Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.135
Cevap
530
Favori
1.260.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    linkteki ürün danfoss ra 2000
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

linkteki ürün danfoss ra 2000

Hocam bunu alıp direkt takarsak çalışır mı? Birde Türkiye'de güvenilir olarak nereden alabiliriz bunu? Koçtaş'ın internet sitesinde yok kalmamış.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Oda termostatıyla ilgili ilk cümlenizi anlıyamadım hocam.

Salonu aktif olarak kullanıyoruz, salona termostatik vana güney cephe olduğu ve güneş alacağından salondaki tüm peteklere takmam gerekli sanırım.
    Hem termostatik vana hemde oda termostatı olursa bir tek salonun giriş sol duvarının ortasına takılma ihtimali kalıyor anladığım kadarıyla.
    Termostatik vanalar ile oda termostatı salonda olursa ayarları nasıl olmalı, verimli olur mu?
    B-C ihtimallerim var mı
  • megaforce77 kullanıcısına yanıt
    salon kombiye biraz uzak
    oda termostatı kombiye çok yakın olmamalı ve mümkünse evin ortasında olmaslı ve de oluyorsa yaşam odasında monte edilmeli o yüzden sordum salonu kışın aktif kullanacaksanız oda termostatı salona olur
    oturma odası mutfağın dibinde tamam az kablo geçer ama kombiye çok yakın olursa sıkıntı yaşanabilir
    salona oda termostatı monte ederseniz salona termostatik vana olmaz bu yüzden herşeyi önceden düşünün
    termostatik vana ve oda termostatı aynı odada olmaz
    oda termostatı için bence en uygun yer koridor (antre) ayrıca büyük bir petek monte edeceksiniz
    yerden en az 1.5metre yükseğe ve herhangi bir ısı kaynağına uzak bir şekilde monte edilebilir
    böylece salona 2 tane termostatik vana monte edersiniz

oda termostatına başka yer kalmıyor en uzak odalar 2 tane yatak odası
  • Equris kullanıcısına yanıt
    izmirdeysen danfoss ra 2000 gıda çarşısında aktenik isimli bayide satılıyor danfoss un resmi türkiye sitesinde iletişim bilgileri var
    danfoss un sadece kafası olmaz gövdesini de alman gerekiyor
    Çok teşekkür ederim hocam eksik olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "KONFOR VE EKONOMİ İÇİN KOMBİLER KAÇ DERECEDE ÇALIŞTIRILMALIDIR?"
    Faydalı bir yazı:
    https://forum.donanimhaber.com/m_122479572/tm.htm
  • @disintegration

Ustad en verimli ve tasarruflu tesisat nasıl olmalı ? yeni tesisat yaptıracak olan kişiler nelere dikkat etmeli ? tesisatın olmazsa olmazları neler ? kullanılacak tüm malzemeler nasıl olmalı ?

Kısacası iyi bir sistem nasıl olur ? kombiden başlayarak tesisatın noktasına kadar nasıl bir yol izlemeliyiz? İyi bir sistemin (tesisatın) kriterleri nelerdir?
  • cemcagdas C kullanıcısına yanıt
    merhaba bu başlığın ilk sayfasında gerekli bilgiler var bakabilirsin
    bir tesisatta olmazsa olmaz bence 3 kural var

1) kombiyi balkona değil evin içine ve evin ortasında merkezinde monte edilmelidir
    2) kombiyi evin merkezine monte ettikten sonra kalorifer tesisatını tek koldan değil bir sağa bir sola gitmelidir tabi evin mimarisine göre ve odaların dizilişine göre bu hat 3 kola hatta 4 kola bile ayrılabilir
    3) 32mm ve 25mm kalın çap borular ve de oksijen bariyerli dizayn oksi plus gibi boru markaları kullanılmalı

sanırım izmirdesin,izmirde bu yazdıklarıma dikkat edilmez balkon evin en köşe ucundadır kombiyi dımdızlak oraya atarlar sonra boruları sıva üstünden ve de yarım parmak çapla 20mm ile tesisat yaparlar

bir klasik izmir tesisat manzarası

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

ustad izmirde bildiğiniz işinin ehli bir firma varmı reklem olmasın diye özeldende yazabilirsiniz
  • Merhaba
    Ben mersinden yazıyorum. Bu konudaki ilk mesajım. Kombi ve tesisat konusunda daha en baştayım. Eve keşif için gelmeye başlıyacaklar ama konu hakkında bilgim olmadığı için pek verimli olmayacak sanırım.
    Evim en üstün bir altı ve duvarlarda yalıtım yok pencereler çift camlı. Evin 3 tarafı açık kapı girişi kat girişine bakıyor.
    Müteahhidin döşediği tesisatın kaliteli olduğunu zannetmiyorum ama en azından kombi petek ve vanalarla bunu düzeltebiliriz sanıyorum
    SaygılarımlaKOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

firma önermiyorum izmirgaz değerlendirme listesinde ilk 30-35 firmayı muhattap alırsanız iyi olur listenin sonlarında yer alanlardan uzak durun

http://www.izmirgaz.com.tr/userfiles/pdf/izmirgazyetkifirmaperformans.pdf
    teşekkürler ustad
    Merhaba
    Ben mersinden yazıyorum. Bu konudaki ilk mesajım. Kombi ve tesisat konusunda daha en baştayım. Eve keşif için gelmeye başlıyacaklar ama konu hakkında bilgim olmadığı için pek verimli olmayacak sanırım.
    Evim en üstün bir altı ve duvarlarda yalıtım yok pencereler çift camlı. Evin 3 tarafı açık kapı girişi kat girişine bakıyor.
    Müteahhidin döşediği tesisatın kaliteli olduğunu zannetmiyorum ama en azından kombi petek ve vanalarla bunu düzeltebiliriz sanıyorum
    SaygılarımlaKOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ankarada eski kombi sökülüp yeni kombi takılırsa tadilat projesi çizilir
    proje 250lira civarında,kombi montajı 200-300tl arasında tutar
    baymak idee yi 31 aralıka kadar servise açtırmanı öneririm o zaman 7 yıl garanti oluyor
    baymak idee nin lcd ekranı yok yanında baymak idee oda termostatlarından birini kullanmanı öneririm
    kombinin ayarlarını oda termostatında yaparsın modülasyonludur ve tam uyumludur
    ilerde kombi arızası verse bile oda termostatının ekranından görürsün mutlaka alınmalı
    kombinin bacasını yukarı doğru hafifçe %3-5 eğimli yapsınlar
    kombinin altına da plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    kombinin sigorta kutusunu da kombinin altına değil yanına monte etsinler
    yoğuşma tahliye borusunua güzel eğim verip tahliyeye bağlasınlar
    usta milletinin yaptığı bariz hatalar

http://www.baymak.com.tr/tr-TR/urun-listesi/yardimci-ekipmanlar/3

Hocam Cevap İçin Teşekkürler,

Bir Ricam Daha Olacak,

Baymak idee Premix 28 Kombiye Alternatif Bir Kaç Marka - Model Önerisinde Bulunabilir Misiniz, Tavsiye Edebileceğiniz ?

bu yazdıklarımı izmirdeki doğalgaz esnaflarına yaptırırken zorlanırsın
    çünkü kombiyi balkona atarlar
    32mm ve 25mm çap kullanmazlar
    dizayn oksi plus kullanmazlar kompozit veya cam elyaf takviyeli pprc kullanırlar
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti takarlar
    termostatik vanaya gereksiz derler aslında anlamadıkları için öyle derler
    oda termostatından anladıkları en ucuz elle çevirmeli manuel oda termostatı onu da az kablo görünsün diye en olmadık yere kombiye yakın yere monte ederler evin ön tarafı sıcak olurken arka odalar ısınmadan kombi kapanır
    petekleri alttan bağlarlar
    demirdöküm plus yerine hayatında daha önce duymadığın panel radyatör markalarını överler
    yoğ kombi takmazlar taksalar bile premix tam yoğ değil yarım yoğ kombi takarlar
    kombi olarak da anlaşmalı oldukları marka modelleri önermeye çalışırlar

firmalar genelde böyle çalışır,gelişime açık firma bulursan senin şansına
    iş bitmeden para verme,herşeyi kağıda dök

• @forever @ kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec,eca scot,airfel digifel premix,bosch condens 2500w,buderus gb62,viessmann vitodens 50w
    çok teşekkür ederim ilginize
    sizi tekrar rahatsız edeceğim

Saygılar
  • Baymak duo tec 28 lik kombim var.
    ev 125 m2 ama balkonlarla beraber sanırım. kullanım alanı 110 - 120 arası bişi olsa gerek.
    evde toplam ölçtüm 540 cnm petek + orta büyüklükte havlupan var.

bir yazınızda okumuştum yoğuşmalı kombiniz varsa peteklerin değeri salonda oturma odasında çocuk odasında v.s şukadar olmalı diye değerler vardı. o yazınızı bulamadım. bu kış geçti ama seneye yeni aldığım evimdeki peteklerin uzunluklarını ona göre büyülttürecem.

birde yoğuşmalı kombim var. kombinin yoğuşduğunu yada yoğuşmadığını nasıl anlarız.
  • Merhabalar vaillant 286-5-3 yogusmali kombiyi montaj igdas belgesi icinde 3000tlye anlastik carsamba gunu kismetse tamamlancak alt takim metal takicak o sekilde anlastik bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.