Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.126
Cevap
530
Favori
1.260.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, yasal olarak kombi değişimini İGDAŞ'a bildirmeniz gerekiyor. Kurulum yapan firmalar, değişim işlemini İGDAŞ'a bildirerek size kombi değişim formunu takdim ediyorlar.

Bu form elinizde olmazsa Baymak servisi ürünün garantisini başlatmaz ve devreye alım işlemini yapmaz.

• @disintegration hocam Vaillant "vuw tr 202 3-5" (20kw) modelini kullandık ve eskittik. Maalesef çok sorun çıkarttı, çok tamir gördü. Bu markadan soğudum. Kombi yenileyeceğiz.

1- 20KW ısıtmadan memnunduk şimdiye kadar. Cihazı hiç zorlamadık bile. Yeni modellerde filan ne değişiklik oldu bilmiyorum ama net 70m2 alana sahip dairemiz için 20KW mi 24KW'mi tavsiye edersiniz.

2- Isıtma dışında su ısıtma gücü de önemli anladığım kadarıyla. Evde tek banyo var ama duş + mutfakta sıcak su kullanımında sorun yaşmayacağımız bir modele ihtiyacımız var. Bunun için tavsiyeniz nedir?

3- Ses konusunda aşırı hassasım ancak kombi amerikan mutfaklı salonumuzda olduğu için maalesef salonda devamlı sesine maruz kalıyoruz. Hem çok sessiz hem de yıllarca arıza çıkarmayacak bir kombi arıyorum. Eski mesajlarınızı inceledim ve aşağıdaki modeller dikkatimi çekti. Sizin başka eklemeleriniz olur mu? Ses değerleri tabii katalogta böyle gözüküyor ama pratikte durum nedir, uzun yıllar kullanımında nasıl değişimler oluyor o da önemli benim için:

Bosch Condens 2200i W 20kw - 43db

Daikin Premix NDJ 24 kW - 39db

Bu kriterler doğrultusunda sizin sorunsuzluk ve sezsizlik açısından tavsiyeniz hangi modeldir? Fiyat olarak bu seviyelerde sıkıntı yok benim için. Üsttteki iki marka/model dışında da tavsiyelerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 17 Ağustos 2021; 18:37:52 >

• buyukbang kullanıcısına yanıt

merhaba

20kW kombiler yaygınlaşmaya başladı

yazdıklarınız ışığında bence en uygun model bosch condens 2200i 20kW yalnız bu model ısıtmada 20kW, musluk sıcak su gücünde 25kW

bosch ve buderus kombiler gerçekten sessiz. ses konusunda hassas olan arkadaşlara ısrarla her iki markayı öneriyorum.

kataloglarda yazıldığı gibi cidden sessiz kombiler.kombinin çalıştığını anlamak için kulağı kombiye dayamak gerekiyor

yıl sonuna kadar 2200i modeli 5 yıl garanti kampanyası var bu da başka bir avantaj

sorunsuzluk ve sessizlik açısından 2200i 20kW versiyonunu öneririm. 20kW kapasitede 3-4 model öneriyorum ama siz sessizlik istediğiniz için 2200 ve buderus gb22i aynı modeller olduğu için ikisini öneriyorum

ama gb22i birazcık daha pahalı ve 3 yıl garanti. 2200i daha avantajlı

https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/label/tr-TR/600/7736902005.png?_ga=2.93168989.1124831197.1629214229-795580733.1624184510

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba

20kW kombiler yaygınlaşmaya başladı

yazdıklarınız ışığında bence en uygun model bosch condens 2200i 20kW yalnız bu model ısıtmada 20kW, musluk sıcak su gücünde 25kW

bosch ve buderus kombiler gerçekten sessiz. ses konusunda hassas olan arkadaşlara ısrarla her iki markayı öneriyorum.

kataloglarda yazıldığı gibi cidden sessiz kombiler.kombinin çalıştığını anlamak için kulağı kombiye dayamak gerekiyor

yıl sonuna kadar 2200i modeli 5 yıl garanti kampanyası var bu da başka bir avantaj

sorunsuzluk ve sessizlik açısından 2200i 20kW versiyonunu öneririm. 20kW kapasitede 3-4 model öneriyorum ama siz sessizlik istediğiniz için 2200 ve buderus gb22i aynı modeller olduğu için ikisini öneriyorum

ama gb22i birazcık daha pahalı ve 3 yıl garanti. 2200i daha avantajlı

https://b5-web-product-data-service.azurewebsites.net/label/tr-TR/600/7736902005.png?_ga=2.93168989.1124831197.1629214229-795580733.1624184510

Teşekkürler hocam

• KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evime doğalgaz dönüşümü yapmak istiyorum

firmalarla konuştuğumda tesisat borularını kimisi paktermo kimisi gfs kimisi kastak kullanıyoruz dedi

bunların hangisini tercih etmeliyim.

evim 125 metrekare buderus kombi düşünüyorum hangi modelini ve hangi oda termostatını seçmeliyim

• tyfo kullanıcısına yanıt

doğalgaz borularının hepsi olur. ama gfs borular şu sıralarda popüler

buderus'ta alınacak 3 model var

buderus gb062

buderus gb022i

buderus gb 122i

hepsi de alınabilir. hem modülasyon oranı hemde musluk sıcak su gücü olarak gb122i ikisinden de 1 adım önde ama pahalı. gb22i f/p olarak 1 adım önde

binada yalıtım varsa gb22i veya gb122i alınabilir.

modülasyon oranı yüksektir. binanın yalıtım çok iyi değilse modülasyon oranı normal olan gb62 alınabilir

gb62 ve gb122'nin musluk sıcak su gücü 30kw, gb22i'nin ise 26kW'tır

evde tek banyo varsa bu o kadar da önemli değildir

oda termostatı olarak seçenek çok fazla

kablolu o.t alacaksanız buderus'un modülasyonlu oda termostatlarından birini alın rc100 veya rc150

kablosuz düşünüyorsanız buderus'un on-off oda termostatları var onlardan birini alın biri programsız diğeri programlı

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

evde yalıtım iyi

tek banyo var

ben gb122 almayı düşünüyorum

buderus un kablosuz modulasyonlu oda termostatı var mı tc100 harici

buderus'ta kablosuz+modülasyonlu o.t var ama pahalı

buderus rc 200 rf

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]akakce.com
    Buderus RC 200 RF Modülasyonlu Kablosuz Dijital Termostat Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-buderus-rc-200-rf-modulasyonlu-kablosuz-dijital-fiyati,103556778.html

Bildirimi gormemisim hocam ya simdi fark ettim. Bende cevap verilmedi diye uzulmustum :D

Butce tr sartlari hocam en iyisini en uyguna alma derdi. 3 4 5k bandinda bir urun bakiniyorum ancak bu butceyle duzgun cihaz yok denirse biraz daha yukari cikabilirim sanirim. Ozetle f/p urunu diyebiliriz. Arastirdigim ve okudugum kadariyla yogusmali sistemler en faydalisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

buderus'ta kablosuz+modülasyonlu o.t var ama pahalı

buderus rc 200 rf

akakce.com
    Buderus RC 200 RF Modülasyonlu Kablosuz Dijital Termostat Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-buderus-rc-200-rf-modulasyonlu-kablosuz-dijital-fiyati,103556778.html

modulasyonlu termostat olması yakıtı çok etkiler mi

• kr3yzi kullanıcısına yanıt

f/p premix yoğ kombi istiyorsanız 3 model öneririm

4000-4200 lira civarında internette bulabilirsiniz

komponentleri son derece kalitelidir

paslanmaz çelik premix eşanjör

pirinç hidroblok grubu

plastik aksamı son derece az, içi tamamen pirinç,bakır gibi alaşımlardan oluşan cihazlar

warmhaus ewa, baymak lambert lpy,baymak dolcevita dpy

etkiler ama muazzam derecede etkilemez.

%50 fark yapmaz

bence linkteki ürün alınmayacak kadar pahalı

kablosuz oda termostatı düşünüyorsanız buderus'un ürünleri son derece kalitelidir

• Selamlar. Baymak bayisine duotec compact 24 almaya gittiğimde startec modelini tavsiye etti. Arada 300 tl fark var. Açıkçası kararsız kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mephissto kullanıcısına yanıt

merhaba

ikisi de aynı kombi fark yok

baymak brötje startec alın.

kombinin içi tamamen pirinçtir

paslanmaz çelik premix eşanjör + cold burner door teknolojisi

pirinç hidroblok grubu

honeywell gaz valfi

grundfos upm3 modülasyonlu sirkülasyon pompası

kompnentleri üst kalitede bir kombi videoda anlatılıyor bakabilirsiniz

bu kombinin adı vaillant startec veya viessmann startec olsa 6000 7000 liraya satarlar

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]gökdeniz TOPRAKyoutube
    Ankarada kombi tesisat proje gibi işlerinizde yardıma ihtiyaciniz var ise arayarak yada videolarimizin altına yorum ekleyebilirsiniz. ankara ici ücretsiz kesifimiz vardır vatsap telegram gibi kanallardan resim video gibi iletiler göndererek fiyat ve teklif alabilirsiniz 05077304829 05077304829 youtube kanalimiza lutfen abone olmayi unutmayiniz. hangi kombi alınır? en iyi yoğuşmalı kombi markaları 2021 kombi tavsiyesi. en iyi kombi hangisi en iyi kombi markası. en az yakan kombi Ankara'da tutulan kombiler. parçası ucuz az yakan kombi tesisat proje peteğim ısınmıyor. Kombi fiyatları. kombi seçimi. kombi önerileri kombi tavsiyeleri. en ucuz kombi fiyatlari. en uzun ömürlü kombiler. kombi resetleme kombim su eksiltiyor kombiye su basma kombi bakımı temizlemesi kombi filitre temizlemesi ankara dogalgaz KOMBİ en az yakan tasarruflu kombiler kombi fiyatlari kombi ömrü hangi kombiyi almaliyim kombi tavsiyeleri kombide olması gereken özellikler iyi bir kombi seçimi nasil yapilir en çok garantili kombiler ek garantili kombiler dikey baca kombiler bacali kombiler hermetik kombi en ideal kombi fiyatlari Tüm sorunlarınızda kombi ihtiyacınızda kombi almak degistirmek istediğinizde lutfen bizimle iletişime geçiniz 05077304829
    https://www.youtube.com/watch?v=9lHLEA2C9Gk
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Gerçekten güzelmiş. Ucuz olan duotec aslında. Videoda açıkça anlatmış çok yardımcı oldunuz sağolun, bu durumda ucuz olan duotech compact tercihim olacak. Hayırlı işler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • E.C.A Proteus Premix 24 kw

DemirDöküm Nitromix P 24 kw

hangi kombi tercih edilmelidir hocam? Bu iki kombinin birbirine karşı üstünlüğü var mıdır?

@disintegration

• Himurajutsu kullanıcısına yanıt

eca proteus premix: pirinç hidroblok grubu , nitromix: hidroblokun yarısı pirinç yarısı plastik

eca: kombinin üstünde kalorifer modu için eco/comfort modu , nitromix: böyle bir özellik yok

eca: küçük kasa ama 8 litre genleşme tankı , nitromix: büyük kasa ama 7 litre genleşme tankı

eca proteus premix: 5 yıl garanti , nitromix: 2 yıl garanti

eca proteus premix her açıdan daha üstün. eca proteus premix kesinlikle öneririm

• quote:

eca proteus premix: pirinç hidroblok grubu , nitromix: hidroblokun yarısı pirinç yarısı plastik

eca: kombinin üstünde kalorifer modu için eco/comfort modu , nitromix: böyle bir özellik yok

eca: küçük kasa ama 8 litre genleşme tankı , nitromix: büyük kasa ama 7 litre genleşme tankı

eca proteus premix: 5 yıl garanti , nitromix: 2 yıl garanti

eca proteus premix her açıdan daha üstün. eca proteus premix kesinlikle öneririm

Teşekkür ederim hocam.

• Selamlar . İlçemize yeni doğalgaz dönüşüm yapıldı doğalgaz bireysel olarak kullancağız inşallah. Evimiz 160 metre kare 10 metre petek var . Hangi kombi tavsiye ederseniz .Bütçede sıkıntı yok.24 kw 10 metre peteği zor kurtarır dedi gittiğim bir kombici kaç kw lik kombi almamız lazım tavsiyelerinizi bekliyorum. Tşkler

• 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.