Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: halils2

quote:

günaydın hatırlarsanız daha önceki mesajlarımda bu yaz peteklerde değişiklik yapacağımı yazmıştım bir sorum var size; tesisat uzunluğu 5mt olan 160 cmlik peteği üst giriş alt çıkış olarak bağlayabilir miyim? yerinden çıkacak petek 140cm üst giriş alt çıkış olduğu için bunun montajı da şekil olarak öyle oluyor ama sorun teşkil ederse alttan boru uzattıracam ne yapmam gerek? peteğe TRV takılacak ve kombiye en yakın 2. petek. şimdiden teşekkürler.

kombiye yakın radyatörleri düz bağlantı yaptırabilirsiniz,ama tesisatınızın durumunu bilmiyorum o yüzden yerinizde olsam 160cm radyatörü çapraz bağlatırdım.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

tesisat mobil sistem döşeli resimdeki gibi bağlantı için araya 160cm boru koymam gerek. ve dediğim gibi kombi kollektörü ile arasında 5mt +160cm petek boyu olacak şuanda 2 boru da aynı yerden çıkıyor giriş üstte çıkış altta bağlı resim bulamadım :(

• quote:

tesisat mobil sistem döşeli resimdeki gibi bağlantı için araya 160cm boru koymam gerek. ve dediğim gibi kombi kollektörü ile arasında 5mt +160cm petek boyu olacak şuanda 2 boru da aynı yerden çıkıyor giriş üstte çıkış altta bağlı resim bulamadım :(

ne demek istediğinizi anladım.çıkış vanası için peteğin altından boruyu uzatacaksınız.160cm petek kombiye çok yakın değil.bence çapraz bağlatın

• quote:

quote:

ne demek istediğinizi anladım.çıkış vanası için peteğin altından boruyu uzatacaksınız.160cm petek kombiye çok yakın değil.bence çapraz bağlatın

teşekkürler

• Slm. Samsun Bafra'da oturuyorum. Kalorifer kullanıyorum, şimdi de doğal gaza geçeceğiz. Evin tesisatı döşeli durumda tabiki. 9.2 metre petek uzunluğu var. Ev 140 metre kare. Yalıtım yok, 5. kattayım (üstte bir kat daha var), ev güneye bakıyor, 5 odanın üçü güneş alıyor. Petek boru kalınlıkları 20 mm, petekler standart petek (60 cm x 11 cm). Kaçlık ve hangi marka kombi önerirsiniz. Forumu biraz okudum. Genelde ECA, BAYMAK, DDÖKÜM gibi markaların premix yoğuşmalı kombileri tavsiye ediliyor. Siz ne dersiniz? Tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliduman55

Slm. Samsun Bafra'da oturuyorum. Kalorifer kullanıyorum, şimdi de doğal gaza geçeceğiz. Evin tesisatı döşeli durumda tabiki. 9.2 metre petek uzunluğu var. Ev 140 metre kare. Yalıtım yok, 5. kattayım (üstte bir kat daha var), ev güneye bakıyor, 5 odanın üçü güneş alıyor. Petek boru kalınlıkları 20 mm, petekler standart petek (60 cm x 11 cm). Kaçlık ve hangi marka kombi önerirsiniz. Forumu biraz okudum. Genelde ECA, BAYMAK, DDÖKÜM gibi markaların premix yoğuşmalı kombileri tavsiye ediliyor. Siz ne dersiniz? Tşk.

baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm,bu kombiler 44 kilodur
    eca confeo premix te öneririm.bu kombi 42,6 kilodur.iç malzemeleri çok sağlamdır.
    kesinlikle öneririm
  • quote:

quote:

Slm. Samsun Bafra'da oturuyorum. Kalorifer kullanıyorum, şimdi de doğal gaza geçeceğiz. Evin tesisatı döşeli durumda tabiki. 9.2 metre petek uzunluğu var. Ev 140 metre kare. Yalıtım yok, 5. kattayım (üstte bir kat daha var), ev güneye bakıyor, 5 odanın üçü güneş alıyor. Petek boru kalınlıkları 20 mm, petekler standart petek (60 cm x 11 cm). Kaçlık ve hangi marka kombi önerirsiniz. Forumu biraz okudum. Genelde ECA, BAYMAK, DDÖKÜM gibi markaların premix yoğuşmalı kombileri tavsiye ediliyor. Siz ne dersiniz? Tşk.

eca confeo premix te öneririm.bu kombi 42,6 kilodur.iç malzemeleri çok sağlamdır.
    kesinlikle öneririm

Peki bu kombilerin değişik modelleri var. Mesela 20.000 kcal/h veya 24.000 kcal/h. Bunlardan hangisi bana yeter hangisini almalıyım

• quote:

quote:

quote:

kesinlikle öneririm

Peki bu kombilerin değişik modelleri var. Mesela 20.000 kcal/h veya 24.000 kcal/h. Bunlardan hangisi bana yeter hangisini almalıyım

evde ısıtılacak net alan kaç m2?
    bütün odaların m2si ve o odada bulunan petek boyu cephesiyle yazmanızı rica ediyorum (koridor,hol,banyo mutfak dahil balkon hariç)
    örnek:oturma odası 12m2 petek boyu 100cm kuzey gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

kesinlikle öneririm

evde ısıtılacak net alan kaç m2?
    bütün odaların m2si ve o odada bulunan petek boyu cephesiyle yazmanızı rica ediyorum (koridor,hol,banyo mutfak dahil balkon hariç)
    örnek:oturma odası 12m2 petek boyu 100cm kuzey gibi

Evde ısıtılacak net alan 110 m2 civarı. Salon 26 m2 ve 130 cm'lik iki petek var, güneye bakıyor. Oturma odası 22 m2 ve biri 140 cm diğeri 60 cm iki petek var, oda güneye bakıyor. Koridorlar oldukça uzun ama dar, ölçüleri 180 cm'ye 11 metre (20 m2) ve güneş almıyor ama evin tam ortasından geçiyor. Arkadaki üç odadan biri güneye bakıyor, 16 m2 ve 120 cm'lik bir petek var. Diğer bir oda 16 m2 ve 120 cm'lik petek var, kuzeye bakıyor, tam karayel cephesinde olan en soğuk oda. Evin en küçük odası yine kuzeye bakıyor ve 12 m2, 90 cm'lik petek var. Ev toplam 5 oda. İlginize tşk.

• Ha bir de banyo var, orası 4 m2 civarı ve 50 cm petek var.
  • quote:

Evde ısıtılacak net alan 110 m2 civarı. Salon 26 m2 ve 130 cm'lik iki petek var, güneye bakıyor. Oturma odası 22 m2 ve biri 140 cm diğeri 60 cm iki petek var, oda güneye bakıyor. Koridorlar oldukça uzun ama dar, ölçüleri 180 cm'ye 11 metre (20 m2) ve güneş almıyor ama evin tam ortasından geçiyor. Arkadaki üç odadan biri güneye bakıyor, 16 m2 ve 120 cm'lik bir petek var. Diğer bir oda 16 m2 ve 120 cm'lik petek var, kuzeye bakıyor, tam karayel cephesinde olan en soğuk oda. Evin en küçük odası yine kuzeye bakıyor ve 12 m2, 90 cm'lik petek var. Ev toplam 5 oda. İlginize tşk.

20.000 kcal yani 24kw kombi yeter.petek boylarında bir anormallik görmedim ama yapabiliyorsanız koridora mutlaka petek ekletin
    ayrıca mutlaka ama mutlaka kombiye en uzak petekler hariç kalan peteklere termostatik vana alın,esas tasarrufu termostatik vanalar yapar
    danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana öneririm
    kombi olarak baymak ve eca öneririm: baymak duo tec/baymak falke condense ve eca confeo premix s

• quote:

quote:

20.000 kcal yani 24kw kombi yeter.petek boylarında bir anormallik görmedim ama yapabiliyorsanız koridora mutlaka petek ekletin
    ayrıca mutlaka ama mutlaka kombiye en uzak petekler hariç kalan peteklere termostatik vana alın,esas tasarrufu termostatik vanalar yapar
    danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana öneririm
    kombi olarak baymak ve eca öneririm: baymak duo tec/baymak falke condense ve eca confeo premix s

Yani bu kombilerden birisini alın diyorsunuz. Peki bu sitedeki fiyatlar normal mi?
    http://www.gold.com.tr/U202699/Baymak-Falke-Condense-280-Kombi
    http://www.gold.com.tr/U209258/Eca-Confeo-Premix-24-KW-Yogusmali-107-5-Verim-20-000-kcal-h
    http://www.gold.com.tr/U211796/Baymak-Luna3-Duo-Tec-Premix-240-Hermetik-Yogusmali-Kombi

• quote:

Yani bu kombilerden birisini alın diyorsunuz. Peki bu sitedeki fiyatlar normal mi?

baymak falke condense 1450-1500lira civarında
    baymak duo tec 1600-1650lira civarında
    eca confeo premix 1600-1700lira civarında satılır
    ideal fiyatlar bu şekildedir
  • Tekrar merhaba
    kombiyi mutfağa koydurmak istediğimde bacanın çelik olmamasından dolayı izmir gazın onay vermedğini söylediler
    mecbur evin arka balkonuna koydurmak durumunda kalacağım
    İzmir karşıyakadayım
    evi ölçtüm biçtim
    net 90 metrekare anca geliyor
    kuzey güney cepheli
    sadece 2 cephe açık diğer taraflarım kapalı
    ara kattayım binada mantolama yok
    kaba taslak bir çizim yaptım

şimdi bana 7,6 lık petek ve mutfak + banyo için 2 havlupan gerekli
    20000 cal kombide yetiyor
    yoğuşmalı mı almalıyım?
    bu tarz bir döşeme uygun olur mu?
    yeşil ile çizdiğim boruların yerleri
    siyah kalın olan gaz borusu
    açıkcası o gaz borusu toplamda 15 metre uzunluğunda olması sıkıntı verici
    mutfağa taksalar daha kolay olacak ama

http://img248.imageshack.us/img248/4914/23186434.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 6 Nisan 2013; 12:33:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

Tekrar merhaba
    kombiyi mutfağa koydurmak istediğimde bacanın çelik olmamasından dolayı izmir gazın onay vermedğini söylediler
    İzmir karşıyakadayım
    evi ölçtüm biçtim
    kuzey güney cepheli

yoğuşmalı mı almalıyım?

çelik baca derken neyi kastettiniz resim ekleme imkanınız varsa daha iyi olur.
    bende izmir karşıyakadayım.çevremdeki herkese premix yoğuşmalı kombi aldırıyorum.annem-babam,kardeşlerimin evlerine premix yoğuşmalı kombi aldım
    kesinlikle 20000kcal (24kw) premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririmizmir koşullarında çok verim alırsınız
    çünkü izmirde düşük kazan sıcaklığında kışı geçirirsiniz,düşük kazan sıcaklığında kombiniz yoğuşma yapar
    radyatör markasını demirdöküm plus tercih edin.ayrıca kombiye en uzak petekler hariç kalan peteklere danfoss ra 2000 serisi termostatik vana
    havlupan markası olarak SANPAN öneririm

• arkadaşlar daha önce sormuştum ama son kez teyit istiyorum :)

aşagıda yazdığım kombiyi alma aşamasındayım ,aynı fiyata daha iyisi varmı , yoksa bu iyidir al dermisiniz ?

Baymak Falke Condense 24 Yoğuşmalı Kombi (7 Yıl Garanti) = 1.445+35 tl kargo dahil = 1.480 tl.

birde ben bu cihazı internetten alırsam (sadece sıcak su bağlanacak,petekleri sonra düşünüyorum) tahminen kaç tl. montaj ücreti öderim,ayrıca servisin bakması şartmı ?
  • quote:

quote:

Tekrar merhaba
    İzmir karşıyakadayım
    evi ölçtüm biçtim
    kuzey güney cepheli

yoğuşmalı mı almalıyım?

çelik baca derken neyi kastettiniz resim ekleme imkanınız varsa daha iyi olur.
    bende izmir karşıyakadayım.çevremdeki herkese premix yoğuşmalı kombi aldırıyorum.annem-babam,kardeşlerimin evlerine premix yoğuşmalı kombi aldım
    kesinlikle 20000kcal (24kw) premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririmizmir koşullarında çok verim alırsınız
    çünkü izmirde düşük kazan sıcaklığında kışı geçirirsiniz,düşük kazan sıcaklığında kombiniz yoğuşma yapar
    radyatör markasını demirdöküm plus tercih edin.ayrıca kombiye en uzak petekler hariç kalan peteklere danfoss ra 2000 serisi termostatik vana
    havlupan markası olarak SANPAN öneririm

fotoğraf eklerimde neyin fotoğrafını istiyorun?
    Mutfaktaki bacanın mı?
    çelik bacanın nasıl bir şey olduğunu mu soruyorsun.onu bende bilmiyorum
    onay vermesi için paslanmaz çelik olması gerekiyormuş
    onunda metresi için 250 llra falanmı neymiş tam anlamadımda öğrenirim
    mesela bana 2 yer yoğuşmalıya gerek yok dedi
    forumlarda da 20 bin altına 11 metre petek boyuna kadar yoğuşmasız önermişler
    iyice kafam karıştı
    sen bu sektördemisin yoksa sadece bilgi paylaşımımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

arkadaşlar daha önce sormuştum ama son kez teyit istiyorum :)

aşagıda yazdığım kombiyi alma aşamasındayım ,aynı fiyata daha iyisi varmı , yoksa bu iyidir al dermisiniz ?

Baymak Falke Condense 24 Yoğuşmalı Kombi (7 Yıl Garanti) = 1.445+35 tl kargo dahil = 1.480 tl.

birde ben bu cihazı internetten alırsam (sadece sıcak su bağlanacak,petekleri sonra düşünüyorum) tahminen kaç tl. montaj ücreti öderim,ayrıca servisin bakması şartmı ?

baymak falke condense gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.aynı kombiyi ailem dahil olmak üzere çevremde birçok kişiye aldırdım
    çok kaliteli ve verimli bir cihazdır
    fiyat çok uygun.yalnız orijinal hermatik baca fiyata dahil mi?
    montaj ücretleri 100lira 150lira civarında yerine göre, ustasına göre değişir

• quote:

fotoğraf eklerimde neyin fotoğrafını istiyorun?
    Mutfaktaki bacanın mı?
    çelik bacanın nasıl bir şey olduğunu mu soruyorsun.onu bende bilmiyorum
    onay vermesi için paslanmaz çelik olması gerekiyormuş
    onunda metresi için 250 llra falanmı neymiş tam anlamadımda öğrenirim
    mesela bana 2 yer yoğuşmalıya gerek yok dedi
    forumlarda da 20 bin altına 11 metre petek boyuna kadar yoğuşmasız önermişler
    iyice kafam karıştı
    sen bu sektördemisin yoksa sadece bilgi paylaşımımı

tabii ki çelik bacayı soruyorum.sadece bir doğalgaz firması çağırdıysan baca için yanlış bilgi vermiş olabilir.bazıları bu konularda çok bilgisiz
    görmeden konuşmak zor
    izmirde bazı doğalgaz firmaları sadece balkona kombi montajı yapıyor.sanki evin içine kombi monte etmek yasakmış gibi cahilce hareket ediyorlar
    sektör o kadar berbat içler acısı bir durumda.izmirde doğalgaz firmalarında bilgi kıtlığı üst düzeyde,çoğu başka mesleklerden gelmedir
    cehaleti ve bilgisizliği:işçilikte,malzeme seçiminde görebilirsiniz

her durumda izmirdeki doğalgaz esnafına inanma derim

karşıyada 1+1 stüdyo daire 4 metre petek olan evlere bile premix yoğuşmalı baymak duo tec kombi taktırdım.kombiler çatır çatır yoğuşma yapıyor

kısacası doğalgaz sektörüne güvenme derim.doğalgaz sektöründe değilim olmak ta istemem,ama bu sektöre göre bilgi açısından daha iyi olduğumu söyleyebilirim

• quote:

quote:

arkadaşlar daha önce sormuştum ama son kez teyit istiyorum :)

baymak falke condense gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.aynı kombiyi ailem dahil olmak üzere çevremde birçok kişiye aldırdım
    çok kaliteli ve verimli bir cihazdır
    fiyat çok uygun.yalnız orijinal hermatik baca fiyata dahil mi?
    montaj ücretleri 100lira 150lira civarında yerine göre, ustasına göre değişir

cevabınız için teşekkürler

cihaza baca dahil değil galiba ,ben buradan inceledim

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html

ama öncelikle burada ki bayilerden araştıracağım fiyat farkı çok olursa internetten almayı düşünüyorum

birde bizim daire toplam 120 m2 ve buna göre 24 lükmü 28 likmi almam gerekiyor

birde DUO TEC PREMIX için biraz daha fazla para vermeye değermi ? ,mutlaka biraz farkı vardır ama bütçeyi zorlamayı gerektirecek kadar üstünlüğü varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 6 Nisan 2013; 22:47:34 >

• quote:

cevabınız için teşekkürler

cihaza baca dahil değil galiba ,ben buradan inceledim

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html

ama öncelikle burada ki bayilerden araştıracağım fiyat farkı çok olursa internetten almayı düşünüyorum

birde bizim daire toplam 120 m2 ve buna göre 24 lükmü 28 likmi almam gerekiyor

linkteki ürünün resmi eski kasa baymak falke condense,şu anda piyasada satılıyor mu bilmiyorum.
    baymak falke condense 24kw ideal fiyatı 1450-1500liradır.kombi sitelerinde daha fazla para vermeyin.izmirden almak isterseniz toptancılarda da aynı fiyattır haberiniz olsun
    ayrıca kombi alırken mutlaka orijinal bacası da fiyatın içinde olsun.bazı siteler ya başka marka baca gönderiyorlar veya bacayı ilave fiyat olarak istiyorlar
    şimdiye kadar çevremde birçok kişiye 10larca kombi aldım/aldırdım.hiçbir kombiyi hermetik bacasız almadım
    kolay gelsin

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.