Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (479. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.092
Cevap
531
Favori
1.257.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pek mümkün gözükmüyor hocam, kablolu o.t icin 4 duvar delmem gerekiyor. Bosch alırsam yine modulasyonsuz olacak büyük ihtimalle. N11 de 200 tl kuponum var. Duotec 2300 tlye. Bosch condens 2400 tl ye geliyor. İkisinden birini dğerlendirecegim bakalım.

Bu arada alışveriş yapacak arkadaşlara ufak bir oneri yarın için n11 ds büyük indirimler olacak. 11.11 olduğu için. Göz atın derim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: up35

Hocam önerilere her türlü açığım. Ancak anlastigimiz firma Vaillant yarı yogusmali kombi onerince. Benim bi tepem attı. Bir makina mühendisi olarak bütün hesaplarını kendim yaptım evin. Illaki gözümden kaçan noktalar olmuştur. Ancak hem kullanıcı Yorumları, hem arastirdigim kadarıyla bu 3 seçeneğe indirmistim. Ayrıca Bursadaki evimde uzun süredir kombi kullanıyorum. İzmirdeki evimiz içinde doğalgaz yeni sağlanıyor. Bu sebeple derin bir arastirmaya girdim ve hem servis olanakları hemde bu forumda edindiğim bir çok bilgiyle bu kombilere yonelmistim. Bunun haricinde oda termostat i konusuna çok fazla bütçe ayirmak istemiyorum. Buyuzden intherm düşünmüştüm. Tabiki henüz netlesmedi. Kombiyi satın alıp evin tesisati tamamlanana kadar vaktim var. O süreçte bir o.t de secerim diye düşünüyorum. Paylaşacağın her türlü bilgiye açığım, benim yardımcı olabileceğim bir nokta olursa elimdeb geldiğince yardımcı olurum. Teşekkür ederim :)

Dikkate alıp değerlendirdiğin için ben teşekkür ederim. Özet ile ben 3 lokasyonda, 1'ri 18 Yıllık Vaillant, 1'ri 10 yıllık Demirdöküm Kalisto ve diğeri 5 yıllık Demirdöküm Altron olmak üzere 3 kombi ve 1 lokasyonda da Vaillant Güneş Enerji Sistemi kullanıyorum ve bugün de yaşadığım konuta Demirdöküm Nitromix P-28 takılacak. Bu 3 lokasyonlara senede 1 kere o da yıllık bakım için servis çağırmışımdır. Tabiki ender de olsa arada ektra servis çağırmışlığım olmuştur, parçada değişmiştir. 18 yıllık kombimin ektra garantisi 2018'de, diğerlerininki de 2026 yılında bitecek ve bugün takılacak olan Nitromix kombime de 6 Yıllık Ek garanti yaptırarak aldım. Sonuçta ödediğiniz ek garanti ücretini ay'a vurduğunuzda 13TL- ediyor ki bugün bir servis çağırsanız 70TL- den aşağı gelen olmaz artı bir de parça değişti mi size ek garanti ücretinden daha fazla maliyete gelicektir.

Demek istediğim bu ve benzer forumları okursan Demirdöküm KALİSTO / ALTRON ve Vaillant hakkında yüzlerce olumsuz, markayı modeli yere vuran, bilinçsiz tüketicilerin kendi sorumsuzlukları ve hataları nedeni ile, bilinçsizce, sonunun nereye varacağını düşünmeden yazdığı yazıları görebilirsin. Kombiyi alırlar, bakım yaptırmazlar, merdiven altı servis çağırırlar ondan sonra forumlarda yaz yaza bildiğin kadar, vur vurabildiğin kadar. Sen kombiye bakarsan o da sana hizmet verir.

Şahsen ben İstanbul'da Demirdöküm Servisinden memnunum. Evet 10 yıl önce Demirdöküm Servis ve ürün kalitesi olarak gerçekten bugünkü gibi değildi. servis çağırırdın 2-3 güne ancak gelirdi, parça siparişi 15 günden önce gelmezdi,vs.vs.vs. ama Vaillant ile ortaklıktan sonra ciddi derecede kalite farkını yaşadım ve görüyorum. Çağrı Merkezinden yönetimine kadar değişim farkediliyor. En azından yazışmalarda kesinlikle geri dönüş sağlıyıp müşteri ile irtibata geçiyorlar. Şuandaki Vaillant ile Demirdöküm servis ve ürün kalitesi arasındaki tek fark;

Demirdöküm haftada 6 gün 09:00-18:00 arası servis hizmeti verirken, Vaillant haftada 7 gün gece saat 23:00'e kadar hizmet vermektedir. Bunun dışında hem Demirdöküm hem de Vaillant kullanıcısı olarak ben bir fark göremiyorum.
    Özellikle Demirdöküm Nitromix kombi, Almanya'da Vaillant tarafından üretilip, blok parça olarak TR'ye gönderiliyor ve Demirdöküm tarafından her bir kombi bir personel tarafından monte edilip piyasaya sürülüyor. Böylece hangi kombinin hangi personel tarafından monte edildiği kayıt altına alınmış oluyor ki ileride doğabilecek ürütem sorunlarında personel'de sorumlu tutuluyor. Almanya'da Vaillant'da aynı üretim politikası ile üretim yapmaktadır.

Bu zamanda Vaillant'ın "Yarı Yoğuşmalı" kombisi kaldı mı ki???? Eğer vaktin var ise aşağıda vereceğim link'den Demirdöküm Nitromix serisinin Servis Bültenini de inceleyebilirsin.

Anlamışsınızdır ben Demirdöküm ve Vaillantcıyım nedeni ise ek garanti ile tüm ürünü tüm parçaları ile servis garantisine almam. Korkmadan yetkili servisi istediğim zaman gönül rahatlığı ile çağırabiliyorum. Karda kışta kalacağım kombi masraf çıkartacak diye hiçbir endişem yok.

Diğer marka ve modellere karşı da kesinlikle ve kesinlikle ön yargım bulunmadan değerlendiririm yeterki üretici firma müşteri memnuniyet ilkesini ön planda tutsun ve değerlendirsin. Eğer üretici ürettiği ürünün 10-15yıl arkasında ise, müşteriyi koruyor ve değer veriyorsa onu da tercih ederim. Sonuçta 15 yıl önce ben sadece Vaillantçıydım, ama baktım Demirdöküm'de Vaillant kalitesinde ve müşteri memnuniyeti ön planda tutup değerlendiriyor şimdi de hem Vaillant hem de Demirdöküm kombi ürünlerini korkmadan tercih edebiliyorum.

Sizinle tanıştığıma sevindim, yeni evinizde iyi günlerde oturup yaşayın.

http://docplayer.biz.tr/30138209-P-24-p-28-p-35-nitromix-kombi.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 11 Kasım 2017; 10:40:52 >
  • Selam Beyler,

Aşağıdaki iki ECA Konvansiyonel kombi arasında ne gibi farklar var bilen var mı? Hangisini tercih etsek iyidir?

Confeo plus

Proteus Plus Blue

Teşekkürler.
  • 27 m2 salon 160+80 cm petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    10 m2 oda 100 cm petek
    17 m2 yatak odası 120 cm petek
    15 m2 mutfak 60 cm petek
    banyo 45*70 havlupan
    koridor 60 cm petek
    evimizin büyük bir bölümü kuzey cephe + güney cephe
    ev 1. kat altta 1.5 metre çıkmalar var bına dışı yalıtımlı
    bu ev için kombi (modülasyonu yüksek)+kablosuz oda termostatı(modülasyonlu) tavsiye eder misiniz.
    +kombi satan yerler hep yoguşmalı al 2018 3. aydan sonra normal kombi satışı duracak diyorlar bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrsln -- 12 Kasım 2017; 0:15:25 >
  • emrsln E kullanıcısına yanıt
    salona 2.4 metre petek yetersiz gelir
    en az 3metre ile 3.6 metre olması lazım
    15 m2 mutfak 1 metre olması lazım
    yatak odası idare eder ama 140 cm olsa daha iyi olur
    yoğuşmalı kombilerde amaç petekleri uzun tutup düşük kombi sıcaklığında evi ısıtmaktır ancak ozaman verim alınır sizin evdeki petek uzunluğu konvansiyel
    kombi için iyidir.
    yoğuşmalılar havaya daha az zehirli gaz yaydıkları için avrupa kriterlerine göre
    konvansiyonel kombiler yasaklanacak ama ne zaman yasaklanır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat9854 -- 11 Kasım 2017; 15:9:28 >
  • Edirine E kullanıcısına yanıt
    Isıtılacak net alan 160m2 ise 12mt petek için 28kw civarında premix yoğ kombi almanız lazım

Yazdığınız markaların hepsi olur servise dikkat edin bölgenizde servis var mı eve yakın mı bunlar önemli

Vaillant 346,viessmann vitodens 50w 33kw,bosch comfort condense 30kw,daikln kombi 28kw

• emrsln E kullanıcısına yanıt
    Binada yalıtım var mı?ev kaçıncı kat?hangi şehirdesiniz?

• KorayKorkmaz kullanıcısına yanıt
    Eca confeo plus eski bir kombi.proteus plus blue ise 1yıllık lcd display ekranı büyük mavi renk gösterişli,confeo plus küçük lcd ekran demode düğmeler ama sağlam kombidir.confeo plus a modülasyonlu ve on off oda termostatı takılırken blue ya sadece on off oda termostatı takılır.confeo plus ta sıcak suda ön ısıtma modu var farklar bunlar

• Arkadaşlar bağlantıyı fotoğaftaki gibi yaptırmayı düşünüyorum, parçaları ECA alacağım, kırmızı ile işaretli parçaların linkini atabilecek var mı ? Yerden ısıtma Rakor diye bir parça buldum fakat çıkışı sanki dar gibi şu şekilde. Bu parçaların hepsi bu şekilde dar ise sorun olmaz mı ?

http://www.gkvana.com/images/sayfalar/31/208474.jpg

• disintegration kullanıcısına yanıt
    disintagration hocam, merhaba. nasılsınız ?
    geçen yıl sayenizde ısınma konusunda epey bilgi edindik.
    Bu sefer eniştemin eve gaz döşetmeyi planlıyoruz.
    yer Antalya, bina eski, yalıtım yok, 3. ve son kat,üstü açık.
    güney ve batı ağırlıklı cepheler.herhangi alt yapı yok, sıva üstü çalışılacak.
    net 92 m2 civarı hesapladık. ekteki resimde plan, kombiyi mutfağa koyarız her zaman önerdiğiniz gibi .
    bu durumda sormak istediklerimiz:
    1-kombi ne önerirsiniz ? (bana Buderus G62 almıştık, memnunum) olası bağlantı yönünü kırmızı ile belirttim.
    2-banyoya havlupan yeter sanırım.diğer peteklerin boyları ne olmalı ? planda P1,2,3...diye yazdım, o şekilde yanıtlarsanız sevinirim.(DD plus tan memnunum)
    3-danfoss ra hangi peteklere konmalı?
    4-dizayn oxy plusa devam mı ? kalınlık kaçtan başlatalım ?
    5- otomatik termostat, koridora mı konulmalı?
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seastar76 -- 11 Kasım 2017; 21:33:28 >
  • resim yüklenmedsanırım.
    şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler

i
    Teşekkür ettim hocam.

• seastar76 kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyiyim umarım sende iyisindir

Salon 180xm + 180cm çapraz bağlanmalı

Mutfak:kombi ve ocak olacağı için 60-70cm

Yatak odası 140cm

Çocuk odası 120cm

Koridor 100cm

Banyo:havlupan

Tesisat borusu dizayn oksi plus.tesisat dolambaçlı olmayacağı için salona giden hat 25mm yeter yatak odası çocuk odası 32mm banyoya girerken 25mm.koridora tek hatlık branşman 25mm yeter
    Salondaki petekler çapraz diğerleri paralel bağlanabilir
    Koridora peteğe yakın olmayan bir noktaya oda termostatı
    Koridordaki petek ve havlupan hariç kalan tüm peteklere danfoss ras c termo vanalar,ra2000 gazlı termo vanalar 90liraya dayandığı için önermiyorum ama istersen alabilirsin
    Petekler: dd plus
    Kombinin altına metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler

Kombi olarak gb62 olur diğer kombilere bu başlıkta ilk sayfaya bakabilirsin gb62 alırsan buderus rc100 veya rc150 mod. O.t
    Sistemi bu şekilde kurarsan asla sıkıntı olmaz evde çatı yok yalıtım yok ısı kaybı yüksek.avantaj yer antalya ve cepheler güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Kasım 2017; 19:7:35 >
    Bugün baymak duotec 24kw kombi alarak doğalgaz sürecini sonlandirdim :)

Yeni bu işe kalkisacak arkadaşlar a bilgi olması amacıyla ;

Oturma odası =16 m2 - ddplus 160cm- Oda termostati intherm mrl 300rf

Çocuk odası = 16 m2 - ddplus 140cm - ranfoss sıvı sensörlü termostatik vana

Yatak odasi = 12 m2 - ddplus 100cm - ranfoss sıvı sensörlü termostatik vana

Mutfak = 12 m2 - ddplus 800cm ranfoss sıvı sensörlü termostatik vana

Koridor = 8 m2 - ddplus 80cm

Banyo = 6 m2 - 50 x 200 havlupan

Şuan için yalitimsiz ve 4 köşesi açık müstakil bir ev. Yalıtım kısa süre sonra yapılacak ancak bu süreçte tasarruf amacıyla termostatik vanalar ve oda terostati kullanimina özen göstereceğiz. Oda termostati olarak intherm mrl300 de karar kıldım. Bir termostata 500-600 tl verme taraftarı hiç olamadım. Kendim makina muhendisiyim petek boylarinin hesabini kendim yaptım, ancak tecrübe bambaşka bir konu.Diğer malzemelerin çoğu için buradaki arkadaşların yorumları etkili oldu. Onlara da özellikle teşekkür ederim, kendi bilgimi kullanmak haricinde tecrubelerinden faydalanma fırsatı bulduğum için. Herkese kolay gelsin. Teşekkürler

Not: Elimden geldiğince bu forumda arkadaşlara bildiğim kadarıyla onerilerde bulunmaya devam ediyor olacağım.

@disintegration@osenemoglu

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba iyiyim umarım sende iyisindir

Salon 180xm + 180cm çapraz bağlanmalı

Mutfak:kombi ve ocak olacağı için 60-70cm

Yatak odası 140cm

Çocuk odası 120cm

Koridor 100cm

Banyo:havlupan

Tesisat borusu dizayn oksi plus.tesisat dolambaçlı olmayacağı için salona giden hat 25mm yeter yatak odası çocuk odası 32mm banyoya girerken 25mm.koridora tek hatlık branşman 25mm yeter
    Salondaki petekler çapraz diğerleri paralel bağlanabilir
    Koridora peteğe yakın olmayan bir noktaya oda termostatı
    Koridordaki petek ve havlupan hariç kalan tüm peteklere danfoss ras c termo vanalar,ra2000 gazlı termo vanalar 90liraya dayandığı için önermiyorum ama istersen alabilirsin
    Petekler: dd plus
    Kombinin altına metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler

Kombi olarak gb62 olur diğer kombilere bu başlıkta ilk sayfaya bakabilirsin gb62 alırsan buderus rc100 veya rc150 mod. O.t
    Sistemi bu şekilde kurarsan asla sıkıntı olmaz evde çatı yok yalıtım yok ısı kaybı yüksek.avantaj yer antalya ve cepheler güzel

hocam, pazar bile demeden yanıtlıyorsunuz. allah razı olsun.

salonda 3 pencere var, hepsimi 180 olsun?

teşekkürler

• up35 U kullanıcısına yanıt
    Baymak duo tec hayırlı olsun tabiri caizse taş gibi kombi aldınız doğru tercih ailemde 2012 den beri bu kombiden kullanıyor çok şükür 5yıldır sıkıntı yok.bende oda termostatına çok para verilmesine karşıyım

Kombinin bacası yukarı doğru hafif %3-5 eğimli olsun .kombi altına metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler kullanın.kombinin sigortası kombinin altında değil yanında olsun montajda bunlara dikkat edin

Mobilden yazıyorum dikkatten kaçmış 3 adet 120cm petek yeter

teşekkürler,
    termostatlı vana salondaki bu 3 peteğin bir tanesine yeter herhalde? en yakınına mı
    Salondaki 3 peteğe de termostatik vana takılmalı

120cm petek büyük değildir kombiye de yakın çapraz bağlantı şart değil

• Herkese merhaba, iyi haftalar;

14 yıllık DD Milenyum Plus kombim artık su koyvermeye başladı, tamir mi ettirmeliyim, yeni kombi mi almalıyım derken araştırmalara başladık ve bir kaç kombiyi tercihlerim arasına aldım; sizlerinde desteğiyle doğru karar vermek istiyorum. Mutfağın konumu gereği yoğuşmalı kombilere bakamıyorum.
    Yer, İstanbul, 110 m2, kat 7, kuzey cephe, mantolama sağlam, 8m radyatör (antrede yok), kablosuz on-off oda termostatı mevcut.

1) IMMERGAS EOLO STAR : 1450 TL. (MONTAJ DAHİL 1672 TL.) (BİTERMİK EŞANJÖR DÜŞÜNDÜRÜYOR.)
    2) IMMERGAS ALPHA CB 24TF : 1400 TL. (MONTAJ DAHİL 1650 TL.) (7 YIL GARANTİ.) (BİTERMİK EŞANJÖR DÜŞÜNDÜRÜYOR.)
    3) ARİSTON CARES X24 : 1350 TL. (MONTAJ DAHİL 1540 TL.)
    4) ARİSTON EGİS PLUS 24FF : 1450 TL. (MONTAJ DAHİL 1650 TL.)
    5) BAYMAK ECO 24FI : 1440 TL. (MONTAJ DAHİL 1650 TL.)
    6) BROTJE ENERGI DIGIT 24FF : 1430 TL. (MINTAJ DAHİL 1650 TL.)

Şİmdi;
    1) Tercihim Immergas olacaksa bu iki ürün tamamen aynı mıdır? Aynı ise, tercihim 7 yıllık garantisinden dolayı Alpha' mı olmalı? (Bunların bitermik eşanjörlü olması beni düşündürüyor.)
    2) Ariston'ların birbileri arasında üstün tarafı var mıdır, yoksa bunlarda birbirine denk iki kombi midir?
    3) Baymak markasında ise, bu iki ürünün isimleri dışında bir fark var mıdır? Hangisi tercih edilmeli?
    4) Bütün bu soruların ışığında, yukarıdaki markalardan hangisini tercih etmeliyim ve neden?

Vakit ayırdığınız ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinzf -- 13 Kasım 2017; 11:16:33 >
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.