Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ev mantolama termostatik ayarlı vana mevcut oda termostati da taktim geçen sene sanki kombi yetersiz lambert lx24 fi termostatik vana oda tee.etki etmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bu minimum ısıl güç buderus ta 7 kw daikin da 3kw bu kw tam olarak ne oluyor?

Birde daikin in yeni kombisinde kronik arıza var toplatiliyor dedi bir satıcı. Doğru mudur? Bilgisi olan var mı?

• HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    Ne kadar düşük o kadar iyi minumum ısıl güç. Mesela çeşmeyi açtınız çok az akıyor bu durumda minumum ısıl gücü düşük olan kombi alevi kısacak ve yine sabit sıcaklıkta su gönderecek ama minumum ısıl gücü yüksek olan kombi su az olduğunda gücünü en düşüğe aldığı halde minumum ısıl gücü çok çok düşük olmadığı için su ayarladığınız dereceyi aşacak ve aniden soğuyup tekrar tekrar aynı döngüde devam edecek. Konfor ve tasarruf için mümkün olduğunca min ısıl gücü en düşük olan kombileri almak çok daha isabetli olacaktır.

• HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Ben "Daikin Kombi D2CND024" kullanıyorum 2 haftadır. Bir sıkıntısını görmedim. Gerçi tam anlamıyla kullanmıyoruz ama sessizliği güzel ve su ısınmasında sorun yaşamadık. Toplatma durumu nedir tam olarak bilmiyorum. Servisi arayıp sormak lazım. Satıcılara güven olmuyor pek.

İyi günler.
  • bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    f/p konvansiyonel yoğuşmasız kombi alabilirsiniz bu başlığın ilk sayfasında marka/modelleri yazdım
  • apsny79 A kullanıcısına yanıt
    star extraya kombinin üstünde çıkan kumanda panelini oda termostatı olarak kullanabiliyorsunuz ama başka marka oda termostatı takılamıyor kombi marka/modeller için bu başlıkta ilk sayfaya bakabilirsiniz
  • sado990 S kullanıcısına yanıt
    yazdığım kombiler araştırın bir üst kapasite hepsi ve iyi cihazlar
  • Merhaba arkadaşlar;

7 yıldır kullanmış olduğum lambert lx 24 kombimi kış gelmeden artık arızalarından sıkıldığımdan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum.

evimin cephesi kuzey doğu, izolasyon mevcut. İstanbul'da oturuyorum. Salon 24 m2 80 cm x 3 petek mevcut.

koridor 8 mt petek yok. Toplamda 80 m2 net kullanım alanına sahip. 2+1 diğer iki odada 150 cm lik birer petek mevcut. odalardan biri 18 m2, diğeri 12m2 Eski kombimle ısınma problemi yaşamadım. Ara kat evim. En sıkıntılı durumlardan biri banyo suyunun ısınıp soğumasıydı.

Uzun ömürlü tasarruflu bir kombi tavsiyesi vermenizi rica ederim.

bütçem 2500 tl civarı

Şimdiden teşekkür ederim.
  • uguraycicek U kullanıcısına yanıt
    2500liraya çok rahatlıkla premix yoğ kombi alınır,bu başlığın ilk sayfasında kombi marka/model önerilerine bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lkrycl

Merhaba;

Ben "Daikin Kombi D2CND024" kullanıyorum 2 haftadır. Bir sıkıntısını görmedim. Gerçi tam anlamıyla kullanmıyoruz ama sessizliği güzel ve su ısınmasında sorun yaşamadık. Toplatma durumu nedir tam olarak bilmiyorum. Servisi arayıp sormak lazım. Satıcılara güven olmuyor pek.

İyi günler.

Evet satıcının kimisi kronik arıza var diyor. Kimisi servisleri kombiyi tanımıyor diyor. Arızayı tespit edemiyor diyor. O yüzden kafam çok karıştı. Almışken yenisini alalım diyorum hem teknik özellikleri de iyi ama öte yandan olumsuz bir durum olusursa daikin arkasında nasıl durur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HappyCyber -- 14 Ekim 2017; 14:59:34 >
  • İyi günler şimdi kombisi birisiyle gorustum. Evde 8 mt petek kullanılacak kombiye en uzak oda kuzey cephe yatak odası buraya 2 mt kombi taktirmaK istediğimi söyledim. Bana Son odaya 2 metre takılırsa petek çok ısınmaz diyor.

Böyle bir şey olabilir mi? Çünkü karşı komşumda 2 metre taktirmis. Bunun açıklaması nedir acaba ?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam....Oda1 19.7metrekare....petek 140×60

Oda2 17.8 """ ......petek100×60
    Oda3 11.7 """": .......petek80×60

Koridor 11 """" .............petek 70×60

Salon 32.5 """""......petek200×50ve120×50

Banyo 1 ..6.6 metrekare..havlupan.......120 ×40

Banyo 2 .2.5metrekare ..halupan .......120x40

Mutfak....11.metrekare petek80x60

KOMBI LAMBERT LX24 FI

Bana uygun yogusmali kombi hangisi 3 cephe açık dükkan üstü bina mantolama var....kaclik kombi 26000 mi daha dus uk yogusmalimi ayrica salon ve banyo koridor mutfak kapalı kullanim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sado990 -- 14 Ekim 2017; 15:44:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HappyCyber

quote:

Orijinalden alıntı: lkrycl

Merhaba;

İyi günler.

Evet satıcının kimisi kronik arıza var diyor. Kimisi servisleri kombiyi tanımıyor diyor. Arızayı tespit edemiyor diyor. O yüzden kafam çok karıştı. Almışken yenisini alalım diyorum hem teknik özellikleri de iyi ama öte yandan olumsuz bir durum olusursa daikin arkasında nasıl durur diye düşünüyorum.

D2CN ben servis arkadasimla acilislarina gidiyorum kombi cok guzel fakat piyasada yeni oldugu icin servisler pek tanimiyor olabilir dogrudur..kombi portatif ergonomik boyutlu cok sessiz ve donanimli bir mobidir 1:8 modulasyon yanilmiyorsam 3 kw min isil gucu ve otomatik modulasyonlu pompasi olan Erp sinifi bir kombidir.firma arkasinda duruyor
    Yaz boyu 50 60 acilis yaptik.
    mesela bugun 7 tane aciliş yaptik dogalgaz tesisastcilarinin balta kasap işlerinden baska sıkıntı görmedik.

Piyasadan toplatilan alt grup urunu olan daylux premix in bazi seri no lu modelleri olmasi lazim atesleme esnasinda top sesi gib patlama yaptigi soyleniyor. 2 tanesini servis menusunden parametre girerek duzelttik 1 tanesi iade talebi verildi.

Daikin 6 yil garanti vermektedir.

Bunlarda Açılışlardan örnekler

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluraydisk -- 14 Ekim 2017; 19:49:36 >

• Hocam iyi akşamlar en ucuz 140 m2 evimize alabileceğimiz kombi nedir yoğuşmalı bakıyoruz fp ürünü arıyoruz evimiz izmirde

• bluraydisk B kullanıcısına yanıt
    merhaba, bende yeni kombi alacağım ve daikin bu model önerildi, birde baymak nodadens extra modeli. aralarında 500 tl oynuyor. baymak da oda kumandası olması hoşuma gitti açıkçası. daikin için ilave kumanda almak gerecek sanırım
  • Merhaba ,10 yıllık eca confeo kombim arızalanmaya başladığı için yoğuşmalı kombiyle değiştirmek istiyorum 3 markadan fiyat aldım ev 140 m2 orta yalıtımlı,

1. Vaillant ecofit 246 montaj dahil 2.900 tl

2. Eca proteus premix 24kw montaj dahil 2.800 tl

3. Alarko srs 20 montaj dahil 2.850 tl

Fiyatları aynı seviyede fakat hangi kombiyi önerirsiniz ?

• loverello L kullanıcısına yanıt
    vaillant ecofit 3eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır uzak durun diğer iki kombi tercih edilebilir premix yoğuşmalıdır
  • montaj hariç bütçeniz ne kadar?
  • Hocam....Oda1 19.7metrekare....petek 140×60

Oda2 17.8 """ ......petek100×60

Oda3 11.7 """": .......petek80×60

Koridor 11 """" .............petek 70×60

Salon 32.5 """""......petek200×50ve120×50

Banyo 1 ..6.6 metrekare..havlupan.......120 ×40

Banyo 2 .2.5metrekare ..halupan .......120x40

Mutfak....11.metrekare petek80x60

KOMBI LAMBERT LX24 FI

Bana uygun yogusmali kombi hangisi 3 cephe açık dükkan üstü bina mantolama var....kaclik kombi 26000 mi daha dus uk yogusmalimi ayrica salon ve banyo koridor mutfak kapalı kullanim ...

• Yeni ev aldık,inşallah ekim ayı sonuna kadar taşınacağız. Brüt 145 metrekare,ev Samsun'da Salon ve mutfak doğu cephe, diğer odalar kuzey cephe. Tasarruf açısından yoğuşmalı kombi düşünüyorum. Aklımda Bosch Condense , Baymak DUOTEC 24 24 Kw ,Baymak Falke Condense 240, Buderus Gb-012 gibi modeller var. 2500tl'yi geçmeyecek şekilde kombi önerileriniz nelerdir. Birde oda termostatı gerçekten tasarruf sağlıyor mu. Yine fiyat olarak uygun sayılabilecek bir oda termostatı önerebilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.