Şimdi Ara

kombi seçimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
11.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, söylediğiniz seyler bir satıcının söyleminden ziyade forum sitelerinde yorum yazan isguzar ergen ifadelerine benziyor :) Paslanmaz Çelik yerine bakır,aluminyum vb olabilirde isitma cihazinda Çelik yerine plastik kullanılması mümkünmüdür? Bu işi biraz olsun biliyor olması gereken birinin bunu söylemesi üzücü bir durum. Bence farklı satıcılara yönelin onla is yapmayın. İyi forumlar

aslına bakarsanız, eğer yanlış anlamadıysam, adamın söylemeye çalıştığı şey bazı aksamların bosch'ta plastikken, o plastik aksamların dd'de çelik olduğu yönündeydi. ama ne derece tutarlı, ne derece mantıklı bilmiyorum.

hala dd nitromix ve bosch cc arasında karar verebilmiş değilim. eğer bosch'un bariz bir artısı yoksa, fiyatı açısından nitromix'i tercih edecekmişim gibi görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AR147

hala dd nitromix ve bosch cc arasında karar verebilmiş değilim. eğer bosch'un bariz bir artısı yoksa, fiyatı açısından nitromix'i tercih edecekmişim gibi görünüyor

DD Nitromix ve Bosch CC arasında DD Nitromix derdim, fakat DD Nitrmix ve Ariston Clas Premium EVO arasında Ariston derdim, çok daha özellikli bir cihaz.

Tanıtım sayfası: http://www.ariston.com/tr/CLAS_PREMIUM_EVO
    Broşür: http://www.ariston.com/tr/media/files/484_AristonEVOBrosur.pdf

quote:

ayrıca termostatik vana için en iyisi ECA dedi ve 25 liraya vana var dedi.

Satıcı yine kendi malını övmüş, şu an piyasada en iyi termostatik vanalar Gazlı Danfoss RA2000 serisi (RA2940,RA2990 v.b.) ve Siemens'tir.

• quote:

DD Nitromix ve Bosch CC arasında DD Nitromix derdim, fakat DD Nitrmix ve Ariston Clas Premium EVO arasında Ariston derdim, çok daha özellikli bir cihaz.

satıcıya ariston'u sorduğumda bayaa kötüledi. servis sıkıntısı şudur budur dedi. sanırım ariston satmıyor :)

quote:

Satıcı yine kendi malını övmüş, şu an piyasada en iyi termostatik vanalar Gazlı Danfoss RA2000 serisi (RA2940,RA2990 v.b.) ve Siemens'tir.

ben de öyle biliyorum. o yüzden çok itibar etmedim.

sanırım en büyük problem güvenilir satıcı bulabilmekte. 2 kuruş fazla kazanmak için göz göre göre çarpıtmalar yapabiliyorlar..

şu anda sizin de önerinizle, ariston'u da dahil ettim seçeneklere (zaten vardı da satıcı öyle konuşup aklımı çelmişti). DD ve ariston aşağı yukarı aynı fiyattalar (1400-1450 civarı), bosch ise en uygun 1650 lira fiyat aldım. çok kararsızım ve karar verememek beni öldürüyor :(

• Ariston class tavsiye ederim. DD nitromixe göre modülasyonu olan bir kombidir. Ayrıca elektrik sarfiyatı daha düşüktür. Memnun kalırsın emin ol. Ariston müşteri hizmetini arayıp servis durumunu sorabilirsin. Arsiton telefon: 444 8 284
  • quote:

Ariston class tavsiye ederim. DD nitromixe göre modülasyonu olan bir kombidir. Ayrıca elektrik sarfiyatı daha düşüktür. Memnun kalırsın emin ol. Ariston müşteri hizmetini arayıp servis durumunu sorabilirsin. Arsiton telefon: 444 8 284

cevap için teşekkür ederim.. bosch'tan önce DD'ye şimdi de ariston'a geçtim gibi görünüyor, tabii bir başkası yine aklımı çelmezse :) fiyat/performans açısından sanırım en iyisi ariston..
  • bu arada ariston clas premium var bir de genus premium var. aralarında da 200 liraya yakın fark var. acaba bu farkın sebebi nedir? hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

bu arada ariston clas premium var bir de genus premium var. aralarında da 200 liraya yakın fark var. acaba bu farkın sebebi nedir? hangisini tavsiye edersiniz?

Ariston EVO serisini tercih edin. Ariston Genus Premium EVO piyasada bulunamıyor. Yukarıda linkini vermiş olduğum broşürde Clas Premium EVO ve Genus Premium EVO ayrı ayrı verilmiştir, oradan inceleyebilirsiniz.
  • quote:

Ariston EVO serisini tercih edin. Ariston Genus Premium EVO piyasada bulunamıyor. Yukarıda linkini vermiş olduğum broşürde Clas Premium EVO ve Genus Premium EVO ayrı ayrı verilmiştir, oradan inceleyebilirsiniz.

bilgiler için teşekkür ederim.. bu dediklerinizi göz önünde bulunduracağım..
  • quote:

quote:

satıcıya ariston'u sorduğumda bayaa kötüledi. servis sıkıntısı şudur budur dedi. sanırım ariston satmıyor :)

quote:

ben de öyle biliyorum. o yüzden çok itibar etmedim.

sanırım en büyük problem güvenilir satıcı bulabilmekte. 2 kuruş fazla kazanmak için göz göre göre çarpıtmalar yapabiliyorlar..

şu anda sizin de önerinizle, ariston'u da dahil ettim seçeneklere (zaten vardı da satıcı öyle konuşup aklımı çelmişti). DD ve ariston aşağı yukarı aynı fiyattalar (1400-1450 civarı), bosch ise en uygun 1650 lira fiyat aldım. çok kararsızım ve karar verememek beni öldürüyor :(

şu anda en geniş modülasyon aralığı ve minimum ısıl güç tüketimi en düşük kombilerin başında ariston genus premium EVO modeli bulunuyor
    1/10 modülasyon özelliğine sahip,ayrıca akustik konfor özelliğinde sessiz ve sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
    ayrıca elektrik tüketimi şu anda piyasadaki bütün kombilerden daha az

uzun lafın kısası piyasada böyle özelliklerde başka kombi yok

kombi seçimi  kombi seçimi  kombi seçimi
     kombi seçimi  kombi seçimi  kombi seçimi

• Sayın disintegration,

bilgi için teşekkür ederim. sayın zebza genus premium evo'nun piyasada bulunamadığını söylüyor. sanırım araştırmak lazım.

bir de şöyle bir niyetim var: abone olurken sadece ocak kullanıcam diyerek yaklaşık 400, proje de yaptırmayarak yaklaşık 200 yani toplamda 600 lira bir karım olacak. ancak bunun dezavantajı kombinin garantisinin olmaması. bu riski alacakmışım gibi görünüyor. o yüzden, dayanıklı, sorun çıkarmayacak bir cihaz almam lazım. bu durumda tavsiyeniz hala ariston mu olur yoksa DD veya bosch CC mi tercih etmeliyim?
  • quote:

Sayın disintegration,

bilgi için teşekkür ederim. sayın zebza genus premium evo'nun piyasada bulunamadığını söylüyor. sanırım araştırmak lazım.

bir de şöyle bir niyetim var: abone olurken sadece ocak kullanıcam diyerek yaklaşık 400, proje de yaptırmayarak yaklaşık 200 yani toplamda 600 lira bir karım olacak. ancak bunun dezavantajı kombinin garantisinin olmaması. bu riski alacakmışım gibi görünüyor. o yüzden, dayanıklı, sorun çıkarmayacak bir cihaz almam lazım. bu durumda tavsiyeniz hala ariston mu olur yoksa DD veya bosch CC mi tercih etmeliyim?

evi en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtacak radyatör boyu/kaliteli radyatör markası
    iyi bir işçilik
    kombinin evde olması,balkonda değil
    kombi için plastik değil metal kombi bağlantı seti ve tam geçişli filtre ve vanalar
    doğru radyatör bağlantısı
    mutfak ve banyo hariç diğer kalan radyatörlere kaliteli termostatik vana : danfoss ra 2000 serisi veya siemens rtn51

bunları yaptıktan sonra da premix yoğuşmalı bir kombi,
    dediklerimi uygularsanız premix yoğuşmalı kombi çok ta önemli değil,kişisel tercihe giriyor

• quote:

evi en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtacak radyatör boyu/kaliteli radyatör markası
    iyi bir işçilik
    kombinin evde olması,balkonda değil
    kombi için plastik değil metal kombi bağlantı seti ve tam geçişli filtre ve vanalar
    doğru radyatör bağlantısı
    mutfak ve banyo hariç diğer kalan radyatörlere kaliteli termostatik vana : danfoss ra 2000 serisi veya siemens rtn51

bunları yaptıktan sonra da premix yoğuşmalı bir kombi,
    dediklerimi uygularsanız premix yoğuşmalı kombi çok ta önemli değil,kişisel tercihe giriyor

Merhaba,

ben de forumdan öğrendiğim kadarıyla zaten bunları yapmaya niyetliyim. tek sorun, kombi seçimi. 1650'ye ariston genus premium evo buldum. sanırım onu tercih edeceğim. diğer seçeneklerim de DD nitromix ve Bosch CC idi zaten.

radyatör olarak tercihim: demirdöküm plus (128 tl fiyat aldım). radyatör olarak uzun olsun dedim ama satıcı onun yeri belli, istesek de uzatamayız dedi. ne derece doğru bilmiyorum
    kombi mutfakta olacak
    metal set tercih edeceğim (satıcı plastik kullanma konusunda ısrarcıydı ama onu dinlemicem)
    radyatörleri mutfaktaki hariç çapraz bağlatıcam
    termostatik vana olarak danfoss veya siemens kullanacağım (her radyatörde 2 vana var, altlı üstlü 2 vana da termostatik olmalı mı yoksa tekini termostatik kullansam olur mu?)

saygılar

• quote:

Sayın disintegration,

Kombigaz sitesinde var gözüküyor ama bilgiler eski Genus Premium'a ait, telefon ederek teyt ettirin. Bence 600 lira kar edeceğim diye riske girmeyin. Sadece kombi garantisi olmayacak sıkıntınız, yakalanırsanız ugunsuz kullanımından dolayı aboneliğiniz iptal edilecektir. Bizim binadaki kapıcının aboneliği iptal edildi, şu an soba ve lpg ile sürünüyor deyim yerinde ise. Nasıl anlarlar merak ediyorsanız gaz tüketimden anlaşılıyor, alacağınız muhtemel ceza cabası.

• quote:

Kombigaz sitesinde var gözüküyor ama bilgiler eski Genus Premium'a ait, telefon ederek teyt ettirin. Bence 600 lira kar edeceğim diye riske girmeyin. Sadece kombi garantisi olmayacak sıkıntınız, yakalanırsanız ugunsuz kullanımından dolayı aboneliğiniz iptal edilecektir. Bizim binadaki kapıcının aboneliği iptal edildi, şu an soba ve lpg ile sürünüyor deyim yerinde ise. Nasıl anlarlar merak ediyorsanız gaz tüketimden anlaşılıyor, alacağınız muhtemel ceza cabası.

ben böyle bir cezaları olduğunu bilmiyordum. sadece kombi garanti dışı kalıyor sanıyordum. eğer öyleyse, o riske girmem çünkü evde en az 4-5 yıl oturmayı planlıyorum. bu durumda, sağlamlık geri planda, işlevsellik ve f/p ön planda oluyor.. en iyisi genus premium almak. F/P olarak en iyisi o görünüyor.

bu arada bahsettiğim satıcı bosch cc için 1650 lira fiyat verdi. internette en uygun 1800 lira fiyat var. sanırım bosch CC değil de bosch condense fiyatı vermiş olabilir. o satıcıyla zaten iş yapmayacağım, iyice soğudum da, yine de belirtmek istedim.

• quote:

quote:

Kombi satan ne satıyordu? Bosch CC malzemesi daha mı kalitesizmiş? Ne alaka? Bosch, Buderus'u satın alan ana Firma. Bosch CC, Buderus GB042 ile bire bir aynı özelliklere sahip kombidir. Isı bloğu aynı Buderus GB042 gibi Alüminyum Silisyum Magnezyum alaşımındandır. Metal kullanılan bölümlerde plastik kullanıldığı nerede görülmüş?
    http://www.bosch.com.tr/thermotechnology/tr/html/5305.htm
    http://www.isisan.com/buderus/Urunler.aspx?id=138&kategori_id=3643&urun_id=648368237851
    İnandırırsa sallıyor gitsin. Garanti Vaillant, Demirdöküm satıyordur. Vaillant DD'ü satın aldı zaten. O yüzden 296 ya laf söylemiyor. Bosch CC 1.800 TL, Vaillant 296 2.000 TL. Aralarında sadece 200 TL fark var. Nitromix ile de 550 TL fark var. Çünkü aynı Firma olmasına rağmen kalite farkından bu fiyat oluşuyor. Zaten 2 kombi aynı olsaydı, en fazla 1.500 TL ye satılacak kombiye 2.000 TL fiyat koymazdı Vaillant. Onu alın o zaman.

Bosch CC

Vaillant 296

Merhaba,

zaten en büyük sorun satıcılara güvenememek. herkes kendi sattığını bir şekilde ön plana çıkartmaya çalışıyor. sizin de dediğiniz gibi adam her markayı satıyor (bosch, viessman, vaillant, dd..) ama anladığım kadarıyla aslen Vaillant'çı. sanırım bu yüzden DD'yi övdü.

bosch ile ilgili söylediği şey şu: "bosch hyundai'nin yaptığı hatayı yaptı ve kombiyi parça parça gönderip parçaları burada birleştirdi. ayrıca DD'de paslanmaz çelik olarak kullanılan bazı malzemeler, bosch cc'de plastik olarak kullanılmış. ayrıca dd nitromix sattıklarım çok memnunlar." bununla birlikte vaillant 296'yı sorduğumda, "o cihaz zaten bambaşka, şu anda en iyi kombi o" dedi.

bütün bunların aslı astarı var mı bilmiyorum.

ben f/p olarak ya DD nitromix, ya da bosch CC almaya karar verdim. bosch için 1650, DD için 1550 fiyat verdi. ayrıca termostatik vana için en iyisi ECA dedi ve 25 liraya vana var dedi. DD plus radyatörler için de 128 lira dedi.

sizin öneriniz nedir? oda termostatı kullanmayı düşünmüyorum, onun yerine termostatik vana kullanacağım. bu durumda, DD mi yoksa bosch mu tercih etmeliyim?

son olarak, abonelikte sadece ocak diyerek 400 yerine 100 lira, proje de yaptırmayarak 150 lira toplamda 450 lira tasarruf etmeyi planlıyorum. böyle olunca cihazların garantisi olmuyormuş ama ben de çok sallamıyorum bu garanti işini. ne de olsa 2 yılda bir şey çıkma ihtimali düşük. bu konuda önerileriniz var mıdır?

Kombi seçimi konusunda görüşümü belirttim ama sadece şu noktayı vurgulayayım; Bosch Classic Condense 22 kW (Bosch Condense 2000W değil yanlış anlaşılmasın) modelini eğer 1.650 TL ye veriyorsa hemen alın. Sanırım bir yanlışlık yada yanıltma var burada. Çünkü Bosch Classic Condense 22 kW modelini 1.800-1.780 TL civarından aşağı verememesi lazım. Bu kombinin model kodları da şudur: ZWB 28-3 C (B1 RDC 2841 H)
    Yanılmayın diye defalarca tekrarladım.

• şimdi bir başka bayii ile konuştum. kendisi bosch yetkili bayiisi, vaillant ve dd de satıyor. bana söylediği şu: neden yoğuşmalı? yoğuşmalının verimli olabilmesi için en az 10m petek kullanman ve kombiyi de en az 50 derecede yakman gerek dedi. senin ev 110 m2 ise maksimum 8,5 metre petek gider, zarar edersin dedi.

peteklerin uzun olması gerektiğini biliyorum ancak en az 10m olması mı gerekiyor? böyle bir hesap var mı? bir de en az 50 derece de bana biraz saçma geldi, buradaki deneyimli arkadaşların önerdiği, en fazla 55 derece olması gerektiğ....
  • quote:

Kombi seçimi konusunda görüşümü belirttim ama sadece şu noktayı vurgulayayım; Bosch Classic Condense 22 kW (Bosch Condense 2000W değil yanlış anlaşılmasın) modelini eğer 1.650 TL ye veriyorsa hemen alın. Sanırım bir yanlışlık yada yanıltma var burada. Çünkü Bosch Classic Condense 22 kW modelini 1.800-1.780 TL civarından aşağı verememesi lazım. Bu kombinin model kodları da şudur: ZWB 28-3 C (B1 RDC 2841 H)
    Yanılmayın diye defalarca tekrarladım

sayın sserin, teşekkür ederim. ben de sizin gibi düşünüyorum. telefonda classic condense için 1650 dedi ama büyük ihtimal bana söylediği condense'in fiyatıydı.. zaten o bayii ile iletişimimi kestim.
  • AR147
    Bende kombi araştırmasındayım.

Nitromix ve ariston genus premium evo arasında kaldım.

dogalgazmalzemeci isimli sitede aşağıdaki kombi var arayıp sorduğumda onun aslında EVO modeli olduğu ve fiyatının 1640 TL olduğu söylediler bilgin olsun istersen araştır.

GENUS 24 KW PREMİUM YOĞUŞMALI KOMBİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironmens

AR147
    Bende kombi araştırmasındayım.

Nitromix ve ariston genus premium evo arasında kaldım.

dogalgazmalzemeci isimli sitede aşağıdaki kombi var arayıp sorduğumda onun aslında EVO modeli olduğu ve fiyatının 1640 TL olduğu söylediler bilgin olsun istersen araştır.

GENUS 24 KW PREMİUM YOĞUŞMALI KOMBİ

sayın ironmens,

teşekkür ederim bilgi için. ben de kombidukkani isimli sitede havale ile 1650'ye görmüştüm ama EVO modeli mi bilmiyorum. siz hangisini tercih edeceksiniz?
  • wallahi aristonun özellikleri gerçekten iyi ama nedense bana nitromix daha mantıklı geliyor.

Kullanıcıların yorumları gayet iyi nitromix için 2011 den beri piyasada zannedersem. Aristonun bu modeli daha yeni tüketim ve değerleri falannedir ne değildir daha görmedim kimsede.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.