahibi olmaya başlayacağım inşallah.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    merhaba bu konunun ilk sayfasında gerekli bilgiler var bakabilirsiniz kısaca özetlemek gerekirse kombiyi balkona değil evin içine monte edin.kombinin altına plastik değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler monte edin.

tesisat borusu pprc olacaksa 32mm ve 25mm çap tercih edin pprc boru markası dizayn oksi plus

petek markası dd plus,ternostatik vana: danfoss ras-c sıvı sensörlü,bütçenize göre premix veya konvansiyonel,alacağınız kombiye göre de kaliteli bir oda ternostatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Konunun ilk sayfasını okudum, Biraz sindirmem gerekli tahmin ettiğim den çok fazla önemli nokta var.
  • Merhaba arkadaşlar. Çok acil öneri veya tavsiyeye ihtiyacım var. Evde ufak bir tadilat yaptıracam ve kombinin yerini değiştirip mutfaktan balkona aldıracam. Mevcut kombim Bosch S6400 ve yaklaşık 8-9 senelik. Genel olarak sıkıntılı bir kombi değil, sadece tek eşanşörlü olması dışında bizi üzmedi. Fakat hazır tadilat yaptırmışken bunun yerine Bosch Condens W2000 veya W2500 alsam mı? Ev'in neti yaklaşık 130 m2, ısı yalıtımlı, eski kombimle geçen sene yaklaşık 2000 tl civarı doğalgaz tüketimim olmuş. W2000'i 2500 TL, W2500'ü 3000 TL civarı buldum netten. Sizce böyle bir değişiklik mantıklı mı, yoğuşmalı kombi 5-6 senende kendi parasını amorti eder mi? Yoksa boşverip eski kombide devam mı edeyim? Lütfen acil cevaplarsanız sevinirim.
  • arustamov71 kullanıcısına yanıt
    merhaba.tek eşanjörlü kombiler saatli bombadır bitermik eşanjörde hem kalorifer hemde şebeke suyu ısıtıldığı için deforme üst seviyede oluyor.eşanjör delindiğinde ise masraf büyük oluyor.mevcut kombinizle kış boyunca max 55c ve aşağısında ısındıysanız yoğ kombi olur ama w2000 önermem yarım yoğuşmalıdır.paranıza yazık. bosch 2500 öneririm premix yani tam yoğ süper kombidir yanında bosch cr10 veya cr50 modülasyonlu oda termostatı ile iyi olur

bütçe fazla gelirse bosch class 6000 veya class 2000 öneririm.6000w ye bosch cr10 ve cr50 takılabiliyor. class 2000 e ise takılamıyor herhangi bir on off o.t takılabilir modülasyonlu o.t desteklemiyor.bosch cr10 veya cr50 kullanmayacaksanız bosch class 2000 bile olur çift eşanjörlü,fan modülsyonlu sessiz,ucuz ama sağlam bir kombidir

Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Mevcut durumda zaten TR15 on/off oda termostatı var, onunla kullanıyorum. Benim sıkıntım, değiştirip değiştirmeme ile ilgili, eğer değiştireceksem yoğuşmalı daha mantıklı diye düşünüyorum. Genelde 40-45, soğuk dönemlerde 50 ile ısınıyorum (mevcut kombimde 3. seviyeyi hiç geçmedim, ev Tokat'ta). Evde çocuklar olduğundan sıcaklık 23-25 derece arasında tutuyorum, ev yalıtımlı olduğu için sorun olmuyor, fakat biraz fazla yakıyor.
    Çevremdekilerin çoğunluğu gerek yok masraf etmeye diyorlar, bu da kafamı karıştırıyor. Ne de olsa en az 3000 TL ekstra masraf. Yoğuşmalının %20 gibi bir yakıt tasarrufu sağlayacağını bilsem alırım, ama o konuda da farklı iddialar olduğu için kafam karıştı.
  • arustamov71 kullanıcısına yanıt
    oran yüzde vermek doğru olmaz ama bosch condens 2500w + bosch cr10 modülasyonlu oda termostatı ilave tasarruf yaptırır.bunun yanında mutfağa ve birkaç peteğe TRV taktırırsan da fark eder

Teşekkür ederim, ama maalesef hala kararsızım. Bu arada mutfak peteğini zaten kullanmıyorum, tadilat sonrası belki balkona aldırırım (cam balkon).
  • Hocam annemler yeni ev aldılar. Evde hali hazırda kullanıma hazır demirdöküm nitromix kombi takılı. kombiyi servis açtı kullanmaya başladık.
    Ev Yerden ısıtma Seramik döşeli.

şimdi annemin gözleri görmüyor. o sebeple kablosuz yada kablolu en iyi termostat ne önerirsiniz.
    verim alabilecekleri sorun çıkarmayacak bir termostat önerisi yaparsanız almayı planlıyoruz kış gelmeden. kendimizi ona göre hazırlıyalım.

demirdöküm nitromix için en iyi termostat?

Düzeltme : Birşey daha sormak istiyorum. kombi hakkında bilmem gereken bir detay varmıdır. normal yoğuşmalı kombi olduğunun dışında farklı bilgiler verebilirmisiniz varsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procoder -- 25 Temmuz 2018; 10:41:30 >
  • alicandemir73 A kullanıcısına yanıt
    Aklınızda bulunsun. Daikin'de 6 yıl garanti için 31 ağustos 2018 tarihine kadar montaj yapılıp garantisinin başlatılması gerekiyor. Kısmetse 2 hafta sonra babamların eve dönüşüm yapılacak. Kombi Daikin. Sadece kombi 4800TL. Montajı vs. dahil. Normalde sadece kombi 4200TL. Başka servisler ile de görüştüğümde 500-800TL de montaj, proje vs. ücreti çıkar demişlerdi. Enerwa Plus modeli için de 3500TL fiyat verdiler. Ama Warmhaus 2 yıl garantili ve ek garanti paketi satmıyorlar. Diğer markalarda da 3 yıl ek garanti 500-600TL, 4 yıl ek garanti 800-900TL gibi rakamlar çıkıyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak Daikin tercih ettik. Boyutu da küçük olduğundan takılacağı yerde ekstra dolap/tadilat olmadan mutfak dolabının içine takılacak. Daikin cihaz özellikleri, uzun garanti ve ufak boyutu ile öne çıkıyor.
  • procoder P kullanıcısına yanıt
    aç kapa kaliteli programsız bir oda termostatı istiyorsanız honeywell dt 90 öneririm aynı oda termostatının kablosuzu da var üstünde 3 tane düğme var açma/kapama ve artı ile eksi tuşları kullanması kolay.hassasiyeti 0.5c. lcd ekranı büyük
    eviniz yerden ısıtmalı olduğu için nitromix te yerden ısıtma modu var, o moda almanız lazım başka da birşey yapmanıza gerek yok
    oda termostatını ise evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya monte edin.ne kombiye çok yakın ne de en uzak nokta.sonuçta yerden ısıtma olduğu için petekler olmadığı için termostatik vanalar takma şansınız yok
    oda termostatı önemli oluyor, kışın yaşam odası olarak kullandığınız oturma odası veya salon kombiye çok yakın değilse buraya monte edin koridorda yerden ısıtma boruları gidiyorsa koridora da olabilir
    oda termostatı yerden en az 1.5 metre yükseğe ve herhangi soğuk veya sıcak bir ısı kaynağına uzak olmalı pencere,televizyon,buzdolabı,dış kapı...gibi

• oup59 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun çok kaliteli bir kombi aldınız güle güle kullanın
  • Merhaba arkadaşlar 3+1 150 m2 bir eve taşınacağım. Petek boyları 7 metre tutuyor , havlupanlarla 8 metreyi geçiyor. Ev Hatay/İskenderun'da. Kışın aşırı soğuk olan bir yer değil. Evin doğu, batı ve güney olmak üzere 3 cephesi var. Kombi balkona takılacak ve evde mobil sistem var (kollektör çubukları takılacak) Oksijen bariyerli boru kullanılmış. Petek olarak DD plus serisi yaptıracağım. Kombide kararsızım. 12 yıldır DD nitron kullanıyorum (2 farklı evde) ve bana hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Bu sefer yoğuşmalı bir kombi alacağım. Farklı firmadan teklif aldım. Demirdöküm Nitromix , Viessmann w50 , Buderus gb062 Boch conders 2500 , Alarko Seradens srs 20 , Vaillant Ecofit Wuw Start 246 marka ve modelleri arasında kaldım. Hepsinin servis ağı bulunduğum yerde mevcut. Sizce hangisini almalıyım ? Başka önerdiğiniz marka model var mı ? Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLPhinuSs -- 25 Temmuz 2018; 16:50:55 >
    Sizden aldığım bilgilerle firma ile çok detaylı konuşma şansım oldu. 10 gün sonra da dönüşüm işi için memlekete gidip işin başında da duracağım. Yanlış malzeme vs. kullanılmasın. Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

aç kapa kaliteli programsız bir oda termostatı istiyorsanız honeywell dt 90 öneririm aynı oda termostatının kablosuzu da var üstünde 3 tane düğme var açma/kapama ve artı ile eksi tuşları kullanması kolay.hassasiyeti 0.5c. lcd ekranı büyük
    eviniz yerden ısıtmalı olduğu için nitromix te yerden ısıtma modu var, o moda almanız lazım başka da birşey yapmanıza gerek yok
    oda termostatını ise evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya monte edin.ne kombiye çok yakın ne de en uzak nokta.sonuçta yerden ısıtma olduğu için petekler olmadığı için termostatik vanalar takma şansınız yok
    oda termostatı önemli oluyor, kışın yaşam odası olarak kullandığınız oturma odası veya salon kombiye çok yakın değilse buraya monte edin koridorda yerden ısıtma boruları gidiyorsa koridora da olabilir
    oda termostatı yerden en az 1.5 metre yükseğe ve herhangi soğuk veya sıcak bir ısı kaynağına uzak olmalı pencere,televizyon,buzdolabı,dış kapı...gibi
    hocam söyle bir ürün daha var.
    DT92E1000 KABLOSUZ Dijital Oda Termostadı (Eco Butonlu)

bu ürünün montajı ücretsiz. bende ücretsiz montajlı ürün almıştım. servis gelip kurmuştu ücretsiz olarak.

dt 90 ile DT92E1000 arasında fark nedir.

ücretsiz montaj olanı mı alsam?

• quote:

fiyatlar uçtu bütçeni aşıyorsa konvansiyonel kombi alabilirsin.
    Üstat iyi akşamlar.

Kullanım alanı 200 m2 civarı dubleks daire için ( 12-13 mtül radyatör havlupanlar dahil ) yoğuşmalı kombi olarak

1. Baymak Duotec 33 Premix Yoğuşmalı

2. ECA Proteus Premix 35 KW Yoğuşmalı

3. Daikin Tam Yoğuşmalı Kombi ( 35 KW )

4. Demir Döküm Nitromix 35 kW yoğuşmalı

Bu seçeneklerden hangileri ilk ikide yer alır sizce ?

Son olarak sizce 24000 lik bir kombi bu ev için yeterli midir?

( Ev Ankara da ve Güney Doğu cepheli ve yalıtımlı )

Şimdiden teşekkür ederim.

• Dostlar merhaba,

Yakın zaman da eve kombi döşetmeyi düşünüyorduk ama mevcut şofben bozulunca kombiyi alma ihtiyacı doğdu.

90m2 İstanbul da Bodrum kat bahçeli bir ev icin önerebileceğiniz güncel kaliteli performanslı ve tasarruflu kombi var mi ?
    Kombinin banyo suyunu ve evi iyi ısıtması da önemli bir etken. Daha önce den doğalgaz sobası kullandığımız için kombi yeteri kadar ısıtamaz gibi bir algımız da var.

Kombinin Yanın da almam gereken boru, petek vb. marka/model önerinizi de bekliyorum. Petekler büyük olacak en azından 3 tanesi.
    Kalanlar ise yine küçük değil orta boy olacak.

Ayrıca Hepsiburada gibi siteler den mi yoksa mağazaları mi tavsiye edersiniz. Kombiyi ve tesisatı bir tanıdık döşeyecek.

Daha önce kombiyle hiç bir ilişkimiz olmadığı için bu konu da bilgim yok kusura bakmayın.

Normal de herşeyi netten alıyorum da kombi konusun da tereddüt ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 26 Temmuz 2018; 10:6:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Merhaba arkadaşlar 3+1 150 m2 bir eve taşınacağım. Petek boyları 7 metre tutuyor , havlupanlarla 8 metreyi geçiyor. Ev Hatay/İskenderun'da. Kışın aşırı soğuk olan bir yer değil. Evin doğu, batı ve güney olmak üzere 3 cephesi var. Kombi balkona takılacak ve evde mobil sistem var (kollektör çubukları takılacak) Oksijen bariyerli boru kullanılmış. Petek olarak DD plus serisi yaptıracağım. Kombide kararsızım. 12 yıldır DD nitron kullanıyorum (2 farklı evde) ve bana hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Bu sefer yoğuşmalı bir kombi alacağım. Farklı firmadan teklif aldım. Demirdöküm Nitromix , Viessmann w50 , Buderus gb062 Boch conders 2500 , Alarko Seradens srs 20 , Vaillant Ecofit Wuw Start 246 marka ve modelleri arasında kaldım. Hepsinin servis ağı bulunduğum yerde mevcut. Sizce hangisini almalıyım ? Başka önerdiğiniz marka model var mı ? Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

Hocam yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

• quote:

Hocam bende yardımlarınızı bekliyorum

• DeLPhinuSs kullanıcısına yanıt
    ecofit vuw, yarım yoğ uzak durun.nitromix özelliksiz onun yerine baymak,eca daha iyi(baymak duo tec,eca scot) tercih,vitodens 50w de ekran sorunu yaşayan arkadaşlar vardı, buderus gb62 ve bosch condens 2500w öneririm zaten ikiside sıcak su performansı hariç aynı kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Temmuz 2018; 12:15:30 >
  • 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.