Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 3+1 yaklaşık 100 metrekarelik bir evimiz var. Oraya kombi almayı düşünüyoruz, ilk defa kombi kullanacağız neye bakmam gerektiğini bilmiyorum :)

Evimiz sürekli güneş görüyor, ara kattayız. Doğalgaz dönüşümcüler gelmiş yoğuşmalı almanıza gerek yok Bursa o kadar soğuk değil 4-5 yıla zaten anca amorti eder ona da gerek yok demişler.

Maksimum kredi kartım var, şu ürünü buldum karta kampanyası da var. Sizin önerileriniz nelerdir, yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Bütcem 2500 TL'yi geçmesin bunun fiyatı da uygun.

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-24-lx-fi-24-8-kw-21300-kcal-h-hermetik-konvansiyonel-kombi-p-EVBAYLAM24LXFI

• quote:

Orijinalden alıntı: woeyy

Anladim termo vana için Danfoss, oda termostati için Honeywell Cmt727 kablosuz alacağım sanırım daha uygun fiyatlı performans olarak onerebileceginiz var mıdır öğrenciyim benden sonra ailem yaşayabilir o yüzden en doğrusunu bulmaya çalışıyorum emeklerinize minnettarim
    uygun fiyat kablosuz oda term honeywell dt92 (programsızdır aç kapa), intherm mrl 300 rf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitran

Ev 110 metrekare,iki oda bir salon, cephe kuzeydoğu, 30 yıllık bina, mantolaması yok, ara kat.(Malatya) 

Oturma odası 15m2 125cm petek

Yatak odası 15 m2 120cm petek

Salon 35m2 140+120 cm petek

Mutfak 15m2 85 cm petek

Yaz kış salonu kullanıyoruz.
    bütçeniz varsa premix yoğ kombi alın marka modeller bu konunun ilk sayfasındadır, malatyada hangisinin servisi iyiyse evinize yakınsa o markaya yönelin.salon hariç kalan peteklere danfoss termo vanalar,salona da kaliteli bir oda termostatı

• quote:

Orijinalden alıntı: Temuçin Han

Arkadaşlar merhaba 3+1 yaklaşık 100 metrekarelik bir evimiz var. Oraya kombi almayı düşünüyoruz, ilk defa kombi kullanacağız neye bakmam gerektiğini bilmiyorum :)

Evimiz sürekli güneş görüyor, ara kattayız. Doğalgaz dönüşümcüler gelmiş yoğuşmalı almanıza gerek yok Bursa o kadar soğuk değil 4-5 yıla zaten anca amorti eder ona da gerek yok demişler.

Maksimum kredi kartım var, şu ürünü buldum karta kampanyası da var. Sizin önerileriniz nelerdir, yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Bütcem 2500 TL'yi geçmesin bunun fiyatı da uygun.

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-24-lx-fi-24-8-kw-21300-kcal-h-hermetik-konvansiyonel-kombi-p-EVBAYLAM24LXFI
    premix yoğ kombiler her eve olur bu sene yasa çıktı yoğ kombiler zorunlu olacak,uygulama gelecek yıl başlayacak

linkteki kombi baymak lambert lx 24fi,önerdiğim ucuz kombilerdendir iş görür.çift eşanjörlü,hidroblok grubu pirinçtir.sağlam cihazdır.sadece gösterişsiz lcd ekranı küçüktür o kadar.yalnız hb sitesinde pahalı bu kombi akakçe arama motorundaki sitelerde 1450 1500liraya alınıyor

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Hocam son bir sorum olacak gaz sensörlu danfoss onermissiniz bizim ev 2+1 toplamda 2 tane 8 ve 14 olmak üzere 3 tane radyatör var. Toplamda 2 tane mi danfoss almam gerekiyor yoksa genel kullanım alanına mi veya kombiye en uzaktaki odaya mi takmak gerekiyor. Oda termostati olmadan da bunlarla tasarruf sağlanabilecegi söyleniyor ne kadar doğrudur

Teşekkür ederim güzel açıklama yapmışsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: woeyy

Hocam son bir sorum olacak gaz sensörlu danfoss onermissiniz bizim ev 2+1 toplamda 2 tane 8 ve 14 olmak üzere 3 tane radyatör var. Toplamda 2 tane mi danfoss almam gerekiyor yoksa genel kullanım alanına mi veya kombiye en uzaktaki odaya mi takmak gerekiyor. Oda termostati olmadan da bunlarla tasarruf sağlanabilecegi söyleniyor ne kadar doğrudur
    gaz sensörlü önermiyorum pahalı bu konunun ilk sayfasında danfoss ras c termo vana var onu öneriyorum.oda termostatı takacağın oda hariç kalan odalara termo vanalar takabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kağıt üstünde fark önemli ama bu konunun ilk sayfasında yazılan ilk maddeler daha önemli, yalıtım,tesisat kalitesi,
    ısı yalıtımı yönünden iyi ve tesisat yönünden de iyi olduğunu düşünüyorum(zemin kat altı boş yerden ısıtma tesisatı). Kışı çok ta sert geçmeyen bir yerde yalıtımı iyi olan üç yıllık bir ev de modülasyon aralıklarındaki bu farktan dolayı sizin tercihiniz ne olurdu? Benim aslında öğrenmek istediğim birazda bu farkın faturaya nasıl yansıyacağı mesela modülasyonu geniş olan kombi ile fatura 250 tl iken diğeri 300 mü olur(aynı yalıtıma sahip iki ev kıyaslamasında) yoksa 5-10 tl gibi mi olur? Başka bir arkadaş ta, kombinin sürekli düşük alevde çalışamıyacağını maximumdaki yakıt giderinede bakılması gerektiğini belirtmişti. Bu açıdan değerlindirirseniz sevinirim. Bir de ben çok fazla anlamadığım için soruyorum fakat ne kadar cevabı belli sorulardır bilemiyorum. Saygılar.

Intherm termostatta modulasyon özelliği yok diyorlar benim kombi de alev ve fan modulasyonu var bu bir sıkıntı yaratır mı ani sıcaklık artışları olacak bir bölgede değilim eksikliğini hangi noktada yaşarım anlayamadım ve oda termostatini kombiye en uzak en güneş almayan bölgeye mi yoksa yaşam alanına mi koymak daha mantıklı olur.

• Merhabalar. İyi haftasonları diliyorum.

Evde ufak tefek değişiklik yapıyoruz oturma grubunu falan değiştireceğiz; eski petekler yeni düzene göre hem ortada kalıyor görüntüyü bozuyor hem de kalınlıktan dolayı eşyaların yerleşmesini zorluyor (koltuğu petege dayayıp diğer duvara sıfırlamam gerekiyor vs). Özetle

*dekoratif veya pk11 peteklerden alacağım önereceğiniz petek var midir?

*İkincisi boşa çıkan petekleri soğuk odaların petekleriyle birleştirmek istiyorum mobil sistem bağlantıya ek nasıl olur?

• İyi Bayramlar...

2o yıllık bacalı kombi yerine yeni kombi takılacak. Tesisat uzatılıp kapalı balkona konulacak, proje çizilmesi gerekiyormuş. Kombi hariç 2500 tl gibi bir fiyat verdiler (kırma dokme işleri var borular alttan devam edecek) ve hermetik yeterli olur demişler. Kaldı ki önceki mesajlarda yasa çıktığını söylemişsiniz ve bütçe doğrultusunda yoğuşmalı kombilere yönlendirmişsiniz bazı kullanıcıları. Ev 100 m2 dublex 4 yöne cephesi var. 9 m den az petek uzunluğu var. Yoğuşmalı olarak bosch condense 2500w 24 kw , hermetik olarak buderus u72 24 kw yada eca confeo plus uygun fiyatlı gibi duruyor. Elbet tavsiyelere açığız.

Laf kalabılığından soruya gelecek olursak. Hermetik mi yoğuşmalı kombi mi almak mantıklı olur, birde yoğuşmalı kombi için 250 tl lik artı masraf olur demişler. Bağlantı borularıyla alakalıymış, doğru mudur? Eğer atık sudan bahsediyorlarsa balkon gideri kombi için planlanan yerinin altında zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi offshoot -- 16 Haziran 2018; 15:19:12 >

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/warmhaus-lawa-24-kw-20-000-kcal-hermetik-kombi-323902112#product-detail
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/warmhaus-lawa-plus-24-kw-20-000-kcal-hermetik-kombi-329166417#product-detail

Warmhaus markası hakkında önerileriniz nedir, ürünü inceledim ama plus ve normal arasındaki farkı da anlamadım :)

• ekrem54 E kullanıcısına yanıt
    pk11 radyatörde airfel,baymak,eca öneririm.iki petek yanyana seri bağlantı olur.daha sonra mobil sistemde bir peteğin üstten girişinden çıkış ise öteki peteğin altından yapılır yani çapraz bağlantı yapılır. google görsellerde petek seri bağlantı,yazarsanız çıkar. bir de mobil sistemde ek bağlantı yazın

• offshoot O kullanıcısına yanıt
    mevcut bacalı kombinizle kış boyunca maximum 55c kazan sıcaklığında ısınıyorsanız kombiyi devamlı olarak 60 65c de kullanmadıysanız ve de bütçeniz varsa premix yoğ kombi öneririm.yazdığınız 3 kombiyi de öneririm ama u72 zaten bosch class 600 ile aynı kombidir o kombiyi alacaksanız 200 300lira cebinizde kalsın o paraya modülasyonlu oda termostatını öneririm ki buderus/bosch kombilerde daha stabil çalışır

yoğ kombide +250lira neden istiyorlar ki,tahliye borusunu metresi 50kuruşluk yarım parmak pprc boru ile yapıyorlar bence kabul etmeyin

• Temuçin Han kullanıcısına yanıt
    bölgenizde warmhaus servisi varsa evinize uzak değilse kesinlikle öneririm kaliteli cihazlardır lawa ve lawaplus aynı kombidir plus ın lcd ekranı büyük düğmeleri daha gösterişlidir o kadar.kombilerin içi aynıdır

Lawa ve priwa ne dersiniz? Arada fark var priwa daha pahalı. Bursalıyım baktım var servisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Sayın disintegration

Çapraz bağlantıyı buldum peteklerin seri bağlantısını da buldum ancak mobil sistem seri bağlantıyı bulamadım by-pass kolektör falan mı gerekiyor anlayamadım. Örnek bağlantı şeması varsa veya görsel ekleyebilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem54

Sayın disintegration

Çapraz bağlantıyı buldum peteklerin seri bağlantısını da buldum ancak mobil sistem seri bağlantıyı bulamadım by-pass kolektör falan mı gerekiyor anlayamadım. Örnek bağlantı şeması varsa veya görsel ekleyebilirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Temuçin Han

Lawa ve priwa ne dersiniz? Arada fark var priwa daha pahalı. Bursalıyım baktım var servisi.
    ikisi farklı kombiler lawa yoğuşmasız hermetik, priwa ise premix yoğuşmalı
    bursadaydanız kaçırmayın warmhaus alın fabrikası bursada sıkıntı yaşamazsınız
  • 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.