DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kombi ve Tesisat Öneri-eski-
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3.286
Cevap
16
Favori
353.640
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      17422 Mesaj
      08 Mayıs 2012 12:01:43
      quote:

Orijinalden alıntı: djarumblacks

Alıntıları Göster

Marka ve Model öneriniz nedir peki?

1500 - 1700 lira civarında
      yazdığım markaların servisleri bölgenizde varsa

ariston clas premium
      ariston genus premium
      baymak falke condens
      baymak brötje novadens
      eca confeo premix s
      |
      |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Yüzbaşı
      359 Mesaj
      08 Mayıs 2012 18:20:17
      kombi konusunda kararımı verdim. vaillant 296 alıyorum. yanında calormatik 360F kablosuz modülasyonlu oda termostadı da alıyorum. belki biraz pahalı diğerlerinden ama eve keşfe gelen firmanın mevcut sisteme girecekleri yerler, yoğuşma borusunu koyacağı sekil, sistemim oksijen bariyerli olmaması nedeniyle camur ayrıstırıcı takacak olmaları ( diğerleri hiç gerek yok dedilerdi) aklıma yatmasına neden oldu. en az kombinin secimi kadar firmanında önemli oldugunu sizden öğrendim sonucta.. bilgilerinden yararlandıgım degerli uyelere cok teşekkürler..
      |
      |

• Yarbay
      7544 Mesaj
      09 Mayıs 2012 09:36:12
      75 m2 daire için hesaplı ve sorunsuz kombi önerebilirmisiniz ?

Vaillant var aklımda ama sanırım sorunsuz olmasına rağmen tuzlu fiyatı var :O

Ayrıca kredi kartı ile vade farksız alabileceğim yerler var mı ist de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myresistance -- 9 Mayıs 2012; 9:46:24 >

PSN : MustafaTR (Ps3 & Ps Vita) / 31
    • Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      09 Mayıs 2012 10:28:28
      quote:

Orijinalden alıntı: myresistance

75 m2 daire için hesaplı ve sorunsuz kombi önerebilirmisiniz ?

Vaillant var aklımda ama sanırım sorunsuz olmasına rağmen tuzlu fiyatı var :O

Ayrıca kredi kartı ile vade farksız alabileceğim yerler var mı ist de ?

kombi için bütçeniz ne kadar?

1000liraya da kombi var
      3000lira ya da var

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Yarbay
      7544 Mesaj
      09 Mayıs 2012 11:18:13
      quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Alıntıları Göster

kombi için bütçeniz ne kadar?

1000liraya da kombi var
      3000lira ya da var

binada alanlar hep vaillant aldı lakin fiyatı yüksek oluyor. kombi + petekler dahil 2000-2500 TL arası bütçem

ama aklıma takılanlar vaillant sorunsuz ok fakat demirdöküm yada eca da sorunlar olabiliyor mu ? Alıpta mağdur kalırmıyım.

PSN : MustafaTR (Ps3 & Ps Vita) / 31
    • Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      09 Mayıs 2012 13:36:37
      quote:

Orijinalden alıntı: myresistance

Alıntıları Göster

binada alanlar hep vaillant aldı lakin fiyatı yüksek oluyor. kombi + petekler dahil 2000-2500 TL arası bütçem

ama aklıma takılanlar vaillant sorunsuz ok fakat demirdöküm yada eca da sorunlar olabiliyor mu ? Alıpta mağdur kalırmıyım.

vaillant 242-5 alabilirsiniz.ama o paralara premix yoğuşmalı kombiler var

vaillant 202-5 model ise çok donanımlı bir kombi değil
      sıcak su verimi 2 yıldız
      sirkülasyon pompası 2 kademeli
      modülasyon aralığı %37 - %100 civarında

demirdöküm den: neva,atron,nepto,kalisto gibi kombilerden uzak durun.benden söylemesi

demirdöküm den normal kombilerden bence sadece : nitron alınabilir.1200 lira civarındadır.fan modülasyon özelliği var
      ayrıca kombinin üstünde haftalık program saati var

eca'dan ise eca proteus dan uzak durun.sorunlu bir kombidir

eca'dan eca confeo plus alınabilir
      sıca su verimi 3 yıldız
      opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
      ama bu kombinin modülasyon aralığı:%35-%100

ama ben ferroli domitech veya ferroli domiproject D öneririm.fiyatları internette 1100-1200lira civarındadır
      sıca su verimi 3 yıldız
      modülasyon aralığı %30 - %100
      opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (modülasyonlu termostat ile)
      üstelik 5 yıl garanti

premix yoğuşmalı kombilerden ise:
      1500lira civarında
      baymak falke condens
      ariston clas premium

yerinizde olsam 1500liraya fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi alırdım veya ferroli domitech/ferroli domiproject d

ama illaki vaillant alacaksınız: vaillant 242-3-5
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      09 Mayıs 2012 15:15:54
      İmmerfaz,maktek,mastaş bu markaların peteklerini alıpta kullanan var mı ?
      Kombici ile konuşmam da hatve aralığı mühim değil kollektör uzunluğu mühimdir dedi doğrumu ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      573 Mesaj
      09 Mayıs 2012 19:01:24
      bu camur ayrıstırıcı aparatı her kombiye oluyormu ?
      |
      |

kenanbal was here...

xbox live : kenanbal
    • Binbaşı
      1367 Mesaj
      10 Mayıs 2012 00:27:51
      Merhaba arkadaşlar

Bu hafta itibariyle Bosch Classic Condense kombi aldım.Birde Bosch un oda termostatları ve termostatik vanalar varmış.Bunlar ne işe yarar? 1-2 odaya termostatik vana ve salonada Bosch un oda termostatını almakta yarar varmı sizce?

• Yarbay
      3543 Mesaj
      10 Mayıs 2012 09:42:15
      Merhaba,

İzmir'de bulunan 110m2 evimiz için doğalgaz kurdurmayı düşünüyoruz. Mevcut olarak kat kaloriferimiz ve peteklerimiz mevcut, doğalgaza geçmeyi düşünüyoruz. Kombi için bütçemiz 1000-1500TL arası, diğer işlemlerin ne kadar tutacağı ve en hesaplı nereden yaptırabileceğimiz konularında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yardım eden arkadaşlara karşılığında bilgisayar konusunda tavsiye/destek verebilirim.

İyi forumlar.

• Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      10 Mayıs 2012 09:50:10
      quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

Merhaba,

İzmir'de bulunan 110m2 evimiz için doğalgaz kurdurmayı düşünüyoruz. Mevcut olarak kat kaloriferimiz ve peteklerimiz mevcut, doğalgaza geçmeyi düşünüyoruz. Kombi için bütçemiz 1000-1500TL arası, diğer işlemlerin ne kadar tutacağı ve en hesaplı nereden yaptırabileceğimiz konularında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yardım eden arkadaşlara karşılığında bilgisayar konusunda tavsiye/destek verebilirim.

İyi forumlar.

bende izmirdeyim

evimde kat kaloriferi vardı.ama kat kaloriferleri nin petek dizaynları büyük sıcaklık işletmelere göre yapıldığı için daha sonradan odalara petek ilaveleri yaptırmıştım
      sizde ne kadar masraf çıkar bilemiyorum evinizin konumunu bilmiyorum ama kombi haricinde en az 1000-1500lira masraf çıkar
      (ortalama yazıyorum)
      izmirgaz abonman aboneliği hariç tabii

kombi olarak premix yoğuşmalı kombi öneririm. veya normal kombi alacaksınız modülasyon aralığı geniş+sıcak su verimi 3 yıldız özelliğinde kombiler seçin

premix yoğuşmalı kombi olarak:1500lira civarında

ariston clas premium:premix yoğuşmalı 2 yıl garanti
      baymak falke condens:premix yoğuşmalı 7 yıl garanti

normal kombi : ferroli domitech veya ferroli domiproject D:
      1100-1200lira civarında
      sıcak su verimi 3 yıldız
      opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (modülasyonlu termostat ile)
      üstelik 5 yıl garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Mayıs 2012; 9:51:57 >

• Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      10 Mayıs 2012 09:55:27
      quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

Merhaba arkadaşlar

Bu hafta itibariyle Bosch Classic Condense kombi aldım.Birde Bosch un oda termostatları ve termostatik vanalar varmış.Bunlar ne işe yarar? 1-2 odaya termostatik vana ve salonada Bosch un oda termostatını almakta yarar varmı sizce?

kombiniz hayırlı olsun

bosch classic condens için en uygun termostat bosch fr10
      bu termostat kombinize oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırır
      termostat almaya karar verirseniz,koridora veya hemen ısınmayan kombiye uzak bir odaya monte edin

termostatik vana ise koridor,mutfak veya çabuk ısınan kombiye yakın bir oda,veya kapalı tuttuğunuz kullanmadığınız bir odaya monte edin
      o oda kışın soğuk kalacağına term vana ile ılık kalsın daha iyi

termostatik vana da önerim: danfoss ve siemens
      |
      |

• Yarbay
      2796 Mesaj
      10 Mayıs 2012 10:02:41
      quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

Merhaba arkadaşlar

Merhaba,

Öncelikle kombiniz hayırlı olsun.
      Oda termostatı tıpkı klimada olduğu gibi, belirlenen sıcaklık değerine göre kombiyi açar/kapar/çalıştırır. Kombinin bulunmadığı bir alana kablo çekilerek konulup kullanılabilmesi klimadan farkıdır. Evin en az ısınan bir alanına yerden 1,5m yükseğe, güneş ve ev içi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek şekilde duvara monte edilir. Bu alan salon veya koridor olabilir. Termostatik radyatör vanası ise evin fazla ısınan veya fazla ısınması muhtemel alanlarındaki petek girişlerine takılır. Bu alanların diğer odalardan fazla ısınması engellenerek ev içi ısının homojen dağılımı sağlanabilir.
      Her iki cihaz da tasarrufa yardımcıdır ve ısı kontrolünü sağlarlar. Birbirine alternatif değil, tam tersine tamamlayıcısıdırlar.
      Bosch Classic Condens için FR10 modülasyonlu veya FR100 modülasyonlu haftalık proğramlı oda termostatlarından birini almanızı öneririm.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-FR10-Dijital-Gostergeli-Modulasyonlu-Oda-Termostati-0--351
      |
      |

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!
    • Yarbay
      3543 Mesaj
      10 Mayıs 2012 11:42:55
      quote:

Alıntıları Göster

bende izmirdeyim

evimde kat kaloriferi vardı.ama kat kaloriferleri nin petek dizaynları büyük sıcaklık işletmelere göre yapıldığı için daha sonradan odalara petek ilaveleri yaptırmıştım
      sizde ne kadar masraf çıkar bilemiyorum evinizin konumunu bilmiyorum ama kombi haricinde en az 1000-1500lira masraf çıkar
      (ortalama yazıyorum)
      izmirgaz abonman aboneliği hariç tabii

kombi olarak premix yoğuşmalı kombi öneririm. veya normal kombi alacaksınız modülasyon aralığı geniş+sıcak su verimi 3 yıldız özelliğinde kombiler seçin

premix yoğuşmalı kombi olarak:1500lira civarında

ariston clas premium:premix yoğuşmalı 2 yıl garanti
      baymak falke condens:premix yoğuşmalı 7 yıl garanti

normal kombi : ferroli domitech veya ferroli domiproject D:
      1100-1200lira civarında
      sıcak su verimi 3 yıldız
      üstelik 5 yıl garanti

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, Karşıyakada oturuyorum. 1500TL'ye bulamadım premix olanlardan.

Kombi haricinde bir doğalgaz borusu, sayacı ve işçiliği var sanırım. 1.500TL tutacak şeyler mi bunlar, fazla geldi açıkçası.

Birde abonelik için ne kadar bir masraf çıkarılır aşağı yukarı bilgi verebilirmisiniz?

• Teğmen
      131 Mesaj
      10 Mayıs 2012 12:14:06
      quote:

Merhaba,

İyi forumlar.

Bu formda yazan ve İzmirde bulunan Biray Doğalgazla iletişime geçiniz.İşi bilen nadir firmalardandır.
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      10 Mayıs 2012 13:59:33
      quote:

Alıntıları Göster

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, Karşıyakada oturuyorum. 1500TL'ye bulamadım premix olanlardan.

Kombi haricinde bir doğalgaz borusu, sayacı ve işçiliği var sanırım. 1.500TL tutacak şeyler mi bunlar, fazla geldi açıkçası.

Birde abonelik için ne kadar bir masraf çıkarılır aşağı yukarı bilgi verebilirmisiniz?

ne tesadüf bende karşıyakalıyım

bende az tutar sanmıştım bir zamanlar
      2yıl önce en düşük 2500lira dahil fiyat çekmişlerdi.ortalama fiyat çekenler 2700-2800lira civarındaydı
      2300lira fiyat çeken bir firmaya yaptırmıştım.istersen pm den yerini söylerim burdan reklam olmasın
      girne de mevlana camii zübeyde hanım caddesinde

yapılacak işlemler:

kombi dolabı (balkonda montaj olacaksa) ama bence kombiyi evin içine monte edin
      doğalgaz borusu kombiye kadar uzanacak,aynı boru mutfağa kadar çekilecek
      kombinin olduğu alanda mutfak veya banyoya sıcak ve soğuk su bağlantısı çekilecek
      kombi montajı +kombi bağlantı seti
      sayaç bağlantısı+selenoid vana
      mutfağa menfez ve gaz alarm cihazı
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      10 Mayıs 2012 19:40:53
      Arkadaşlar ben Ankara Etimesgut da oturuyorum evim 4 katlı binanın 3. katında güney batı cephe. binada mantolama yok Dairemin net 100m2 kullanım alanı var. Şuan evimde kullandığım kombi Baymak eco3 hermetik. Kombimi değiştirmek istiyorum nedeni ise beyninin bozulmuş olması yaz aylarında bile yazlık konumunda iken petekleri ısıtıyor olması ve her yıl başka başka arızalar çıkarması.

Evim yukarda yazdığım gibi 100m2 mantolama yok, tesisatı plastik boru döşemişler toplam 7 metre petek boyu var 1 de havlu pan var. ayrıca dijital oda termostatı kullanıyorum. Evimin özelliklerine uygun kombi önerisi yaparsanız sevinirim. Yoğuşmalı düşünüyorum ama bir kaç kombiciye gittim hiç gerek yok dediler günde 1m3 az yakar onun için o kadar para verip de yoğuşmalı almayın dediler. Herhangi bir marka takıntım yok ama Buderus en iyisi dediler. Marka takıntım yok derken Baymak kombiye takıntılıyım hayatta almam. Baymak fabrikası gelse bedava verse yine almam.

• Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      10 Mayıs 2012 20:23:47
      quote:

Orijinalden alıntı: scazi06

Arkadaşlar ben Ankara Etimesgut da oturuyorum evim 4 katlı binanın 3. katında güney batı cephe. binada mantolama yok Dairemin net 100m2 kullanım alanı var. Şuan evimde kullandığım kombi Baymak eco3 hermetik. Kombimi değiştirmek istiyorum nedeni ise beyninin bozulmuş olması yaz aylarında bile yazlık konumunda iken petekleri ısıtıyor olması ve her yıl başka başka arızalar çıkarması.

Evim yukarda yazdığım gibi 100m2 mantolama yok, tesisatı plastik boru döşemişler toplam 7 metre petek boyu var 1 de havlu pan var. ayrıca dijital oda termostatı kullanıyorum. Evimin özelliklerine uygun kombi önerisi yaparsanız sevinirim. Yoğuşmalı düşünüyorum ama bir kaç kombiciye gittim hiç gerek yok dediler günde 1m3 az yakar onun için o kadar para verip de yoğuşmalı almayın dediler. Herhangi bir marka takıntım yok ama Buderus en iyisi dediler. Marka takıntım yok derken Baymak kombiye takıntılıyım hayatta almam. Baymak fabrikası gelse bedava verse yine almam.

kombi için bütçeniz ne kadar
      1000 liraya da kombi var 3000 liraya da var

bu arada iyi marka yoktur iyi model vardır

• Onbaşı
      17 Mesaj
      10 Mayıs 2012 21:57:51
      quote:

Alıntıları Göster

kombi için bütçeniz ne kadar
      1000 liraya da kombi var 3000 liraya da var

bu arada iyi marka yoktur iyi model vardır

üst sınır 2000 tl

• Kurmay Yarbay
      17422 Mesaj
      10 Mayıs 2012 23:30:26
      quote:

Orijinalden alıntı: scazi06

Alıntıları Göster

üst sınır 2000 tl

premix yoğuşmalı:

ariston clas premium
      eca confeo premix s
      airfel digifel premix
      immergas victrix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Mayıs 2012; 23:40:27 >

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
modasor
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
1,289
1.2.162

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.