Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (1052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam aslında soldaki vanalar bence gereksiz sizin düşünceniz nedir?

Yani 1 adet su girişi için 1/2 vana + filtre ve 1 adet sıcak su dönüşü (soğuk) için 3/4 vana + filtre yeterli olmaz mı?

Bu şekilde bir çok uygulama var ama sizin düşünceniz nedir?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

6ddd86ded2f2a33f64bf45ce44551146.jpeg (1179×617) (donanimhaber.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 26 Ekim 2021; 16:49:16 >

• 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt

gereksiz değil artık bazı yetkili servislerin istediğini biliyorum acil durumlar için

Avrupa'da bazı ülkelerde hep bu şekilde montaj yapılıyor

kombi altında 4 tane vana hemde tam geçişli metal. uyduruk plastik vana yok

• mb26 M kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende var regülatör olmasına rağmen 3.5 yılda kart bozuldu. Yeni kart takıldı sonrasında değişik bir aletle yeni yazılım yüklendi sorun çözüldü.

Bu kombiyle yaşadıklarınızı bende yaşadım az kalmıştı garanti devam ediyorken kombiyi çekiçle parçalayıp youtube koyacaktım.

Sizin çözümünüz yeni yazılım yükletmek. Müşteri hizmetlerine özellikle belirtin, yeni yazılım yüklenmesini isteyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metal setleri montaj yapmak plastiğe göre ekstra olarak 30 dakika zaman alır. Yapan ustayı bırakın bulmayı yaptırabilmek bile mesele, ekstra emeğin bedelini vereceğiz dediğimiz halde. Sanki bütün ustalar bir olmuş burunlarından kıl aldırmıyor. Gaz dağıtım firmaları bunları da yasal standart haline getirsede bu zaman kaybı yazışmalardan kurtulup başka konularda tartışabilsek. Adamlar 2x2’ye 5 diyorlar. Kardeşim müşteri bu ürünleri satın almış, bu şekilde montajını rica ediyor ve parasını ödüyor, bitti gitti. Yapılan yanlış bir uygulama da yok. Ben bu hafta kombi montajında tartışmaz isem iyidir, montaj günü 2 kadeh viski çakayım en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 27 Ekim 2021; 7:33:21 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dilocrom kullanıcısına yanıt

metal setler fazladan 30dakika zaman almaz defalarca bu setlerden taktırdım.kendim de taktım

• disintegration kullanıcısına yanıt
    En kötü ihtimalle öyle olsun diye düşündüm, bencede sürmez. Kaynak makinesini kombi altında yok daracık yere sıkıştırayım stresi, yok doğru kaynak olacak mı, aman kaynak makinesi diğer borulara değmesin... Bence ekstra ödenmesi gereken ücrette yokta, ustalar bu işi kendilerince doğru buldukları ve standart haline getirdikleri için tartışmaktansa parası ne ise vereceğim moduna giriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 26 Ekim 2021; 18:25:57 >

metal vana+filtre keten veya teflon bant ile sıkıştırılacak hatta birleşik olanlardan alırsanız buna da gerek yok

bir ustaya değil ama bir kalfaya montaj yaptırırsanız tabii ki fazladan 30dakika sürer

plastik set ile metal set arasında montaj zaman farkı yok

belki (S) boruları alırsanız fark olur çünkü S borular bazen kombinin altına tam uyumlu olmayabiliyor usta uğraşıyor

• Kombi altı giriş + çıkışları için bu ürünler hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Bunlar termosifon, batarya altlarında kullanılan flex branşmanlardan değil. Esnek yapıda, şekil alabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 26 Ekim 2021; 18:24:22 >
  • hiç kullanmadım kullananı da görmedim sadece internette gördüm

Teşekkür ederim.

Bir önceki postumda görselini paylaştığım 4’lü set kombi bağlantı seti diye satışta. Balkon (soğuk ortam) için değilde daire içindeki montajlarda denenebilir gibi. Ama teknik detay, verim önemli tabiki. Bu borular tam geçişli olduğundan bolca köşe kullanılan kaynaklı pprc’den mantıklı geliyor bana. Hatta bu esnek boruların dış yüzeyi fan coil borularındaki gibi izolasyon yapılıp satışa sunulabilirmiş.

Örnek;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 26 Ekim 2021; 20:46:0 >

Fiyatının da maşallahı var. KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] 

• Fushicho kullanıcısına yanıt
    Üretici firmada nedense o fiyat, benimde dikkatimi çekmişti. Başka firmada aynı setin 50 cm olanı 255 TL

Ayrıca temin süresi yaklaşık 1 hafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 26 Ekim 2021; 20:5:34 >

Sizin kadar bilgiye sahip degilim elbette. Bu kombiyi sizin tavsiyenizle icime sinerek almistim. Urun uretim.kaynakli hatali olabilir tabiki de. Ama musteri hizmetlerinin sikayet takip ve veri tabani kaydi gibi birseyleri yok. Benim daha onceki kayitlarim.bile yok sanirim. Sikayetvar da yayinlandiktan sonra hemen arandim. Serviste aradi. Bugun onun isi coktu, benim de. Yarin gelecek insallah.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt

Yarin servis gelecek. Bu dediginizi iletecegim. Bakalim ne olacak.tesekkurler yorum icin.

• mb26 M kullanıcısına yanıt

Gelmeden önce sorun, güncelleme yapmak için alet var mı? Yoksa aletin olduğu yerden servis talep edin.

Parametre ile falan uğraşılarak çözülecek iş değil. Komple yazılımı yenilesinler.

• Bugun buderus logomax plus gb122 icin anlasttik ,
    Sizce nasil bir tercih yaptim.hocam . Sizin dusunceniz nedir bu makine icin ?degerli goruslerinizi bekliyorum bu konuda

• serkan1216 kullanıcısına yanıt

En son mesajınızda, hidroblok grubu plastik alınmaz diyordunuz

• Kombi hosuma gitti canli gorunce

Birde 5 yil garantili olunca

Ayrica cevrem dede yillardir buderus kullanan komsular ve akrabalarim da ,memnun olduklarini soyleyince ,

Bende hayirlisi bu olsun dedim ve anlasttik aldik.

Plastik oldgunu goz ardi ettim, bu kadar referans varken.

Olay bu acikcasi eca macerasina giremedim , kullanan yok cevrem de hic .

Sizin gorusunuz nedir , gb122 hakkinda . Ögrenmek isterim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 26 Ekim 2021; 23:26:22 >
  • trmp T kullanıcısına yanıt

Fikri olan?

Kombi bağlantı seti diye satılan ürünü almaya gerek yok, 4 adet nipel var diye fiyat uçuk.

Sadece hortum olarak alınması daha mantıklı, maliyeti yarıya düşürüyor.

Fakat şöyle bir problem var bu hortumların iç çapları 12 ve 16mm, üstü yok.

Şebeke suyu girişi ve musluk suyu (sıcak su) çıkışı sorun olmaz belki ama diğer hatta problem olabilir.

Yerden ısıtmada özellikle debi önemli olduğu için ben gidiş dönüş hattını 32 lik boru yaptırdım mesela.

Aşağıdaki hortumlar bence daha uygun olur, izoleyi kendiniz de yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 27 Ekim 2021; 13:16:53 >

• 
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.