Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
376.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: altila

BİZİM SİTEDEKİLER DE TAM TERSİNİ YAPIP AÇIK MUTFAKTA İÇERDEKİ KOMBİ MONTAZ BORULARINI DIŞA ALDIRIYOR.SORDUĞUMDA ZEHİRLENMEDEN KORKUYORUZ DİYORLAR.

gereksiz korkulardan dolayı böyle yapıyorlar

eski komşum kombiyi mutfağa monte ettirdi.mutfak duvarından deldirip hermetik bacayı dışarı uzattı
    sonra komşuları kendisini örnek aldı.kombiyi aynı şekilde monte ettirdiler

ben bile ailemin bu yaz oturacağı daireleri için,kalorifer boruları döşenirken müdahele ettim
    evin bir tanesi amerikan mutfaklı açık salon.kombi bağlantı borularını balkona döşetmedim
    evin içine döşettim.hatta usta unutmasın diye sprey boya ile kombi bağlantı noktalarını ve petek bağlantı (çapraz olması için) noktalarını işaretledim

pencereye yakın (hermetik baca için) kombi bağlantısı,duvarın diğer tarafında balkon var

müteahhid kendine ait dairelerde kombi bağlantılarını hep balkona yaptı.beni ilgilendirmediği için bişey demedim

balkona kombi bağlantısı:

• SEVGİLİ disintegration sizin başınızı çok ağrıttım biliyorum,ama ben de sizden çok şey öğrendim.kombiyi kesinlikle içeri koyacağım.(ikna oldum)

size geldiğim son tercih noktamı veriyorum.bu tercihlere göre hafta içi firmalardan teklif alacağım.

petekler ddplus h=60 pkkp
    kombi :baymak falke condense 24kw premix yoğuşmalı montaj yeri mutfak

açık mutfak :90x130(130 olana termostatik vana)
    salon :180(termostatik vana)
    koridor :130
    banyo :40
    çocuk :110
    çocuk :120:
    yatak od. :150

son durum bu üstat.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar kombiyi yaz mevsiminde nasıl kullanmak gerekir yaz kış uygulaması diye birşey gördüm internette fakat benim kombide bu mod u bulamadım.Kombim buderus logamax plus gb 12-25K
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: serdar157

quote:

2) İYİ VE KALİTELİ BİR KALORİFER TESİSATI

mümkünse oksijen bariyerli pex-b boru ile mobil sistem:

http://www.firat.com/binaici-tesisat-boru-sistemleri/pex-mobil-sistemler?section=186

bu sistemde kollektör vasıtasıyla peteklere ayrı ayrı sıcak su gönderildiği için ve dirsek olmadığı için hem petekler daha çok ve çabuk ısınır.

tesisatta oksijen emilimi olmadığı için kombi ve peteklerin ömrü artar

Arkadaşlar bugün inşaata tesisatı çekmeye başlamışlar tesisat taki borular yukarda görülen şekilde kılıflı boru fakat bunun oksijen geçirgenliğini nerden anlarız. Tesisatı çeken vatandaşın oksijenin ne olduğundan haberi pek yok üzerinde marka falanda bulamadım başka şekilde anlaşılmaz heralde ama kılıflı olduğu için iyi gibi geldi bana?

fıratpen de kılıfın içinde yazıyor
    sizdeki hangi marka

hocam borunun içini okudum marka ege plast pex-b yazıyor ama oksijen bariyeri ile ilgili birşey göremedim. geri kalan rakamlar tse no üretim tarihi vs idi. Ama internet sitesinden de inceledim fakat benim eve taktıkları pek osijen bariyerli gibi gelmedi bana
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2) İYİ VE KALİTELİ BİR KALORİFER TESİSATI

mümkünse oksijen bariyerli pex-b boru ile mobil sistem:

http://www.firat.com/binaici-tesisat-boru-sistemleri/pex-mobil-sistemler?section=186

bu sistemde kollektör vasıtasıyla peteklere ayrı ayrı sıcak su gönderildiği için ve dirsek olmadığı için hem petekler daha çok ve çabuk ısınır.

tesisatta oksijen emilimi olmadığı için kombi ve peteklerin ömrü artar

Arkadaşlar bugün inşaata tesisatı çekmeye başlamışlar tesisat taki borular yukarda görülen şekilde kılıflı boru fakat bunun oksijen geçirgenliğini nerden anlarız. Tesisatı çeken vatandaşın oksijenin ne olduğundan haberi pek yok üzerinde marka falanda bulamadım başka şekilde anlaşılmaz heralde ama kılıflı olduğu için iyi gibi geldi bana?

fıratpen de kılıfın içinde yazıyor
    sizdeki hangi marka

hocam borunun içini okudum marka ege plast pex-b yazıyor ama oksijen bariyeri ile ilgili birşey göremedim. geri kalan rakamlar tse no üretim tarihi vs idi. Ama internet sitesinden de inceledim fakat benim eve taktıkları pek osijen bariyerli gibi gelmedi bana

http://www.egeplast.com.tr/egeyildiz.php?sayfa_id=304&kategori_id=301&id=406&ana_id=2&alt_id=19&alt_id1=406&alt_id2=&alt_id3=&lng=1

http://www.egeplast.com.tr/egeyildiz.php?sayfa_id=304&kategori_id=301&id=130&ana_id=2&alt_id=19&alt_id1=130&alt_id2=&alt_id3=&lng=1

http://www.egeplast.com.tr/egeyildiz.php?sayfa_id=304&kategori_id=301&id=127&ana_id=2&alt_id=19&alt_id1=127&alt_id2=&alt_id3=&lng=1

bilgi için firmayı arayabilirsiniz

EGEPLAST - ÇİĞLİ
    10003 Sokak No:6 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli-İzmir
    Tel : +90 (0 232) 376 86 31
  • quote:

Orijinalden alıntı: altila

SEVGİLİ disintegration SİZİN BAŞINIZI ÇOK AĞRITTIM BİLİYORUM,AMA BEN DE SİZDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM.KOMBİYİ KESİNLİKLE İÇERİ KOYACAĞIM.(İKNA OLDUM)

SİZE GELDİĞİM SON TERCİH NOKTAMI VERİYORUM.bU TERCİHLERE GÖRE HAFTA İÇİ FİRMALARDAN TEKLİF ALACAĞIM.

PETEKLER DDPLUS H=60 PKKP
    KOMBİ :BAYMAK FALKE CONDENSE 24KW PREMİX YOĞUŞMALI MONTAJ YERİ MUTFAK

AÇIK MUTFAK :90X130(130 OLANA TERMOSTATİK VANA)
    SALON :180(TERMOSTATİK VANA)
    KORİDOR :130
    BANYO :40
    ÇOCUK :110
    ÇOCUK :120:
    YATAK OD. :150

SON DURUM BU ÜSTAT.

salon hariç petek boylarında bence sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrimDışı

Arkadaşlar kombiyi yaz mevsiminde nasıl kullanmak gerekir yaz kış uygulaması diye birşey gördüm internette fakat benim kombide bu mod u bulamadım.Kombim buderus logamax plus gb 12-25K

Kalorifer ısıtması yapmayacağınız döneme girerken kombinin üstündeki ısıtma devresi (yanında petek sembolü olan buton) ayarını minimuma (en sona) getirin. Ama kombiyi tamamen kapamayın. İşte bu konum yaz konumudur.
  • Selamün aleyküm Bu 15gün içerisinde kombi alacağız kesin olarak hemde.95metre kare için ısı yalıtımlı yeni ev yapımı bitiyor.alt katta oturacağız bahçekatında müstakil ev.full yalıtımlı.bugün kombi baktım beylikdüzü koçtaşdan biri demirdökümdü 1295 tl idi 20binlik.ama benim fikrim 20binlik yetmez gibi geliyor.2 oda 1 salon olacak.önerebileceğiniz 1100tlyi geçmeyen maximum bir kombi önerebilirmisiniz.peşin kredikartıyla 12taksit alacağım.kesinlikle mağazadan olacak veya güvenilir bi net sitesi (hızlıal hepsiburdagibi) salon 23.5metre kare olacak 1 oda 16.5 metre kare olacak 1 oda 14.5metre kare olacak tuvalet 10metre kare geri kalanlar aklımda değil.benim isteğim daha önce almış kullanmış arkadaşlar detaylı bir yorum yaparsa çünki çok masrafa girdik arızalıp bozulan bir kombi istemiyoruz şimdiden herkeze teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

Selamün aleyküm Bu 15gün içerisinde kombi alacağız kesin olarak hemde.95metre kare için ısı yalıtımlı yeni ev yapımı bitiyor.alt katta oturacağız bahçekatında müstakil ev.full yalıtımlı.bugün kombi baktım beylikdüzü koçtaşdan biri demirdökümdü 1295 tl idi 20binlik.ama benim fikrim 20binlik yetmez gibi geliyor.2 oda 1 salon olacak.önerebileceğiniz 1100tlyi geçmeyen maximum bir kombi önerebilirmisiniz.peşin kredikartıyla 12taksit alacağım.kesinlikle mağazadan olacak veya güvenilir bi net sitesi (hızlıal hepsiburdagibi) salon 23.5metre kare olacak 1 oda 16.5 metre kare olacak 1 oda 14.5metre kare olacak tuvalet 10metre kare geri kalanlar aklımda değil.benim isteğim daha önce almış kullanmış arkadaşlar detaylı bir yorum yaparsa çünki çok masrafa girdik arızalıp bozulan bir kombi istemiyoruz şimdiden herkeze teşekkür ederim.

a.selam

1100 liraya fazla seçenek yok
    bu fiyat diliminde garantisi uzun olan kombilere yönelmenizi öneririm

1000liraya baymak falke fx 24 modeli var.tam 7 yıl garantilidir
    çok donanımlı bir kombi değil ama fiyatına göre bayağı iyi

aynı kombiyi geçen kış eski komşuma aldırdım.sıcak su verimi olsun kalorifer devresi olsun
    bence 1000liraya alınacak kombilerin başında
    normal kombilede 7 yıl garanti kolay kolay olmayacak birşey.yarın birgün parçası bozuldu mu sorun olmaz

yalnız evinize 24kw bir kombi yeterli mi,ısıtılacak bütün odaların m2 lerini yazarsanız belli olur
  • quote:

quote:

Selamün aleyküm Bu 15gün içerisinde kombi alacağız kesin olarak hemde.95metre kare için ısı yalıtımlı yeni ev yapımı bitiyor.alt katta oturacağız bahçekatında müstakil ev.full yalıtımlı.bugün kombi baktım beylikdüzü koçtaşdan biri demirdökümdü 1295 tl idi 20binlik.ama benim fikrim 20binlik yetmez gibi geliyor.2 oda 1 salon olacak.önerebileceğiniz 1100tlyi geçmeyen maximum bir kombi önerebilirmisiniz.peşin kredikartıyla 12taksit alacağım.kesinlikle mağazadan olacak veya güvenilir bi net sitesi (hızlıal hepsiburdagibi) salon 23.5metre kare olacak 1 oda 16.5 metre kare olacak 1 oda 14.5metre kare olacak tuvalet 10metre kare geri kalanlar aklımda değil.benim isteğim daha önce almış kullanmış arkadaşlar detaylı bir yorum yaparsa çünki çok masrafa girdik arızalıp bozulan bir kombi istemiyoruz şimdiden herkeze teşekkür ederim.

a.selam

aynı kombiyi geçen kış eski komşuma aldırdım.sıcak su verimi olsun kalorifer devresi olsun
    normal kombilede 7 yıl garanti kolay kolay olmayacak birşey.yarın birgün parçası bozuldu mu sorun olmaz

yalnız evinize 24kw bir kombi yeterli mi,ısıtılacak bütün odaların m2 lerini yazarsanız belli olur

yardımınız için çok teşekkür ederim akılımda kalan metre kareler;
    yarın düşük bir ihtimal olsada projeyi taratıp foruma resim olarak ekleme şansım var.

salon:23.5metre kare (tam emin değilim 25.5de olabilir %70civarında 23.5 diye aklımda kalmış :) )
    1.oda:16.5 metre kare
    2.oda:14 metre kare
    banyo 10 metre kare
    mutfak 15.5 metre kare
    ve antre.
    camlar pimapen full ısıyalıtımlı evin alt tarafındanda yalıtım yapıldı betonlardan duvarlardada var full diyebiliriz :).

projede 96.5m2 diye geçiyor ama pek öyle sanmıyorum ben :).95 metre kare diyelim yani kısaca.fiyatı şuan en en fazla yapabileceğimix 1150 oda en fazla zorlayarak.yoğuşmalı olmasın olsun fark etmez.yeterki bizim başımızı ağrıtmayacak sürekli arıza çıkarmayacak banyoya girdiğimizde sıcak suyumuz anında yanacak olsun yeter evi düzgün ısıtsın peteklere suyu iyi göndersin yeter.şimdiden teşekkür ederim.
  • bu arada baymak falke fx 24 için internette tarattım montaj için 150tl diyorlar bu montaj parasını heryermi oluyor böyle saçmalıkmı olur yahu
  • quote:

quote:

quote:

a.selam

yardımınız için çok teşekkür ederim akılımda kalan metre kareler;
    yarın düşük bir ihtimal olsada projeyi taratıp foruma resim olarak ekleme şansım var.

salon:23.5metre kare (tam emin değilim 25.5de olabilir %70civarında 23.5 diye aklımda kalmış :) )
    1.oda:16.5 metre kare
    2.oda:14 metre kare
    banyo 10 metre kare
    mutfak 15.5 metre kare
    ve antre.
    camlar pimapen full ısıyalıtımlı evin alt tarafındanda yalıtım yapıldı betonlardan duvarlardada var full diyebiliriz :).

projede 96.5m2 diye geçiyor ama pek öyle sanmıyorum ben :).95 metre kare diyelim yani kısaca.fiyatı şuan en en fazla yapabileceğimix 1150 oda en fazla zorlayarak.yoğuşmalı olmasın olsun fark etmez.yeterki bizim başımızı ağrıtmayacak sürekli arıza çıkarmayacak banyoya girdiğimizde sıcak suyumuz anında yanacak olsun yeter evi düzgün ısıtsın peteklere suyu iyi göndersin yeter.şimdiden teşekkür ederim.

95m2 için 24kw bir kombi yeter

• quote:

bu arada baymak falke fx 24 için internette tarattım montaj için 150tl diyorlar bu montaj parasını heryermi oluyor böyle saçmalıkmı olur yahu

montaj ücreti değişir. 50liraya da montaj yaptırabilirsiniz
    100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

• quote:

quote:

bu arada baymak falke fx 24 için internette tarattım montaj için 150tl diyorlar bu montaj parasını heryermi oluyor böyle saçmalıkmı olur yahu

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

http://www.dijitall.com/urun/baymak-falke-fx-24-fi-kombi.aspx şu site güvenilirmidir ? veya güvenilir bir site varmıdır kombi alacağım?.
  • quote:

quote:

quote:

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

http://www.dijitall.com/urun/baymak-falke-fx-24-fi-kombi.aspx şu site güvenilirmidir ? veya güvenilir bir site varmıdır kombi alacağım?.

reklam gibi olacak ama
    bu başlıkta yıllardan beri şu sitelerden alışveriş yapılıyor

www.kombi.com

www.kombitoptancisi.com

www.bykombi.com

son zamanlarda şu sitede var: 2 sitede aynı şirkete ait

http://www.sanalpazar.com/Baymak-Falke-Fx-24-Kombi-20.000kcal__isp2891349

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-falke-24-fx-72584594/detay
  • quote:

quote:

quote:

quote:

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

reklam gibi olacak ama

www.kombi.com

www.kombitoptancisi.com

www.bykombi.com

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-falke-24-fx-72584594/detay

Benhttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-baymak-falke-24-fx-72584594/detay sitesinden falke condanse aldım en ucuz da burada sanırım ürün satıcısı Gökhan Bey'dir.
  • Öncelikle herkese iyi günler. Üstadlara birkaç sorum olacak.

1. Evimde ısıtılacak alan yaklaşık 100 m 7.8 m petek ölçüsü çıkardılar Baymak falke condense alacağım petek ölçüsü uygun mu? Gerekirse 1.5 m artırabilirim.

2. Kombinin takılacağı yerden tek hat ile 3 oda 1 salon petekleri bağlanacak. Tek hat derken petekler hatta paralel ve montaj çapraz bağlanacak. Isınma performansında düşme olur mu özellikle enson (2m petek salon için) bağlanacak petek açısından?

3. Aşağıdaki yapılacak işlere 3000 TL fiyat verdiler fiyat uygun mu?

Kalorifer tesisatı (Dizayn Folyolu boru olacak) sıva üstü

7.8 m petek DD Plus

Doğalgaz tesisatı

Kombi montajı (Benim dışarıdan alacağım kombiyi)

Tadilatın tamamı anahtar teslim şeklinde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emelayhan -- 8 Nisan 2012; 13:38:25 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

reklam gibi olacak ama

www.kombi.com

www.kombitoptancisi.com

www.bykombi.com

yardımınız için çok teşekkür ederim.sitelere girdim baktım fakat ssl yok sitelerde kredi kartı maduru olmayalım birde :).istanbul içi önerebileceğiniz bir mağazavarmı peki ?.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

reklam gibi olacak ama

www.kombi.com

www.kombitoptancisi.com

www.bykombi.com

yardımınız için çok teşekkür ederim.sitelere girdim baktım fakat ssl yok sitelerde kredi kartı maduru olmayalım birde :).istanbul içi önerebileceğiniz bir mağazavarmı peki ?.

bu siteler sanal mağaza değil
    hepsinin ofisi,deposu var
    hepsinin pos makinası var.kredi kartınızla sanal pos değil gerçek pos tan alabilirsiniz
    taksit te yapıyorlar
    istanbuldaysanız
    dükkanlarına gidip alabilirsiniz
    en güvenli ve en ucuz yol bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Nisan 2012; 18:29:47 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

100liraya da
    150liraya da
    anlaşmanıza bağlı

reklam gibi olacak ama

www.kombi.com

www.kombitoptancisi.com

www.bykombi.com

bu siteler sanal mağaza değil
    hepsinin ofisi,deposu var
    hepsinin pos makinası var.kredi kartınızla sanal pos değil gerçek pos tan alabilirsiniz
    taksit te yapıyorlar
    istanbuldaysanız
    dükkanlarına gidip alabilirsiniz
    en güvenli ve en ucuz yol bu

teşekkür ettim yarın bi hepsine telefon açıp soracağım.nakliye ücreti alıyorlarmı montaj nekadar alıyorlar.inşallah nakliyeye para almazlar montajada :)
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.