Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: [email protected][[email protected]] Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
15.544
Cevap
268
Favori
657.368
Tıklama
Giriş
    21484 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

arkadaşlar 3500 tl değerinde daikin kombi kullanıyorum, 6,5 mt petek birde havlupan var. termostatla 4,5 m3 tüketimim var. forumda birçok arkadaş 1700 tl lik hermetik kombi ile 3,5-5,5 m3 tükettiğini söylüyor. evin katı cephesi yalıtımı vs. birçok faktör etki ediyor yakıtta ama iddia ediyorum 1700 lük kombiyi bizim eve taksam ortalama aynı yakar kesinlikle. 1800 liranız cebinizde kalsın. çok kurcalayınca şuda olsun buda olsun derken hooop daikin almışsın. pişmanmıyım vallahi değilim. hamdolsun gücüm vardı aldım. ama bütçenizi zorlamanın anlamı yok. teknik servis imkanı iyi olan en ucuz kombiyi alın bence. garanti süresi uzun olsun. ben benim diyen kombi ile en kalitesiz kombinin masraf çıkarma olasılığı çok uzak değil birbirine. oda termostatı alın 0,1 yada 0,2 hassasiyetli yeter. valla çok kurcalamaya gelmiyor.

yazdıklarına kısmen katılmakla beraber forumdaki doğalgaz tüketim paylaşımlarında herkesin koşullarının farklı olduğunu belirtmekte fayda var tüketimi 10larca madde etkiler, alt komşunda bebek olması bile tüketimi etkiler -ki bu uç bir örnek olmasına rağmen gözden kaçan detaylardan olabiliyor
    tasarruflu ısınmada kombi en önemli madde değil en önemli madde yalıtım yani ısıkayıplarıdır.en kral kombiyi alsan bile evin kuzey cephe+çatı katı+yalıtımsızsa o evi ısıtamazsın
    ama bütün koşulları hazırlarsan üstüne de premix yoğ kombi alırsan tüketimin kısmen de olsa düşer
    ama hiçbirşey yapmayıp:yalıtımsız ev+kötü tesisat+yetersiz petek boyu+termostatik vanalar oda term olmasın+kombiyi balkona atarsan borular açıktan giderse istersen 4000liralık kombi al işe yaramaz
    tam tersi
    yalıtımı süper+iyi tesisat+yeterli petek boyu+termostatik vanalar + oda termostatı kullanıp evin yalıtımlı olursa kombiyi de evin içine monte edersen istersen en ucuz 1100-1200liralık en ucuz kombiyi kullan, 4000liralık kombiden daha az yakar

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk

• Yarbay
    3231 Mesaj

Merhabalar. Bir türlü anlayamadığım bir konu var. Uzun süredir kullandığım hermetik kombinin yerine firmalardan kombi araştırıyorum. Seneler önce aynı ev için (110 m kare) kesinlikle tavsiye edilmeyen yoğuşmalı kombi şimdilerde abi senin eve hermetik olmaz deniyor. Geçmiş dönem kesinlikle yoğuşmalı olmaz denilen aynı ev için ne değişti de şimdilerde mutlaka yoğuşmalı olmalı tavsiyesi veriliyor?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabune -- 29 Kasım 2017; 15:33:57 >
    |
    |
    Bahsedilenler: disintegration

Abi selamlar
    minimum faydalı ısı güç : 3kw.................>modülasyon aralığı %13 - %100
    Bu ifadede güç değerinin düşük olması ve % ile ifade edilen aralığın geniş olması, anladığım kadarıyla daha iyi

Mesela

Minimum ısı güç 2 kw olsa %20-%100 olsa daha mı iyi
    Yada minimum ısıl güç 4kw olsa %8-%100 mı iyi
    Genell olarak kw değeri ne kadar düşük, % ifadede sıfıra ne kadar yakın o kadar iyi diyebilirmiyiz

Baymak duo ile İMMERGAS VİCTRİX: karşılaştığında
    İmmergas daha iyi diyebilirmiyiz.İmmergaz victrix güncel bir modelmidir, yerli üretimmidir, kronik sorunu varmıdır.

Abi eca scot 24 kw ile eca proteus premix arasında fark nedir, hangisi mantıklı olur.

Baymak duo tec 24 kw olmasına rağmen kendi sitesinde ısıtma gücü 19000 kalori gözüküyor.24 kw lar 20640 kalori değilmiydi

Abi zahmet veriyoruz hakkını helal et
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    160 Mesaj
    Abi demir döküm nitromix p24 nasıl bir cihazdır, parçalar vaylant almanyadan gelip türkiyede montaj oluyormuş,

Gönlümden geçen baymak duo tec ama modülasyonlu termostat olmadığı için çekimser kalıyom (Modülasyonlu termostat ne kadar faydalı onuda bilmiyorum)

BAYMAK DUO TEC
    ECA SCOT
    ECA PROTEUS PREMİX
    BOSCH CONDENS 2500W
    DEMİR DÖKÜM NİTROMİX

Fiyat aralıkları 2300-2600 aralığında ama markada karasız kaldım.Kayseri de hepsinin 2-3 yetkili servis var.
    Bir destek sağla abi, ECA PRETEUS PREMİX yeni bir ürün piyasada yeteri kadar başarı sağladı mı, yani bu sene ilk kışı olacak heralde
    |
    |

geçmiş dönemde cehalet daha fazlaydı.daha yeni yeni düzeliyorlar.bir de ab de uygulanan yönetmelikler gereği yakın bir zamanda ülkemizde yoğuşmasız kombiler yasaklanacak ona doğru yönelmeye başladılar
    aslında ''doğru'' eskiden de tek ti ve aynıydı: her m2 eve yoğ kombi olur
    ama bunu doğalgaz milletinin bir kısmı anlamadı,bir kısmının işine gelmedi.satış politikasından dolayı yoğuşmasız daha ucuz olduğu için rekabetçi ortamdan dolayı işine gelmedi ama en önemlisi sektörde cehalet,sabit fikirlilik,birinin ak dediğine ötekinin kara denilmesi gibi olaylar aşırı derecede olduğu için hep bilgi kirliliği vardı

bu öyle bir sektör ki adam daha premix yoğuşma teknolojisi ile 3 eşanjör yoğuşmayı ayırt edemiyor, böyle bir adamdan nasıl kombi alacaksın
    |
    |
    kabune kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Teğmen
    160 Mesaj

Abi benim yazdıklarım size düşmüyor mu, yoksa bana yazmıyor musunuz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

arkadaşım defalarca sordun defalarca cevapladım senden rica ediyorum beni alıntılama
    |
    |
    tahsin75 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    160 Mesaj

Tamam abi özür dilerim, yazmaya bilirsiniz,

Doğru kombiyi almak istiyorum ama heralde doğru kombiyi alamayacağım.Abi bana 5 dakika ayırabilseydin her şey tamamdı, ama olmadı.

|
    |

Üstat yatak odam 18 m2 70x90 Petek var diyer odalarla arasında 2 derece oynuyo odaya girince yüzüne soğuk vuruyor bu odaya 150x80 dikey Petek koysam bana herhangi bir sorun yaratırmı

|
    |
    Bahsedilenler: disintegration

Onerdiginiz bilgileri okudum, ama çok teknik bilgiler ve seçenek de fazla olduğu için karar vermek de zor oluyor.

Sizin doğrudan öneriniz nasıl olur acaba.

Yani ilk sırada baymak Duo tec var mesela

Onu mu tavsiye ediyorsunuz

Bir de o kombinin sadece 28 kW seçeneği var galiba

Benim için 24 kW yeterli olmaz mı ki

Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

dikey petek için odada yer varsa olabilir
    |
    |
    Edirine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    21484 Mesaj

kombileri karışık şekilde yazdım öncelik sırası yok balkonlar dahil 146m2 olan bir eve 24kW ideal
    baymak duo tec'in 24kW'ı da var.seçenek fazla olunca karar vermek zor değil bölgende yazdığım markaların servisini araştır,bölgende evine yakın servis daha önemli.
    |
    |
    krb78-26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    160 Mesaj

Abi listede Demirdöküm nitromix p24 yok, bu kombi nasıl,

Parçalar vaylanttan gelip Türkiye de montaj oluyormuş deniliyor.Piyasada epeydir var heralde

Bu kombide modülasyonlu termostat bağlana biliyor mu,

Çok sordum haklısınız kusura bakmayın

|
    |

Orijinalden alıntı: disintegration

Salondaki 3 peteğe de termostatik vana takılmalı

120cm petek büyük değildir kombiye de yakın çapraz bağlantı şart değil

hocam merhabalar.

tavsiyeniz üzere tesisat yapıldı. danfos ra vanaların köşe olanı yokmuş depolarda Antalyada. kombi buderus 62.petekler DD plus.

sorum şu, trv vanaların montaj yeri hakkında(aşağıdaki resimde kombi sağda bulunmakta) kombiye yakın olan tarafa değilde diğer tarafa yapmış usta. sakıncası varmıdır? yanıtımız için teşekkürler

• Kurmay Yarbay
    21484 Mesaj

resim görünmüyor
    |
    |
    seastar76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    349 Mesaj

|
    |
    @desintegration

Abi listede Demirdöküm nitromix p24 yok, bu kombi nasıl,

Parçalar vaylanttan gelip Türkiye de montaj oluyormuş deniliyor.Piyasada epeydir var heralde

Bu kombide modülasyonlu termostat bağlana biliyor mu,

Çok sordum haklısınız kusura bakmayın
    |
    |

Abi özür dilerim, bir cevap yazın lütfen
    |
    |

Orijinalden alıntı: seastar76

normal köşe tip termo vana monte edilmiş,bir sorun yok.kombiye yakın ve uzak tarafında diye bir kavram yok termo vanalarda

• Teğmen
    160 Mesaj

Abi barışacakmıyız kombiden vaz geçtim, ama bu durum beni üzüyor.
    |
    |
haberler
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.