Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bitermik eşanjör risk.eolo star ve alpha cb aynı kombi.7yıl garanti içinde eşanjör delinir garantiden değiştirirsiniz aksi taktirde garantisiz bir kombide servisler 500 600liradan fazla para ister.aynı şekilde iki baymak kombide aynı cihazlar isim farkı var.bence aristonları eleyin sık sık model çıkartır süslü püslü lcd ekranlar,uzun vadede parça riski olabilir yazdığınız kombilerden baymak eco ve brötje digital alın yerli ürün pirinç hidrobloklu sağlam cihazlar bozulsa parçası ustası heryerde bulunur alternatif olarak 7yıl garantili alpha olabilir tabii bölgenizde immergas servisi varsa.alpha nın bitermik eşanjörü delinse bile ücretsiz değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Servis açısından sıkıntı yok; malum, İstanbul'dayım ve servisleri oldukça fazla var bölgemizde.
    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, yoğunluğumu Baymak ürünlerine ve alternatif olarak Alpha'ya cevireceğim. Ariston'ları son sıraya koydum (Her ne kadar aklımda bu marka öncelikli olsa da uzun vade de sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum?).
    Bütün bu modeller içinde, performans ve teknik veriler olarak hangisi daha ön planda duruyor?
  • ersinzf E kullanıcısına yanıt
    Konvansiyonel standart cihazlar aralarında kayda değer fark yok bariz fark immergas ların bitermik eşanjörlü olması.her bitermik eşanjör delinmeye uğrayacaktır

Yani, bitermik eşanjör oluşu bakımından Immergas'ları saf dışı bırakıyorum.
    Diğer iki marka içinde de hangisini alırsam alayım, diğerine karşı bariz bir üstünlüğü söz konusu değil anladığım kadarıyla.
    Ariston marka olanlarda, yani Cares X24 ile Egis Plus 24FF arasında hangisi tercih edilmeli? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar GK marka vana filtre takımını nereden alabilirim ? bulunduğum şehirde markalı ürün yok gibi birşey, 10-15 yere sordum bulamadım.
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Gk kendi resmi sitesinden satış yapıyor

Teşekkürler, baktım fakat Pislik Tutucu sadece 1/2" var görünüyor.

http://www.gkvana.com/siparis_order.aspx?ln=tr
  • BAYMAK STAR BRİDGE24 Fİ KOMBİM VAR
    NTC SENSÖRÜ ARIZALI DİYE DEĞİŞTİRDİM
    BİRDE NTC SENSÖRÜ VARMIŞ BU NE İŞE YARAR
    BENİM KOMBİDE VAR MI ACABA
    VAR SA NEREDEDİRKOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
  • PTC SENSÖRÜ YAZACAKTIM YANLIŞ YAZMIŞIM
    PTC SENSÖRÜ NE İŞE YARAR
    KOMBİDE NEREDEDİR VARSA
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

50 mt2 istanbulda yalıtımlı bir ev için 1000 tl ve altında kombi tavsiye edebilirmisiniz? eski kombimiz demirdokum aden idi ama artık çalışmıyor...

ferroli domiproject D ve immergas eolo star

teşekkürler nerden almamızı tavsiye edersiniz bu modelleri? birde fiyatlara + montaj ne kadar veriliyor?

bu kombilerde genel olarak

1) modülasyon aralığı geniş,ferroli domiproject te bu oran %30 - %100 (ucuz kombilerde bu orana yaklaşan başka kombi görmedim,bilmiyorum)
    2) minimum ısıl güç tüketimleri 50c - 30c işletmede aynı fiyat segmentindeki kombilere göre düşük örnek domiproject 7.2kw
    3) bu kombiler bitermik eşanjörlü. ucuz kombilerde çift eşanjör önermem orta vadede 3 yollu vana bozuluyor
    4) garanti süresi: ferroli 5 yıl garanti, immergas 10yıl garantilidir. ferroli yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yok immergas da var yaklaşık 70lira
    5) sıcak su verimi 3 yıldız (ucuz kombilerde genelde 2 yıldız oluyor)

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/star-24-kw.pdf

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/domiproject%20D%20TEKSYF.pdf

ucuz kombilerde çift eşanjörlülerde tek istisna baymak falke fx öneririm 1000liradır ve tam 7 yıl garantilidir

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Sevgili disintegration,

Geçmiş zamanda yapmış olduğun bir yorum dikkatimi çekti bu bende bir ikilem yarattı.
    3) "bu kombiler bitermik eşanjörlü. ucuz kombilerde çift eşanjör önermem orta vadede 3 yollu vana bozuluyor" demişsin ve çift eşanjörü tavsiye etmemişsin. Ancak bana bir kaç gün önce yaptığın tavsiyede ise "bitermik eşanjör" önermediğini belirtmiştin. Haliyle bu durum bende bir çelişki yarattı. Acaba yaptığın yorumları yanlış mı değerlendiriyorum, kafam karıştı.
    Bu arada, beni yanlış anlama, amacım seni sorguya çekmek değil zaten böyle birşey haddime de değil, sadece doğru karar vermeye çalışıyorum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Teşekkürler, baktım fakat Pislik Tutucu sadece 1/2" var görünüyor.

http://www.gkvana.com/siparis_order.aspx?ln=tr

http://www.gkvana.com/product.aspx?id=157&t=3/4"_Pislik_Tutucu&ln=tr

• ersinzf E kullanıcısına yanıt
    Geçmiş yıllarda önerdim hatta kendim de bitermik eşanjörlü kombi kullandım eşanjör delindi garanti kapsamında değişti.bitermik eşanjör almayın,daha önce yazdım baymak eco 24fi alın diğer kombi önerileri bu başlığın ilk sayfasında.bir kombi en az 10yıl kullanılıyor ariston da 10yıl sonra aynı parçayı rahatlıkla bulabilecekmisiniz istanbulda baymak ustası çoktur fabrikası bile tuzla da.baymak,eca,dd,airfel(daikin),bosch/Buderus,warmhaus,ege bölgesi için maktek gibi yerli üreticilerin cihazlarını tercih edin

• Aydınlatıcı ve hızlı cevapların için teşekkürler.
  • ev net 100 m2
    27 m2 salon 200 cm + 33*160cm uzun petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    17 m2 yatak odası 140 cm petek
    15 m2 mutfak 100*60 cm petek
    banyo 50*100 havlupan
    koridor 33*160 uzun cm petek
    ev 1. kat alttan 1.5 çıkıntılar var orta yalıtımlı diyelim.
    evimizin büyük bir bölümü kuzey cephe + güney cephe
    petekler için bir tavsiyeniz (uzunluk + marka olarak) var mı?(petekleri değiştiricem malum eski ve markasız 3000 tl fiyat aldım)
    şu anda mevcut borular var evde duvar içinden geçiyor bina 9 yıllık tesisatı değiştirmeye gerek var mı sizce (evde tadilat yapılacak mobil sisteme geçebilirim (3500 tl malzeme dahil fiyat verdiler tesisata)
    bu ev için kombi (modülasyonu yüksek + servis sıkıntısız) + kablosuz oda termostatı(modülasyonlu) tavsiye eder misiniz.
    +kombi satan yerler hep yoguşmalı al 2018 3. aydan sonra normal kombi satışı duracak diyorlar bir bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrsln

ev net 100 m2
    27 m2 salon 200 cm + 33*160cm uzun petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    17 m2 yatak odası 140 cm petek
    15 m2 mutfak 100*60 cm petek
    banyo 50*100 havlupan
    koridor 33*160 uzun cm petek
    ev 1. kat alttan 1.5 çıkıntılar var orta yalıtımlı diyelim.
    evimizin büyük bir bölümü kuzey cephe + güney cephe
    petekler için bir tavsiyeniz (uzunluk + marka olarak) var mı?(petekleri değiştiricem malum eski ve markasız 3000 tl fiyat aldım)
    şu anda mevcut borular var evde duvar içinden geçiyor bina 9 yıllık tesisatı değiştirmeye gerek var mı sizce (evde tadilat yapılacak mobil sisteme geçebilirim (3500 tl malzeme dahil fiyat verdiler tesisata)
    bu ev için kombi (modülasyonu yüksek + servis sıkıntısız) + kablosuz oda termostatı(modülasyonlu) tavsiye eder misiniz.
    +kombi satan yerler hep yoguşmalı al 2018 3. aydan sonra normal kombi satışı duracak diyorlar bir bilginiz var mı?

Salon 140+140cm

10m2 odalar 120cm

Yatak odası 150cm

Mutfak 120cm

Koridor 120cm

Banyo:havlupan büyük boy

Petek markası demirdöküm plus,bazı peteklere danfoss termostatik vanalar takılabilir.mobil sistem yaptırılabilir ama kollektörleri balkona monte etme kombi de balkonda olmasın yakıt artar

Mobil sistem boruları oksijen bariyerli pex b olmalı fırat,kalde,sanica,hakan plastik,dizayn,vesbo markalarından biri

Kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal tam geçişli vana ve filtreler.

Kablosuz+modülasyonlu fazla seçenek yok

Baymak idee kablosuz mod o.t ve baymak idee

Buderus rc20 rf mod ot ve buderus gb62

Warmhaus kablosuz mod o.t ve warmhaus enerwaplus

Salonda yer sıkıntımız var eşya yerleşimi sıkıntılı 1 duvarda Fransız balkon var mahvediyor yerleşimi.
    Mutfakta mecburen kısa kullanmak zorundayım masa altında kalmalı biraz ordada yerleşim sıkıntısı var.
    Odaları büyütebilirim sıkıntı olamaz.
    Vaillant yoguşmalılar nasıl bir bilginiz varmı ecotech plus serisi 20000 lik nasıl? (fiyat biraz tuzlu am
  • quote:

Orijinalden alıntı: osenemoglu

quote:

Orijinalden alıntı: LaNcEt

Arkadaşlar şu konuda lütfen beni aydınlatın,
    Evde kiracıyım 120m2 dublex ev, toplam petek boyu 6m, yaşadığım sorun kombiyi 50-55 derece yaktığımda peteklerin alt ile üst arasında ısı farkının olması ve ısınamamak ama 70 derece yaptığımda sorun yok gayet güzel alt üst ısınıyor. Bu sadece en yakın yada en uzak değil havlupan hariç 7 petekte de böyle.
    Geçen sene petekleri temizlettirdim durum değişmedi, mevcut kombi demirdoküm nepto 20000 lik
    Kombici çağırdım -abi bu kombi buraya küçük bunu değiştirmen lazım dedi, mevcut kombinin de genleşme tankının hava kaçırdığını söyledi eyv dedim araştırayım.
    Pazartesi tekrar farklı bir usta çağırdım, aynı şeyi söyledi,
    Son çağırdığım usta kombi modelleri satışı olduğu için fiyat ve model verdi. Demirdokum nitron condense kaçlık diye sorduğumda 20binlik dedi , ikinci model nitromix verdi.
    Farklı bayileri aradım demirdokum, vaillant bu ölçü ve m2 ye 20binlik yeteceğini söyledi,
    Teklifi veren arkadaşı aradım dedim bana bu yetmez diyorsun ama yine 20binlik kombi veriyorsun, bu yoğuşmalı oraya yeter diyor.
    Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. çok uzun oldu affola, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kardeş ilkbaşta kombin 24kw (20,000Kcal) oturduğun konuta göre yeterli. Kombi değiştirmene gerek yok. 6m. toplam petek uzunluğuna 24kw kombi yetmez diyen ustaya ben usta demem ve bir dahada eve sokmam. Bana hiç inandırıcı gelmedi.

Yaşamış olduğun bu sorun yeni mi başladı yoksa taşındığından beri bu şekildemi?
    Kaç yıllık petekler ve sizden önce de bu kombi ile de mi kullanıldı?

Tesisatını görmeden, bağlantı şekli ve yapısını bilmeden buradan net bir şey söylemek mümkün değil, sadece tahmin yürütülebilir.

İlk başta tüm radyatörlerini kapa ve sadece birini aç ve kombini 50C-55C'de yak bakalım ne olacak?

Aklıma ilk gelen, genleşme tankı hava kaçırıyor ise sizin hergün hatta her saat kambiye su basmanız gerekiyordur, doğru mu?
    Eğer doğru ise tesisatınızda yeteri kadar su dolaşmamaktadır ve dolayısı ile radyatörler düzensiz ısıtmaktadır.

Daha sonra radyatör giriş ve çıkış bağlantı şeklillerini değiştirebilirsin. (Sağ/Sol üsten giriş ve Sağ/Sol alttan çıkış en ideali)

Ardından kombi sirkülasyon pompasının yetersiz kalması veya düşük kademede çalışması. (Sizden önceki kiracı sirkülasyon pompasını değiştirmiş ve en düşük kademeli olanı taktırmış olabilir veya mevcut sirkülasyon pompasının deviri düşük kademede kalmış olabilir. siz bile bunu III.kademeye çıkartabilirsiniz)

Tüm peteklerinde tortu/pislik çökmüş olabilir. (Temizlik yaptırmışsın) ama çöken tortu ve pislik katılaşmış ise yapılan temizlik ile de atılmamış olabilir.

Başta dediğim gibi tesisat şekli ve bağlantı yapısını görmeden ancak tahminde bulunabilirim.

Valla hocam, kombiciyi hiç gözüm tutmadı bakım yapmıcanmı dediğim anda kombinin tozunu alıyordui yapıyorum işte dedi şaka gibi
    Bu sorun ben eve taşındığımdan beri 2-3 senedir mevcut, benden öncekilerde aynı şekilde bu petekleri kullandı yanlış hatırlamıyorsam ev, kombi 6-7 senelik
    tesisattan kastınız kombinin altında giden borularsa akşam foto çekip ekleyeceğim, tek peteği çalıştırma işleminide akşam yapacağım.

Genleşme tankının hava kaçırması durumu için kombicide aynı şeyi söyledi sürekli hava ayarı yapmanız gerekiyor dedi,
    Fakat hava ayarını 65-70 derecede yaktığımda bir süre sonra, kombi üzerinde su azaldı uyarısı ile kendini off duruma getirmektedir. Altındaki vanadan 1.5-2 kadar hava ayarını yapıyorum sorun düzeliyor. Buda çok nadir olan bir durum

Petek bağlantılarım alt üst şeklinde, kombi için daha önce müdahele edildiğini hiç sanmıyorum ev sahibi mutlaka söylerdi. Sirkülasyon pompasının devir ayarı nasıl yapılır bilmiyorum fakat, benim yapabileceğim birşeyse elimden bu tarz işler gelir o konuya bir girişeyim.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar ALPHA CB 24 TF Hermetik Kombi (20.000 kcal/h) kombiyi alma arifesindeyim. Bu kombiyi seçme nedenim hem 7 yıl koşulsuz garantisi hemde 1400 tl gibi fiyatı.

Oturdugum ev 80 metrekare 3+1 daireli. Dairenin dış yalıtımı var. Rüzgar almayan bir daire. Salonda 2 adet 110 luk petek yanmakta. odanın bir tanesinde 90 lık petek yanmakta.
    Bu kombi bana yetrmi ve uzun süre kullanabilirmiyim. Parasını hak eden bir kombi midir?
  • Alpha cb, tek eşanjörlüdür tesisatınız oksijen bariyerli değilse bakır malzemeden oluşan bitermilçk eşanjör 3-5 yıl içinde deliniyor.masraf minimum 500 bazen daha fazla.ama kombi 7 yıl garanti olduğu için bunu karşılıyor bunları göze alarak cihazı alın.cihazda kronik sorun yok ama tek eşanjörlü olması risk

• emrsln E kullanıcısına yanıt
    Vaillant kombiler pahalı olduğu için önermiyorum yoksa kaliteli cihazlar.yerli üretim cihazların eksiği yok aynı performansı verir

• 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.