Şimdi Ara

Kombi Su Basıncı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
17.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gene Böyle olduğunda teknisyen su aldırmıştı bana daha doğrusu kap tutmamıştım yerlere akmıştı su :D sonra o gelip su aldı tankla bi ilgisi yok sanırım su alıncak
  • bar 2.2 se çok fazla peteklerin yanında hava alma yeri var ordan su bosaltacan bir torna vida ile acıp 1.5 yapacan senin su vazla olduğu için 3 bar emniyen ventilinden kaçırma yapıyor
  • ustalar merhaba

bende nitron HKF224 var.Sıcaklığı 10-15 derece arttırdığımda yada azalttığımda basınç yükselip düşme problemi var.Genleşme tankını kontrol ettim hiç hava yoktu.0,8bar kadar hava bastım.3 gün oldu basalı kontrol ettim hala hava var.ama yine sıcaklık değişimlerinde 1 bara yakın basınç değişimi oluyor.Tüm tesisatı kontrol ettim kaçak yok.Kombi altından yada içinden bir kaçak göremedim.yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulsutesisat

kalorifer tesisatında eğer bir su kaçağı varsa bunu kimyasal uygulama yöntemi ile hiçbir yer kırılmadan borunun tamirini yaptırabilirsiniz. Bunun için makeleyi tamamen okuyup yararlanabilirsiniz. Kombilerdeki su eksilmesinin 2 sebebi vardır bunlardan birincisi kombinin genleşme tankının içindeki havanın eksilip içine su almasıdır. Bu problemi bisiklet pompası ile genleşme tankına hava basarak çözebilirsiniz. Bu kolay ve basit bir çözüm bir diğer problem kalorifer tesisatlarında yaşanan su kaçakları bu gibi sıkıntılarda başınız dertte demektir. Kalorifer tesisatındaki kaçaklar iki yolla tamir edilir. Birincisi sisteminiz su kaçağı tespit eden makineler sayesinde bulunur ve kaçağın üstü kırılıp boruya ek kaynak yapılarak çözülür. Diğer yöntem hiçbir yer kırılmadan tesisatınızın içerisine bir kimyasal atılarak kalorifer kaçağının onarımı yapılması. kombi kaçağının makine ile tespit etmek için önce kombinizi 2 bar seviyesine ayarlayın eğer 3 saate kadar sıfıra iniyorsa cihazla kalorifer kaçağının yeri tespit edilebilir. Detaylı bilgi almak için kombi su kaçağı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu yöntemleri denemeden önce kombideki denge tankının havasını mutlaka kontrol edin. Bu tür problemlerin sebeplerinin çoğu hava problemidir.

hocam benimde sorunum var geçen çarşamba eve doğalgaz tesisatı çektirdim mutfaktan odalara kadar fayansı kırdırıp oda kapı altlarına kadar getirip odalara kapı pervazları altlarından odalara süpürgelip üzerinden yapıldı. kırılan yerlere yapıldıktan sonra ince kum -çakıl örtüldü bir gün sonrada eve fayansçı ve mühendisle geldik kum ve çakıl olan bir peteğin altındaki yer ıslaktı ve kombinin altı ıslaktı peteğin kör tıpası sıkıldı su damlası kesildi. kombinin iç kısmının altından dünden beri 3 dk bir damlayan su kombi alt vanalarını açıp kapattıkdan vanaları oynadıktan sonra damlamaz oldu. kombiye basılan suyu gösteren ibre bugün dikkati çekti 1.5 gün oldu çok az bir şekilde ibrede düşme oluyor aşağıya doğru petekleri kontrol ettim bir petekte büjör ve kör tapayı nemli gördüm. bir petekte bir nemlilik olayı ibreyi ibreyi düşürürmü ?? başka ne gibi sorun olabilir ??... bu kombideki su basıncı ibresinde bunun gibi değişim olabilir mi yoksa kombideki su sabit kalır mı ? ( çektirdiğim mühendise söyledim tlf yarın gelip bakacak oda tesisattan bir avuç su alınsa dahi ibrede çok büyük değişim olur dedi bende banyoya takılan tahliye vanasından 3 su bardağı su boşalttım o kadar gözle görünür bir ibre düşüşü yaşanmadı. 1.5 gündür ibrede azda olsa yavaş yavaş düşme görüyorum ) bunun sıkıntısı ne olabilir ??

not: kombi yeni takıldı gaz açılımı olmadığında kombi sadece takılı vaziyette yani hiç çalıştırılmamış , kombi ariston genus primumum evo , tesisat borusu dizayn oksi plus alüminyum folyolu boru kullanıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat23351 -- 29 Temmuz 2013; 23:18:20 >

• Hocam eğer çözüm konusunda sıkıntı devam ediyorda KAYNAK'DA Detaylı anlatışmış inceleyebilirsiniz.
  • mertcan198521 M kullanıcısına yanıt
    6 yıl geçmiş hocam aradan gece gece tebessüm ettirdin
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.