Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

yoğ borusunun bir gidere bağlanması gerekli

Zeminde bulunan gidere sanırım atık su için bir bağlantı yapıldı. O mudur acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: granma79

quote:

Zeminde bulunan gidere sanırım atık su için bir bağlantı yapıldı. O mudur acaba?

evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: granma79

quote:

evet

Çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim.
  • demir döküm exacantrol 7 r nasıl devre dışı bırakılır. bilen arkadaş varmı acaba?
  • Merhaba disintegration ustam,binamızda dış yalıtım olmuyor.İçerden yalıtım olarak kullanacağımız en iyi malzeme nedir?Bir de kombi önerilerinizde Vailant genelde olmuyor.Cihazlarda sorun mu var?İzmirde yaşıyorum.Burada genelde Vailant'a yönlendiriyorlar.Teşekkürler..
  • disintegration üstadım ev Çanakkalenin Bayramiç ilçesinde. 4 taraf açık, yalıtım yok, 2 katlı müstakil binaMobil sistem yapmayı düşünüyorum. Kombiyi 2. kata takmayı düşünüyorum.Tek kombi ile her iki katıda ısıtmak istiyorum.Kombiyi yoğuşmalı ECA Proteus Premix almayı düşünüyorum Çünkü burada onun servisi var. .Odaların herbirine kaçar mtül petek ve kaç kcallık kombi gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca başkada önerilriniz olursada sevinirim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.Kolay gelsin.

2+1 üst kat (müstakil bina, 4 taraf açık, yeni yapıldı, yalıtım yok)
    Yatak Odası 14 m2
    Oturma Odası 13 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 4 m2
    Banyo 7,64 m2
    E.Banyo 3 m2
    Hol 8,42 m2

2+1 alt kat (müstakil bina, 40 yıllık 60-70 cm lik taş duvar, 4 taraf açık yalıtım yok
    Yatak Odası 11 m2
    Oturma Odası 7 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 10,5 m2
    Banyo 3 m2
    Giriş 5,12 m2

• quote:

Orijinalden alıntı: kelle17

disintegration üstadım ev Çanakkalenin Bayramiç ilçesinde. 4 taraf açık, yalıtım yok, 2 katlı müstakil binaMobil sistem yapmayı düşünüyorum. Kombiyi 2. kata takmayı düşünüyorum.Tek kombi ile her iki katıda ısıtmak istiyorum.Kombiyi yoğuşmalı ECA Proteus Premix almayı düşünüyorum Çünkü burada onun servisi var. .Odaların herbirine kaçar mtül petek ve kaç kcallık kombi gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca başkada önerilriniz olursada sevinirim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.Kolay gelsin.

Yatak Odası 14 m2
    Oturma Odası 13 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 4 m2
    Banyo 7,64 m2
    E.Banyo 3 m2
    Hol 8,42 m2

2+1 alt kat (müstakil bina, 40 yıllık 60-70 cm lik taş duvar, 4 taraf açık yalıtım yok
    Yatak Odası 11 m2
    Oturma Odası 7 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 10,5 m2
    Banyo 3 m2
    Giriş 5,12 m2

daha önce sordunuz sanırım aynı konuyu

• quote:

Orijinalden alıntı: keremali69

Merhaba disintegration ustam,binamızda dış yalıtım olmuyor.İçerden yalıtım olarak kullanacağımız en iyi malzeme nedir?Bir de kombi önerilerinizde Vailant genelde olmuyor.Cihazlarda sorun mu var?İzmirde yaşıyorum.Burada genelde Vailant'a yönlendiriyorlar.Teşekkürler..

taşyünü kalibel

Teşekkürler...
  • UsTalarım,

tesisatıma VAILLANT TORTU TUTUCU taktırmayı planlıyorum.
    Ancak Demirdöküm Yetkili Servis kombi radyatör gidiş hattına takılacağını belirtiyor.
    İnternet üzerinden satış yapan mağzalar da radyatör gidiş hattına takılmasını bildiriyor.

Ancak bu konu başlığı altında daha önce hava ayırıcının radyatör gidiş, tortu tutucunun da radyatör geliş hattı üzerine montajının yapıldığını görmüştüm.

Doğru olan nedir?

Teşekkürler,

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Merhaba Disintegration üstadım. 2 sene önce sorduğum yeni müstakil tek katlı 4+1 farlı bir bina idi. Şimdiki babama ait 2 katlı (alt kat 40 yıllık 2+1 ve üst kat yeni 2+1) bina. Kolay gelsin.
    Teşekkürler.

Kombi Önerinizi de bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelle17

disintegration üstadım ev Çanakkalenin Bayramiç ilçesinde. 4 taraf açık, yalıtım yok, 2 katlı müstakil binaMobil sistem yapmayı düşünüyorum. Kombiyi 2. kata takmayı düşünüyorum.Tek kombi ile her iki katıda ısıtmak istiyorum.Kombiyi yoğuşmalı ECA Proteus Premix almayı düşünüyorum Çünkü burada onun servisi var. .Odaların herbirine kaçar mtül petek ve kaç kcallık kombi gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca başkada önerilriniz olursada sevinirim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.Kolay gelsin.

Yatak Odası 14 m2
    Oturma Odası 13 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 4 m2
    Banyo 7,64 m2
    E.Banyo 3 m2
    Hol 8,42 m2

Yatak Odası 11 m2
    Oturma Odası 7 m2
    Salon 21 m2
    Mutfak 10,5 m2
    Banyo 3 m2
    Giriş 5,12 m2

üst kat

y.odası 140cm

oturma odası 150cm

salon 140+140cm

mutfak peteğe gerek yok

2 banyoya havlupan

koridor 80cm

alt kat

yatak odası 120cm

oturma odası 80cm

salon 140+140cm

mutfak 70cm

banyo:havlupan

3havlupan hariç bütün peteklere danfoss termostatik vanalar öneririm.isteğe bağlı da kablosuz oda termostato

eca proteus premix 30kW

kombiyi balkona değil evin içine monte ettirin.kombinin altına plastik değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler taktırın

• _fırtına_ _ kullanıcısına yanıt
    bu konunun ilk sayfasında kombi marka model önerilerini yazdım

• Dün annemlere taktırdığımız ECA Pretus Premix 22kW kombiye bakmaya gittim. Hakikaten çok sessiz çalışıyor. Suyu banyoya ve mutfağa çok çabuk iletiyor.Aynı şekilde peteklerde çok çabuk ısınıyor.
    Bizimkiler gayet memnun kaldı.

Teşekkürler @disintegration
  • Selam hocam evde soguk su tazyikli akmasina ragmen sicak su cok az akiyor ve yanma gerceklemedigi icin sicak su elde edemiyoruz. Bunun nedeni ne olabilir? Ayrica birkac hafta once su tesisatinda sizma mevcuttu onu hallettikten sonra baya bi kirli su akti musluklardan eski bakir borular nedeniyle o nedenle tikanmis olabilir mi? Sabah filtreleri temizledik lakin zaten temizmis sorunu cozemedik yine devam ediyor.

• Disintegration üstadım, önerilerin için sağ ol, Allah razı olsun. 2 sene öncede tavsiyelerine uyduk pişman olmadık, şimdide olmayacağıma inanıyorum. Yalnız benden kaynaklanan bir hata olmuş. Üst katın mutfağını 4m2 yazmışım, sizde doğal olarak peteğe gerek yok demişsiniz. Üst katın mutfağı 14m2. Buna göre mutfağın peteği değerlendirirseniz çok sevinirim.
  • Disintegration üstadım, pm atılamadığı için açıkça tecrübenize danışayım.Reklam kaygısına rağmen link atıyorum.
    https://www.enuygunkombi.com/ariston-genus-one-24-ff-20000-kcal-tam-yogusmali-kombi bunu
    https://www.hepsiburada.com/ariston-genus-x-24-ff-ng-hermetik-kombi-20-000-kcal-h-p-HBV0000044IC4 buradan almayı düşünüyorum.

Bahsi geçen model veya marka hakkındaki tecrübenizin sesi ne der ? Kağıt üstünde iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONIONBUD -- 17 Şubat 2018; 3:17:46 >

• kelle17 K kullanıcısına yanıt
    80cm petek yeter

• 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.