Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mavisuh Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kazan bölümünde kollektörlerdeki fotodaki mavi renkli küresel tip vanalardan memnun değilim.
    radyatörlere monte edilen oturmalı - glob tip vana monte etmeyi düşünüyorum, tabiiki akış yönünün belirtilen kuralıyla.
    maliyet dışında sakıncası varmıdır ?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Mavi küresel vana redüksiyonludur içinde daraltıcı vardır kelebek tam geçişli vana da takabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuco Benedicto Pacifico kullanıcısına yanıt
    Eca da iki tip dış hava sensörü var resimde kod numarası yazılı olanlı alacaksınız scot ile uyumludur yazar
    Dış hava sensörü ile oda termostatı aynı anda kullanılabilir eğer on off oda termostatı kullanırsan kazan sıcaklığını dış hava sensörü kendisi otomatik kontrol eder oda termostatı üzerinden de evin sıcaklığını ayarlarsın ec ada on off honeywell cmt 707 modeli var kablosuz olaral ta honeywell cmt727

Eğer modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü kombinasyonu yapacaksan eca lago fb modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü kombinasyonu yapacaksın
    Lago nunu ekranınde ısıtma eğrileri vardır iç dış sıcaklık farkına göre en uygun ısıtma eğrisini seçeceksin ve kombin iç dış sıcaklık farkına göre modülasyonlu çalışacak

• Hocam honeywell kablosuz oda termostatı alacagim fakat 2 model cikiyor karsima fiyatlarıda aynı hemen hemen.

Hangisi iyi bunun yardım edebilir misiniz?

1- Honeywell Modülasyonlu Kablosuz Oda Termostatı Y87RF2008

2 - Honeywell DT92 Kablosuz Dijital Oda Termostatı
  • zuhx Z kullanıcısına yanıt
    ikisi bambaşka cihazlar

birincisi bildiğimi akıllı kombi kiti android telefonla yönlendiriyorsun

ikincisi ise bildiğimiz kablosuz oda termostatı ama program yapılamıyor sadece aç kapa yapıyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam.

Radyator olarakta demirdokum plus onermistiniz.

Bununda 2 tipi var biri ince biri kalin sekilde bunlar arasında performans farki olur mu?

Hangisini onerirsiniz?
  • zuhx Z kullanıcısına yanıt
    panel radyatörde standart 60cm yükseklik pkkp öneriyorum
  • Arkadaşlar 112 metrekare evim var yalıtımlı girişkat.altta oturan yok.sadece yatak odasıyla çocuk odası akşam az günes görüyor.salon oturma odası mutfak güneş görmüyor.şimdiki peteklerim tek kanatlı.odalarin tahmini ölçülerini ve şimdiki petek ölçülerini verecegim yardımcı olursanız sevinirim.
    Nasip olursa yarın demirdöküm petek alicam.
    Salon 22 metrekare 50/150 cm
    Yatak odasi 13 metrekare 50/50
    Çocuk odası 8 metrekare 50/60
    Oturma odası 12 metrekare 50/60
    Mutfak. 9 metrekare 50/80
    Banyo 6 metrekare 50/40
    Bu arada yatak odasí salon mutfak 1 yüzü dışa bakıyor.oturma odası 2 yüzü dışa bakıyor.tuvalet ve banyo iç tarafta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak duo tec 28 lik makinam için termostatda Honeywell CMT707A1011 önermiştiniz.
    ben aşağıda linkte olan ürünüde gördüm kablosuz olarak. CMT727 modeli.

http://www.honeywell.com.tr/home/product-detail.php?id=11

bana CMT707A1011 mi yoksa CMT727 mi önerirsiniz. ikisi arasında kaldım. şimdi bu termostatlar modulasyonlu mu ? modulasyon nedir.? . ne gibi özellikleri var? çok bilgim yok öğrenmek için soruyorum.

bitane alcam artık son kez karar verelim istedim 707 mi 727 mi diye.

yada duo tec için simens daha iyidir diyosanız ona bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procoder -- 24 Ekim 2016; 22:18:28 >

• procoder P kullanıcısına yanıt
    Cmt 707 kabloludur
    Cmt727 ise kablosuz başka da fark yok bütçeniz varsa kablosuz alın,siemens rev 24 rf de öneririm ama bölgenizdeki baymak servisi ile de görüşün oda termostatı konusunda sıkıntı çıkartmasınlar çünkü baymak oda termostatı olarak danfoss tp5001 öneriyor bunun hem kablolusu var hemde kablosuzu

• disintegration kullanıcısına yanıt
    baymak danfoss öneriyor ama siz Honeywell al diyorsunuz. servis parasını verdikten sonra sorun yapcanı sanmam ama baymak danfoss da tam verimli çalısıyorsa danfoss bakayım.
    bugün karar vermek istiyorum artık lütfen yardım et :)
    napayım.
    Baymak resmi olarak danfoss öneriyor ama bölgendeki servis oda termostatının markasına karışmayabilir evine siemens ve honeywell oda termostatı takıp servise rica edip bağlatan arkadaşlar var sonuçta her marka oda termostatı doğru montajda kombinle uyumludur ben sadece honeywell değil siemens ve danfoss ra öneririm yarın bölgendeki servise sormanı öneririm

• tanmamdır. şimdi yarın onu öğrenirim. herşey yavaş yavaş oturuyor yerine. bilgim olmadığı için biraz seni yoruyoruz kusura bakma. Hakkını helal et. Çok dua ediyorum sana yardımlarını gördükçe.

yukarıdaki mesajımı güncellemiştim.

bazı arkadaşlara modulasyonlu termostattan bahsediyorsun. şimdi bu termostatlar modulasyonlu mu ? modulasyon nedir.? . ne gibi özellikleri var? çok bilgim yok öğrenmek için soruyorum.
    Bunlar modülasyonlu değil aç kapa (on off) yaptırır baymak duo tec e modülasyonlu oda termostatı takılmıyor on off oda termostatı olur
    modülasyonlu oda termostatı konusunda bu başlığın ilk sayfasında bilgiler var ilk sayfaya bakabilirsin

• Merhabalar. Öncelikle siteye yeni üyeyim ve yanlış yere mesaj atıyorsam özür dilerim.
    Bilginizden yararlanmak istedim.
    Şimdi sıfır bir ev aldık. Ev dubleks 3. kat ve toplamda 220 230 (5+1) metre kare. ilk etapta alt katı kullanacağız. ilerleyen zamanlarda üst katta kullanılabilir. Ve kış geldi çok acil bir kombi almamız lazım.
    2 oda yaklasık 10ar metre kare. digerleri de ortalama 18 metre kare kadar. mutfak 9 metre kare kadar. kuzey ve güney yönlü olmak üzere çift teraslı ve teraslar da yaklaşık 10ar metre kare.
    Ev güney ve kuzey cepheli. Dış yalıtımı mevcut. Aşağıda 2 oda 1 salon ve üst katta da 3 oda var. Evin doğu tarafı hariç geri kalan yönleri açık.
    Bütçemizi fazlasıyla zorlayacak bir girişimde bulunduk. Bu nedenle bizi külfete sokmayacak bir kombi önermenizi rica ediyorum. Kombi hakkında pek bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erek54

@disintegration hocam merhabalar öncelikle beni ve formdaki herkezi değerli bilgilerinizle aydınlattığınız için teşekkürler.Birkaç gündür yazılarınızı takip etmekteyim geçen yıl mahalleme doğalgaz geldi bende artık doğalgaza geçmek istiyorum.konularınızdan baya br fikir sahibi oldum fakat petekler nerede var ne kadar büyüklükte olması gerektiği hakkında hiç bilgim yok.Petek boru hatlarını kendim çekmek istiyorum,resimdeki evin krokisine göre yardımcı olabilirmisiniz?Ev hakkında biraz bilgi vereyim adapazarında 2 katlının 2.katı ev mantolama yapıldı ayrıca evin tabanı mutfak ve banyo kiler kısımları hariç tahta döşeme.tesisatı mobil yapmak istiyorum her petek ayrı hat ve mobil sistem pex-b boru,borular tahtaların gerekli yerleri testere ile kesilip borular tahtaların altından en kısa mesafeden direk odalara ulaşacak.Kombi balkonda ve oturma odasının duvarına koyulacak.düşündüğüm sistem sizin tavsiyeniz üzere kombi:eca scot,petekler:dd plus+danfross ra2000 vana,ayrıca tam geçişli vanalar.tavsiKOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    yelerinizi bekler ilginiz için tekrardan teşekkür ederim

herkeze merhabalar,10 gün süren olağan çalışmalar sonunda doğalgaza geçmiş bulunmaktayım.gündüzleri fabrikada akşamları 2-3 saat elimde bulunan ve çevreden topladığım kısıtlı takım taklavat ile çalışmaları kusursuz bitirdim.öncelikle @disintegration hocama ve forumda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim,bu işlerle hiç alakam olmadığı halde formda bulunan konulardan yola çıkarak işlemi tamamladım,gaz hattı hariç bütün işçilik montaj tarafımdan yapılmıştırayrıca merak eden arkadaşlar varsa bana maliyeti 6000tl(vanaların hepsi termostatik 2ad gaz sensörlü 5ad sıvı sensörlü,fiyata kombi dolabı dahil)KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    tekrardan formda katkısı olan herkeze minnettarım. bi kaç fotoda benden;)KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• erek54 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun

ama resimlerden göründüğü kadarıyla eca scot'un bacası yukarı doğru eğimli değil hafifçe yukarı doğru %3-5 kadar eğimli olacak
  • Eywallah Teşekkürler,sizin sayenizde:)kombi bacasiyla ilgili sorun olmayacaktır inşallah ben deliği biraz geniş yaptım daha yukarıya kalkabilir baca şuanda 2.5 derece yukarı yönlü telefona suterazisi uygulaması kurdum onunla 2.5derece ayarinda bıraktım servisinde dikkatini çekti uygulama üstünden gösterdim onayladı bazı zamanlarda kontrol etmemi söyledi ucundan su akarsa birazdaha kaldirmami istedi, herkeze Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Öncelikle siteye yeni üyeyim ve yanlış yere mesaj atıyorsam özür dilerim.
    Bilginizden yararlanmak istedim.
    Şimdi sıfır bir ev aldık. Ev dubleks 3. kat ve toplamda 220 230 (5+1) metre kare. ilk etapta alt katı kullanacağız. ilerleyen zamanlarda üst katta kullanılabilir. Ve kış geldi çok acil bir kombi almamız lazım.
    2 oda yaklasık 10ar metre kare. digerleri de ortalama 18 metre kare kadar. mutfak 9 metre kare kadar. kuzey ve güney yönlü olmak üzere çift teraslı ve teraslar da yaklaşık 10ar metre kare.
    Ev güney ve kuzey cepheli. Dış yalıtımı mevcut. Aşağıda 2 oda 1 salon ve üst katta da 3 oda var. Evin doğu tarafı hariç geri kalan yönleri açık.
    Bütçemizi fazlasıyla zorlayacak bir girişimde bulunduk. Bu nedenle bizi külfete sokmayacak bir kombi önermenizi rica ediyorum. Kombi hakkında pek bilgim yok.
  • beytullah33 B kullanıcısına yanıt
    merhaba

kombi kapasitesi için ısıtılacak net alan önemli yani balkon...vs gibi ısıtılmayacak alanları çıkarttığınızda toplam ısıtılacak alan koridor,hol,banyo,mutfak,salon bütün odalar dahil

ve petekleri üstten metre ile ölçtüğünüzde toplam petek metrajı önemli ayrıca hangi şehirdesiniz?
  • 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.