Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    vairad, dd plus ile aynıdır öneririm
  • genetik52 G kullanıcısına yanıt
    merhaba alıntıladığınız kombileri öneririm servisleri bölgenizde araştırmanızı öneririm
    oda termostatını kışın yaşam odası olarak kullandığınız odaya monte edin bu odada termostatik vana olmasın
    aynı şekilde banyodaki havlupana da termostatik vana olmasın
    diğer odalara termostatik vanalar taktırabilirsiniz danfoss öneririm
  • ERSN E kullanıcısına yanıt
    33kW baymak duo tec
    35kW eca confeo premix
    40kW airfel digifel premix
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

vairad, dd plus ile aynıdır öneririm

eyvallah hocam sağolasın
  • Merhaba,

Hayırlı günler.

Balıkesir'de ikamet ediyorum. Bir ev satın aldım. Eski bina , 2. kat (ara kat) / brüt 165 metre kare / 3 + 1 / 3 balkonu mevcut ve balkonların 2'si pimapen ile kapalı. Şuanda şohbenin yer aldığı balkon ise açık ( muhtemelen orada kombi olacak )

Şuanda merkezi sistem kömür ile ısınıyor ve bu sene ferdi ısınmaya geçilecek yani herkes kendi evine kombi taktıracak.

Ev içerisindeki radyatörler eski demirdöküm, bu yüzden de radyatör değiştirmeyi düşünmüyorum.

Apartman 2-3 yıl önce yalıtım yaptırılmış.

Bu bölümü 1. sayfadan itibaren takip ettim ancak güncel olması için sorularımı yenilemek istiyorum.

1. Tesisat için hangi boruyu tercih etmeliyim, tabi çapı ne olmalıdır? Eski borular mecbur kesilecek yerine sıva üstü boru takmak durumundayım.

2. Termostatik vana kullanayım mı yoksa oda termostatı yeterli olur mu? İlla kullanacaksam eski radyatörlerde bu mümkün mü?

3. Tam yoğuşmalı kombi almak istiyorum hangi marka ve modelleri önerirsiniz? LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi önerilmekte bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

4. Şuanda şohben mutfağın balkonundadır, muhtemelen buraya kombi takılacak. Kombi yerini değiştirmek kolay mı yoksa ciddi bir prosedür olacak mı? Eğer balkonda kalırsa korumak için nasıl bir dolap almalıyım.

5. Kombinin alt bağlantı bölümünün plastik olmaması gerektiğinden yola çıktığımda ilgili bölümlerde yer alanların herhangi bir markası oluyor mu?

6. Son olarak da bunların dışında nelere dikkat etmeliyim yani bu işi yapanlara karşı nasıl bilinçlenmeliyim / işlerin doğru yürümesi anlamında...

Balıkesir'de ikamet edenler ve daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalanlar varsa hangi şirketlerle çalıştığını da paylaşırsa çok memnun olurum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeksTrade -- 14 Haziran 2017; 16:48:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

33kW baymak duo tec
    35kW eca confeo premix
    40kW airfel digifel premix

eyvallah hocam sağ olun
    sanırım, 35kW eca confeo premix tercih edeceğim
  • selam
    bende tokat niksardaki evim içim kombi tavsiyesi alacaktım.
    Ev guney/güney doğu cephesine bakıyor 6.katta(üstün bir altı) toplam net 135 m2 (brüt 180 m2) bulunduğumuz ilçede sadece demirdöküm ve baymak yetkili satıcısı ve servisleri var bu iki firma dışında seçeneğim de yok.kombinin konulacağı yer mutfak olacak.Evdeki peteklerin durumu bilmiyorum kaç metre markası nedir. 1 haftadır araştırıyorum. birinin memnun olduğu kombiden diğeri şikayetçi olmuş açıkçası yoruldum araştırırken. yardımcı olursanız sevinirim.
    salon 30
    mutfak 17
    antre 22
    oda 1 15
    oda 2 14
    oda 3 20
    ebeveyn banyosu 3
    banyo 7
    kiler 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirita -- 15 Haziran 2017; 16:1:29 >
  • Arkadaşlar bir fikir almam gerekiyor, İstanbul'da, sıfır binada takribi 65 civarı metrekareli 1+1 amerikan mutfak bir ev için kombi almam gerekli. Fakat kafam allak bullak oldu, hiç anladığım işler değil, kimisi diyor ki yoğuşmalıya para vermene gerek yok zaten doğru düzgün kullanmayacaksın amorti edene kadar kombinin ömrü dolar vesaire deniyor. 1.000-2.000TL arası bir kombi tavsiyeniz var mıdır acaba?

Baymak Lambert 24 LX FI 24,8 Kw 21300 Kcal/h Hermetik Konvansiyonel Kombi 1.200TL ve bulabildiğim en ucuz seçenek de bu sanıyorum.
  • Merhaba disintegration olayin sonuna geldim

Ve sizden son bir yardim istiyorum kombi konusunda 3 secenek var onumde 1.bosh condens 2500 2.buderus gb62 3.baymak novadens ekstra sizce ustun ozellikleri varsa kiyaslarsaniz hangisi olmali fiyat olarak bakmayin lutfen ozellikler dayaniklilik kullanislilik vs gibi durumlari goz onune alirsaniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba disintegration. Kombi montajım dün resimdeki şekilde yapıldı. İşim olduğu için montaj sırasında orada bulunamadım. Tam istediğim şekilde olmadı ama sizin de fikrinizi alıp değişiklik yaptırabilirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi composmentis -- 16 Haziran 2017; 0:2:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForeksTrade

Merhaba,

Hayırlı günler.

Balıkesir'de ikamet ediyorum. Bir ev satın aldım. Eski bina , 2. kat (ara kat) / brüt 165 metre kare / 3 + 1 / 3 balkonu mevcut ve balkonların 2'si pimapen ile kapalı. Şuanda şohbenin yer aldığı balkon ise açık ( muhtemelen orada kombi olacak )

Şuanda merkezi sistem kömür ile ısınıyor ve bu sene ferdi ısınmaya geçilecek yani herkes kendi evine kombi taktıracak.

Ev içerisindeki radyatörler eski demirdöküm, bu yüzden de radyatör değiştirmeyi düşünmüyorum.

Apartman 2-3 yıl önce yalıtım yaptırılmış.

Bu bölümü 1. sayfadan itibaren takip ettim ancak güncel olması için sorularımı yenilemek istiyorum.

1. Tesisat için hangi boruyu tercih etmeliyim, tabi çapı ne olmalıdır? Eski borular mecbur kesilecek yerine sıva üstü boru takmak durumundayım.

2. Termostatik vana kullanayım mı yoksa oda termostatı yeterli olur mu? İlla kullanacaksam eski radyatörlerde bu mümkün mü?

3. Tam yoğuşmalı kombi almak istiyorum hangi marka ve modelleri önerirsiniz? LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi önerilmekte bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

4. Şuanda şohben mutfağın balkonundadır, muhtemelen buraya kombi takılacak. Kombi yerini değiştirmek kolay mı yoksa ciddi bir prosedür olacak mı? Eğer balkonda kalırsa korumak için nasıl bir dolap almalıyım.

5. Kombinin alt bağlantı bölümünün plastik olmaması gerektiğinden yola çıktığımda ilgili bölümlerde yer alanların herhangi bir markası oluyor mu?

6. Son olarak da bunların dışında nelere dikkat etmeliyim yani bu işi yapanlara karşı nasıl bilinçlenmeliyim / işlerin doğru yürümesi anlamında...

Balıkesir'de ikamet edenler ve daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalanlar varsa hangi şirketlerle çalıştığını da paylaşırsa çok memnun olurum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

disintegration özellikle siz cevap verirseniz çok memnun olurum.

Teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

• Arkadaşlar bana da kombi avsıyesı lütfen. Ev net 125 metrekare cıvarı
    Bugün Bosch için montaj +parçalar + dolap dahil 3150 tl
    Demirdöküm nitromix için herşey dahil 2950 tl dediler. Bana fiyatlar çok ucuk geldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

İmmergas Victrix tera 24 1 e kombim takıldı. Balkonumda termosifon olduğu için, montaj usta için kolay oldu.

Bir uzman gözüyle nasıl olduğunu size sormak istedim.

Birde sayaç tan gelen borularda çok fazla dirsek kullandılar, bu tüketimi etkilermi, ne yapmam gerek.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler

Baymak duo tec
    E.c.a scot
    Bosch condense 2500w

Servis koşullarını eşit varsayarsak bu üçünden hangisini tercih edersiniz?
    Bir de bunlara uygun önerebileceğiniz oda termostatı ve termostatik vana var mı?
  • Merhaba.3 yıl önce airfel kombi ve uyumlu oda termostati hakkinda bilginize basvurmustum, faydasini da gormustum, oncelikle tekrar tesekkur ederim.evimi satmam ve yeni bir ev almam nedeniyle yeniden bilgi ve tecrubenize ihtiyacim var.aldigim evde eski bir eca proteus kombi var ve oda termostati yok.suan icin kombiyi degistiremiyorum,ama ilerde yeni bir kombi alma dusuncem var.suan bu eca kombiye,ama degistirdigimde de olursa yeni kombiye uyumlu hangi oda termostatini alabilirim,kablosuz dusunuyorum,verimli olursa.simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhaan03 -- 20 Haziran 2017; 2:12:8 >

• ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    tesisat sıva üstü yapılacaksa 32mm ve 25mm çap kullanın radyatör bağlantıları 20mm olacak ve deliksiz folyolu pprc kullanın,eski radyatörler panel radyatör ise bağlantı olur
    oda termostatı taktıracağınız oda haricinde kalan odaların hepsine kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsiniz:danfoss
    premix yoğ marka modeller için son 2-3 sayfaya bakmanız yeterlidir,logic kaliteli bir kombi ama termoteknikin servis yapılanması bir eca,baymak bosch kadar yaygın değil
    bence balkona değil kombiyi evin içine taktırın yakıtınız azalır prosedür diye birşey yok zaten proje çizilecek o şekilde çizilir
    kombi alt metal tam geçişli vana ve filtrelerde marka model önemli değil yeterki tam geçişli olsun piyasada mini küresel vanalar var onlardan almayın iç çapı dardır eca,kvs,kas,gk,hepsi olur

bu yazdıklarımı yaptırırsanız sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum
    kalın borular
    kombi evin içinde olacak
    peteklerin çoğunda termostatik vanalar
    kombi alt bağlantılar metal ve tam geçişli
    kombi premix yoğ
    ve kaliteli bir oda termostatı öneririm

• kirita K kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec öneririm
    peteklerin bir kısmına termostatik vanalar öneririm.yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

Arkadaşlar bir fikir almam gerekiyor, İstanbul'da, sıfır binada takribi 65 civarı metrekareli 1+1 amerikan mutfak bir ev için kombi almam gerekli. Fakat kafam allak bullak oldu, hiç anladığım işler değil, kimisi diyor ki yoğuşmalıya para vermene gerek yok zaten doğru düzgün kullanmayacaksın amorti edene kadar kombinin ömrü dolar vesaire deniyor. 1.000-2.000TL arası bir kombi tavsiyeniz var mıdır acaba?

Baymak Lambert 24 LX FI 24,8 Kw 21300 Kcal/h Hermetik Konvansiyonel Kombi 1.200TL ve bulabildiğim en ucuz seçenek de bu sanıyorum.

ben net 55m2 dairelere premix yoğ kombi taktırdım 4yıldır sorunsuz kullanılıyor modülasyon aralığı geniş premix yoğ kombide kombi kapasitesini düşürerek oransal çalışır yoğuşma yapar
    baymak duo tec,eca scot öneririm

ucuz kombi istiyorsanız

baymak eco 24 fi
    eca proteus plus blue
    eca confeo plus
    bosch class 6000
    bosch class 2000
    daylux plus
    warmhaus lawaplus

baymak lambert lx ve baymak eco 24 fi aynı kombidir, eco 24 fi nin düğmeleri daha güzeldir tek fark bu

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinsen30

Merhaba disintegration olayin sonuna geldim

Ve sizden son bir yardim istiyorum kombi konusunda 3 secenek var onumde 1.bosh condens 2500 2.buderus gb62 3.baymak novadens ekstra sizce ustun ozellikleri varsa kiyaslarsaniz hangisi olmali fiyat olarak bakmayin lutfen ozellikler dayaniklilik kullanislilik vs gibi durumlari goz onune alirsaniz..

baymak novadens extraya başka marka oda termostatı takamazsın illaki kombinin üstünde bulunan kumanda paneline kablo bağlayıp oda termostatı olarak kullanıyorsun ilerde başka marka oda termostatı kullanmak istiyorum dersen bu model olmaz baymak duo tec olabilir onun haricinde yazdığım kombilerin hepsi olur bosch condens 2500,buderus gb62
    bence bölgendeki ısısan (bosch/buderus) ve baymak servislerini araştır hangisi daha iyiyse o kombiye yönelmeni öneririm

• composmentis C kullanıcısına yanıt
    merhaba
    kombinin altındaki pprc bağlantı noktaları sıva altında olduğu için sadece ağız kısımları dışarda olduğu için usta ona göre mecburen şekil vermiş bence bağlantıda hata yok zaten kalorifer hattı mevcut
    eğer herşey sıfırdan olsaydı o zaman görsel açıdan daha düz bir bağlantı yapılabilirdi
    filtre ve vanalar tam geçişli yani herşey dört dörtlük
    bir de baymak duo tec gibi tabiri caizse taş gibi kombi almışsınız
    herşey güzel
  • 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.