Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Micro 1618

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Eve ilk defa doğal gaz bağlattırıcaz başlıktaki kombi firmalarından hangisini önerirsiniz bosch ve vaillant'da takıldım bunlardan başka önerileriniz olabilir

oturduğum ev apartman dairesi ve balkona koyulacak evde bildiğim kadarı ile yalıtım sistemi yok

hangi şehirdesiniz

bütçe ne kadar 1000 liraya da kombi var 3000liraya da var

Kocaeli gebze ve bütçem 1000 tl ile 1500 tl arası Aklımda bosch,vaillant demirdöküm,ECA gibi firmalar var vaillant düşünüyorum sizce iyi mi yada bosch kararsızım :)

kombi dünyasında
    iyi marka yoktur iyi model vardır

1500liraya kadar seçenekler belli

1100-1200lira

ferroli domitech
    ferroli domiproject
    eca confeo plus
    demirdöküm nitron

1500lira: premix yoğuşmalı

ariston clas premium
    demirdöküm nitromix
    baymak falke condens

not: baymak'ın gebze'de 7x24 saat yetkili teknik servisi vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Mayıs 2012; 14:30:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eve ilk defa doğal gaz bağlattırıcaz başlıktaki kombi firmalarından hangisini önerirsiniz bosch ve vaillant'da takıldım bunlardan başka önerileriniz olabilir

oturduğum ev apartman dairesi ve balkona koyulacak evde bildiğim kadarı ile yalıtım sistemi yok

hangi şehirdesiniz

Kocaeli gebze ve bütçem 1000 tl ile 1500 tl arası Aklımda bosch,vaillant demirdöküm,ECA gibi firmalar var vaillant düşünüyorum sizce iyi mi yada bosch kararsızım :)

kombi dünyasında

1100-1200lira

ferroli domitech
    ferroli domiproject
    eca confeo plus
    demirdöküm nitron

ariston clas premium
    demirdöküm nitromix
    baymak falke condens

hocam vaillant ve bosh için ne düşünüyorsun baymak iyimi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi şehirdesiniz

kombi dünyasında

1100-1200lira

ferroli domitech
    ferroli domiproject
    eca confeo plus
    demirdöküm nitron

ariston clas premium
    demirdöküm nitromix
    baymak falke condens

hocam vaillant ve bosh için ne düşünüyorsun baymak iyimi

vaillant 202-3-5 ve vaillant 242-3-5 alınabilir ama o paralara premix yoğuşmalı kombi var

bosch exclusive alınabilir ama yine aynı paralara premix yoğuşmalı kombiler var

bu kombiler internette 1500-1700lira civarında

tercih meselesi.faturaların biraz daha düşük gelmesini istiyorsan premix yoğuşmalı kombi al derim

premix yoğuşmalı kombileri yazdım
    baymak falke condens fiyatına göre harikadır.

• yoğuşmalı kombi ne anlama geliyor bu arada vaillant düşünüyorum sizce iyi modelleri var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: basaraltuntas

Ya arkadaşlar lütfen bir yardımcı olun ferroli econcept 35c almaya karar vermiştim ancak güzel güzel yola çıkmış almaya gidiyorken karşıma çıkan bir arkadaş ferrolinin kısa sürede (1 yıl kadar) fan arızası verdiğini söylüyorlar.. Yedek parça temininin problemli olduğunu vs gibi türlü şeyler söylüyor. Alacaksan Buderus veya Vaillant almamı tavsiye etti..Sonrasında gidip diğer markalara soruyorum Buderus , Baymak, İmmergas hepsi klasik markalarını övüp duruyorlar..Buderus için de başka biri iki katı ısıtacak kapasitede pompası olmadığını olanlarında çok pahalı olduğunu söyleyen biri Baymak Novadens extra 330 tavsiye ediyor.. Bir başka kişi vaillantın parçalarının çok pahalı olduğunu sonrasında bakımlarda bir iki kombi parası daha harcayacağımı belirtiyor..
    Kısacası çıkmaz bir yola sapmış durumdayım...

210 m2 dubleks evin cephesi doğu-güney ve batı.. Çatı izolasyonu yapılmış, 4 cephesi dış cephe yalıtımı yapılmış..12 tane petek var içerde sanırım markası ECA idi. Kaç metre geliyor bilmiyorum. 2500-3000 TL arasında kışın ortasında problem çıkartmayacak, su sıkıntısı yaşatmayacak ve su kaçırmayacak bir kombiye ihtiyacım var artık bu hafta sonu çözmek istiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım..Bir yardımcı olun ltf.

ferroli econcept konusunda söylenenler yalan inanmayın,piyasadaki en kral kombilerden biridir
    çevremde en az 10 kişi bu kombiyi kullanıyor
    ayrıca ben evimde ferroli domicondens düz yoğuşmalı kombi kullanıyorum

sorunsuz kombilerdir

baymak brötje novadens ve ariston genus premium 30kw modelini araştırmanızı öneririm

Bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederim..

Baymak bötje novadens extra 330fi kombi için nette 1.910 liralık bir fiyat var Ferroli econcept tech 35 kw içinde 2.550 tl'lik bir fiyat. Aralarındaki bu fiyat farkının belirli bir sebebi var mıdır? Performans açısından pek fark yok ise dikkat etmem gereken nedir? değilse fazladan 650 tl ödemeyeyim..

Bulunduğum bölgedeki Baymak ürünü için 2.800 işçilik hariç, Ferroli ise 2.750 işçilik hariç fiyat veriyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Ya arkadaşlar lütfen bir yardımcı olun ferroli econcept 35c almaya karar vermiştim ancak güzel güzel yola çıkmış almaya gidiyorken karşıma çıkan bir arkadaş ferrolinin kısa sürede (1 yıl kadar) fan arızası verdiğini söylüyorlar.. Yedek parça temininin problemli olduğunu vs gibi türlü şeyler söylüyor. Alacaksan Buderus veya Vaillant almamı tavsiye etti..Sonrasında gidip diğer markalara soruyorum Buderus , Baymak, İmmergas hepsi klasik markalarını övüp duruyorlar..Buderus için de başka biri iki katı ısıtacak kapasitede pompası olmadığını olanlarında çok pahalı olduğunu söyleyen biri Baymak Novadens extra 330 tavsiye ediyor.. Bir başka kişi vaillantın parçalarının çok pahalı olduğunu sonrasında bakımlarda bir iki kombi parası daha harcayacağımı belirtiyor..
    Kısacası çıkmaz bir yola sapmış durumdayım...

210 m2 dubleks evin cephesi doğu-güney ve batı.. Çatı izolasyonu yapılmış, 4 cephesi dış cephe yalıtımı yapılmış..12 tane petek var içerde sanırım markası ECA idi. Kaç metre geliyor bilmiyorum. 2500-3000 TL arasında kışın ortasında problem çıkartmayacak, su sıkıntısı yaşatmayacak ve su kaçırmayacak bir kombiye ihtiyacım var artık bu hafta sonu çözmek istiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım..Bir yardımcı olun ltf.

ferroli econcept konusunda söylenenler yalan inanmayın,piyasadaki en kral kombilerden biridir
    çevremde en az 10 kişi bu kombiyi kullanıyor
    ayrıca ben evimde ferroli domicondens düz yoğuşmalı kombi kullanıyorum

sorunsuz kombilerdir

baymak brötje novadens ve ariston genus premium 30kw modelini araştırmanızı öneririm

Bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederim..

Baymak bötje novadens extra 330fi kombi için nette 1.910 liralık bir fiyat var Ferroli econcept tech 35 kw içinde 2.550 tl'lik bir fiyat. Aralarındaki bu fiyat farkının belirli bir sebebi var mıdır? Performans açısından pek fark yok ise dikkat etmem gereken nedir? değilse fazladan 650 tl ödemeyeyim..

Bulunduğum bölgedeki Baymak ürünü için 2.800 işçilik hariç, Ferroli ise 2.750 işçilik hariç fiyat veriyorlar.

ev net kaç m2

yani ısıtılacak net alan

• ev brüt 210m2, ısıtılacak net alan yaklaşık 180 m2 civarı..
  • quote:

ev brüt 210m2, ısıtılacak net alan yaklaşık 180 m2 civarı..

evinize 35kw bir kombi fazla gelir

ferroli econcept 35kw bir kombidir.

28-30kw bir kombi yeter

ariston genus premium 30kw
    baymak falke condens 28kw
    baymak duo tec 28kw
    eca confeo premix s 30kw
    dd nitromix 29kw

gibi kombileri araştırmanızı öneririm
  • selam arkadaşlar;
    bende kombi taktıracağım.merkezi sistemden doğalgaza geçicem.ilk önce kombi ile kollektör arası nasıl yapmalıyım.(boru ebatı,özellliği,o alanda kullanılacak malzemeler neler ve nasıl olmalı.)ondan sonra apartmanda yalıtım yok.seneye yapılacak.daire 1. kat alt tarafım boş bodrum.cephe güney ve ev 90m2 net kullanım alanı var.yaklaşık 7-8 metre petek boyu var.buna göre ben nasıl bir kombi almalıyım.yoğuşmalımı yoksa normal mi? birde aristonun malzeme kalitesi nasıldır.ariston düşünüyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serihan

selam arkadaşlar;
    bende kombi taktıracağım.merkezi sistemden doğalgaza geçicem.ilk önce kombi ile kollektör arası nasıl yapmalıyım.(boru ebatı,özellliği,o alanda kullanılacak malzemeler neler ve nasıl olmalı.)ondan sonra apartmanda yalıtım yok.seneye yapılacak.daire 1. kat alt tarafım boş bodrum.cephe güney ve ev 90m2 net kullanım alanı var.yaklaşık 7-8 metre petek boyu var.buna göre ben nasıl bir kombi almalıyım.yoğuşmalımı yoksa normal mi? birde aristonun malzeme kalitesi nasıldır.ariston düşünüyorumda.

ariston'un premix yoğuşmalı kombileri

sorunsuz+verimli+tasarruflu cihazlardır

bu forumda birçok kullanıcısı var

şimdiye kadar şikayet edene rastlamadım

tam fiyat-performans kombilerdir

öneririm

• İyi günler...

Merkezi sistemden kombiye geçiş yapmaktayız...

Dairelerde 1963 den kalma döküm paneller bulunmakta...

2 yıl önce evin yenilenmesi sırasında hepsini söktürüp temizletmiştim...

Konvansiyonel, çift eşanjörlü kombi almayı düşünüyorum...

Daire 2 oda + salon, yaklaşık 90 m2... 6 adet döküm petek + banyoda havluluk panel mevcut...

Bu çerçeveye uygun marka ve model önerisi olan arkadaşlar yazarsa memnun olurum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serbes

İyi günler...

Merkezi sistemden kombiye geçiş yapmaktayız...

Dairelerde 1963 den kalma döküm paneller bulunmakta...

2 yıl önce evin yenilenmesi sırasında hepsini söktürüp temizletmiştim...

Konvansiyonel, çift eşanjörlü kombi almayı düşünüyorum...

Daire 2 oda + salon, yaklaşık 90 m2... 6 adet döküm petek + banyoda havluluk panel mevcut...

Bu çerçeveye uygun marka ve model önerisi olan arkadaşlar yazarsa memnun olurum...

kombi için bütçeniz ne kadar?
  • SELAMLAR HERKESE
    YAZACAĞIM KONU İLE İLGİLİ ÖNERİ VE YORUMLARINIZI RİCA EDİYORUM;
    1)ESKİŞEHİR DE APARTMAN ÇATI DUBLEKS EV ALDIM.EV SIFIR.
    2)KUZEY VE BATI CEPHELİ.
    3)ISITILACAK NET ALAN 180 M2.
    4)PETEK BOYU 12,5 MTÜL.60 LIK SANİCA PETEKLER.
    5)DAİRE İZOLASYONLU.
    BUNA GÖRE DÜŞÜNDÜKLERİM;
    1)GB 022 BUDERUS KOMBİ YETERLİ OLURMU?
    2)BOSCH 28 KW C.CONDENS TAVSİYE EDERMİSİNİZ?
    3)PETEKLERE TERMOSTATİK VANA ÖNERİRMİSİNİZ?ZİRA DUBLEKS EVDE ODA TERMOSTATININ İŞ YAPACAĞINI PEK SANMIYORUM....

KOMBİ ÖNERİLERİNİZİ RİCA EDECEĞİM.SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytac11

SELAMLAR HERKESE
    YAZACAĞIM KONU İLE İLGİLİ ÖNERİ VE YORUMLARINIZI RİCA EDİYORUM;
    1)ESKİŞEHİR DE APARTMAN ÇATI DUBLEKS EV ALDIM.EV SIFIR.
    2)KUZEY VE BATI CEPHELİ.
    3)ISITILACAK NET ALAN 180 M2.
    4)PETEK BOYU 12,5 MTÜL.60 LIK SANİCA PETEKLER.
    5)DAİRE İZOLASYONLU.
    BUNA GÖRE DÜŞÜNDÜKLERİM;
    1)GB 022 BUDERUS KOMBİ YETERLİ OLURMU?
    2)BOSCH 28 KW C.CONDENS TAVSİYE EDERMİSİNİZ?
    3)PETEKLERE TERMOSTATİK VANA ÖNERİRMİSİNİZ?ZİRA DUBLEKS EVDE ODA TERMOSTATININ İŞ YAPACAĞINI PEK SANMIYORUM....

KOMBİ ÖNERİLERİNİZİ RİCA EDECEĞİM.SAYGILAR

her iki kombide olur
    12,5metre petekte 24kw bir kombi yeterli gelebilir de gelmeyebilir de,çünkü petek boyları sınır değerde

termostatik vanaları kombiye yakın hemen ısınan odalara monte edin

ayrıca evinizde kullanmadığınız oda var o odalara da term vana monte edin.o odaları term vana ile en düşük kademede kışın ılık tutun

termostatik vana olarak: danfoss ve siemens öneririm

• Merhaba dostlar,

Doğalgaz bağlatmaya karar verdik. Daha önce fikir verilmişti ancak sizlerden sistemi kurdurmak üzere tavsiye isteyeceğim.

-Ev Karşıyaka Atatürk Bulvarı'nda. 110m2

-6. kat (çatı katı), yalıtım yok denebilir, 20 yıllık bina. Doğalgaz dairemizin önüne kadar geldi, daha açtırmadık. Sayaç yok haliyle.

-Mevcut olarak kat kaloriferi var. Yeri banyoda, su bağlantıları burada. Bu kazan sökülecek, yakıt deposu (balkonda) sökülecek. Petekler duracak.

-1500TL civarı, fiyat/performansı en yüksek olan premix yoğuşmalı kombi kullanılacak.

-20 metreye yakın doğalgaz borusu kullanılacak (balkona ve mutfağa kadar boru gidecek).

-Havlupan konulacak banyoya.

-Her türlü işçilik + Kombi dolabı + proje vs. masrafı + doğalgaz açtırım, sayaç vb. ücretler.

Toplam ne kadar tutmalıdır (Kredi kartına 6 taksitle yada 2000TL peşin+taksit gibi) ? Kombi ve kazıklanmadan iyi işçilikle nereye yaptırabileceğimiz konusunda tavsiye verirmisiniz?

Bugün firmayı çağırıp fiyat istemeyi ve anlaşırsak almayı düşünüyorum.

Kombibank'tan tavsiye aldım:

quote:

ARİSTON CLAS PREMİUM İLE DOĞALGAZ TESİSATINIZI
    Jet Isıtma:
    ODA TERMOSTADI+GÜVENLİK PAKETİ+CAM MENFEZ İŞLERİ+ELEKTRİK İŞLERİ+KOMBİ DOLABI+PROJE MASRAFI DAHİL
    Jet Isıtma:
    3.250,00 TL YE NAKİT YAPABİLİRİZ
    İZMİRGAZA YATIRILMASI GEREKN ABONELİK VE GÜVENCE BEDELİ VAR
    Jet Isıtma:
    TOPLAMI 750,00 TL TUTUYOR

Dediler.

Keşke kombilerden de pc donanımından anladığım kadar anlayabilseydim.

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 26 Mayıs 2012; 13:26:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

Merhaba dostlar,

Doğalgaz bağlatmaya karar verdik. Daha önce fikir verilmişti ancak sizlerden sistemi kurdurmak üzere tavsiye isteyeceğim.

-6. kat (çatı katı), yalıtım yok denebilir, 20 yıllık bina. Doğalgaz dairemizin önüne kadar geldi, daha açtırmadık. Sayaç yok haliyle.

-Mevcut olarak kat kaloriferi var. Yeri banyoda, su bağlantıları burada. Bu kazan sökülecek, yakıt deposu (balkonda) sökülecek. Petekler duracak.

-1500TL civarı, fiyat/performansı en yüksek olan premix yoğuşmalı kombi kullanılacak.

-20 metreye yakın doğalgaz borusu kullanılacak (balkona ve mutfağa kadar boru gidecek).

-Her türlü işçilik + Kombi dolabı + proje vs. masrafı + doğalgaz açtırım, sayaç vb. ücretler.

Toplam ne kadar tutmalıdır (Kredi kartına 6 taksitle yada 2000TL peşin+taksit gibi) ? Kombi ve kazıklanmadan iyi işçilikle nereye yaptırabileceğimiz konusunda tavsiye verirmisiniz?

quote:

Jet Isıtma:
    ODA TERMOSTADI+GÜVENLİK PAKETİ+CAM MENFEZ İŞLERİ+ELEKTRİK İŞLERİ+KOMBİ DOLABI+PROJE MASRAFI DAHİL
    Jet Isıtma:
    Jet Isıtma:

Dediler.

İzmirdeysen aranıp durma bu formda yazan Biray Doğalgaz'la iletişime geç.Alemin kralıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altila -- 26 Mayıs 2012; 13:42:14 >

• quote:

Merhaba dostlar,

quote:

Jet Isıtma:
    Jet Isıtma:
    Jet Isıtma:

Dediler.

bende karşıyakalıyım

evinize gelmeden net bir rakam verilemez

ama ariston clas premium öneririm.fiyatına göre çok donanımlı bir kombidir,yetkili servisi de dedebaşında zaten.
    başka fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi önerisi isterseniz
    yazarız

ayrıca kombi tesisatı yaptırmak için en uygun zaman,firmaların elinde fazla iş yükü yok bu zamanlarda

http://www.izmirgaz.com.tr/tesisatcilar.asp

evinize çağırabildiğiniz kadar firma çağırın.fiyat farkı çok olabiliyor

kombiyi mümkünse evin içine monte edin,balkona monte etmeyin.hem kombinin ömrü uzar hemde verimi artar
    balkonda kombi demek tüketimin artması demektir
    kombi bağlantı setini plastik değil pirinç olanlardan seçin.piyasada genelde plastik set takarlar
    kombinin soğuk su girişine ekosu kireç önleyici kelepçe takmanızı öneririm.karşıyakanın suyu çok kireçlidir
    koçtaş da 50-60lira
    ayrıca kombiye tunçmatik kombi regülatörü taktırın.kombiyi voltaj dalgalanmalarından korur

petek boyları
    kat kalorifer tesisatına göre dizayn edilmiş olabilir.odaların m2 si ve petek boylarını yazarsanız daha iyi olur
    belki petek boylarınız azdır

• FARKLI MARKA KOMBİ TAVSİYENİZ VARMI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytac11

FARKLI MARKA KOMBİ TAVSİYENİZ VARMI?

baymak falke condens
    ariston genus premium
  • quote:

quote:

Merhaba dostlar,

quote:

Jet Isıtma:
    Jet Isıtma:
    Jet Isıtma:

Dediler.

bende karşıyakalıyım

ama ariston clas premium öneririm.fiyatına göre çok donanımlı bir kombidir,yetkili servisi de dedebaşında zaten.
    yazarız

ayrıca kombi tesisatı yaptırmak için en uygun zaman,firmaların elinde fazla iş yükü yok bu zamanlarda

kombiyi mümkünse evin içine monte edin,balkona monte etmeyin.hem kombinin ömrü uzar hemde verimi artar
    kombi bağlantı setini plastik değil pirinç olanlardan seçin.piyasada genelde plastik set takarlar
    kombinin soğuk su girişine ekosu kireç önleyici kelepçe takmanızı öneririm.karşıyakanın suyu çok kireçlidir
    koçtaş da 50-60lira
    ayrıca kombiye tunçmatik kombi regülatörü taktırın.kombiyi voltaj dalgalanmalarından korur

petek boyları
    kat kalorifer tesisatına göre dizayn edilmiş olabilir.odaların m2 si ve petek boylarını yazarsanız daha iyi olur

Alıntıları Göster
    quote:

bende karşıyakalıyım

yazarız

koçtaş da 50-60lira

petek boyları

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. DH'ta yazan Biray Mühendisliği aradım, geleceklermiş bakalım gün içerisinde.

Kombi olarak Ariston Clas Premium kombinin garanti süresi 2 yıl gözüküyor internetten baktığımda, 7 yıl olan Baymak False Condense yoğuşmalı kombi olduğunu görüyorum. Özellikleri ne kadardır bilemiyorum, diğer kombiler için tavsiye tabiki isterim.

Oda metrekareleri ve petek boyları:

10m2 - 140cm
    6m2 - 70cm
    8m2 - 70cm
    24m2 - 100cm+140cm
    11m2 - 100cm
    15m2 - 100cm

Banyoda kombinin hava alması için bir sorun olabilir mi acaba.

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.