Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayhan

125 kare net oturum var
    3+1 ev
    güneydoğu cephesi
    3.kat ve ara
    5 metre petek boyu var ve merkezi sistem kaloriferle sorunsuz ısınıyorum.Bu verilere bakarak hangi kombi (yoğuşmalı olsun diye düşünüyorum)?

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

En keyifli cephedir. Kışın güneş içinde, yazın daha serin. Ara kat olması artı avantaj tabi.
    Merkezi sistemde iyi yanar, 5 metre petek yeter. Ancak bireysel kombiye geçtiğinizde, yoğuşmalı olsun istediğinize göre 8 m. ye çıkarmanın yolunu arayın. Yoğuşmadan max yararlanırsınız.
    Yalnız yoğuşmalı condense (klasik) ve yeni nesil premix yoğuşmalı olarak 2 sınıf. Bence size condense yoğuşmalı yeter. 2 alternatif önerebilirim.
    kombitoptancisi.com dan, evde teslim evde nakit ödeme fiyatlarıdır.
    1- Bosch Condense 2000W(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL
    2- Ferroli Domicondense(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL

Premix yoğuşmalı olsun isterseniz de;
    Bosch Classic Condense 22 kW (premix yeni nesil yoğuşmalı) 1.730 + 50 kargo ve teslimde evde nakit ödeme ücreti= 1.780 TL gaz alarm hediye. Sitede 28 kW yazdığına bakmayın, o kullanım için sıcak su ısıtma gücüdür.

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20YO%D0U%DEMALI&marka=&urid=276&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20YO%D0.2841

Bu modele uygun, ucuz modülasyonlu oda termostatı aşağıdadır. 115 TL. kombitoptancisi.com da varsa ordan alın, kombiyle birlikte gelsin.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-FR10-Dijital-Gostergeli-Modulasyonlu-Oda-Termostati-0--351

Kombi 1.780 + oda termostatı 115 = 1.895 TL gibi toplam fiyat eder.

Kombi seçimini yapın, oda termostatı vb detayları konuşuruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: hayhan

125 kare net oturum var
    3+1 ev
    güneydoğu cephesi
    3.kat ve ara
    5 metre petek boyu var ve merkezi sistem kaloriferle sorunsuz ısınıyorum.Bu verilere bakarak hangi kombi (yoğuşmalı olsun diye düşünüyorum)?

En keyifli cephedir. Kışın güneş içinde, yazın daha serin. Ara kat olması artı avantaj tabi.
    Merkezi sistemde iyi yanar, 5 metre petek yeter. Ancak bireysel kombiye geçtiğinizde, yoğuşmalı olsun istediğinize göre 8 m. ye çıkarmanın yolunu arayın. Yoğuşmadan max yararlanırsınız.
    Yalnız yoğuşmalı condense (klasik) ve yeni nesil premix yoğuşmalı olarak 2 sınıf. Bence size condense yoğuşmalı yeter. 2 alternatif önerebilirim.
    kombitoptancisi.com dan, evde teslim evde nakit ödeme fiyatlarıdır.
    1- Bosch Condense 2000W(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL
    2- Ferroli Domicondense(klasik yoğuşmalı) 1.500 TL

Premix yoğuşmalı olsun isterseniz de;
    Bosch Classic Condense 22 kW (premix yeni nesil yoğuşmalı) 1.730 + 50 kargo ve teslimde evde nakit ödeme ücreti= 1.780 TL gaz alarm hediye. Sitede 28 kW yazdığına bakmayın, o kullanım için sıcak su ısıtma gücüdür.

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20YO%D0U%DEMALI&marka=&urid=276&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20YO%D0.2841

Bu modele uygun, ucuz modülasyonlu oda termostatı aşağıdadır. 115 TL. kombitoptancisi.com da varsa ordan alın, kombiyle birlikte gelsin.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-FR10-Dijital-Gostergeli-Modulasyonlu-Oda-Termostati-0--351

Kombi 1.780 + oda termostatı 115 = 1.895 TL gibi toplam fiyat eder.

Kombi seçimini yapın, oda termostatı vb detayları konuşuruz.

Alıntıları Göster
    sserin hocam teşekkürler. Vaillantın oda termostatlarını hediye etse zaten indirime gerekte yok ama sanmam bir kalemde 800tl indirim yapacağını adamın. Hayırlısı bakalım yarın dükkanına gidecem adamın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BorAsi

konu açılmışken belirtmek istedim ...

kombi.com üzerinden kombi, oda termostatı, kombi dolabı, baglantı seti aldım ...

uşak ilinde yaşıyorum, çarsamba saat 15 de sipariş verdim, havalesini çıkardım ve saat 17.45 de kargoya verdiklerini söylediler ...

perşembe günü saat 14 de ise kombiyi adrese teslim ettiler ...

kombitoptancisi.com vewww.dogalgazmarket.com sitesiyle de irtibata geçtim, telde baya bi konustum her iki yerlede ama istedigim oda termostatı kombi.com da oldugu için oradan aldım ...

telefonla her aradıgımda karsımda muhatap biri kesinlikle çıkıyor ve en önemlisi ellerinde olan ürünleri satıyorlar ... şu zman gelecek , bu zaman gelecek demiyorlar .. bayiler gibi bi malı kötüleyip digerini ön plana cıkarmıyorlarda ...

bu konuda yardımı olan sserin,yeniçeri arakdslara tekrardan cok tesekkur ...

kombi almadan mutlaka buralardan da fiyat alınmalı diyorum ...

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

Orijinalden alıntı: sraydemir

selam arkadaşlar
    ankara batıkentten bir ev aldım
    ev son katta ve 140 metrekare 3+1 katta
    evdeki kombi tarihi bir kombi ve bacalı ve bunu ben değiştirmek istiyorum

forumda çok değerli bilgiler var ve bunlarda istifade etmek istiyorum

lüften bir kombi tavsiyesi:
    özellikleri

1- fiyatı maximum 1500 tl olacak
    2- sessiz olacak
    3- fiyat/kalite/servis ağı ve dairenin yeri nedeniyle en iyi verim alabileceğim kombi tavsiyesi bekliyorum
    sevgilerle

Burada verilen fiyatlar normal piyasayı yansıtmıyor hocam bilesin, tabi internetten almayacaksan. Örneğin nette demirdöküm nitromix kombi 1550 tl, bayide 2250 tl liste fiyatıyla 2000e ineriz diyorlar. ferroli econcept 2050 tl nette, bayide 2400. ferrolinin oda termostatı nette 220 tl bayide 480. Bayiler gerçekten şaşırmış durumdalar. Evimi sıfırdan yaptırmayacak olsam netten hallederdim ama projesi işçiliği osu busu netten çok zor olur.

Netten hiç de zor olmaz. Yörenizdeki firmayla kombi hariç pazarlık yaparsınız. İşine gelen firma yapsın. Birçok firma bu işi yapıyor. Hatta peteklerini bile netten aldırdığım arkadaşlarım var. Netten satılan da aynı garantiye sahip, sıfır geliyor. Güvenilir siteler var. Belirttiklerimiz güvenilir sitelerdir. Bu konuda yeniçeri de site örnekleri verdi. Sonuç şu; bizim yada başkasının dediği yerden değil, güvendiğiniz ve ucuz bulduğunuz yerden alacaksınız. Biz sadece yol gösteriyoruz., o kadar. İnsanlar teşekkür ederse de mutlu oluruz. Ücret , satıştan prim de almıyorum. Hiçbir firmayla bağlantım yok. Burada öne çıkardığım firmalar "sen bizi iyi övdün, şu eskimiş kombini iyisiyle değiştirelim" de demiyor.
    Kaldı ki arkadaşımız sadece kombiyi değiştirecek. Önce Siteyle telefonla görüşsün. Sİte "biz şu kombiyi Ankara'da şu firmaya taktırıyoruz" diyecektir. Arkadaş araştırır; bu firma gerçekten piyasada da bu işi yapan firma mı? Öyleyse ona monte ettirir. Firmayı beğenmezse, aldığı kombinin yetkili bayi yada bayinin iş yaptırdığı yetkili firmayla konuşur. En fazla 200-250 arası kombiyi monte ederler. Diğer işler ayrıdır. Örneğin kombi yerinin değiştirilmesi, petek ve sistem genel temizliği vb. Bunları da yapacağı için firma işi haydi haydi yapar. Niye yapmasın ki? Biz tereddüt ettikçe kombide kazık yemeyi göze alıyoruz demektir. ARadaki farka sistemi iyileştirerek başka şeyler yapın. Örneğin oda termostatı, 2 adet termostatik vana alın. Hatta az olan peteği uzunuyla değiştirin.

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: casper59

Sayın Yeniçeri arkadaşım geçen ay yazmış olduğum kombi tavsiyesi sonucu, sizin buderus gb 022 ile ferroli econcept 25 c hakkındaki yorumunuz sonrası ferroliyi alıp kurulumunu yaptırdım, dün itibariyle servise açtırdık. ilk izlenimlerim iyi diyebilirim oldukça sessiz ve sıcak suyu 10 saniye içerisinde veriyor.Yalnız ben evde yokken açılışı yapılmış kablosuz oda termostatı gelmemişti onu da mühendis arkadaş servise yetiştirmiş; takılan termostat general ht 300 set kablosuz oda termostatı. Fiyatı 250 tl ben romeo termostat beklerken bunu getirip takmışlar. Cihaz kombiye uyumlu ama netten araştırmamda modülasyonla ilgili bir özelliğini göremedim %30 tasarruf yaptığından haftalık, tatil programından bahsediyor. Kombiyi 50 c de kullanıyorum termostat 24 c ye set şu an 22yi geçmiyor 2 katı ısıtıyor kazan derecesine geldiğinde alevi kısıyor yoğuşma da yapıyor. Size ve diğer arkadaşlarıma sormak istediğim şu: bu general ht 300 set oda termostatı benim işimi görür mü tasarruf yapabilirmiyim yoksa değiştireyim mi ve oda sıcaklığı bu ayarlarda 22 c den 24 c ye yükselirmi ? (bu kazan sıcaklığı ile ilgili mi?) Cevaplarınız şimdiden teşekkürler sağolun var olun.

Satış sözleşmesinde ve faturada kombıyle bırlıkte hangı cıhazın bılgılerı yazıyor sız nasıl bır anlasma yaptınız. Termostat ıcın ayrı ucret odedınızmı yoksa hedıyemı verıldı. Eger ucret karsılıgında aldıysanız ve bılgınız dısında bır ıslem sozkonusu ıse degsımını talep edın. Sonuc alamazsanız merkezı arayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Orijinalden alıntı: casper59

Sayın Yeniçeri arkadaşım geçen ay yazmış olduğum kombi tavsiyesi sonucu, sizin buderus gb 022 ile ferroli econcept 25 c hakkındaki yorumunuz sonrası ferroliyi alıp kurulumunu yaptırdım, dün itibariyle servise açtırdık. ilk izlenimlerim iyi diyebilirim oldukça sessiz ve sıcak suyu 10 saniye içerisinde veriyor.Yalnız ben evde yokken açılışı yapılmış kablosuz oda termostatı gelmemişti onu da mühendis arkadaş servise yetiştirmiş; takılan termostat general ht 300 set kablosuz oda termostatı. Fiyatı 250 tl ben romeo termostat beklerken bunu getirip takmışlar. Cihaz kombiye uyumlu ama netten araştırmamda modülasyonla ilgili bir özelliğini göremedim %30 tasarruf yaptığından haftalık, tatil programından bahsediyor. Kombiyi 50 c de kullanıyorum termostat 24 c ye set şu an 22yi geçmiyor 2 katı ısıtıyor kazan derecesine geldiğinde alevi kısıyor yoğuşma da yapıyor. Size ve diğer arkadaşlarıma sormak istediğim şu: bu general ht 300 set oda termostatı benim işimi görür mü tasarruf yapabilirmiyim yoksa değiştireyim mi ve oda sıcaklığı bu ayarlarda 22 c den 24 c ye yükselirmi ? (bu kazan sıcaklığı ile ilgili mi?) Cevaplarınız şimdiden teşekkürler sağolun var olun.

Satış sözleşmesinde ve faturada kombıyle bırlıkte hangı cıhazın bılgılerı yazıyor sız nasıl bır anlasma yaptınız. Termostat ıcın ayrı ucret odedınızmı yoksa hedıyemı verıldı. Eger ucret karsılıgında aldıysanız ve bılgınız dısında bır ıslem sozkonusu ıse degsımını talep edın. Sonuc alamazsanız merkezı arayın.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Ariston calss Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
    Bu arada kombibank.com adında bir site İzmir'de bir firmanın sitesi bazı modellerde kampanya yapmışlar;

Bosch Condense 2000 (Yoğuşmalı) Kombi 20.640 kcal/h
    DemirDöküm Plus Panel Radyatör (5 metre)
    Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

toplam 3900 Tl fiyat veriyor (4400 Tl'den düşmüş kampanya ile)
    ------

Ariston Clas Premium Yoğuşmalı Kombi 20.640 kcal/h
    Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------
    Radyatör mesafesini 6,5 metreye çıkartıp borularında oksijen bariyerli olduğunu teyid ettirirsem sizce hangi seçenek mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocero3535

Arkadaşlar Ariston calss Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
    Bu arada kombibank.com adında bir site İzmir'de bir firmanın sitesi bazı modellerde kampanya yapmışlar;

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------
    Radyatör mesafesini 6,5 metreye çıkartıp borularında oksijen bariyerli olduğunu teyid ettirirsem sizce hangi seçenek mantıklı.

Arkadaşlar Ariston Clas Premium ie Ariston Genus Premium arasındaki fark nedir?
    * 2-3 küçük ayrıntı dışında fark yoktur. Genus Premium'da; yarı otomatik su doldurma(düğmeye basar suyu doldurursunuz, ihtiyacı kadarını alır ve durur), geniş, süslü, zaman ayarlı LCD ekran vardır. Clas Premium'da ise daha küçük zaman ayarlı ekran var. İki Ariston da SEDBUK testlerinden başarıyla geçmiş, kronik problemleri gündemde yer almayan, yeni nesil kombilerdir.
    Bu şartlarda ikisi de olabilir ama 2. seçenek daha makul görünüyor. Çünkü kombisi yeni nesil premix (premix brülöre sahip) yoğuşmalı ve 200 TL daha ucuz. 1. seçenekteki kombi, condense (klasik) yoğuşmalıdır.
    Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin. Çünkü İzmir'de oda termostatı zorunluluktur. Netten baktım, oldukça avantajlı görünüyor. Kombileri de ayırmamışlar. Yine de pazarlık yapın yani ne kadar daha inerse avantajınıza.
    2. seçenekteki kombi size 1.410 TL ye netten gelir zaten. Kombi hariç diğerleri için de teklif versin. Bakalım kombiye ne yazmış? O zaman anlaşırsınız sanırım. Çünkü fiyatlar fahiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 18 Nisan 2011; 15:48:29 >

• Az önce telefonla konuştum petek boyunu 1,5 metre arttırır isem 100 - 150 tl arasında oynarmış boruların oksijen bariyerli olup olmadığını sordum telefondaki bayan bu konuda bilgim yok dedi teknik arkadaşlar gelince öğrenirim dedi iş yerime yakın olduğu için yarın yüz yüze görüşeceğim. (En azından müşteriyi kaçırmamak için ezbere evet demedi) 2. seçenek için fiyat pazarlığı yerine o fiyata oda termostatını ücretsiz vermelerini isteyeceğim çünkü 2 daire yapacağız sizce makul mü?

quote:

quote:

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------

* 2-3 küçük ayrıntı dışında fark yoktur. Genus Premium'da; yarı otomatik su doldurma(düğmeye basar suyu doldurursunuz, ihtiyacı kadarını alır ve durur), geniş, süslü, zaman ayarlı LCD ekran vardır. Clas Premium'da ise daha küçük zaman ayarlı ekran var. İki Ariston da SEDBUK testlerinden başarıyla geçmiş, kronik problemleri gündemde yer almayan, yeni nesil kombilerdir.
    Bu şartlarda ikisi de olabilir ama 2. seçenek daha makul görünüyor. Çünkü kombisi yeni nesil premix (premix brülöre sahip) yoğuşmalı ve 200 TL daha ucuz. 1. seçenekteki kombi, condense (klasik) yoğuşmalıdır.
    Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin. Çünkü İzmir'de oda termostatı zorunluluktur. Netten baktım, oldukça avantajlı görünüyor. Kombileri de ayırmamışlar. Yine de pazarlık yapın yani ne kadar daha inerse avantajınıza.
    2. seçenekteki kombi size 1.410 TL ye netten gelir zaten. Kombi hariç diğerleri için de teklif versin. Bakalım kombiye ne yazmış? O zaman anlaşırsınız sanırım. Çünkü fiyatlar fahiş değil.

• quote:

Az önce telefonla konuştum petek boyunu 1,5 metre arttırır isem 100 - 150 tl arasında oynarmış boruların oksijen bariyerli olup olmadığını sordum telefondaki bayan bu konuda bilgim yok dedi teknik arkadaşlar gelince öğrenirim dedi iş yerime yakın olduğu için yarın yüz yüze görüşeceğim. (En azından müşteriyi kaçırmamak için ezbere evet demedi) 2. seçenek için fiyat pazarlığı yerine o fiyata oda termostatını ücretsiz vermelerini isteyeceğim çünkü 2 daire yapacağız sizce makul mü?

quote:

quote:

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------

Alıntıları Göster
    **Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin.

sayın sserin sanırım link'i koyarken sorun oldu hangi marka oda termostatını almalıyım,

• quote:

Az önce telefonla konuştum petek boyunu 1,5 metre arttırır isem 100 - 150 tl arasında oynarmış boruların oksijen bariyerli olup olmadığını sordum telefondaki bayan bu konuda bilgim yok dedi teknik arkadaşlar gelince öğrenirim dedi iş yerime yakın olduğu için yarın yüz yüze görüşeceğim. (En azından müşteriyi kaçırmamak için ezbere evet demedi) 2. seçenek için fiyat pazarlığı yerine o fiyata oda termostatını ücretsiz vermelerini isteyeceğim çünkü 2 daire yapacağız sizce makul mü?

quote:

quote:

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------

ben o siteyi yılbaşından önce keşfetmiştim
    fiyatları çok iyi
    izmir ortalamasının bayağı altında
    izmirde lokal piyasada normal kombileri fahiş fiyatlara iteliyorlar

izmirin neresinde kombibank?

• quote:

**Bana kalırsa en az aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı dahil olursa 2. seçeneğe tamam deyin.

sayın sserin sanırım link'i koyarken sorun oldu hangi marka oda termostatını almalıyım,

Evet haklısınız. Link aşağıdadır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-RS-W-Kablolu-modulasyonlu-oda-termostati-0--10009
  • konak / mithatpaşa'da bede çankayada çalışıyorum yarın öğlen gidicem dediğim gibi ariston cihaz için pazarlık yapıcam.

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

quote:

quote:

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------

ben o siteyi yılbaşından önce keşfetmiştim
    fiyatları çok iyi
    izmir ortalamasının bayağı altında
    izmirde lokal piyasada normal kombileri fahiş fiyatlara iteliyorlar

izmirin neresinde kombibank?

• quote:

quote:

quote:

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garanti

------

Havlupan
    ECA Radyatör Vanası
    Borusan Doğalgaz Borusu
    ECA Doğalgaz Vanası
    İzmirgaz Proje Onayı
    Gaz Açımı
    5 Yıl Garantili

3700 tl fiyat veriyor.

---------------

İzmir piyasasından haberdar değilim tabi her firmanın hedefi giderleri bir değildir ama benim hesaplarımla İstanbul piyasasına göre oda termostadını ücretsiz alabileceğinizi düşünüyorum. hatta pazarlığı sıkı tutarsanız 1,5 metrelik radyatörü bile o fiyata dahil etme olasılığınız %50 oranlarında.

• sayın sserin, cihaz kablolu diye geçiyor ancak resimde wireless yazısı var neden ?

quote:

quote:

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-RS-W-Kablolu-modulasyonlu-oda-termostati-0--10009

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: matadorolis

öncelikle tüm arkadaşlara selamlar kafam karmakarışık tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var.İZMİR de oturuyorum dağal gaz yeni geldi abone oldum evime alıcam 100m2 bir evim var 4.kat yani son kat üzeri açık alt katım dolu evim oldukça soğuk oluyor önerileriniz nelerdir hangi marka kombi yoğuşmalıya gerek varmı dış hava sensörü ve oda termostatı olmalımı petek ve vana markaları ne olmalı lütfen yardım edin

Merhaba evinizin üzeri açık derken herhalde çatı olmadığını kastettiniz eğer öyleyse bence cihazdan önce bu olumsuz durumu ortadan kaldırmanız daha doğru olacaktır. Eğer çatı var ise yalıtım yoksa ozaman çatıyı yalıtmanız tüketim değerlerinizde olumlu yönde etkisi olacaktır.
    Tesisatınız ne şekilde döşenmiş? yada yeni baştanmı döşetmeyi düşünüyorsunuz? oda m2leriniz ile bilgiyide ayrı ayrı verirseniz izmir için bilginiz olması açısından ortalama bir petek metrajı hesabı oluşturabiliriz. Yoğuşmalı cihaz düşünüyorsanız tesisatta kullanılan borunun oksijen bariyerli olup olmadığı bilgisini vermenizi isteyeceğim. Eğer tesisat yeni baştan yapılacaksa ozaman yoğuşmalı bir cihaz için gerekli sistemi oluşturmanıza yardımcı olabilirim. Net alanı ve oda m2 lerini öğrenince daha net konuşabilirim fakat 100 m2 net alan olduğnu düşünsek izmir için size 6.5 mt petek ve yoğuşmalı bir cihaz oksijen bariyerli boru ile dizayn edilmiş bir tesisat ile ideal bir sistem oluşturabilirsiniz. Bunun dışında söylenecek sözlere itibar etmemenizi öneririm yoğuşma buraya olmaz 15 metre petek 200 m2 ev olacak diyenlere inanmayın. Oda termostatı ve dış hava sensörü hem konfor hemde tasarruf acısından önemli donanımlar bütce müsait ise secilecek marka ve model bunu destekliyorsa almanızı tavsiye edeceğim.

merhaba yeniçeri uzun zaman oldu sana dönemedim evet evimin üzerinde çatı yok kalebodur kaplı rutubet yok evimde hiç tesisat ta yok hepsi yeni sıfır döşenecek oda m2 ise şöyle yatak o: 13 m2 misafir o: 17m2 çocuk o: 10m2 oturma o:16 m2 mutfak:12m2 banyo:3m2 koridorum L şeklinde toplam 8m2 evimin pencereleri aliminyum doğrama hepsi panjurlu oda yerleri parke evimin özellikleri bu nasıl ne marka bir kombi döşetmeliyim gerçekten kafam çok karışık petekler ne marka olmalı hava sensörü oda termostatı termostatlı vana olmalımı ve en önemlisi yoğuşmalımı yoğuşmasızmı olmalı

• quote:

sayın sserin, cihaz kablolu diye geçiyor ancak resimde wireless yazısı var neden ?

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

öncelikle tüm arkadaşlara selamlar kafam karmakarışık tavsiyelerinize şiddetle ihtiyacım var.İZMİR de oturuyorum dağal gaz yeni geldi abone oldum evime alıcam 100m2 bir evim var 4.kat yani son kat üzeri açık alt katım dolu evim oldukça soğuk oluyor önerileriniz nelerdir hangi marka kombi yoğuşmalıya gerek varmı dış hava sensörü ve oda termostatı olmalımı petek ve vana markaları ne olmalı lütfen yardım edin

Merhaba evinizin üzeri açık derken herhalde çatı olmadığını kastettiniz eğer öyleyse bence cihazdan önce bu olumsuz durumu ortadan kaldırmanız daha doğru olacaktır. Eğer çatı var ise yalıtım yoksa ozaman çatıyı yalıtmanız tüketim değerlerinizde olumlu yönde etkisi olacaktır.
    Tesisatınız ne şekilde döşenmiş? yada yeni baştanmı döşetmeyi düşünüyorsunuz? oda m2leriniz ile bilgiyide ayrı ayrı verirseniz izmir için bilginiz olması açısından ortalama bir petek metrajı hesabı oluşturabiliriz. Yoğuşmalı cihaz düşünüyorsanız tesisatta kullanılan borunun oksijen bariyerli olup olmadığı bilgisini vermenizi isteyeceğim. Eğer tesisat yeni baştan yapılacaksa ozaman yoğuşmalı bir cihaz için gerekli sistemi oluşturmanıza yardımcı olabilirim. Net alanı ve oda m2 lerini öğrenince daha net konuşabilirim fakat 100 m2 net alan olduğnu düşünsek izmir için size 6.5 mt petek ve yoğuşmalı bir cihaz oksijen bariyerli boru ile dizayn edilmiş bir tesisat ile ideal bir sistem oluşturabilirsiniz. Bunun dışında söylenecek sözlere itibar etmemenizi öneririm yoğuşma buraya olmaz 15 metre petek 200 m2 ev olacak diyenlere inanmayın. Oda termostatı ve dış hava sensörü hem konfor hemde tasarruf acısından önemli donanımlar bütce müsait ise secilecek marka ve model bunu destekliyorsa almanızı tavsiye edeceğim.

merhaba yeniçeri uzun zaman oldu sana dönemedim evet evimin üzerinde çatı yok kalebodur kaplı rutubet yok evimde hiç tesisat ta yok hepsi yeni sıfır döşenecek oda m2 ise şöyle yatak o: 13 m2 misafir o: 17m2 çocuk o: 10m2 oturma o:16 m2 mutfak:12m2 banyo:3m2 koridorum L şeklinde toplam 8m2 evimin pencereleri aliminyum doğrama hepsi panjurlu oda yerleri parke evimin özellikleri bu nasıl ne marka bir kombi döşetmeliyim gerçekten kafam çok karışık petekler ne marka olmalı hava sensörü oda termostatı termostatlı vana olmalımı ve en önemlisi yoğuşmalımı yoğuşmasızmı olmalı

Merhaba konutuzda catı olmaması sızın ıcın dezavantaj olacaktır sadece catı olmasıda yetmıyor yalıtımlı olması gerekıyor. Kalebodur su gecısını terlemeyı belkı kesebılır ama ısınıp yukselen havanın yanı ortam ısısının catıdan kacmasını engelleyemez. Tabı catı malıyetlı bır ıs hemen yapılması mumkun olmayabılır.

Kafanız hıc karısmasın yapacagınız sey basıt bır kac muhendıslık fırmasından oksıjen barıyerlı bır boru ıle dızayn edılmıs bır tesısat teklıfı alın zaten bu esnada ısı kaybı hesabınız yapılacaktır. Tahmınen 13 m2 olan odaya 1,20 17 m2 odaya 1,40 10m2 olan odaya 1 mt mutfak 1 mt ve korıdor ıcın 0,80mt banyo ıcın 0,40 mt petek taktırmanız yeterlı olacaktır ben %10 gıbı fazla hesapladım toplamda 5,80 gıbı bır metraj cıkıyor. Dıs hava sensoru ve modulasyonlu oda termostadı ıle beraber premıx yogusmalı bır kombı ılk onerım olcaktır. Sonrasında premix olmayan yogusmalı cıhazları ve konvansıyonel cıhazları dusunebılırsınız. Oksıjen barıyerlı boru ve ısının ehlı ustalara tesısat ısı yaptırmanız kesın sart ve en fazla dıkkat etmenız gereken nokta olacaktır kombı secımı cok kolay olacaktır.

• quote:

sayın sserin, cihaz kablolu diye geçiyor ancak resimde wireless yazısı var neden ?

quote:

quote:

disintegration arkadaşımız tabloyu vermiş zaten. Ariston oda termostatlarında sonu W ile bitenler kablolu, WS ile bitenler kablosuzdur. Siz bunları kafanıza takmayın, kablolu da daha iyi iş görür. Kablosuzu pahalıdır. Daha önce söyledim; paranız çoksa kablosuz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

disintegration arkadaşımız tabloyu vermiş zaten. Ariston oda termostatlarında sonu W ile bitenler kablolu, WS ile bitenler kablosuzdur. Siz bunları kafanıza takmayın, kablolu da daha iyi iş görür. Kablosuzu pahalıdır. Daha önce söyledim; paranız çoksa kablosuz...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz, ben de yeniçeri ve sserin üstatların yönlendirmeleriyle kombimi seçtim. Tekrar teşekkür ediyorum.
    Ev triplex ve kombi bodrum katta olduğundan normalin üstünde bir kombi seçmem gerekiyordu. Üstatların yönlendirmeleriyle Ferroli EcoTech 35kw 30.000 kcal/h kombiyi aldım. Bugün kombinin montajını yaptıracağım. Kurulumu yaptıktan sonra kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kombiyi kombitoptancisi.com adresinden Balıkesir'e sipariş etmiştim ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Siteyi tercih etmede çekincesi olan arkadaşlar gönül ferahlığıyla alışveriş yapabilirler.

Sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: systemrt

Arkadaşlar Merhaba,

Önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz, ben de yeniçeri ve sserin üstatların yönlendirmeleriyle kombimi seçtim. Tekrar teşekkür ediyorum.
    Ev triplex ve kombi bodrum katta olduğundan normalin üstünde bir kombi seçmem gerekiyordu. Üstatların yönlendirmeleriyle Ferroli EcoTech 35kw 30.000 kcal/h kombiyi aldım. Bugün kombinin montajını yaptıracağım. Kurulumu yaptıktan sonra kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kombiyi kombitoptancisi.com adresinden Balıkesir'e sipariş etmiştim ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. Siteyi tercih etmede çekincesi olan arkadaşlar gönül ferahlığıyla alışveriş yapabilirler.

Sevgiler.

Hayırlı olsun. Çok iyi bir seçim yaptınız. Bence Romeo mod. kablolu 190 TL yada bu kadar çok derseniz yoksa Ferroli Dijital Mod. Oval Oda Termostatını 110 TL ye alın.
    http://www.kombi.com/index.php?cat=ODA-TERMOSTATLARI--36

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: systemrt

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler.

Hayırlı olsun. Çok iyi bir seçim yaptınız. Bence Romeo mod. kablolu 190 TL yada bu kadar çok derseniz yoksa Ferroli Dijital Mod. Oval Oda Termostatını 110 TL ye alın.
    http://www.kombi.com/index.php?cat=ODA-TERMOSTATLARI--36

Alıntıları Göster
    arkadaşla merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. biraz forumu okudum, biraz şikayetvar.com a bakındım. insanlar kombilerinden çok dertliler.
    ben merkezi ısıtmalı bir evde kirada oturuyordum. şimdi kendi evime taşınacağım ancak kombinin değişmesi gerekiyormuş. baca tipi kombim vardı.
    ancak ocak 2011 den itibaren hermatik olması gerekiyormuş. kombim 1995 den kalma baymak marka bir kombi. hala direnerek çalışıyor.
    evim 70 m2 güney cepheli ve arakat. çıkan kiracım maksimum 100 tl doğalgaz faturası ödediğini söyledi. mali durumum çok yok. çünkü tüm tesisat değişecek bu kombinin yeri ve kendisinin değişmesi yüzünden. merak ettiğim şey 999 tl ye koçtaşta 12 taksit montaj dahil beko 20i lcd hermatik kombi var.
    bu kombi için bir yorum göremedim. nasıldır? bileniniz var mı? 1000 tl ye kadar kombi tavsiye edebilecek varsa sevinirim. bir de proje çizilmesi gerek felan dediler, onu anlamadım. bu tip bir kombi yeri değişikliği yapan var mı? izlemem gereken prosedür nedir. igdaş yeni abonelik açmayacağını söylemiş. doğalgaz da kiracımın üzerine. kendi üzerime alırken sorun yaşayacakmışım. bi sürü iş açtılar başıma. izlemem gereken yolu söyleyebilecek olursa sevinirim.
    edit: bir de 1099 a ECA Proteus var. O nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasmir99 -- 19 Nisan 2011; 21:01:26 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.