Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resimde gozuken petege dikey takilmis termo vana.petege paralel takilanlara yatay kose mi deniyor hocam.hangi takilma bicimi ideal.evimde dis yalitim tamamlandi.sira vanalara geldi.digital danfoss alicam.mutfak ve salonumuzu kullanmiyoruz.programli termo vana alip gece 12 de kendi kapanip sabah 7 de acilsin istiyorum.benim normal vanalar sizin paylasim yaptiginiz fotograftaki gibi.petege paralel baglanan vana alirsam takmakta sorun yasarmiyim.ek bir parca almam gerekir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Daha önce yazdım önerdiğim kombilerin hepsi olur.gb62 de olur yanında buderus rc100 veya rc150 mod. Oda term

Kombiye yakın iyi ısınan peteklere de kaliteli termostatik vanalar

üstadım merhabalar...
    Annemlere buradan tavsiye üzerine gb062 aldım... kombi balkonda olduğu için giriş çıkışlar zor oluyor.. geçenlerde annem kombiyi odadan kontrol amaçlı oda termostatı istedi... yine buradan tavsiyeyle rc150 aldım... ancak ne elektrikçiye 2 kroşe ve 10 metre kablo için para kaptırasım var ne de 2 kablo ucu bağlayacak diye servise...

soru 1 -
    alacağım kablo 2 x kaç mm2 ??? olmalı

soru 2 -
    kombinin alt kapağını açtıktan sonra 2 ucu nerelere takmalıyım ??? bunu gösteren bir şema var mı ???

soru 3 -
    diğer 2 ucu rc150 de takacağım yerler belli mi ???

soru 4 -
    bunları yaparsam kombinin garantisi bozulur mu ???

soru 5 -
    herşey bittikten sonra rc150 de yapmam gereken ne var ??? mesela bir mod ya da farklı bir şey ??? sanıyorsam sıcak odaya koymamak lazım çünkü termostat erken devreye girip diğer odalar soğuk kalabilir...

herşey için şimdiden teşekkür ederim...

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

• Kombi bağlantısı için aldığım şu ürünler doğru mudur? Filtreler deki daralmalar biraz dusunduruyor sadece. Tam geçiş diye verdiler ama bilmiyorum artık, sizlerle paylaşayım dedim.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinzf -- 2 Aralık 2017; 17:50:59 >

• Tesisatımız mobil sistem ve tabaka tabaka çamur birikmiş borularda, kısaca çok fazla çamur üretiyor. Tortu tutucu alsam bunların oluşumunda ciddi azalma olur mu ? birde hangi marka fiyat performans olarak iyidir ?

3/4" FLAMCO CLEAN

3/4" SMARTTRAP TORTU TUTUCU

Abi hayırlı akşamlar,

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Resimde gozuken petege dikey takilmis termo vana.petege paralel takilanlara yatay kose mi deniyor hocam.hangi takilma bicimi ideal.evimde dis yalitim tamamlandi.sira vanalara geldi.digital danfoss alicam.mutfak ve salonumuzu kullanmiyoruz.programli termo vana alip gece 12 de kendi kapanip sabah 7 de acilsin istiyorum.benim normal vanalar sizin paylasim yaptiginiz fotograftaki gibi.petege paralel baglanan vana alirsam takmakta sorun yasarmiyim.ek bir parca almam gerekir mi

hangi resim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orontes_asi

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Daha önce yazdım önerdiğim kombilerin hepsi olur.gb62 de olur yanında buderus rc100 veya rc150 mod. Oda term

Kombiye yakın iyi ısınan peteklere de kaliteli termostatik vanalar

üstadım merhabalar...
    Annemlere buradan tavsiye üzerine gb062 aldım... kombi balkonda olduğu için giriş çıkışlar zor oluyor.. geçenlerde annem kombiyi odadan kontrol amaçlı oda termostatı istedi... yine buradan tavsiyeyle rc150 aldım... ancak ne elektrikçiye 2 kroşe ve 10 metre kablo için para kaptırasım var ne de 2 kablo ucu bağlayacak diye servise...

soru 1 -
    alacağım kablo 2 x kaç mm2 ??? olmalı

soru 2 -
    kombinin alt kapağını açtıktan sonra 2 ucu nerelere takmalıyım ??? bunu gösteren bir şema var mı ???

soru 3 -
    diğer 2 ucu rc150 de takacağım yerler belli mi ???

soru 4 -
    bunları yaparsam kombinin garantisi bozulur mu ???

soru 5 -
    herşey bittikten sonra rc150 de yapmam gereken ne var ??? mesela bir mod ya da farklı bir şey ??? sanıyorsam sıcak odaya koymamak lazım çünkü termostat erken devreye girip diğer odalar soğuk kalabilir...

herşey için şimdiden teşekkür ederim...

kablo 2x0.75mm olmalı
    buderus gb62 başlığında kombinin neresine oda termostatı bağlanır resimler var
    https://forum.donanimhaber.com/buderus-gb-062--99140682
    oda termostatını evde kombiye yakın bir odaya koymayın,koridor/holde petek varsa hole,veya yaşam odası olarak hangi odayı kullanıyorsanız o odaya oda termostatı monte edilebilir.yerden en az 1.5metre yükseklik ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı
    hem kombi hem de oda termostatına kabloları takarken kombinin sigortası kapalı olsun,daha önce rc150 kullanmadım gb62 konusuna yazarsanız rc150 kullananlar geri dönüş yapabilirler

• @cirrus- nickli arkadaşımız birkaç yıl önce benim önerimle flamco tortu tutucu taktırmıştı,kendisi forumdaysa bir kullanıcı olarak yanıt verebilir
  • ersinzf E kullanıcısına yanıt
    ürünler doğru hepsi tam geçişli hiçbiri mini küresel vana değil
    Abi bir selamı bile vermeyecek kadar ne yaptım size, özürde diledim, bir selamı çok görmeyin Allah aşkına

• 225 m2 dublex için 35 kw tek bir kombimi yok 20 kw her kata ayrı kombimi ? Bütün odalara su basması ve üst kat banyolara sıcak su göndermesi açısından aklımda her kata ayrı kombi düşüncesi var. Düşünceniz nedir ? Bu arada evin yapımına şubat mart gibi başlanılacak ve tesisat ona göre hazırlanacak. Petekler DD plus olacak. Kombilerde ECA DD gibi yerli ve yaygın markalardan tercih etmek istiyorum.

Bu resim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

225 m2 dublex için 35 kw tek bir kombimi yok 20 kw her kata ayrı kombimi ? Bütün odalara su basması ve üst kat banyolara sıcak su göndermesi açısından aklımda her kata ayrı kombi düşüncesi var. Düşünceniz nedir ? Bu arada evin yapımına şubat mart gibi başlanılacak ve tesisat ona göre hazırlanacak. Petekler DD plus olacak. Kombilerde ECA DD gibi yerli ve yaygın markalardan tercih etmek istiyorum.

225m2 için tek 35kW kombi hatta 40kW civarında premix yoğ kombi de olur bunun yanında gerekiyorsa
    sirkülasyonda kayıp olursa denge kabı ve ek pompa da monte edilebilir,böylece ısınmayan peteğiniz kalmaz
    bence de yerli kombi tercih edin.ileriye dönük yedek parça gibi konularda sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Bu resim hocam

resimdeki bağlantı doğru, termo vana karşıya doğru bakıyor KÖŞE TİP bağlantıdır

Hocam benim evimdeki normal vanalar bu sekilde bagli.ben yeni alacagim danfoss digital vanalarimi petege paralel baglatmak istiyorum.siparisi ona gore verecegim paralel baglanti icin kenarda 15 cm lik bosluk olmasi lazim demistiniz sanirim.bu sekilde olan termo vanalara yatay kose tip mi deniyor.tam ismi nedir.vana haricinde baska parca almak gerekiyormu cunku benim su anda bagli vanalar petege dik.tesisatta degisiklik yapmak gerekiyormu yani

Barışmayacakmısın abi

🤧

• Hocam iyi akşamlar

Tam geçişli metal vana taktirmistim. Ama soğuk su girişinden azcık damlama yapıyor. Kombici terleme yapıyor ondan damlayabilir dedi. Bu ne derece doğrudur veya bu terlemeyi önlemek için ne gibi bir yol izleyebilirim.

Teşekkürler

İki kombi taktırsak tüketimde artma meydana gelir mi ???

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.