Şimdi Ara

Kombi Su Basıncı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
17.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakdaşlar Kombi 55 derece vu yukarısında bar 2.6 oluyor ve bar işareti yanıp sönüyor ardından tekrar düzeliyor ara ara bu oluyor bundan su falanmı eksiklmek lazım yoksa başka birşey mi nasıl su eksiltiyor birde
     Kombi Su Basıncı

Kombi Su Basıncı

Yaz Modundaykenki Bar Seviyesi

Kombi Su Basıncı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadTR -- 3 Şubat 2012; 14:59:46 >

• cihazınız arkasındaki genleşme deposunun havası aralmıs en yakın zamanda yetkili servisi arayın
  • Aynı durum benimde başıma geldi odalardaki peteğin biri altları hiç ısınmıyor idi gideyim kombiye bir bakayım dedim bir baktım ki su basıncı 3 bar'a çıkmış yanıp yanıp sönüyor ufak bir araştırmadan sonra, ben üç dört gün önce tüm peteklerin havasını almıştım sıra ile çok su alınca basınç düşmüş ve arıza vermişti hemen su basma vanası var altta oradan açıp su basmıştım ve ben kapattığımı sanmıştım velevki üstündeki çevirdiğim düğme meğer yalama olmuş kapnmamış hep açık kalmış iki üç gündür bugün farkettim ve pense ile artık kapattım ve biraz suyunu alınca basınç normale döndü şimdi 1.2 ile1.5 arasında geziniyor. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baya1994

cihazınız arkasındaki genleşme deposunun havası aralmıs en yakın zamanda yetkili servisi arayın

eve yeni tasindik 3 ay once tasinir tasinmaz bakim yaptirdik gene bu olay olmusti adami aradim mavi bir vana var onu cevir dedi cevirdim su akti kapattim dedim sen gel ben evde diilken gelmis yapmis illaki yetkiki servis mi
  • E.C.A. Proteus Kombim var 2 günde bir su basıncı 1'e düşüyor kontrol ettim herhangi bir su kaçağı yoktur bunun başka ne sebebi olabilirmi ??? teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncyertnc -- 2 Şubat 2012; 16:54:45 >
  • peki bakım yapılırken arkaya hava bastılarmı fark ettinizmi eğer yapmadılarsa genleşme deposu ile ilgili sorunu söyle yapar siz 1.5 su basarsınız ve çalısrıken cihaz hemen 2.5 3.0 yükselir su banyo yaparken bir anda su biter soğur o arkadaki hava kalmayınca tank su dolar cihaz içinde su yok sanar ve sizi yanıltır sizde su basarsınız siz en yakın zmanda yetkili servis cağırın ve onlara genleşme tankının havası bitmiş diyin onlar anlar
  • uğraşmaya gerek yok tankın havası bir kere kaçmışsa içindeki şamyel delinmiştir yani tank deyişecek 150 zilmet orj 120 yerli
     Kombi Su Basıncı
  • yetkili servis geldiğinde tankın delik olduğunu anlar hava bosa gider ve ses çıkarır siz genede hazırlıklı bulunun delinmiş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncyertnc

E.C.A. Proteus Kombim var 2 günde bir su basıncı 1'e düşüyor kontrol ettim herhangi bir su kaçağı yoktur bunun başka ne sebebi olabilirmi ??? teşekkürler..

kaçakkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

quote:

Orijinalden alıntı: tncyertnc

E.C.A. Proteus Kombim var 2 günde bir su basıncı 1'e düşüyor kontrol ettim herhangi bir su kaçağı yoktur bunun başka ne sebebi olabilirmi ??? teşekkürler..

kaçakkkkkkkkkkkkkkkkkkk

kaçak değil 2 günde diyor yani durmadan su basıyor ve tank su ile dolu havası yok çihazın kaçak olsa delinmiş olsa arkadas su verir yada damlar
  • dostum bu kombi proteus yeni bu cihaz 2 ayda tankmı delinir ayrıca senin mantığına göre dolan su nereye gidiyor adam yazmış su falan damlatmıyor diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 2 Şubat 2012; 19:10:49 >
  • su gitmez dolunca tankın içine dolar doldukça tank şişer mebranın arasında su neyse yetkili servis gelince ortaya cıkar zaten
  • öğreneceksin dostum işi ama çok sabırsızsın o kombide bir sorun yok olsa zaten garantili adam servis çağırırdı %100 tesisatta kaçak var radyatör bağlantıları veya tesisatta
  • resim eklendi
  • şimdi oldu söylüyorum sıkıdur kombinin tankı uçmuş protherm leopard klasik sorunu tankı 6lt fiyatı 150 tl zilmet 120 tl can conta 2 yıl garantili işçilik dahil
  • quote:

şimdi oldu söylüyorum sıkıdur kombinin tankı uçmuş protherm leopard klasik sorunu tankı 6lt fiyatı 150 tl zilmet 120 tl can conta 2 yıl garantili işçilik dahil

senin meslek ne hocam
  • GAZ YAKICI CİHAZLAR TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTİMCİSİ
  • quote:

GAZ YAKICI CİHAZLAR TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTİMCİSİ

hocam adam bakimi yaparken canavar gibi bunu duzgun kullanirsaniz omur boyu gider dedi zaten 55 derece ve yukarida calisirken arada sirada oluyor
  • SLM,eğer bar devamlı düşüyors,ya peteklerden yada tesisattan bi yerden sızma vardır,
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyanik174

SLM,eğer bar devamlı düşüyors,ya peteklerden yada tesisattan bi yerden sızma vardır,

Düşmüyor Hocam şuanda normal 2.2 de ama 55 derece ve yukarıda çalışınca bazen 2.6 yanıyor ve uyarı veriyor ardından gene normal oluyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.