Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rackhir

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba
    Eski performansını gösteremeyen Baymak Energy 240 fi yerine daha verimli bir kombi almak istiyorum, tesisattaki petekler 60cm yükseklik 10 cm genişlikte, markası baymak sanırım.
    1. Oda 22 m2 200cm petek
    2. Oda 17 m2 200cm petek
    3. Oda 16 m2 180cm petek
    4. Koridor 9 m2 150cm petek
    5. Banyo 3 m2 havlupan
    6. Mutfak 5,5 m2 petek yok
    Ev İstanbul okmeydanında, brüt 100-110 m2 net 80-85 m2 kadar oturma alanı var, giriş kat biraz yolun altında kalıyor. HANGİ MARKANIN HANGİ MODELİNİ ALMALIYIM, TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

kombi için bütçeniz ne kadar?
    900liraya da kombi var
    4000lirayada var

1500 lira civarı

Ariston Clas Premium 24 kW işinizi çok rahat görür. 1.450 TL + 50 TL eve teslim kargo ile aşağıdaki Siteden evinize getirtin. Site kendi bulduğu yetkili firmaya 200 TL ye bağlatır. İstanbul koşullarında ev konumunda petekler yeterli sayılır.
    http://kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=AR%DDSTON%20YO%D0U%DEMALI%20%20KOMB%DD&marka=&urid=107&urun=AR%DDSTON%20CLAS%20YO%D0.20.000
    Bütçenizi aşmazsa oda termostatı alırsanız daha iyi olacaktır. Ariston Remocon 220 TL civarıdır. 1 yıla varmaz parasını çıkarır.

+

normal kombi düşünürseniz

ferroli fer easy öneririm:1200lira civarında

%30-%100 geniş modülasyon aralığında
    ferroli patentli bitermik eşanjörlü:sıcak su konforu mükemmel ve kesintisizdir.

“kireç oluşumunu engelleyen sistemi” sayesinde tek eşanjörlü kombilerde olan kireçlenme sorunu bu kombide olmaz..
    1 dakikada 13,7 litre sıcak su hazırlar
    3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)
    ferroli kombiler :5yıl garantilidir

Yoğuşmalı bir kombi tercih etmem daha iyi olmazmı? nedir srtısı eksisi?

yoğuşmalı kombi almanız için kombiyi monte edeceğiniz alanda su gideri olması gerekir
    yoğuşmalı kombiler klima gibi su üretir ve bunu tahliye eder
    su gideri vars yoğuşmalı kombi olur
    eğer yoksa normal kombi almak zorundasınız
    yoğuşmalı kombi alırsanız en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsada %20 civarında tasarrufunuz olur
    en gerekli temel koşul: bir kış boyunca 55c ve altında evinizde ısınabilirseniz yoğuşmalı kombi olur
    yoğuşmalı kombiler düşük kazan sıcaklığı ister
    bu da evdeki ısı kayıpları+yalıtım+toplam petek boyuyla doğrudan ilgili bir durum
    yoğuşmalı kombi alıp kombiyi 60c veya 65c kullanırsanız
    normal kombi gibi çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: Saigo

Arkadaşlar benim sorunlarım şu. Isınamıyorum.55 dereceye kadar çıkarıyorum kombiyi. Peteklere tutulamıyor ama o sıcaklıgı hissetmiyorum. Birde son petegim 1 metrelik petek son petek diye çapraz baglantı yapmadık. üstü ısınıyor altı ısınmıyor nedendir acep.

"Peteklere tutulamıyor ama o sıcaklıgı hissetmiyorum"
    Ya petekleriniz yetersiz ya yalıtımınız yetersiz.

Peki kardeşimm Son petegim sıkıntılı diger petekler gavur gibi yanarken bu üstü ılık altı soguk bi varil su aldım alttan üstten yine degişmedi bu nedendir acaba.
  • burada defalarca yazıyoruz

kombi tek başına hiçbir işe yaramaz

öncelikle tasarruflu ısınma için 3 tane koşulun yerine getirilmesi gerekir

yoksa şu marka kombi mi,bu marka kombi gibi sorular: tamamen yetersiz kalır
    1) YALITIM

mümkünse dışardan mantolama
    değilse

içerden tuğla+strafor+tuğla şeklinde

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

evinizde alanınız dar ise

tuğla+en az 3cm strafor+ağ+sıva
    pencereler: çift cam ısıcam
    çatı katıysa: izocam

izmirde artık yeni yapılan binalarda sadece tuğlaların arasına strafor kullanma zorunluluğu yok

ayrıca bina kolonlarına+tabanlara ve tavanlara da strafor kullanma zorunluluğu getirildi

2) İYİ VE KALİTELİ BİR KALORİFER TESİSATI

mümkünse oksijen bariyerli pex-b boru ile mobil sistem:

bu sistemde kollektör vasıtasıyla peteklere ayrı ayrı sıcak su gönderildiği için ve dirsek olmadığı için hem petekler daha çok ve çabuk ısınır ve tesisatta oksijen emilimi olmadığı için kombi ve peteklerin ömrü artar

olmadı sıva üstü kaliteli borular ile tesisat

önce bakır boru
    olmadı: deliksiz alüminyum folyolu boru

Tesisatta son 3 radyatörün birleşimine kadar 32mm ( 1 parma ) plastik boru ile yapılmalıdır. Daha sonra çap düşülür
    kombiyi mümkünse (yerimiz müsaitse) dairenin ortasına monte edilmelidir ve 2 ana koldan daire beslenmelidir

kombinin monte edileceği alan soğuktan izole edilmelidir

3) EVE UYGUN UZUNLUKTA KALİTELİ PETEKLER :demirdöküm plus petek+çapraz bağlantı+peteklerin arkasına izopan

çapraz bağlantı:

peteklerin arkasına izopan alüminyum levhası:

4) EN SON SEÇENEK: K.O.M.B.İ
    kombi seçimi :
    yoğuşmalı kombi olmalı
    mümkünse premix yoğuşmalı
    olmadı condense yoğuşmalı
    normal kombi en son seçenek olmalı

• kasımda vailant yoğunlaşmalı biri olarak şunu söylemek istiyorum
    1.servis rezalet (ist/bakırköy)
    2.ek garanti bir halta yaramıyor.boşuna vermeyin.ona verceğinize tesisat temizliği ve vana değişim en iyisi
    3.baca eğimine dikkat edin.bende kombinin içine su aktı.kemdim eğim vererek düzelttim
    4.yoğunlaşmalıdan çok pimpaen+çift 16 lık+gazlı cam yaptırın.çok farkediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugabore

Merhaba arkadaşlar Kocaeli \izmit de toplam 165 m2 triblex dış cephe mantolama yapılmış toplam petek boyunun 12 mt olan evime yoğuşmalı kombi alıcam fakat marka konsunda çok karasız kaldım önceki evimde yaklaşık 10 yıl buderus logomax kullandım ve hiç bir problem yaşamadım o yüzden bu markaya güveniyorum fakat tesisatı döşeteceğim firma yoğuşmalı olarak en iyisinin viessman olduğunu söyledi fiyatı biraz fazla gelince bana Airfel Digifel Premix 25 Kw modelini önerdi bayağı bi övdü elektronik kartı siemens sirkülasyon pompasının grundfos olduğunu paslanmaz çelik ısı eşanjörü felan söyledi sanırım bu iyi olduğunu gösteriyor %108 verim de hoşuma gitti ama ben BUDERUS Basicplus GB012 modeli arasında kararsızım buderus olması beni çekiyor lakin verimi %103 ve premix teknolojisi yok. Airfel yerli bi firma sonuçta sizce iyimidir güvenebilirmiyim yada BOSCH Classic Condense (buderusla aynı firmaymış sanırım) , E.C.A Confeo Premix S ,DEMİRDÖKÜM Sargon Premix PI gibi markalara mı yönelmeliyim beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

En iyi kombi kavramı görecelidir. Yakıt sarfiyatı açısından Viessmann kombiler en iyi değildir, Buderus daha iyidir. Buderus modülasyonlu dijital oda kumandaları 0,1C hassasiyetle ısı kontrolü yapar, piyasanın en iyilerindendir. Viessmann broşürlerinde böyle bir bilgiye rastlamazsınız. Viessmann kombilerinde titanyum çelik eşanjör kullanır, Buderus alüminyum-magnezyum-silisyum alaşımından yapar eşanjörlerini...
    Performansına göre fiyata gelirsek ikisinden de iyi kombiler var. Ariston, ECA, Bosch, Ferroli vd gibi...
    Size en başta eğer kombiyi tripleksin ilk katına koyacaksanız 3. kata sirkülasyon problemi olmaması açısından, en az 24-25Kw hatta 30Kw kombilere yönelmenizi öneririm. Ama kombiyi 2.kata koyma şansı varsa 24Kw kombiler rahatlıkla yeterli olur.
    Marka/model olarak ECA Confeo Premiks s, Ariston Genus/Class Premium önerilebilecek premiks yoğuşmalı kombilerdir. DD olarak Nitromix düşünmeniz uygundur.
    Bosch Classic Condens 22Kw gücüyle ısıtma anlamında sizin için sınırda kapasiteye sahip olduğundan önermem.
    Airfel Digifel Premix 25Kw hakkında fazlaca bilgim yok.
    Buderus GB012 premiks olmadığından, marka önceliğiniz yoksa son tercih olmalı.
    Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: zugabore

Merhaba arkadaşlar Kocaeli \izmit de toplam 165 m2 triblex dış cephe mantolama yapılmış toplam petek boyunun 12 mt olan evime yoğuşmalı kombi alıcam fakat marka konsunda çok karasız kaldım önceki evimde yaklaşık 10 yıl buderus logomax kullandım ve hiç bir problem yaşamadım o yüzden bu markaya güveniyorum fakat tesisatı döşeteceğim firma yoğuşmalı olarak en iyisinin viessman olduğunu söyledi fiyatı biraz fazla gelince bana Airfel Digifel Premix 25 Kw modelini önerdi bayağı bi övdü elektronik kartı siemens sirkülasyon pompasının grundfos olduğunu paslanmaz çelik ısı eşanjörü felan söyledi sanırım bu iyi olduğunu gösteriyor %108 verim de hoşuma gitti ama ben BUDERUS Basicplus GB012 modeli arasında kararsızım buderus olması beni çekiyor lakin verimi %103 ve premix teknolojisi yok. Airfel yerli bi firma sonuçta sizce iyimidir güvenebilirmiyim yada BOSCH Classic Condense (buderusla aynı firmaymış sanırım) , E.C.A Confeo Premix S ,DEMİRDÖKÜM Sargon Premix PI gibi markalara mı yönelmeliyim beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

demirdöküö sargon premix pi yerine,demirdöküm nitromix düşünün.geçen yıl piyasaya çıktı ve tutulmaya başlandı
    airfel digifel premix,türkiyede üretilen 3 tam modülasyon yapabilen premix yoğuşmalı bir kombidir.
    oda sıcaklığında modülasyon yaptıran termostat:siemens qaa 73'tür

bütçede sıkıntınız yoksa buderus gb22 düşünebilirsiniz.fiyatı 3000liradır

diğer önereceğim kombi ferroli econcept tir
    modülasyon aralığı çok geniştir: %21 - %100
    ferroli patentli alaşımlı çift eşanjörü vardır
    3tam modülasyon yapar
    frekans kontrollü fan desteğine sahip premix brülörü vardır

fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi isterseniz

eca confeo premix s
    bosch classic condense
    ariston clas premium gibi kombiler öneririm

buderus gb012 tercih edilebilir ama bu kombi condense yoğuşmalıdır

ilk tercihiniz premix yoğuşmalılar olsun

para ve tercih sizin..

• Baymak, kombileri çok satılan, çok arıza yapan, parçası çok ve ucuz bulunan ama servis yaygınlığı ve kalitesi bu kadar satışa rağmen yeteri kadar iyi olmayan bir marka.
    Brötje Novadens, markanın en iddialı serisi olmakla birlikte teknik verileri çok üst düzeyde değil.
    En başta kombinin kesintisiz kapasite kullanım (kesintisiz modülasyon) özelliği yok ve gaz sarfiyatı emsallerinden yüksek (Kendi broşürlerindeki teknik verilere göre)
    Tek başına verimlilik yüzdesi bir kombiyi anlatmaz. O rakamın hangi kazan sıcaklığı işletmesinde elde edildiği ve daha önemlisi günlük kullanımda kombinin istenen kazan suyu sıcaklığına nasıl bir kapasite kullanımyla geldiği, alev boyunu yeterince küçültüp küçültemediği işin en önemli kısmıdır.
    Yine de eğer bölgenizdeki servis kalitesi iyiyse düşünülebilir.
    7 yıl garanti en önemli artısı...

• arkadaşlar öncelikle görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler,

kombim arıza yaptığından dolayı yeni kombiye ihtiyaç duymaktayım. fiyat konusunda çok yükseklere çıkamamaktayım. aklıma ilk gelen demirdöküm nitron ya da atron. önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topsakal11

arkadaşlar öncelikle görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler,

kombim arıza yaptığından dolayı yeni kombiye ihtiyaç duymaktayım. fiyat konusunda çok yükseklere çıkamamaktayım. aklıma ilk gelen demirdöküm nitron ya da atron. önerilerinizi bekliyorum.

demirdöküm nitron olabilir,piyasada yıllardır satılıyor
    fan modülasyonlu bir kombi

demirdöküm atron piyasaya çıkalı birkaç ay oldu.bence daha kendini kanıtlayamadı

benim açımdan kocaman bir soru işareti,dd neva gibi de çıkabilir.tam tersi piyasada tutulabilir
    ama bence 1 yıl geçmesi gerekir

demirdöküm nitron ile aynı fiyata çok daha donanımlı bir kombi düşünürseniz
    ferroli fer easy öneririm
    kolay gelsin

• Arkadaşlar merhaba,

Bosch Classic Condense için oda termostatı almam lazım ve aradığım birtakım olmazsa olmaz özellikler var. Seçim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

*Modülasyonlu termostat almak istiyorum.
    *Kablosuz tercih edilir ama fiyatına göre kablolu da olur.
    *Gün içerisinde farklı zaman araklıklarında sıcaklık ayarlanabilmeli, mesela 09.00-17.00 arası 15*C iken 17.30'dan itibaren 21*C. Ayrıca bunu her gün için ayrı ayrı yapabilmeliyim.
    *Günlük ayarlamada 2-3 tane aralık belirlemek istiyorum mesela 09.00-17.00, 17.00-23.00, 23.00-09.00

Bu isteklerime cevap veren modeller hangileridir?
    Fiyatı uygun olan FR10 modeli var ama sanırım haftalık ve günlük program yapamıyorum.
    FR100 gün içi programlanabilir bir model sanırım ama bir de aynı fiyatta TR20F modeli var kablosuz olan. FR10 ihtiyaçlarıma cevap vermeyecekse FR100 ve TR20F'in arasında kablo dışında ne gibi farklar mevcut? Amaç yakıttan max seviyede tasarruf etmek olunca hangisini tercih etmeliyim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Modükasyonlu ve proğramlı termostat almak istediğinizi belirtmişsiniz. Bosch Classic Condens ile uyumlu ve bu özelliklere sahip tek kumanda FR100'dür.
    TR20F kablosuzdur ama modülasyonlu değildir, önermem.
  • Merhaba,
    İzmir Karşıyaka en üst kat, çift cam, çift cephe güneş alan, yaklaşık 110-120 m2 3+1 bir evde kiracıyız. Ev sahibimiz sağolsun kombi+doğalgaz tesisat sponsorumuz olacağını belirtti. Fiyat açısından 4000-4300 TL civarlarını zorlayabilecek optimum (fiyat/performans takipçisiyiz) mümkünse yoğuşmalı kombi tercihini zorlayacak tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Salon büyük sayılır; 35-38 m2
    Diğer odalar birbirine yakın alana sahip. Evde daha önce hiçbir tesisat yapılmamış, doğalgaz daire kapısındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurkou

Merhaba,
    İzmir Karşıyaka en üst kat, çift cam, çift cephe güneş alan, yaklaşık 110-120 m2 3+1 bir evde kiracıyız. Ev sahibimiz sağolsun kombi+doğalgaz tesisat sponsorumuz olacağını belirtti. Fiyat açısından 4000-4300 TL civarlarını zorlayabilecek optimum (fiyat/performans takipçisiyiz) mümkünse yoğuşmalı kombi tercihini zorlayacak tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Salon büyük sayılır; 35-38 m2
    Diğer odalar birbirine yakın alana sahip. Evde daha önce hiçbir tesisat yapılmamış, doğalgaz daire kapısındadır.

bende karşıyakalıyım
    tesisat borusu olarak bakır boru öneririm.ama pahalıdır
    plastik boru yaptırırsanız kompozit boru önermem,izmirde %90 bu boruyu kullanırlar
    kompozit yerine

http://www.hakan.com.tr/urun/19/pprc-aluminyum-folyolu-boru-ve-ek-parcalari
    deliksiz alüminyum folyolu boru öneririm.uzun vadede kombinizi ve peteklerinizi korur.çünkü tesisata oksijen girmez

petek markası: demirdöküm plus öneririm.piyasada en iyisi bu marka

kombi olarak

normal kombi:

ferroli domitech öneririm:1250lira civarında

premix yoğuşmalı kombi:

ariston clas premium ve demirdöküm nitromix her 2 kombide 1500lira civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 30 Aralık 2011; 23:55:34 >

• Arkadaşlar tüm tesisatta kalde tesisat borusu kullanıldı kombi bosch condens 2000w ve bağlantılar görüldüğü gibi kazan sıcaklığı 50c trz 125 term.22-23c ayarlı ama bu noktalara ulaşamıyoruz. yer izm.
    şimdi bağlantıları çapraza aldırsak ne gibi değişim olur? değişim olur mu?
    tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Arkadaşlar tüm tesisatta kalde tesisat borusu kullanıldı kombi bosch condens 2000w ve bağlantılar görüldüğü gibi kazan sıcaklığı 50c trz 125 term.22-23c ayarlı ama bu noktalara ulaşamıyoruz. yer izm.
    şimdi bağlantıları çapraza aldırsak ne gibi değişim olur? değişim olur mu?
    tşk.

ev net kaç m2
    her oda kaç m2 ve o odada kaç cm petek var
    evde yalıtım var mı?
    ev apt dairesi mi
    apt dairesi ise
    cephesi nasıl kaçıncı kat

eğer 22 c ye ulaşamıyorsanız

ya evde ısı kaybı fazla
    veya petek boyu az

çapraz bağlantı petek için en ideal bağlantı biçimidir

ama yazdığım 2 koşul daha önemli

• quote:

ev net kaç m2
    evde yalıtım var mı?
    ev apt dairesi mi
    apt dairesi ise

ya evde ısı kaybı fazla
    veya petek boyu az

Ev yaklaşık 110m2
    yalıtım 0
    doğramalar alüminyum
    4. son kat apartman dairesi
    cephe güney-güney doğu
    salon:220cm-mutfak:80cm(açık değil)diğerlerinin tamamı açık)
    oda:110cm-oda:110cm-oda:100cm-giriş:60cm+havlupan
    toplamda 6,80m panel var
    sezon olduğu için belliyorum salona +1m ve diğer iki oda boylarını 1,5m olarak tamamlatacağım

• quote:

quote:

ev net kaç m2
    evde yalıtım var mı?
    ev apt dairesi mi
    apt dairesi ise

ya evde ısı kaybı fazla
    veya petek boyu az

Ev yaklaşık 110m2
    yalıtım 0
    doğramalar alüminyum
    cephe güney-güney doğu
    toplamda 6,80m panel var
    sezon olduğu için belliyorum salona +1m ve diğer iki oda boylarını 1,5m olarak tamamlatacağım

bende izmirliyim
    petek boylarını arttırmak işinizi kolaylaştıracak

yazdığım gibi hem petek boylarınız az hemde evde ısı kaybı fazla

petekleri arttırırken,imkanınız varsa ,

yeni petekler dahil+diğer bütün petekleri çapraz bağlattın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 31 Aralık 2011; 18:21:11 >

• @disintegration
    Teşekkürler tüketimde biraz fazla sanki buda umarım çözülür
    yaklaşık 06:30-24:00 arasında kazan sıcaklığı 50c termostat 22c ayarlı tüketim miktarı 10,457m3
    :'(]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 31 Aralık 2011; 19:12:26 >
  • quote:

quote:

ev net kaç m2
    evde yalıtım var mı?
    ev apt dairesi mi
    apt dairesi ise

ya evde ısı kaybı fazla
    veya petek boyu az

Ev yaklaşık 110m2
    yalıtım 0
    doğramalar alüminyum
    cephe güney-güney doğu
    toplamda 6,80m panel var

Merhabalar,
    Evinizin petek miktarları sınırda. @disintegration!un belirttiği gibi petek boyunu arttırmanız isabetli olabilir.
    *Ayrıca kombinizin 50C kazan ayarında tesisata giden ve dönen su sıcaklıkları kaç derece oluyor? (Alev yanarken su sıcaklığı en fazla kaç dereceye çıkıyor ve alev söner sönmez ilk hızlı düşüşte kaç dereceye iniyor? En son kaç dereceye düştüğünde kombi tekrar yanmaya başlıyor?)
    *Kombiniz yoğuşmalı olduğuna göre günlük 10 m3 gaz tüketimiyle 10 litre veya üstü yoğuşma suyu gelmesi gerekir. (Yoğuşma tahliye giderini 24 saat damacanaya bağlayarak kontrol edebilirsiniz.) Eğer yoğuşma suyu azsa sirkülasyon pompası kademesi yüksek olabilir, su hızlı sirküle olduğundan peteklerde yeterince ısısını veremeden kombiye dönüyor ve yine hızlı dolaşıma bağlı yeterince yoğuşma olmadan (sıcak baca gazının ısısını tam alamadan) tekrar peteklere geliyor olabilir. Bu durumda sirkülasyon pompa kademesinin bir alt devire alınması çözüm olabilir.
    *55-60C kombi ayarında durum nedir? 22-23C oda sıcaklığı elde edebiliyormusunuz?
    Sizdeki durumu ve sonuçları paylaşırsanız tekrar değerlendirme şansımız olur.
    Kolay gelsin ve iyi yıllar!

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

Merhabalar,
    Evinizin petek miktarları sınırda. @disintegration!un belirttiği gibi petek boyunu arttırmanız isabetli olabilir.
    *Ayrıca kombinizin 50C kazan ayarında tesisata giden ve dönen su sıcaklıkları kaç derece oluyor? (Alev yanarken su sıcaklığı en fazla kaç dereceye çıkıyor ve alev söner sönmez ilk hızlı düşüşte kaç dereceye iniyor? En son kaç dereceye düştüğünde kombi tekrar yanmaya başlıyor?)
    *Kombiniz yoğuşmalı olduğuna göre günlük 10 m3 gaz tüketimiyle 10 litre veya üstü yoğuşma suyu gelmesi gerekir. (Yoğuşma tahliye giderini 24 saat damacanaya bağlayarak kontrol edebilirsiniz.) Eğer yoğuşma suyu azsa sirkülasyon pompası kademesi yüksek olabilir, su hızlı sirküle olduğundan peteklerde yeterince ısısını veremeden kombiye dönüyor ve yine hızlı dolaşıma bağlı yeterince yoğuşma olmadan (sıcak baca gazının ısısını tam alamadan) tekrar peteklere geliyor olabilir. Bu durumda sirkülasyon pompa kademesinin bir alt devire alınması çözüm olabilir.
    *55-60C kombi ayarında durum nedir? 22-23C oda sıcaklığı elde edebiliyormusunuz?
    Sizdeki durumu ve sonuçları paylaşırsanız tekrar değerlendirme şansımız olur.
    Kolay gelsin ve iyi yıllar!

Öncelikle iyi yıllar
    Kazan su sıcaklığı 50c yanarken 44,5c-55c aralığında çalışıyor
    yoğuşma suyunu pek takip etmiyorum ama ilk yanmaya başladığında damla damla geliyor su giderine verildiği için sık takip etmek değil arada gözlemlediğim bu ama takip edip onuda paylaşırım tabii
    60c değil ama 55c için yaklaşık 4,4,5 sa kadar bir sürede belki fazla olabilir ama 21,5;22c görebiliyorum
    servis açıklaması 65c aşağı kullanmayın!!! tabi uymadım ben buna ayrı.
    teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.