Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ibrahim477 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peteklere su verdiğimiz yer derken anlayamadım ama Kombiye su basılan hat üzerinde (Şebeke hattından kombiye gelen hat üzerinde )olmalı ama yine size tavsiyem daire şebeke saat sonrasına takarak tüm evin tesisatlarını güvenceye almış olacağınız gibi tasarruf da sağlamış olursunuz. Kombiye taktığınızda sadece kombiye su basarken kısa süreliğine kombiyi korumuş olur. Ama şebeke saat sonrasına taktığınızda bataryadan, duşa, su ile çalışan cihazlardan tüm tesisatı güvenceye almış olursunuz.

Ayrıca bir dip not, basınç ayarını siz kendiniz istediğiniz tazzike göre ayarlayabiliyorsunuz.

Önemli bir dip not daha.... Basınç Düşürücüyü taktıktan sonra en fazla kullandığınız batarya, duş ve cihazları açın ve su akıtırken basınç düşürücünün basıncını ona göre ayarlayın yoksa biri duş alırken başka biri mutfakta bataryayı açarsa basınç düşmesi yaşayabilirsiniz.

Örnek bağlantı şemasında 3 numaralı Kullanım Suyu Boru Giriş Hattı üzerinde olmalı

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 27 Kasım 2017; 19:33:27 >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Uyariniz icin sagolun not aldim. Hic bilmedigimiz neler varmis

Bosch class 2000 mi yoksa Daylux plus mi tercih etmeliyim ?

• -Uncas- kullanıcısına yanıt
    iki kombi de tercih edilebilir yerli üretim.komponentleri kaliteli.daylux plus avrupada airfel integrity plus ismiyle satılıyor.bosch class 2000 piyasada daha yaygın satılıyor.pazar egemenliği var
    bulunduğunuz bölgede hangisinin servisi evinize yakınsa bosch (ısısan) daylux (daikin)
    Teşekkür ederim, iyi günler.

• Arkadaşlar viessmann kombi almayı düşünüyorum yoğuşmalı 2700 tl diyorlar fiyat nasıl sizce ?

• musab63 kullanıcısına yanıt
    hangi modeli?

50T modeli 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır almayın uzak durun
    50W modeli PREMİX yoğ yani tam yoğ bu modelde bazı arkadaşlar ekran kartı sorunu yaşıyorlar,ben denk gelmedim forumda yaşayanlar var
    100W modeli premix yoğ ve en pahalı modelidir şimdiye kadar soruna denk gelmedim
  • -Uncas- kullanıcısına yanıt
    rica ederim bosch'ta bosch class 6000w modeli var 2000w'den farkı hem on-off oda termostatı hem modülasyonlu oda termostatı (bosch cr 10) takılabiliyor 2000w'ye sadece on-off yani aç kapa oda termostatları takılıyor
    Abi selamlar

minimum faydalı ısı güç : 3kw.................>modülasyon aralığı %13 - %100

Bu ifadede güç değerinin düşük olması ve % ile ifade edilen aralığın geniş olması, anladığım kadarıyla daha iyi

Mesela

Minimum ısı güç 2 kw olsa %20-%100 olsa daha mı iyi

Yada minimum ısıl güç 4kw olsa %8-%100 mı iyi

Genell olarak kw değeri ne kadar düşük, % ifadede sıfıra ne kadar yakın o kadar iyi diyebilirmiyiz

Baymak duo ile İMMERGAS VİCTRİX: karşılaştığında

İmmergas daha iyi diyebilirmiyiz.İmmergaz victrix güncel bir modelmidir, yerli üretimmidir, kronik sorunu varmıdır.

Abi zahmet veriyoruz hakkını helal et, sizinle 5 dakika görüşebilseydim, kafamda her şey netleşecekti, hayırlısı olsun.

valla hocam ben model falan sormadım mübarek esnafa bir şey sorulmuyorki.

Yanlız hocam yoğuşmalıya gerek yok falan diyorlar.

Ev küçük yoğuşma sistemi çalışmazmış.Kararsız kaldım bu hususta.Arada 1000 tl fark var.

Yoğuşmasız 1700 tl yoğuşmalı 2700 tl

Tavsiye ettiğiniz modeli tam olarak yazar mısınız ondan alayım.Teşekkür ederim.

edit: Ariston tam yoğuşmalı viessmann dediğiniz gibi yarı yoğuşmalı dedi.Muhtemelen o dediğiniz modeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musab63 -- 28 Kasım 2017; 19:1:25 >
    tahsin75 T kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar 3500 tl değerinde daikin kombi kullanıyorum, 6,5 mt petek birde havlupan var. termostatla 4,5 m3 tüketimim var. forumda birçok arkadaş 1700 tl lik hermetik kombi ile 3,5-5,5 m3 tükettiğini söylüyor. evin katı cephesi yalıtımı vs. birçok faktör etki ediyor yakıtta ama iddia ediyorum 1700 lük kombiyi bizim eve taksam ortalama aynı yakar kesinlikle. 1800 liranız cebinizde kalsın. çok kurcalayınca şuda olsun buda olsun derken hooop daikin almışsın. pişmanmıyım vallahi değilim. hamdolsun gücüm vardı aldım. ama bütçenizi zorlamanın anlamı yok. teknik servis imkanı iyi olan en ucuz kombiyi alın bence. garanti süresi uzun olsun. ben benim diyen kombi ile en kalitesiz kombinin masraf çıkarma olasılığı çok uzak değil birbirine. oda termostatı alın 0,1 yada 0,2 hassasiyetli yeter. valla çok kurcalamaya gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 28 Kasım 2017; 20:6:22 >
    Önerdiğim kombi marka modeller bu başlığın ilk sayfasında

• Merhaba,

Balkonlar ile birlikte 146 m2 kullanım alanı olan Güney, batı ve kuzey 3 cepheli, dıştan yalıtımlı, ara kat, 10 m civarı panel radyatör ve 2 havlupan olan bir daire için

Kombi önerisi yapabilir misiniz

Benim kararımda Vaillant ecotec pro 296 5-5 ağır basıyor, ama fiyatı beni aşıyor,

Başka hangi ürün olabilir...

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

• Viessman vitodens 100W 26kW de olabilir tercih olarak

Veya biraz daha uygun fiyatlı olan baymak brotje novadens 24 kW de olabilir

Ama verim, sağlamlık, tüketim, esanjor, gürültü vb kriterlere bakılırsa hangi tercih daha doğru olur...

Tşk...

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Hocam gunluk 3-5 mkup cok iyi kullanim valla biz mi cok yakiyoruz anlamadim. Rahat gunde 8-10 mkup yaniyor annem cok usuyor oysa ev sicak ben yaniyorum 22 derece civarlarinda hic kapatmiyor, 7.5 m petek var kombi vailant 2005 model.

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    Gardas isin püf noktası termostat kullanimi. En iyi cihaz en duduk alev boyuyla calissa durmadan 24 saatte en dusuk 5-6m3 yakar, en kotu cihaz 8-9 m3 yakar ama termostat surekli yanmasini engelledigi icin oranlar duser. Yalitima gore az veya cok duser. En az 0.2 hassasiyette termostat oneririm

• krb78-26 K kullanıcısına yanıt
    Önerdiğim kombi marka modeller bu başlığın ilk sayfasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

arkadaşlar 3500 tl değerinde daikin kombi kullanıyorum, 6,5 mt petek birde havlupan var. termostatla 4,5 m3 tüketimim var. forumda birçok arkadaş 1700 tl lik hermetik kombi ile 3,5-5,5 m3 tükettiğini söylüyor. evin katı cephesi yalıtımı vs. birçok faktör etki ediyor yakıtta ama iddia ediyorum 1700 lük kombiyi bizim eve taksam ortalama aynı yakar kesinlikle. 1800 liranız cebinizde kalsın. çok kurcalayınca şuda olsun buda olsun derken hooop daikin almışsın. pişmanmıyım vallahi değilim. hamdolsun gücüm vardı aldım. ama bütçenizi zorlamanın anlamı yok. teknik servis imkanı iyi olan en ucuz kombiyi alın bence. garanti süresi uzun olsun. ben benim diyen kombi ile en kalitesiz kombinin masraf çıkarma olasılığı çok uzak değil birbirine. oda termostatı alın 0,1 yada 0,2 hassasiyetli yeter. valla çok kurcalamaya gelmiyor.

yazdıklarına kısmen katılmakla beraber forumdaki doğalgaz tüketim paylaşımlarında herkesin koşullarının farklı olduğunu belirtmekte fayda var tüketimi 10larca madde etkiler, alt komşunda bebek olması bile tüketimi etkiler -ki bu uç bir örnek olmasına rağmen gözden kaçan detaylardan olabiliyor
    tasarruflu ısınmada kombi en önemli madde değil en önemli madde yalıtım yani ısıkayıplarıdır.en kral kombiyi alsan bile evin kuzey cephe+çatı katı+yalıtımsızsa o evi ısıtamazsın
    ama bütün koşulları hazırlarsan üstüne de premix yoğ kombi alırsan tüketimin kısmen de olsa düşer
    ama hiçbirşey yapmayıp:yalıtımsız ev+kötü tesisat+yetersiz petek boyu+termostatik vanalar oda term olmasın+kombiyi balkona atarsan borular açıktan giderse istersen 4000liralık kombi al işe yaramaz
    tam tersi
    yalıtımı süper+iyi tesisat+yeterli petek boyu+termostatik vanalar + oda termostatı kullanıp evin yalıtımlı olursa kombiyi de evin içine monte edersen istersen en ucuz 1100-1200liralık en ucuz kombiyi kullan, 4000liralık kombiden daha az yakar

• Merhabalar. Bir türlü anlayamadığım bir konu var. Uzun süredir kullandığım hermetik kombinin yerine firmalardan kombi araştırıyorum. Seneler önce aynı ev için (110 m kare) kesinlikle tavsiye edilmeyen yoğuşmalı kombi şimdilerde abi senin eve hermetik olmaz deniyor. Geçmiş dönem kesinlikle yoğuşmalı olmaz denilen aynı ev için ne değişti de şimdilerde mutlaka yoğuşmalı olmalı tavsiyesi veriliyor?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabune -- 29 Kasım 2017; 15:33:57 >
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.