Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basaraltuntas

Kırıkkale'de yaklaşık 210 m2 dubleks olan ev için, 4 cephe yalıtım ve ev doğu-güney ve batı cepheli yalnız alt kat Almanya'da yaşıyor bu sene emekli olursa gelecekmiş. Gelmeme durumuna karşılık aşağıda yer alan 3 marka arasında kaldım ne yalan söyleyeyim.. Son noktayı koyabilmek için sizlerden ricam bu üç marka arasında belirgin bir fark var mıdır?Varsa nedir..Bulunduğum bölge de servis problemi yok..Fiyatlar birbirine yakın ancak baymak fiyatı oldukça aşağıda..ne zor işmiş bu yaw..Yardımlarınıza ihtiyacım var.

1-İmmergas victrix superior 32 kw - 2.900 TL -
    2-Ferroli Econcept 35c - 2850 TL
    3-Baymak Falke Condense 33 kw 30.300 kcal - nette 1.800 civarında

her 3 kombi farklı segmentlerin kombisi

immergas victrix ve ferroli econcept'in modülasyon aralığı baymak falke condens'e göre daha geniştir

ayrıca minimum ısıl güçte biraz daha az gaz tüketirler

baymak falke condens daha çok fiyat-performans premix yoğuşmalı bir kombidir

zaten 1000lira daha ucuz ama çok sağlam bir kombidir

baymak falke condens 7 yıl ,immergas 4 yıl,ferroli 5 yıl garantilidir

• kısa sürede cevap verdiğin için çok sağol disintegration!!! vana ve oda termostadını sorsam ev küçük olduğu için termostatik vanaya ve oda termostadına ihtiyaç var mı.bir de bakır boru döşeyebileceklerini sanmıyorum eğer olmazsa farklı seçenekler var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: saliherz

kısa sürede cevap verdiğin için çok sağol disintegration!!! vana ve oda termostadını sorsam ev küçük olduğu için termostatik vanaya ve oda termostadına ihtiyaç var mı.bir de bakır boru döşeyebileceklerini sanmıyorum eğer olmazsa farklı seçenekler var mı

termostatik vanaları: kombiye yakın çok ısınan odalara ve kapalı tuttuğunuz oda varsa,
    oda soğuk kalacağına o odaya monte edin ve odayı term vana ile en düşük kademede ılık tutun

oda termostatı yalıtımlı evlerde verimli oluyor. yalıtımsız evlerde set edilen sıcaklığıa daha geç ulaştığı için yakıt tüketimi arttırıyor

oda termostatı almaya karar verirseniz koridor gibi evin orta bir bölümüne monte edin.kombiye yakın hemen ısınan bir odaya monte etmeyin.kombiye uzak bir odaya monte edebilirsiniz

sıva üstü tesisatta en iyisi bakır dır bakırın alternatifi yoktur

sıva üst tesisatta ikinci alternatif deliksiz alüminyum folyolu borudur

cam elyaf katkılı kompozit ve kompozit boru tercih etmeyin.oksijen geçirgenliği vardır

kombinizin eşanjörü 4-5 yılda delinir.ayrıca kombinin diğer parçalarına zararı var

sıva üstü tesisatta

1) bakır boru
    2) dizayn oksi plus
    3) deliksiz alüminyum folyolu boru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Mayıs 2012; 9:19:21 >

• Merhaba,

Kombi eşanjör delinmesi neden olur? Demirdöküm marka 20.000 lik hermetik bir kombimiz vardı. bir kaç gündür sürekli basınç kendiliğinden artıyordu. Bugün servis geldi e eşanjör delinmesinden dolayı olduğunu soyledi 370 TL fiyat verdiler. yaklaşık 5-7 senelik bir kombi.

Bende yeni bir kombi almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raskol

Merhaba,

Kombi eşanjör delinmesi neden olur? Demirdöküm marka 20.000 lik hermetik bir kombimiz vardı. bir kaç gündür sürekli basınç kendiliğinden artıyordu. Bugün servis geldi e eşanjör delinmesinden dolayı olduğunu soyledi 370 TL fiyat verdiler. yaklaşık 5-7 senelik bir kombi.

Bende yeni bir kombi almayı düşünüyorum.

tesisatta oksijen emiliminden dolayı eşanjör delinmiş olabilir

bence de yeni bir kombi alın

850-900liraya bile kombi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tur.gut

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkadaşlar 3 yaşında 180m2 net alana sahip çatı dublex bir daire satın aldım. Şuan dairemde protherm panther kombi var. Aldığım kişinin de tavsiyesi üzerine önümüzdeki kışa kaliteli ve daha yüksek kaloriye sahip bir kombiyle girmek istiyorum.
    Kocaeli'de yaşıyorum, dairem kuzey doğu cepheli (doğu cephesinde yakın bir bina var), sadece ytong tuğla var, peteklerim vita marka (onları değiştirmem çok zor).

Dairemin ölçüleri;
    Tavan yükseklik 2.60
    Petekler panel petektir.

Alt kat;
    Mutfak 80x60 petek
    450x300=13.5m2
    Giriş 90x60 petek
    340x520=17.7m2
    Salon 80x60+160x60 petek 2 tane
    480x560=26.9m2
    Koridor 90x60 petek
    310x115+510x115=9.5m2
    Oturma Odası 160x60 petek
    420x375=15.8m2
    Çocuk odası 80x60 petek
    310x290=9m2
    Yatak odası 120x60 petek
    280x420=11.8m2
    Banyo 60x60 petek
    150x210+190x290=8.7m2
    113m2 net alan.

Üst kat;
    Hol 90x60 petek
    390x440=17.2m2
    Üst oda 100x60 petek
    330x420=13.9m2
    Tavan yüksekliği 215 ile 150cm arası eğik tavan
    Boşluk
    Petek yok
    480x130=6.2m2
    Tavan yükseklik 215 ile 90cm arası eğik tavan
    Yatak odası 120x60 petek
    470x410=19.3m2
    Tavan yükseklik 215 ile 150cm arası eğik tavan
    Banyo 80x60 petek
    350x270=9.5m2
    66.1m2 net alan. 
    Toplam net alan 179.1m2
    Toplam petek boyu 13.1m

Sizden kombi tavsiyesi bekliyorum.. Limitim 3000-3500TL..
    Bu arada oda termostatı da almayı düşünüyorum..
    Şimdiden teşekkürler..

Mevcut 13,1m petekle 75C kazan sıcaklığında (ortalama 70C petek sıcaklığı) ortama alabileceğiniz ısı miktarı yaklaşık 20000kcal/saat dir. (Petek boyutlandırması gidiş/dönüş 75C/65C kalorifer işletmesine göre yapılmış görünüyor.) Dolayısıyla kombinin en az 20000kcal/saat (24Kw) ısıl kapasitede olması gerekir. Eğer tesisat boruları sıvaüstü denen şekilde yani dışarıdan gidiyorsa + dubleksde sıvaüstü tesisatta dirsek sayısı da çok olacağından 25-30Kw güç aralığında yer alan kombiler daha isabetli olabilir. Peteklerin ev içi alanlara dağılımı genelde iyi, ama alt giriş ve üst holde mevcudun yaklaşık 2 katı olmaları gerekirdi…

Bütçe olanaklarına göre yoğuşmalı kombiler arasından tercih yapabilirsiniz. Isıtma sezonunun büyük kısmında kombiyi 55C veya daha altı kazan sıcaklığında kullanıp yoğuşma veriminden yararlanmanız mümkün.

Viessmann Vitodens 100W (26Kw) (premiks yoğuşmalı),
    Ferroli Econcept 25C (25Kw) (premiks yoğ.),
    ECA Confeo Premix-S (30Kw) (premiks yoğ.),
    Ariston Clas Premium (30Kw) (premiks yoğ.),
    Buderus GB012 (27Kw) (eski nesil yoğuşmalı)

ürünler arasından tercih yapmanızı öneririm.

Oda termostatıyla birlikte alt salondaki 1 peteğe, kombiye uzak değilse alt yatak odasındaki peteğe ve üstte varsa kullanmayacağınız alanların peteklerine termostatlı radyatör vanası da öneririm. Termostatik vana üzerinden yapılan ayara göre peteğin sıcak su girişini kapatarak odanın istenenden fazla ısınmasını engeller.

Kolay gelsin…

Tavsiyeler için teşekkürler..
    Evdeki borular hep sıva içinden gidiyor..
    Şunu düşünüyorum petek boyunu da hesaba kataraktan 30kv daha mı iyi olur acaba??
    Birde ferroli econcept üzerinde yoğunlaşıyorum..

Yaptığınız öneriler neticesinde ve servis araştırması yaparak marka tercihimi Ferroli'den yana kullanıyorum ve model olarak da Econcept düşünüyorum. Fakat kapasite konusunda çok kararsız kaldım. Bu konuda tekrar yardım isteyeceğim. 25kw benim için tam anlamıyla yeterli olur mu yoksa 35kw daha mı iyi olacaktır? Büyük olmasının ne gibi bir dezavantajı veya avantajı olur.? Yoksa tamamen gereksiz midir??
    Teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 3 yaşında 180m2 net alana sahip çatı dublex bir daire satın aldım. Şuan dairemde protherm panther kombi var. Aldığım kişinin de tavsiyesi üzerine önümüzdeki kışa kaliteli ve daha yüksek kaloriye sahip bir kombiyle girmek istiyorum.
    Kocaeli'de yaşıyorum, dairem kuzey doğu cepheli (doğu cephesinde yakın bir bina var), sadece ytong tuğla var, peteklerim vita marka (onları değiştirmem çok zor).

Dairemin ölçüleri;
    Tavan yükseklik 2.60
    Petekler panel petektir.

Alt kat;
    Mutfak 80x60 petek
    450x300=13.5m2
    Giriş 90x60 petek
    340x520=17.7m2
    480x560=26.9m2
    Koridor 90x60 petek
    310x115+510x115=9.5m2
    420x375=15.8m2
    Çocuk odası 80x60 petek
    310x290=9m2
    Yatak odası 120x60 petek
    280x420=11.8m2
    Banyo 60x60 petek
    150x210+190x290=8.7m2
    113m2 net alan.

Üst kat;
    Hol 90x60 petek
    390x440=17.2m2
    Üst oda 100x60 petek
    330x420=13.9m2
    Boşluk
    Petek yok
    480x130=6.2m2
    Yatak odası 120x60 petek
    470x410=19.3m2
    Banyo 80x60 petek
    350x270=9.5m2
    66.1m2 net alan. 
    Toplam net alan 179.1m2
    Toplam petek boyu 13.1m

Şimdiden teşekkürler..

Mevcut 13,1m petekle 75C kazan sıcaklığında (ortalama 70C petek sıcaklığı) ortama alabileceğiniz ısı miktarı yaklaşık 20000kcal/saat dir. (Petek boyutlandırması gidiş/dönüş 75C/65C kalorifer işletmesine göre yapılmış görünüyor.) Dolayısıyla kombinin en az 20000kcal/saat (24Kw) ısıl kapasitede olması gerekir. Eğer tesisat boruları sıvaüstü denen şekilde yani dışarıdan gidiyorsa + dubleksde sıvaüstü tesisatta dirsek sayısı da çok olacağından 25-30Kw güç aralığında yer alan kombiler daha isabetli olabilir. Peteklerin ev içi alanlara dağılımı genelde iyi, ama alt giriş ve üst holde mevcudun yaklaşık 2 katı olmaları gerekirdi…

Bütçe olanaklarına göre yoğuşmalı kombiler arasından tercih yapabilirsiniz. Isıtma sezonunun büyük kısmında kombiyi 55C veya daha altı kazan sıcaklığında kullanıp yoğuşma veriminden yararlanmanız mümkün.

Oda termostatıyla birlikte alt salondaki 1 peteğe, kombiye uzak değilse alt yatak odasındaki peteğe ve üstte varsa kullanmayacağınız alanların peteklerine termostatlı radyatör vanası da öneririm. Termostatik vana üzerinden yapılan ayara göre peteğin sıcak su girişini kapatarak odanın istenenden fazla ısınmasını engeller.

Kolay gelsin…

Şunu düşünüyorum petek boyunu da hesaba kataraktan 30kv daha mı iyi olur acaba??

Yaptığınız öneriler neticesinde ve servis araştırması yaparak marka tercihimi Ferroli'den yana kullanıyorum ve model olarak da Econcept düşünüyorum. Fakat kapasite konusunda çok kararsız kaldım. Bu konuda tekrar yardım isteyeceğim. 25kw benim için tam anlamıyla yeterli olur mu yoksa 35kw daha mı iyi olacaktır? Büyük olmasının ne gibi bir dezavantajı veya avantajı olur.? Yoksa tamamen gereksiz midir??
    Teşekkürler..

Econcept 25C ve 35C kombiler 50/30 işletmede (ideal yoğuşmalı işletme) 26,6Kw (22876Kcal/h) ile 36,7Kw (31562Kcal/h) maksimum kapasiteye sahiptir. Doğalgaz sarfiyatları 0,56 m3/h (min) 2,11 m3/h (maks) ile 0,69 m3/h (min) 2,69 m3/h (maks) olup aralarında oransal olarak ciddi fark var. Ayrıca 35C için fazladan 300 TL civarı para vereceksiniz.
    Bence 25C yeterli olur, aradaki farkla Romeo oda termostatı alırsınız...

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/econcept%20tech%20teksyf.pdf

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dairemin ölçüleri;
    Tavan yükseklik 2.60
    Petekler panel petektir.

Alt kat;
    Mutfak 80x60 petek
    450x300=13.5m2
    Giriş 90x60 petek
    340x520=17.7m2
    480x560=26.9m2
    Koridor 90x60 petek
    310x115+510x115=9.5m2
    420x375=15.8m2
    Çocuk odası 80x60 petek
    310x290=9m2
    Yatak odası 120x60 petek
    280x420=11.8m2
    Banyo 60x60 petek
    150x210+190x290=8.7m2
    113m2 net alan.

Üst kat;
    Hol 90x60 petek
    390x440=17.2m2
    Üst oda 100x60 petek
    330x420=13.9m2
    Boşluk
    Petek yok
    480x130=6.2m2
    Yatak odası 120x60 petek
    470x410=19.3m2
    Banyo 80x60 petek
    350x270=9.5m2
    66.1m2 net alan. 
    Toplam net alan 179.1m2
    Toplam petek boyu 13.1m

Şimdiden teşekkürler..

Kolay gelsin…

Teşekkürler..

Econcept 25C ve 35C kombiler 50/30 işletmede (ideal yoğuşmalı işletme) 26,6Kw (22876Kcal/h) ile 36,7Kw (31562Kcal/h) maksimum kapasiteye sahiptir. Doğalgaz sarfiyatları 0,56 m3/h (min) 2,11 m3/h (maks) ile 0,69 m3/h (min) 2,69 m3/h (maks) olup aralarında oransal olarak ciddi fark var. Ayrıca 35C için fazladan 300 TL civarı para vereceksiniz.
    Bence 25C yeterli olur, aradaki farkla Romeo oda termostatı alırsınız...

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/econcept%20tech%20teksyf.pdf

25 C nin maks sarfiyatı 2.11m3 değil 2.86 dır.2.11 olan Lpg ile Sayın Memint.Nereden biliyorum çok hatim ettim valla oraları.35 C de de maks 2.69 değil 3.68 gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 16 Mayıs 2012; 22:03:34 >

• Haklısınız Sn @Hasanbatuhan, maks. sarfiyatlar olarak DG yerine satır kaydırarak LPG sarfiyatlarını okumuşum. Uyarınız için teşekkürler...
  • selamlar,

sadece ocak ve mutfak/banyoda sıcak su için kombi taktırmayı düşünüyorum. elektrik faturası belimizi büküyor (evde 3 kişi + 1 bebek olunca fatuar bildiğin astronomik rakamlara çıkıyor). hesaplı ve sorun çıkartmayacak öneriniz var mıdır?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: spidey

selamlar,

sadece ocak ve mutfak/banyoda sıcak su için kombi taktırmayı düşünüyorum. elektrik faturası belimizi büküyor (evde 3 kişi + 1 bebek olunca fatuar bildiğin astronomik rakamlara çıkıyor). hesaplı ve sorun çıkartmayacak öneriniz var mıdır?

teşekkürler

sıcak su için doğalgaz hermetik şofben alın daha ucuz oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

selamlar,

teşekkürler

marka olarak bir öneriniz var mıdır?
  • quote:

quote:

quote:

selamlar,

teşekkürler

demirdöküm ve ariston

• quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar,

teşekkürler

demirdöküm ve ariston

teşekkür ederim

• bolu da yaşıyorum evim 130m2 7 petek var ,Demirdöküm Nitromix Premix Yoğuşmalı Kombi P-24,bosch classıc condense zwb28-c hangisi uygundur acaba,birde internetten kombi almak uygunmudur acaba evimin eşyası sitesi hakkında bilginiz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunç1

bolu da yaşıyorum evim 130m2 7 petek var ,Demirdöküm Nitromix Premix Yoğuşmalı Kombi P-24,bosch classıc condense zwb28-c hangisi uygundur acaba,birde internetten kombi almak uygunmudur acaba evimin eşyası sitesi hakkında bilginiz varmı

iki kombide verimli ve sorunsuzdur

hangisinin servisi daha iyiyse o kombiye yönelmenizi öneririm

internetten kombi alınabilir
  • Geçenlerde eşanjör arızasından bahsetmiştim arada peteklerde devreye giriyordu bu havada. Gelen usta kartta da problem olduğunu söyledi. hiç tamir etmeyelim yeni kombi alın dedi. para bile almadı tamir edip alabilecekken.

Bana bir kombi önerin lütfen aklım iyice karıştı. Ustanın tavsiyesi ECA confeo plus
    Eski kombim demirdöküm termostar idi. 20000kcal hermetik bir kombi

Evimin durumu şöyle İstanbul beylikdüzünde
    125-130m2 güneybatı cephe, dıştan mantolamalı. 2 senedir en soğuk zamanlarda doğalgaz faturam 200-240Tl arası geliyor.
    7metre petek var ve tüm petekler açık kullanıyorum. Evin sıcaklıgıda 25 derecelerde oluyor. Kısa kollu çok rahat oturabiliyorum benım gibi çok üşüyen biri bile.

Önerileriniz nedir ?
  • quote:

Geçenlerde eşanjör arızasından bahsetmiştim arada peteklerde devreye giriyordu bu havada. Gelen usta kartta da problem olduğunu söyledi. hiç tamir etmeyelim yeni kombi alın dedi. para bile almadı tamir edip alabilecekken.

Bana bir kombi önerin lütfen aklım iyice karıştı. Ustanın tavsiyesi ECA confeo plus

125-130m2 güneybatı cephe, dıştan mantolamalı. 2 senedir en soğuk zamanlarda doğalgaz faturam 200-240Tl arası geliyor.
    7metre petek var ve tüm petekler açık kullanıyorum. Evin sıcaklıgıda 25 derecelerde oluyor. Kısa kollu çok rahat oturabiliyorum benım gibi çok üşüyen biri bile.

Önerileriniz nedir ?

kombi için bütçeniz ne kadar

1000liraya da alınabilecek kombi var 3000 liraya da var

• quote:

quote:

Geçenlerde eşanjör arızasından bahsetmiştim arada peteklerde devreye giriyordu bu havada. Gelen usta kartta da problem olduğunu söyledi. hiç tamir etmeyelim yeni kombi alın dedi. para bile almadı tamir edip alabilecekken.

Önerileriniz nedir ?

Montaj dahil 1500 tl dusunuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Önerileriniz nedir ?

Montaj dahil 1500 tl dusunuyorum

ferroli domitech öneririm

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files//file/Domitech.pdf

fiyatı 1200lira civarındadır.normal kombiler içinde o fiyat diliminde bence alabileceğiniz en iyi kombidir

%30 - %100 geniş modülasyon aralığında çalışır (bu modülasyon aralığı her kombide kolay kolay olmaz)
    sıcak su verimi 3 yıldız
    opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (modülasyonlu termostatla)
    5 yıl garanti

veya 1500liraya ariston clas premium veya baymak falke condens öneririm.
    ama montaj dahil dediğiniz fiyatı geçer ama bu kombiler "premix yoğuşmalı" ve tasarruflu cihazlardır

çünkü premix teknolojisi vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Mayıs 2012; 23:12:23 >

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.